Parowar Tefal VC 1401

Ocena

Gotowanie zdrowych dań stało się nie tylko sposobem na zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów, czy też po prostu dbaniem o swą sylwetkę, jest także receptą na dobre samopoczucie i zdrowie oraz sposobem na życie. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnej, polskiej kuchni, kojarzonej raczej z potrawami smażonymi i ciężkostrawnymi, stawiając na takie potrawy jak ryby, gotowane, chude mięso oraz przede wszystkim garść witamin pod postacią warzyw. Chcąc, by w kuchni zagościły zdrowe, lekkostrawne i sycące dania, warto by było w pierwszej kolejności zastanowić się nad sposobem, w jaki te dania przygotowujemy. Gotując produkty we wrzącej wodzie musimy liczyć się z utratą najcenniejszych witamin i minerałów, które wygotowują się, a my na talerzu dostajemy warzywa pozbawione wszelkich cennych dla organizmu składników. Smażąc mięso, czy też rybę na patelni, dostarczamy organizmowi dodatkowych kalorii i zbędnych tłuszczy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest gotowanie na parze. Taka technika przyrządzania potraw pozwoli zachować w produktach drogocenne witaminy. Ponadto, gotowanie na parze jest sposobem na pozbycie się problemów trawiennych oraz pozwala wydobyć z warzyw, ryb i mięs smak, którego dotąd nie znaliśmy. Taką technikę gotowania umożliwia parowar, np. Tefal VC 1401.

Parowar Tefal Convenient VC 1401

Parowar marki Tefal, model Convenient VC 1401 jest urządzeniem kompaktowych wymiarów, pozwalających zmieścić się w każdej kuchennej szafce. Parowar posiada silnik o mocy 900 W. To urządzenie o sporej mocy, gwarantującej otrzymywanie idealnie ugotowanej żywności w jak najkrótszym czasie.

Parowar Tefal VC 1401

Dwa poziomy gotowania, umożliwiają przygotowanie dwóch rodzajów potraw za jednym razem. Dzięki temu, że istnieje możliwość włożenia pojemnika w pojemnik, przechowywanie urządzenia staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Dziecinnie prosta obsługa urządzenia zapewnia przygotowywanie zdrowych i lekkich potraw w krótkim czasie. Parowar Tefal VC 1401 jest koloru czarno – srebrnego. Wykonany został z minimalistyczną prostotą, która zapewnia łatwą i intuicyjną obsługę, co pozwala już po kilku minutach uzyskać dania o intensywnym aromacie i wyjątkowych walorach smakowych.

Opinie o parowarze Tefal VC 1401

Dla bliższego poznania urządzenia marki Tefal z linii Convenient, warto przeczytać opinie użytkowników, którzy przetestowali sprzęt.

Poznaj zalety i wady parowaru Tefal Convenient VC 1401

Zalety Wady
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Prosta i szybka obsługa
 • Możliwość włożenia pojemnik w pojemnik, co ułatwia przechowywanie urządzenia
 • Szybko gotuje wodę
 • Łatwy w czyszczeniu
 • Spora moc, pozwalająca uzyskać w krótkim czasie obiad dla 2, 3 osób
 • Brak

Z tym urządzeniem codziennie przygotujesz zdrowe i smaczne posiłki. Nie stwierdziliśmy jakichkolwiek wad w działaniu parowaru Tefal 1401. Sprawdź cenę parowaru Tefal VC 1401.

Wyposażenie parowaru Tefal VC 1401

Tefal VC 1401 charakteryzuje się tym, że nie ma skomplikowanego i rozbudowanego wyposażenia. Jest prostym i funkcjonalnym urządzeniem, które pozwoli zagościć w naszej kuchni zdrowym i lekkim posiłkom. Gotowanie na parze jest również sposobem na uzyskanie zupełnie odmiennego, unikatowego smaku warzyw, mięsa czy ryby. Parowar Tefal VC 1401 posiada podstawowe, aczkolwiek wystarczające wyposażenie, by uzyskać efekt idealnie ugotowanych potraw bez użycia tłuszczu i konieczności zanurzania poszczególnych składników w wodzie.  Tefal Convenient VC 1401Na wyposażenie parowaru Tefal VC 1401, składają się:

 • 2 pojemniki – o łącznej pojemności 6 litrów; dzięki nim można przygotować różnorodne potrawy w tym samym czasie; wykonane zostały z tworzywa sztucznego; dwa poziomy gotowania będą idealne dla osób zaczynających przygodę z gotowaniem na parze lub dla małej rodziny,
 • Wyjmowane kratki – pozwalają wyregulować pojemność misy,
 • Misa przeznaczona do gotowania ryżu i kasz – specjalna misa przystosowana do gotowania produktów sypkich; ryż, czy kaszę ugotuje się bez obawy o przywarcie czy przypalenie,
 • Wskaźnik poziomu wody,
 • Zewnętrzny wlew wody – umiejscowiony został na zewnątrz urządzenia, co pozwala kontrolować poziom wody i uzupełniać go, gdy jest potrzeba, również w trakcie pracy urządzenia,
 • Mechaniczny programator czasowy.

Funkcje parowaru Tefal VC 1401

Parowar Tefal VC 1401 nie posiada licznych funkcji, które zwykle nie są używane. Wystarczy nalać do niego wody, włożyć do pojemnika ulubione składniki i nastawić timer. W kilkanaście minut aromatyczny obiad dla całej rodziny może zagościć na Twym stole. I to bez konieczności użycia kilku naczyń, typu garnek, patelnia itp., a więc także bez zbędnego kuchennego  bałaganu i sterty naczyń do mycia. Do funkcji parowaru zaliczyć można:

 • Gotowanie na parze
 • Automatyczne wyłączenie po zakończeniu gotowania
 • Automatyczna sygnalizacja braku wody
 • Lampka kontrolna, informująca, że parowar wykonuje pracę
 • Ręczna regulacja czasu gotowania – do 60 minut.

Obsługa parowaru Tefal VC 1401

Przed pierwszym uruchomieniem sprzętu, należy wszystkie akcesoria wymyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń, wypłukać i wysuszyć. Urządzenie gotowe do pracy, powinno być umieszczone na płaskiej i stabilnej powierzchni. W pierwszej kolejności należy napełnić zbiornik wodą. Można to zrobić na dwa sposoby: można wlać wodę bezpośrednio do zbiornika do poziomu max. lub można wysunąć boczny wlew wody i dopełnić wodą do poziomu max. Koniecznie trzeba upewnić się, że zbiornik uzupełniony jest w wodę, nim uruchomi się urządzenie. Kup teraz parowar Tefal VC 1401. Tefal 1401Pojemniki uzupełnione są w sita, które można zdjąć, by uzyskać większą pojemność gotowania lub wrzucenia do pojemnika większych kawałków żywności. Kosze należy nakładać w odpowiedniej kolejności: na zbiorniku należy zamontować dno kosza nr 1,  następnie zamocować kosz nr 1, potem dno kosza nr 2 i kosz nr 2, na końcu nałożyć pokrywę. Parowar można używać z jednym lub dwoma koszami, zależnie od potrzeb użytkownika.

Gotowanie na parze

W celu otrzymania idealnych efektów ugotowanej na parze żywności, warto zapoznać się z tabelą czasu gotowania poszczególnych składników żywnościowych. Po wybraniu odpowiedniego czasu gotowania dla danego produktu, zapala się pomarańczowa lampka kontrolna, oznaczająca, że gotowanie na parze się rozpoczęło. W czasie gotowania należy sprawdzać poziom wody. Dzięki wysuwanemu zewnętrznemu wlewowi wody, można uzupełniać jej poziom podczas pracy urządzenia. W czasie gotowania na parze nie wolno zdejmować pokrywki. Należy również zwrócić uwagę na to, by wylot pary w pokrywce nie został zatkany. Po zakończeniu gotowania, parowar wyłączy się automatycznie. Gaśnie wtedy lampka kontrolna oraz programator czasowy emituje dźwięk zakończenia pracy. Jeżeli chce się wyłączyć urządzenie przed upływem czasu gotowania, należy minutnik przełączyć na poziom off.  parowar Tefal Convenient VC 1401Parowar można także wykorzystać do podgrzania żywności. Kliknij by dokonać zakupu parowaru Tefal VC 1401.

Czyszczenie i konserwacja parowaru Tefal Convenient VC 1401

Po zakończonej pracy, urządzenie należy umyć. Wcześniej jednak trzeba pozostawić je do całkowitego wystygnięcia. Wszystkie ruchome elementy parowaru można umyć, używając do tego ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Następnie należy opłukać wszystkie umyte części oraz wysuszyć. Można również wszystkie akcesoria umyć w zmywarce, co jest idealnym rozwiązaniem, dającym możliwość sprawnego i błyskawicznego posprzątania po gotowaniu. Podstawa z silnikiem nie może być zamoczona w wodzie. W celu jej wyczyszczenia należy użyć wilgotnej ściereczki. Nie należy używać silnych detergentów, które mogłyby zetrzeć fabryczny nadruk na urządzeniu.

Usuwanie kamienia

Producent zaleca, by po każdym ósmym użyciu parowaru, usunąć z niego kamień. W tym celu, należy:

 • Zdjąć zbiornik sosu
 • Wypełnić zbiornik 1 litrem wody
 • Dodać około 300 ml octu
 • Pozostawić na noc, nie uruchamiać urządzenia
 • Kilkakrotnie wypłukać zbiornik ciepłą wodą.

Czy warto kupić parowar Tefal VC 1401

Parowar Tefal VC 1401 jest urządzeniem, które szczególnie polecałabym osobom zaczynającym przygodę ze zdrowym gotowaniem na parze, nie wymagającym od tego rodzaju urządzenia skomplikowanych i wymyślnych funkcji. Parowar ten będzie także idealnym rozwiązaniem dla singli, pary lub pary z dzieckiem. Planujesz zakup parowaru Tefal VC 1401? Kliknij w link by porównać ceny. Tefal Convenient VC1401Dwa poziomy gotowania w zupełności wystarczą, by uraczyć taką ilość osób smacznymi daniami, o niepowtarzalnym aromacie. Trudno zdrową kuchnię wyobrazić sobie bez urządzenia, jakim jest parowar. Urządzenie to pozwala wzbogacić jadłospis o proste, szybkie i pozbawione dodatkowego tłuszczu potrawy. Przede wszystkim, żywność z parowaru zachowuje swój naturalny aromat, a wzbogacając ją ziołami, zamiast solą i przyprawami, mamy gwarancję zdrowego i niskokalorycznego dania. Gdy wprowadzi się do swej kuchni pomocnika, jakim jest parowar Tefal Convenient VC 1401, trudno wyobrazić sobie, by kiedykolwiek wcześniej można było się obejść bez gotowania na parze i smakowania dań, które zachowują 100 procent cennych witamin, tak potrzebnych naszemu organizmowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 ⁄ 3 =