Parowar MPM MPA-01M Inox

Ocena

Przygotowanie niskokalorycznych, bogatych w witaminy potraw jest banalnie proste, gdy mamy w kuchni parowar. To z reguły niedrogie, ale bardzo funkcjonalne urządzenie wyposażone w 1,2, a nawet 3 pojemniki, w których możemy przygotować urozmaicone posiłki dla swoich najbliższych. Zasada działania parowaru jest prosta. Najniższy pojemnik napełniamy wodą, a w koszach umieszczamy produkty, np. ryby, mięso, warzywa. Całość przykrywamy pokrywą i ustawiamy czas pracy. Parująca ze zbiornika woda ugotuje nasze potrawy, a my w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się ich naturalnym smakiem. Jednym z ciekawszych, a do tego niedrogim modelem jest parowar MPM MPA-01M Inox.

Urządzenie do gotowania na parze MPM MPA-01M Inox

MPM MPA-01M Inox przykuwa uwagę swoim eleganckim, stonowanym designem. Połączenie srebra i czerni idealnie wkomponowuje się w każdą kuchenną przestrzeń. Dolna obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, a pojemniki są z tworzywa sztucznego. Ma on moc 800 W, więc nie trzeba długo czekać na jego gotowość do pracy. Wyposażony jest w aż 3 pojemniki, więc to doskonały sprzęt dla licznej rodziny. Za jednym razem możemy przygotować wielodaniowy, zdrowy posiłek. Sprawdź cenę parowaru MPM MPA-01M Inox.

Zalety i wady parowaru MPM MPA-01M Inox

Zalety Wady
 • Przystępna cena
 • Klasyczny, elegancki design
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Szybkie czyszczenie
 • Bardzo prosta obsługa
 • Wygodne przechowywanie
 • Wysokiej jakości wykonanie
 • Brak

Trudno zauważyć jakiekolwiek wady w tym produkcie. Urządzenie spisuje się bez zarzutu i trzeba przyznać, że spełnia swoją funkcję. Przygotowane posiłki są dogotowane i bardzo smaczne. Przygotowanie obiadu dla wielu osób nie stanowi najmniejszego problemu. W związku z powyższym można stwierdzić, że jest to sprzęt godny polecenia. Ciekawy jest w tym przypadku sposób przechowywania. Można włożyć pojemniki jeden w drugi. Dzięki temu urządzenie mieści się w kuchennej szafce o standardowych wymiarach. Można również przechowywać go na kuchennym blacie, bardzo ładnie się prezentuje.

Wyposażenie parowaru MPM MPA-01M Inox

Decydując się na zakup parowaru MPM MPA-01M Inox, w zestawie otrzymamy:

 • Górny kosz o pojemności 3,2 litra
 • Środkowy kosz o pojemności 3 litrów
 • Dolny kosz o pojemności 2,8 litrów
 • Pokrętło regulacji czasu pracy – zakres od 0 do 75 minut
 • Lampka kontrolna stanu pracy – gdy urządzenie znajduje się w trybie roboczym, to kontrolka jest zapalona.
 • Sygnalizator dźwiękowy – dźwięk jest słyszalny za każdym razem, gdy urządzenie zakończy gotowanie.
 • Tacki przepuszczające parę wodną
 • Minutnik
 • Pokrywa
 • Tacka ociekowa
 • Kompaktowy system przechowywania
 • Pojemnik na ryż
 • Wskaźnik poziomu wody – znajduje się on wewnątrz pojemnika na wodę.
 • Korpus główny
 • Zbiornik na wodę – co jakiś czas warto sprawdzać poziom wody w zbiorniku. Gdy zajdzie taka konieczność, możemy ją dolać przez specjalny otwór.
 • Kabel zasilający
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Jak działa parowar MPM MPA-01M Inox

Wszystkie kosze są przezroczyste, dzięki temu mamy możliwość obserwowania dań podczas procesu gotowania. Ponadto są one wyposażone w uchwyty, które ułatwiają ich ściąganie i montaż. W zbiorniku na wodę jest miarka. Żeby urządzenie funkcjonowało prawidłowo, trzeba kontrolować poziom wody w tym zbiorniku. Minimalna ilość wody to 0,3 litra, a maksymalna to w tym przypadku 1,2 litra. Mamy możliwość uzupełniania poziomu wody podczas gotowania. Nie trzeba w tym celu demontować parowaru. To znaczne udogodnienie, które wpływa na wygodę pracy.

parowar MPM MPA-01M Inox

Łączna pojemność zbiorników na produkty to 9 litrów. Jest to wystarczająco, by móc przygotować obfity posiłek. Podczas przygotowywania urządzenia do pracy warto pamiętać o tym, żeby do zbiornika na wodę nie wlewać płynów innych niż woda. Za każdym razem, gdy mamy zamiar ugotować nowe danie, musimy zmienić wodę. Nie można używać tej, którą uprzednio wlaliśmy do zbiornika, nawet gdy jest jej jeszcze sporo. Nieświeża woda, przesiąknięta zapachem innych potraw może negatywnie wpłynąć na efekt gotowania. Parowar jest wyposażony w nowoczesny system grzewczy, dzięki któremu nie musimy długo czekać na wytworzenie pary. To spora oszczędność czasu i energii. To, czy zamontujemy jeden kosz, czy wszystkie zależy tylko i wyłącznie od nas, a dokładniej od ilości produktów, które mamy zamiar ugotować. Przygotowując posiłek dla jednej osoby, nie ma konieczności montowania wszystkich pojemników. Tutaj kupisz parowar MPM MPA-01M Inox.

Przygotowanie urządzenia do gotowania na parze

Przed przystąpieniem do gotowania najlepiej umyć kosze i tacki, a po osuszeniu zamontować taką ich ilość, jaka będzie odpowiednia, by móc przyrządzić zamierzony posiłek. Do zbiornika musimy nalać odpowiednią ilość wody. Z czasem będziemy wiedzieć, ile wody wystarcza, na razie musi nam wystarczyć świadomość, że zawsze można ją dolać. Zbiornik wody umieszczamy na korpusie głównym, a na zbiorniku płytę roboczą. Kolejnym krokiem jest umieszczenie pojemników. Wkładamy do nich przygotowane wcześniej produkty. Finalnym etapem jest założenie pokrywy i podłączenie parowaru do zasilania. Warto wiedzieć, że gdy ułożymy w koszu jedną warstwę produktów, to możemy na niej ułożyć także drugą.

gotowanie na parze

Możemy samodzielnie ustawiać czas gotowania. Jeśli nie wiemy, jaki będzie odpowiedni, to możemy zajrzeć do instrukcji obsługi. Znajdziemy w niej informacje dotyczące czasu gotowania poszczególnych dań. Z czasem dojdziemy do wprawy i będziemy w stanie samodzielnie określić czas gotowania. Gdy ustawimy zegar, to zaświeci się kontrolka gotowania i będzie słychać tykanie zegara. Jest to całkowicie normalne zjawisko, które świadczy o tym, że urządzenie znajduje się w stanie roboczym. Gdy posiłek będzie gotowy, to kontrolka zgaśnie i usłyszymy sygnał dźwiękowy, informujący o tym, że ustawiony przez nas czas gotowania dobiegł końca.

Funkcje parowaru MPM MPA-01M Inox

Parowar MPM MPA-01M Inox ma kilka ciekawych funkcji, które warto poznać, zanim przystąpimy do gotowania. Są one pomocne podczas codziennej współpracy. Oto one:

 • Możliwość regulacji czasu gotowania
 • Regulacja temperatury – możemy samodzielnie dostosować temperaturę, w zależności od rodzaju dania, które przygotowujemy.
 • Możliwość wyparzania butelek i innych akcesoriów
 • Automatyczne wyłączanie po określonym czasie
 • Możliwość włożenia pojemnika w pojemnik, co znacznie ułatwia przechowywanie urządzenia. Parowar nie zajmuje wówczas dużo miejsca.
 • Możliwość jednoczesnego przygotowywania kilku potraw – jest to urządzenie, które sprawdzi się, gdy mamy liczną rodzinę lub duże grono znajomych. Za jednym razem możemy przygotować naprawdę obfity, a przede wszystkim urozmaicony posiłek.

Parowar powinien stać na stabilnej, płaskiej powierzchni z daleka od zasięgu dzieci. Podczas pracy urządzenie jest bardzo gorące. Lepiej nie przenosić go w trakcie pracy. Gdy uzupełnimy zbiornik do poziomu oznaczonego jako maksymalny, to parowar będzie w stanie gotować przez około godzinę. gotowanie na parze MPM MPA-01M InoxJeśli jednocześnie gotujemy potrawy, które wymagają różnego czasu przygotowania, to najlepiej ustawić minutnik na najdłuższy czas gotowania. Te produkty, które gotują się najdłużej, umieszczamy wówczas w najniższym koszu. Do zbiornika na wodę nie możemy wsypywać ziół ani przypraw.

Jak uzyskać smaczne jedzenie z parowaru

Zadowalające efekty gotowania możemy uzyskać wtedy, gdy stosujemy się do kilku zasad. Mianowicie, podczas układania produktów w koszach, warto zachować między nimi odstęp. Zbyt ciasne ułożenie może skutkować zakłóceniem obiegu pary i przygotowane dania będą np. niedogotowane. Jeśli ułożone w koszu produkty są mniej więcej tej samej wielkości, to możemy liczyć na to, że wszystkie składniki posiłku będą gotowe o tym samym czasie. Lepiej nie podnosić zbyt często pokrywy podczas gotowania, bo urządzenie musi ją później znów wygenerować i uzupełnić, co chwilę trwa.

Czyszczenie parowaru MPM MPA-01M Inox

Czyszczenie parowaru nie jest kłopotliwe. Wszystkie odłączane części można bowiem myć w zmywarce albo ręcznie, jeśli jej nie posiadamy. Ważne, by nie używać do mycia agresywnych środków czyszczących. Mogą porysować elementy plastikowe i parowar zmatowieje. Obudowę części głównej możemy przecierać jedynie zwilżoną ściereczką, ponieważ jest to element, który nie może mieć styczności z dużą ilością wody. Ściereczka powinna być miękka. Lepiej nie szorować obudowy, bo możemy zetrzeć zamieszczone na niej informacje. Podczas mycia koszów w zmywarce, możemy być spokojni. Nie pękają one pod wpływem temperatury, co świadczy o tym, że zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Z całą pewnością jest to sprzęt, któremu warto dać szansę. Raz na jakiś czas musimy usunąć kamień ze zbiornika na wodę. Częstotliwość odkamieniania jest zależna od twardości wody, którą mamy w gospodarstwie domowym. Kamień możemy usunąć za pomocą octu.

Dlaczego warto gotować na parze

Nie od dziś wiadomo, że gotowanie na parze to najzdrowszy sposób przygotowywania jedzenia. Podczas tradycyjnego gotowania najcenniejsze składniki odżywcze przechodzą do wody, którą zazwyczaj wylewamy. Gotowanie na parze sprawia, że przygotowane posiłki są pełne witamin i składników odżywczych. Ilość dań, które przygotujemy za pomocą tego urządzenia, jest wręcz nieograniczona, a do tego, nie trzeba długo czekać na swój posiłek. Przygotowane potrawy mają intensywny kolor i wyrazisty smak. Porównaj oferty zakupu parowaru MPM MPA-01M Inox.

Z powodzeniem możemy ugotować także warzywa liściaste, takie jak np. szpinak. Ziemniaki, kalafior i brokuły możemy posypać ziołami, ich smak jest wówczas bardziej wyrazisty. Korzystając z tego urządzenia, przygotujemy także mięso i ryby. Przed gotowaniem, rybę najlepiej skropić sokiem z cytryny. Wszystkie produkty powinny być pokrojone na kawałki o równej wielkości. Zarówno ryby, jak i mięsa, które przygotowujemy w ten sposób, są lekkostrawne, a tym samym mniej tłuste niż te, które pieczemy lub smażymy. Doskonałym dodatkiem do zdrowych dań jest ryż, który również możemy przygotować za pomocą tego parowaru.

gotowanie na parze parowar MPM MPA-01M

Dania na parze wcale nie muszą być nudne, jeśli zadbamy o urozmaicanie swojego menu. Warto podjąć ten wysiłek, żeby szybko nie znudzić się nowym sprzętem. Jest ono przydatne w kuchni, ale trzeba przyznać, że niejednokrotnie brakuje nam inspiracji. Na stronie producenta znajdziemy kilka ciekawych przepisów, możemy również przeszukać inne źródła. Rybę można podawać w różnych wersjach, np. przygotować rybne pulpeciki. Tak samo z potrawami mięsnymi, te też możemy serwować w różnej formie. Wysiłek ten na pewno się opłaci i zyska na tym nasze zdrowie.

Czy warto kupić parowar MPM MPA-01M Inox

Parowar MPM MPA-01M Inox sprawdzi się w kuchni miłośnika gotowania. Warto zrezygnować z tłustych, niezdrowych dań, po których czujemy się źle, na rzecz potraw przygotowywanych na parze. Nigdy nie jest za późno, by zmienić styl odżywiania, a to urządzenie z całą pewnością nam w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 ⁄ 10 =