Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780

Ocena

Gotowanie na parze jest wygodne, szybkie i nie wymaga brudzenia kilku naczyń podczas przygotowywania posiłku. Przede wszystkim jednak, gotowanie na parze to duży krok w kierunku zdrowego odżywiania. Taka technika przyrządzania posiłków jest polecana nie tylko dla niemowląt i dzieci, jest bowiem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, pragnących zmienić nawyki żywieniowe i postawić na kuchnię lekkostrawną oraz bogatą w witaminy i minerały. Żywność przygotowana w ten sposób jest lekkostrawna, zapobiega wzdęciom i niestrawnościom. Gotowanie na parze „zatrzymuje” w żywności wszelkie witaminy i minerały, dlatego jest tak zdrowe. Pozwala także zrzucić kilka kilogramów lub zadbać o szczupłą sylwetkę, dzięki temu, że nie wymaga użycia tłuszczu. Gotowanie na parze gwarantuje również uzyskanie lepszego smaku potraw w porównaniu do tradycyjnego gotowania lub smażenia. Urządzeniem, które zapewni zdrowe posiłki w kilkanaście minut, bez obawy o przypalenie, jest parowar. Jeśli ktoś ponadto, ceni sobie urządzenia stworzone z dbałością o każdy detal i o wysmakowanym designie, powinien poznać parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780.

Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780

Parowar angielskiej firmy Morphy Richards z linii IntelliSteam 48780 stanowi idealne połączenie technologii i niebanalnego i eleganckiego wyglądu. Jest to urządzenie o dużej mocy – 1600 W. Parowar Morphy Richards, sterowany elektronicznie, wyposażony został w 3 pojemniki, umieszczane w komorach, pozwalające przygotowywać trzy odrębne posiłki lub jedno danie wieloskładnikowe za jednym razem bez konieczności mieszania produktów. Każdy z trzech pojemników w ułożeniu poziomym posiada osobną grzałkę i każdą z komór można oddzielnie programować, co jest ogromnym udogodnieniem. Ta sprytna technologia, zastosowana w omawianym urządzeniu, gwarantuje, że cały obiad, składający się z kilku produktów (np. ryż, ryba i warzywa) jest ugotowany o tej samej porze i co za tym idzie – wszystko jest gorące i aromatyczne. Kup teraz parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780.

Morphy Richards IntelliSteam 48780

Elektryczny parowar Morphy Richards IntelliSteam został wykonany ze stali szlachetnej, zapewniającej jakość i trwałość urządzenia oraz solidny wygląd. Parowar jest koloru srebrno – czarnego. To świetny kompan w nowoczesnej kuchni, ze względu na swą funkcjonalność i użyteczność, jak i nienaganną prezencję.

Zalety i wady parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780

Zalety Wady
 • Jakość i estetyka wykonania
 • Możliwość uzyskania wieloskładnikowego obiadu w tym samym czasie
 • Łatwy w obsłudze
 • Dzięki poziomemu rozstawieniu komór, poszczególne smaki nie przenikają się
 • Pojemny zbiornik na wodę
 • Wygoda użytkowania, dzięki pojemnikom w jednym poziomie
 • Krótki przewód
 • Dość drogi

Parowar marki Morphy Richards nie należy do urządzeń tanich, jednak konsumenci, którzy go zakupili są zgodni – urządzenie warte jest swojej ceny. Za jakość wykonania oraz liczne udogodnienia, zastosowane w tym parowarze trzeba zapłacić cenę około 450 złotych. Urządzenie jednak szybko wynagrodzi nam poniesione koszty – pozwoli cieszyć się zdrowymi i pełnowartościowymi potrawami o intensywnym smaku i aromacie, przygotowanymi szybko i bez zbędnego mycia wielu garnków. Nadto, parowar Morphy Richards z pewnością będzie mógł stanąć na podium urządzeń kuchennych i z powodzeniem wyprzeć tradycyjną kuchenkę.

Wyposażenie parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780

Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780 zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego sporą zaletą są pojemne, bo aż 8,2 – litrowe pojemniki, które można programować na trzy odrębne czasy gotowania. Takie rozwiązanie pozwala przygotować wieloskładnikowe danie jeszcze szybciej oraz zachować w kuchni ład i porządek. Ponadto, aromaty poszczególnych składników nie przenikają się wzajemnie, co pozwala zachować odrębny i unikatowy smak danego produktu żywnościowego. Parowar można z czystym sumieniem polecić nie tylko singlom, parom, ale i rodzinie.

parowar Morphy Richards 48780

Uzyskać można z niego bowiem obiad czy kolację dla 4 osób. Szybkie przygotowanie posiłku, który nie jest fast foodem, a wręcz przeciwnie – pełnowitaminowym daniem dla całej rodziny? Tak, to możliwe, dzięki Morphy Richards IntelliSteam 48780, który został wyposażony w:

 • 3 pojemniki o łącznej pojemności 8,2 litra – dzięki trzem, pojemnym pojemnikom można przyrządzić równocześnie pełnoskładnikowe danie, którym nasyci się czteroosobowa rodzina. Pojemniki zostały wykonane z tworzywa sztucznego, które dobrze znosi mycie w zmywarce,
 • Dodatkowe pojemniki: na ryż i dwa na sosy. Jeden z pojemników skonstruowany został specjalnie z przeznaczeniem na sypkie produkty, np. ryż, kaszę. Jednocześnie można zapomnieć o przypalonym czy przywartym do garnka ryżu,
 • Podstawkę na ryby- dzięki specjalnej podstawce, przeznaczonej do przyrządzania ryby w końcu mamy alternatywę dla smażonej i przez to wysokokalorycznej ryby,
 • Minutnik – elektroniczny programator czasowy,
 • Zewnętrzny wlew wody – wlew, który znajduje się na zewnątrz urządzenia znacznie ułatwia dolewanie wody w czasie gotowania, ponieważ nie wymaga przerywania pracy urządzenia i jego demontażu. Takie rozwiązanie chroni też przed oparzeniem się parą,
 • Wskaźnik poziomu wody, – pozwala kontrolować ilość zużytej wody oraz w razie konieczności uzupełnić ją podczas gotowania,
 • Wyświetlacz LCD, pozwalający stale mieć pod kontrolą gotowanie w poszczególnych komorach parowych różnych produktów,
 • Instrukcję obsługi w języku polskim wraz z kartą gwarancyjną na 24 miesiące.

Funkcje parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780

Parowar firmy Morphy Richards posiada kilka bardzo przydatnym funkcji. Na wyróżnienie zasługuje funkcja podtrzymywania ciepła ugotowanej na parze potrawy. Jeśli któryś z domowników spóźni się na obiad lub zwyczajowo, przychodzi do domu później, za sprawą parowaru Morphy Richards będzie mógł cieszyć się ciepłym posiłkiem nawet 40 minut po jego przygotowaniu. Sprawdź aktualną cenę parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780.Morphy Richards 48780Jeśli spodziewasz się gości na kolację czy obiad, możesz spokojnie przygotować potrawę szybciej bez obawy, że nie będzie ciepła, gdy zaczniesz częstować nią swych gości.

 • 7 automatycznych programów gotowania na parze,
 • Funkcja podtrzymywania ciepła, która włącza się samoistnie po zakończeniu gotowania – utrzymuje ciepło do 40 minut.
 • Funkcja zabezpieczająca przed gotowaniem z pustym zbiornikiem na wodę,
 • Możliwość zapisywania w pamięci czasów gotowania poszczególnych składników żywnościowych
 • Możliwe jest ustawienie równoczesnego zakończenia gotowania w trzech komorach parowych – gotowanie w poszczególnych komorach uruchomi się w odpowiednim czasie, dzięki czemu wszystkie elementy dania otrzyma się w tym samym momencie.

Czyszczenie i konserwacja parowaru Morphy Richards IntelliSteam 48780

Podstawy, w której kryje się silnik urządzenia nie można moczyć w wodzie. Aby dokonać jej czyszczenia i pielęgnacji, należy przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć do sucha. Wszystkie pojemniki na żywność i akcesoria parowaru można umyć pod bieżącą, ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, jak również umyć w zmywarce. Ta druga opcja pozwala przyspieszyć zrobienie porządku w kuchni po skończonym gotowaniu w parowarze.

Dlaczego warto kupić parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780

Parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780 to przede wszystkim solidnie wykonane urządzenie. Kilka udogodnień, w które został zaopatrzony parowar, znacznie umilają użytkowanie sprzętu.

W pierwszej kolejności pochwalić należy poziome usytuowanie komór. Dzięki takiej konstrukcji żadne smaki, choćby najbardziej intensywne (np. ryb i warzyw), nie przenikają się wzajemnie. Jest to również rozwiązanie niezwykle wygodne, bowiem nie wymaga zdejmowania poszczególnych poziomów, by uzupełnić pojemniki, tak jak ma to miejsce w parowarach z pojemnikami w ułożeniu pionowym. Kliknij by kupić parowar Morphy Richards IntelliSteam 48780.

Morphy Richards IntelliSteam48780

Kwestia numer dwa – każda z komór posiada odrębną grzałkę. A możliwość ustawienia trzech różnych czasów gotowania w poszczególnych pojemnikach, które załączą się odpowiednio po sobie, pozwala przygotować kilku – składnikowy obiad, który otrzymamy o jednej godzinie. To kilka cech charakterystycznych Morphy Richards IntelliSteam, które wyróżniają go spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń do gotowania na parze.

Wybierając to urządzenie do gotowania można być pewnym niezawodności i trwałości użytych materiałów. W urządzeniu Morphy Richards estetyka łączy się z technologią, tworząc idealną parę. Z parowarem Morphy Richards IntelliSteam 48780, nawet zwykłe warzywa zyskują niezwykłe walory smakowe i teksturę niż gdybyśmy ugotowali je w tradycyjny sposób. Jeszcze raz nie zaszkodzi też podkreślić, jak  ważne, w przypadku gotowania na parze jest to, że na naszym talerzu lądują potrawy, które nie zostały wyjałowione z witamin i minerałów, jak to, niestety bywa, gdy gotujemy w wodzie lub smażymy na patelni. Warto zatem zainwestować w inteligentne urządzenie do gotowania na parze, które z kilku, nawet najprostszych składników wyczaruje wyjątkowy obiad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 × 14 =