Multicooker Saturn ST-MC9203

Ocena

Możliwość przygotowania różnorodnych potraw za pomocą jednego urządzenia jest naprawdę kusząca. Multicookery cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ zajmują mało miejsca i używając ich, można zrezygnować z innych kuchennych sprzętów takich jak kuchenki, patelnie, a nawet blachy do pieczenia. Dodatkowym atutem jest to, że nie są to drogie urządzenia, przez co znacznie wzrasta ich atrakcyjność w oczach potencjalnego użytkownika. Dzisiejsza recenzja dotyczy multicookera Saturn ST-MC9203.

Urządzenie do gotowania – multicooker Saturn ST-MC9203

Multicooker SATURN ST-MC9203 to ciekawe urządzenie, które można nabyć w srebrnym lub czerwonym kolorze. Ma typowy dla tego rodzaju sprzętów kształt i ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Marka Saturn nie jest wszystkim znana, mimo że od ponad 20 lat produkują różnego rodzaju artykuły gospodarstwa domowego. Główna siedziba tej firmy mieści się w Czechach, a ich produkty są zdobywcami wielu prestiżowych nagród w dziedzinie nowoczesnych zastosowań technologicznych. Sprzęt ten ma moc 900 W, więc jest to wystarczająca wartość, by móc pochwalić się szybką gotowością do pracy i zadowalającymi efektami gotowania. Kup teraz multicooker Saturn ST-MC9203.

multicooker Saturn

Liczne funkcje sprawiają, że użytkowanie tego sprzętu daje spore możliwości. W związku z tym SATURN ST-MC9203 ma wiele zalet, których nie sposób przeoczyć.

Poznaj zalety i wady multicookera Saturn ST-MC9203

Zalety Wady
 • Atrakcyjny design
 • Bogate wyposażenie
 • Bardzo duża ilość funkcji
 • Łatwe i szybkie czyszczenie
 • Niska cena
 • Brak menu w języku polskim
 • Brak instrukcji w języku polskim
 • Utrudniona obsługa sprzętu

Są to mankamenty, które nie wpływają na jakość przygotowywanych produktów, ale znacznie utrudniają obsługę urządzenia. Przygodę z tym urządzeniem można porównać do wyprawy w nieznane rejony. Trzeba działać intuicyjnie, metodą prób i błędów starać się poznać wszystkie możliwości sprzętu. Na szczęście z czasem nabiera się wprawy i korzystanie z niego zaczyna być przyjemnością.

Wyposażenie multicookera Saturn ST-MC9203

Warto dowiedzieć się, z czego składa się to urządzenie i jakie akcesoria otrzymujemy w zestawie:

 • Misa gotująca o pojemności 5 litrów. Ma ona nieprzywierającą powłokę z pokryciem ceramicznym. Dzięki temu przygotowywane potrawy nie przyklejają się do naczynia. Do mieszania produktów w misie najlepiej używać plastikowych lub drewnianych narzędzi. Metalowe akcesoria mogą trwale uszkodzić powłokę ceramiczną.pojemnik Saturn ST-MC9203
 • Jednostka grzewcza – ciepło rozprowadzane jest równomiernie, co sprawia, że przygotowane dania mają doskonałą temperaturę.
 • Górna pokrywa – jest wyposażona w okienko. Takie udogodnienie daje użytkownikowi możliwość kontroli nad stanem przygotowywanych potraw.
 • Naczynie do gotowania na parze – możliwość gotowania na parze warzyw, ryb, mięs. Dzięki temu praktycznemu dodatkowi można serwować sobie i najbliższym zdrowe, beztłuszczowe posiłki.
 • Wyświetlacz i panel sterowania – bardzo rozbudowany panel. Poznanie wszystkich funkcji tego urządzenia zajmuje sporo czasu.
 • Zawór parowy – warto go co jakiś czas czyścić. W tym celu należy go odkręcić od górnej pokrywy.
 • Uchwyt – łatwe przenoszenie multicookera jest możliwe dzięki wygodnemu uchwytowi. Nie można go przestawiać, jeśli jest w nim np. rozgrzany olej. Najbezpieczniej przenosić go, gdy jest pusty i niepodłączony do zasilania.
 • Nóżki antypoślizgowe
 • Odłączany przewód zasilający – można go schować po skończonej pracy. Nie ma schowka, do którego można by było go schować. Nie powinien przebiegać w pobliżu źródeł ciepła, żeby nie doszło do jego uszkodzenia. Gdyby jednak tak się stało, nie można podłączać go do urządzenia. W takim przypadku konieczna będzie jego wymiana.
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Jak działa multicooker Saturn ST-MC9203

Urządzenie ma bardzo rozbudowane menu. Znajdziemy w nim wiele funkcji, z których można skorzystać podczas gotowania. Ponadto wyposażone jest w pokrywę, w której znajduje się okienko z hartowanego szkła. Ten element zasługuje na uwagę, z tego względu, że nie we wszystkich tego typu sprzętach zastosowano to praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu, że w pokrywie jest okienko, można w dowolnej chwili zerknąć do naczynia, bez konieczności otwierania pokrywy. To dobra wiadomość, ponieważ otwieranie pokrywy podczas używania poszczególnych programów jest wręcz niewskazane.

multicooker Saturn programy

Multicooker to urządzenie, które nadaje się do użytku praktycznie od razu po wyciągnięciu z opakowania. Jednak zanim rozpoczniemy  gotowanie, warto umyć akcesoria i misę główną, bo te części mają kontakt z żywnością. Sprzęt powinien być postawiony na poziomym blacie. Nie jest wskazane stawianie go na obrusach lub ściereczkach. Po podłączeniu multicookera do sieci zapala się wyświetlacz. Wówczas należy wybrać żądany program gotowania. Urządzenie nie uruchamia się, jeśli uprzednio nie naciśnie się przycisku START. W dowolnym momencie można zrezygnować z wyboru, którego się dokonało. W tym celu konieczne jest naciśnięcie, przycisku ANULUJ. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w lampki kontrolne, które zapalają się po wybraniu danej funkcji. Sprawdź cenę multicookera Saturn ST-MC9203.

Użytkownik ma możliwość samodzielnego ustawienia czasu gotowania. Ustawia się go po wybraniu trybu gotowania, którym jesteśmy zainteresowani. Po naciśnięciu przycisku oznaczonego jako TIME można ustawić czas, którego odliczanie rozpocznie się po zatwierdzeniu ustawień. Nie przy wszystkich programach ma się możliwość samodzielnego ustawiania czasu. W programach, dzięki którym możliwe jest przygotowanie ryżu, chrupiącego ryżu i pilawu, czas jest ustawiony domyślnie i nie ma możliwości zmiany.

Funkcje multicookera Saturn ST-MC9203

Multicooker SATURN ST-MC9203 to wszechstronne urządzenie, dzięki któremu można przygotować wiele potraw. Wszystko dzięki licznym funkcjom. Warto je poznać jeszcze zanim przystąpi się do gotowania.Mając ten sprzęt, ma się dostęp do 45 programów gotowania, to naprawdę sporo. Tutaj kupisz multicooker Saturn ST-MC9203. Warto zatem wymienić, z jakich funkcji można skorzystać:

 • Przygotowywanie ryżu i kaszy, w tym kaszy mlecznej – warto stosować się do wartości dotyczących ilości wody i ryżu, które można dozować za jednym razem do naczynia. Znajdziemy je w instrukcji obsługi.
 • Duszenie
 • Program szybkiego gotowania
 • Podgrzewanie mleka
 • Przygotowywanie dżemów i galaretek
 • Smażenie
 • Gotowanie na parze
 • Zapiekanie
 • Przygotowywanie pilawu i roślin strączkowych
 • Program umożliwiający przygotowanie domowych jogurtów
 • Rozmrażanie
 • Program Pizza
 • Wędzenie
 • Przygotowywanie domowego chleba
 • Podgrzewanie – można używać tej funkcji, jeśli ma się zamiar podgrzać zimne danie.
 • Program „ulubione danie” – możliwość ustawienia temperatury i czasu przygotowywania potraw, które przygotowuje się najczęściej.
 • Opcja zmiany czasu gotowania
 • Opcja podtrzymywania ciepła – dzięki tej funkcji można cieszyć się smakiem ciepłego, smacznego posiłku o każdej porze. Ten tryb nie jest dostępny po zakończeniu wszystkich programów. Przygotowując dania na bazie mleka lub jajka, nie powinno się go włączać. Podobnie jak wtedy, gdy wypieka się chleb.

multicooker Saturn ST-MC9203

Użytkownik ma także możliwość ustawienia opóźnionego startu. Multicooker uruchamia się wówczas automatycznie o godzinie, którą się ustawiło. W ten sposób zawsze, bez względu na to, o której godzinie wraca się do domu, można liczyć na ciepły posiłek. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić wcześniej czas uruchomienia i włożyć potrzebne do przyrządzenia danej potrawy składniki, do naczynia gotującego.

Co przygotujesz za pomocą multicookera Saturn ST-MC9203

Ponadto z łatwością przygotujemy różnego rodzaju zupy, ryż z owocami morza, pierogi, naleśniki, pudding, pastę, makaron, owsiankę, a nawet wysuszymy owoce. Jak widać, jego możliwości są wręcz nieograniczone. Czynnikiem, który rzuca cień, na atrakcyjność tego sprzętu jest to, że menu dostępne jest tylko w języku angielskim i rosyjskim. Ogólna instrukcja użytkowania jest z kolei w języku czeskim. Nawet na stronie producenta nie sposób znaleźć instrukcji obsługi w języku polskim. W związku z tym nauka obsługi sprzętu zajmuje więcej czasu niż to konieczne.

multicooker Saturn ST-MC9203 czerwony

Wszystkie składniki łącznie z wodą, które dodaje się do naczynia gotującego, nie powinny przekraczać poziomu maksymalnego. Jest on oznaczony wewnątrz misy. Zbyt duża ilość produktów może doprowadzić do wyciekania ich z misy, co w rezultacie może skutkować uszkodzeniem sprzętu. Szczególnie istotna jest ilość wody, którą dodaje się podczas gotowania ryżu. To od jej ilości w dużej mierze zależy, jaki efekt otrzymamy. Przed przystąpieniem do gotowania ryżu trzeba go dokładnie opłukać. Najlepiej używać ryżu normalnego, a nie błyskawicznego. Po skończeniu gotowania warto potrzymać ryż około 4 minut w naczyniu gotującym i go przemieszać łyżką. Wyjdzie wówczas sypki i smaczny. Nie powinno się go zostawiać w misce gotującej, ponieważ przesiąknie wodą i zrobi się z niego papka.

Bezpieczne użytkowanie multicookera Saturn ST-MC9203

Ważne, żeby zachowywać ostrożność podczas codziennej współpracy z urządzeniem. Podczas pracy obudowa się nagrzewa, w związku z tym nie powinno się jej dotykać, jeśli nie ma się założonych rękawic. Ponadto lepiej nie nachylać się nad zaworem pary, może to doprowadzić do poparzenia. Kliknij by dokonać zakupu multicookera Saturn ST-MC9203.Saturn ST-MC9203Ten model to lekkie i dość poręczne urządzenie. Z łatwością można go przenosić w inne miejsce, tyle że nie podczas pracy. Multicooker to doskonały sprzęt, nawet dla osób, które nie przepadają za gotowaniem i wynikającym z tego bałaganem. Przygotowując w tradycyjny sposób posiłek dla całej rodziny, w zlewie piętrzą się garnki, patelnie i liczne akcesoria. Natomiast, gdy używa się multicookera, to do umycia mamy jedynie misę gotującą i ewentualnie łyżkę, którą mieszamy produkty. Trzeba zatem przyznać, że brzmi to, jak opis produktu idealnego.

Czyszczenie multicookera Saturn ST-MC9203

Samo czyszczenie urządzenia, także nie jest kłopotliwe. Przebiega tak, jak w przypadku większości tego typu urządzeń. Szczególnie trzeba dbać o naczynie gotujące. multicooker Saturn STWarto poświęcić nieco czasu i dokładnie je umyć. Wszelkie pozostałości mogą doprowadzić do zmiany smaku następnych przygotowywanych potraw. Do czyszczenia misy trzeba używać delikatnych detergentów i miękkich gąbek. Nie należy mocno szorować dna naczynia. Jeśli pozostałości jedzenia trudno usunąć, to lepiej wlać do misy wodę i poczekać aż resztki się namoczą i dopiero wówczas dokończyć czyszczenie. Obudowę można jedynie przecierać wilgotną ściereczką. Lepiej dobrze ją wycisnąć, żeby nie zamoczyć panelu kontrolnego i wyświetlacza. Akcesoria można z powodzeniem myć w zmywarce do naczyń.

Czy warto kupić multicooker Saturn ST-MC9203

Mając w domu to wielofunkcyjne urządzenie, można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Sprawdź cenę multicookera Saturn ST-MC9203.

multicooker Saturn ST-MC9203 srebrnyJeden sprzęt łączy w sobie funkcje wielu urządzeń. Dzięki temu ma się o wiele mniej mycia i więcej miejsca w kuchennych szafkach. Jeśli zalety multicookera Saturn ST-MC9203 zachęcają, a wady nie zniechęcają, to warto zainteresować się akurat tym modelem. Ogrom funkcji, a tym samym możliwości może naprawdę miło zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
3 × 6 =