Multi Cooker Russell Hobbs 21850-56

Ocena

Gotowanie to dla wielu prawdziwa przyjemność, zwłaszcza wtedy, gdy ma się do dyspozycji wielofunkcyjne urządzenie. Multicooker to sprzęt doceniany przez tych, którzy lubią dobrze zjeść, ale nie przepadają za wielogodzinnym pichceniem. Mając w domu takie urządzenie, można przygotować różnorodne potrawy, korzystając z zaprogramowanych z ogromną dokładnością programów. Nowoczesne multiccokery odznaczają się niebanalnym wzornictwem i są ozdobą kuchni. Jednym z takich urządzeń jest multicooker Russell Hobbs 21850-56.

Multicooker Russell Hobbs 21850-56

Urządzenie do gotowania – multicooker Russell Hobbs 21850-56 prezentuje się niezwykle elegancko i ma moc 900 W. Należy on do serii urządzeń Home@Cook. Tutaj kupisz multicooker Russell Hobbs 21850-56.

Jeśli chcemy, aby wszystkie sprzęty były w tej samej kolorystyce i stylu, możemy dokupić do kompletu inne ciekawe urządzenia z tej serii. W ofercie znajdziemy opiekacz 3 w 1, frytkownicę, parowar, ryżowar i standardowy opiekacz. Multicooker jest wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Część pokrywy jest matowa, a pozostałe elementy z tworzywa są połyskujące. Dookoła jednostki głównej jest szczotkowana stal szlachetna, na której nie widać odcisków palców. Dzięki temu jest łatwa do utrzymania w czystości.

Poznaj zalety i wady multicookera Russell Hobbs 21850-56

Zalety Wady
 • Bardzo ładny design
 • Prosta obsługa
 • Duży wybór programów
 • Wyraźny wyświetlacz
 • Szybkie czyszczenie
 • Przystępna cena
 • Wysokiej jakości wykonanie
 • Brak

Jeśli szukasz wielofunkcyjnego urządzenia do gotowania to ten model z pewnością powinien sprostać twoim wymaganiom. Kup teraz multicooker Russell Hobbs 21850-56.

Wyposażenie multicookera Russell Hobbs 21850-56

Warto przyjrzeć się wyposażeniu urządzenia:

 • Naczynie do gotowania o pojemności 5 litrów
 • Jednostka główna z grzałką
 • Duży, czytelny wyświetlacz LED z 24-godzinnym programatorem czasowym
 • Kosz do gotowania na parze
 • Miarka
 • Chochla
 • Płaska łyżka
 • Pokrywa
 • Blokada pokrywy
 • Kabel zasilający – jest on odłączany, więc po skończonym gotowaniu można go schować.
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają stabilność podczas pracy. Jest to istotne, ponieważ przez większość czasu multicooker jest rozgrzany. Warto postawić go w miejscu niedostępnym dla najmłodszych dzieci.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

wyposażenie Multicookera Russell Hobbs 21850-56

Funkcje multicookera Russell Hobbs 21850-56

Russell Hobbs 21850-56 to model odznaczający się mnogością funkcji. Ma sporo możliwości, dlatego przygotowywanie różnorodnych posiłków nie jest najmniejszym problemem. Urządzenie posiada aż 11 automatycznych programów do gotowania. Warto poznać wszystkie funkcje:

 • Funkcja podtrzymywania ciepła – nie jest ona zalecana przy wszystkich programach. Zbyt długie trzymanie jedzenia w naczyniu, dodatkowo w cieple może skutkować przesuszeniem potrawy, a nawet zepsuciem.
 • Funkcja opóźnionego startu
 • Tryb gotowania wolnego
 • Duszenie
 • Przygotowywanie ryżu
 • Program umożliwiający zrobienie domowych jogurtów
 • Chleb/ciasto
 • Przygotowywanie mięs
 • Przygotowywanie zup
 • Gotowanie na parze – do zestawu został dołączony kosz do gotowania na parze, warto z niego skorzystać i przygotować smaczne, zdrowe posiłki.

Funkcja opóźnionego startu

Korzystając z tego sprzętu, można skorzystać z funkcji opóźnionego startu. Jednak nie przy każdych programach jest to możliwe. Z regulatora czasowego można korzystać, gdy korzysta się z programu zupa, jogurt, owsianka, chleb i gotowanie na parze. Czas trzeba ustawić przed naciśnięciem przycisku START. Użytkownik sam ustala, na którą godzinę jedzenie ma być gotowe. Przykładowo jest godzina 3.00 i chcemy, żeby danie było gotowe na 9.00. Musimy więc ustawić czas na 6 godzin. Początkowo korzystanie z wszystkich dostępnych funkcji może wydawać się skomplikowane. Wystarczy odrobina praktyki i obsługa staje się intuicyjna.

Funkcja wolnego gotowania

Do dyspozycji mamy także funkcję wolnego gotowania. Przydaje się, gdy mamy zamiar zmiękczyć, podsmażyć lub zarumienić warzywa i mięso. Korzystając z tej funkcji, należy włożyć do miski składniki i zalać je wodą lub bulionem, a następnie zamknąć pokrywkę. Czas ustawiony domyślnie to 8 godzin. Wartość ta pojawi się na wyświetlaczu i rozpocznie się odliczanie.

Funkcja przygotowania ryżu

Mając zamiar ugotować ryż najlepiej stosować się do miarki. Znajduje się ona wewnątrz miski, po lewej stronie. Są na niej oznaczenia w skali od 2 do 10. Warto zatem kontrolować poziom produktów, tak, aby nie przekroczyć poziomu oznaczonego jako 10. Ryż powinien być równomiernie rozłożony w misce. Jeśli wsypaliśmy ryżu, do załóżmy poziomu 5, to ilość wody również powinna sięgać tego poziomu. Gdy wszystko będzie zrobione, zamykamy pokrywę. Multicooker Russell Hobbs 21850W czasie, w którym ryż jest gotowany, zewnętrzne segmenty wyświetlacza migają. Ponadto zobaczymy na nim czas pozostały do zakończenia gotowania. Domyślny, ustawiony czas to w tym przypadku 13 minut. Gdy zakończy się czas gotowania, to multicooker automatycznie przejdzie do trybu podtrzymywania ciepła. Podświetlona lampka z literą „W” informuje nas o tym, że ten tryb jest aktywny. Warto wiedzieć, że po ugotowaniu ryżu nie powinien on się znajdować w tym trybie dłużej niż około 4 minuty. Dłuższy okres dodatkowego podgrzewania może wpłynąć negatywnie na smak i konsystencję przygotowywanego posiłku. Przed przełożeniem ryżu na talerz warto go zamieszać, aby był sypki i nieposklejany. Po otworzeniu pokrywy można wyjąć naczynie gotujące i ustawić je na żaroodpornej podkładce.

Przygotuj mięso w multicookerze Russell Hobbs 21850-56

Chcąc skorzystać z programu MIĘSO, należy uprzednio przygotować produkty. Mięso powinno się natrzeć olejem kuchennym i przyprawami. Do miski gotującej również wlewamy odrobinę oleju. Czas gotowania powinien być dostosowany do wielkości potrawy. Korzystając z tego programu, w naczyniu gotującym nie powinno być więcej niż 0,5 kg składników. Producent sugeruje 10 minut obróbki cieplnej i dodatkowe 10 minut na każde 100 g mięsa wołowego. Na wyświetlaczu rozpocznie się odliczanie czasu gotowania. Gdy się zakończy, to uruchomi się tryb podtrzymywania ciepła.

Własne ustawienia multicookera

Niektóre wartości dotyczące czasu gotowania mogą nam nie odpowiadać. Po przetestowaniu urządzenia i zaznajomieniu się z jego funkcjami łatwiej określić, czy czas, który został ustawiony domyślnie, jest odpowiedni. Wiemy bowiem, jak długo nagrzewa się urządzenie, a także jak przebiega proces gotowania podczas użycia poszczególnych programów. Warto wiedzieć zatem jaki czas jest przypisany do danych programów i w jakiej skali można go ustawić samodzielnie. Multicooker Russell Hobbs 21850-56W przypadku programu mięso, domyślny czas gotowania to 20 minut. Można go zmienić, ustawiając zegar w przedziale od 10 minut do 1 godziny. Czas gotowania zupy to 1 godzina. Użytkownik ma możliwość zmiany i ustawienia czasu od 1 do 5 godzin. Robiąc domowy jogurt, możemy ustawić czas od 6 do 10 godzin, a ten, który jest zaprogramowany, wynosi 8 godzin. Chcąc poznać wytyczne dotyczące poszczególnych programów, warto zajrzeć do instrukcji obsługi. Znajdziemy w niej tabelę informacyjną dotyczącą właśnie tego zagadnienia.

Jak działa multicooker Russell Hobbs 21850-56

Multicooker to sprzęt, dzięki któremu można przygotować wiele potraw. Jest więc doskonałym wyborem dla wieloosobowych rodzin. Przed przystąpieniem do gotowania trzeba ustawić urządzenie na płaskim, suchym blacie. Miskę gotującą i akcesoria warto przed użyciem umyć, mogą być zakurzone. Pokrywę multicookera otwiera się za pomocą przycisku. Miska musi dobrze przylegać do grzałki, więc można ją lekko przekręcać, aby tak się stało. Po włożeniu odpowiednich składników i zamknięciu pokrywy należy nacisnąć przycisk, oznaczony jako MENU i wybrać odpowiedni program. W dolnej części pokrywy, pod panelem i wyświetlaczem znajdują się trzy duże przyciski. Po kolei wymieniając od lewej, znajdziemy tam przyciski: ryż gotowanie, wolne gotowanie i duszenie. Można wybrać jedną z tych funkcji. Ma się również możliwość dostosowania indywidualnie czasu gotowania. W tym celu należy przycisnąć ikonę zegara.

W dowolnej chwili można wyłączyć urządzenie i zmienić wybrany program. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z przycisku STOP. Wystarczy go nacisnąć jeden raz, jeśli na wyświetlaczu nie jest odliczany czas, lub dwa razy, gdy czas jest już odliczany. Po przygotowaniu danej potrawy możemy rozpocząć przygotowywanie kolejnego dania. Jednak nie wcześniej niż przed upływem 15 minut. Urządzenie musi „odpocząć” i ostygnąć. Kliknij by kupić multicooker Russell Hobbs 21850-56.

Bezpieczna praca multicookera

Podczas gotowania z multicookera wydobywa się para. W związku z tym najlepiej ustawić go z dala od zasłon, tapet lub szafek. Mogą bowiem ulec uszkodzeniu i zniekształceniu będącego wynikiem działania gorącej pary. Zanim wyciągniemy garnek z jednostki głównej, warto ubrać rękawice. Garnek jest bardzo gorący. Istnieje ryzyko, że powierzchnia, na którą się go odstawi, może ulec odbarwieniu i uszkodzeniu, w związku z tym po wyjęciu go z urządzenia, najlepiej odstawić go na żaroodporną podkładkę. Podczas włączania urządzenia wyświetlacz i lampka kontrolna zaczynają migać.

Czyszczenie multicookera Russell Hobbs 21850-56

Korzystając z tego urządzenia, skracamy do minimum czas nie tylko gotowania, ale i zmywania naczyń. Po skończonym gotowaniu mamy do umycia misę gotującą i akcesoria, których użyliśmy. Odpada więc mycie licznych garnków lub patelni. Możemy bowiem skorzystać z funkcji smażenia. Przystępując do czyszczenia, warto pamiętać o odłączeniu multicookera od zasilania. Należy także poczekać, aż ostygnie. Niestety żaden element nie nadaje się do mycia w zmywarce, wiec musimy umyć te elementy, które są zabrudzone pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Pokrywę i obudowę przecieramy delikatną, lekko zamoczoną ściereczką. Trzeba zachować ostrożność podczas czyszczenia panelu sterowania i wyświetlacza. Lepiej nie moczyć tych elementów.

Czy warto kupić multicooker Russell Hobbs 21850-56

Multicooker Russell Hobbs 21850-56 spełnia swoją funkcję. Misa ma sporą pojemność, więc za jednym razem można przygotować posiłek dla całej rodziny. Wszystkie elementy idealnie do siebie przylegają, a urządzenie sprawia wrażenie droższego, niż jest w rzeczywistości. Sprawdź aktualną cenę multicookera Russell Hobbs 21850-56.

Russell Hobbs 21850-56

Trzeba przyznać, że strona wizualna to spory atut tego sprzętu. Bardzo ładnie wygląda na kuchennym blacie i na pewno nie jest to sprzęt, który ma się zamiar schować na dno kuchennej szafki. Gdy pierwszy raz stawiamy urządzenie na blacie, to mnogość przycisków nieco przeraża, ale po zapoznaniu się z instrukcją, urządzenie nie ma przed nami tajemnic. Już po tygodniu regularnego użytkowania zastanawiamy się, jak do tej pory wyglądało nasze gotowanie. Multicooker bardzo ułatwia wykonywanie codziennych kuchennych czynności.

Multicooker Russell Hobbs 21850-56 można polecić osobom, które nie lubią tracić czasu, ale lubią dobrze zjeść. Mając go w swojej kuchni, można przygotować szeroką gamę potraw. Dzięki temu posiłki mogą być urozmaicone. Nie ma zatem mowy o nudzie w kuchni, a co za tym idzie na talerzu. Nawet największe niejadki skuszą się na smaczne dania przygotowane za pomocą tego sprytnego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 − 13 =