Multicooker Redmond RMC-M30

Ocena

Żeby gotowanie było przyjemnością, kuchenna przestrzeń powinna być uporządkowana. Niestety, by móc przygotować wielodaniowy posiłek niejednokrotnie potrzebujemy kilka garnków, patelnię, różne rodzaje drobnych akcesoriów i mnóstwo wolnego czasu. Gdy w końcu posiłek jest gotowy mamy do umycia stos piętrzących się w zlewie naczyń. Chcąc zmienić styl gotowania, warto zainteresować się wielofunkcyjnym urządzeniem, dzięki któremu, powyższe czynności odejdą w zapomnienie. Takim sprzętem jest Multicooker Redmond RMC-M30. Łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, więc wszelkie patelnie i różnej pojemności garnki, możemy schować na samo dno kuchennej szafki.

Urządzenie wielofunkcyjne multicooker Redmond RMC-M30

Sprzętem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru wielofunkcyjnego urządzenia, jest multicooker Redmond RMC-M30. Po rozpakowaniu sprzętu i ustawieniu go na blacie można stwierdzić, że doskonale się prezentuje. Połączenie bieli ze stalą szlachetną, to ostatnio bardzo popularne zestawienie. Sprawdź aktualną cenę multicookera Redmond RMC-M30.

multicooker REDMOND RMC-M30E

Model ten jest wyposażony w system grzewczy o mocy 900 W. W związku z tym bardzo szybko jest gotowy do pracy. Jego waga to około 4 kg. Przenosząc go w inne miejsce, warto pamiętać, żeby nie robić tego, gdy w misie gotującej znajdują się produkty lub co gorsze, rozgrzany olej. Może się to bardzo źle skończyć.

Poznaj zalety i wady multicookera Redmond RMC-M30

Zalety Wady
 • Intuicyjna obsługa
 • Szybka praca
 • Łatwe czyszczenie
 • Bogate wyposażenie
 • Wielofunkcyjność
 • Kompaktowe wymiary
 • Niska cena
 • Brak

Trudno dopatrzyć się jakiejkolwiek wady w funkcjonowaniu tego urządzenia. Praca jest przyjemna, a przede wszystkim bardzo ułatwiona. Dodatkowym atutem jest zmniejszenie do minimum ilości garnków i akcesoriów, które musimy użyć, by przygotować danie. Niewielkie wymiary tego sprzętu sprawiają, że jest on dobrym wyborem, nawet gdy mamy niewielką kuchnię. Kup teraz multicooker Redmond RMC-M30.

Wyposażenie multicookera Redmond RMC-M30

Rozważając zakup multicookera Redmond RMC-M30, warto wiedzieć, co otrzymamy w zestawie:

 • Misa do gotowania o pojemności 6 litrów. Pokryta jest powłoką, która uniemożliwia przywieranie produktów do misy.
 • Wyświetlacz cyfrowy LED
 • Zdejmowany zawór parowy
 • Jednostka główna z grzałkami
 • Pojemnik do zbierania skroplin
 • Chochla
 • Miarka
 • Płaska łyżka
 • Pokrywa z uchwytem ułatwiającym przenoszenie urządzenia
 • Panel sterowania – nie znajdziemy na nim wielu ikon i przycisków, dlatego obsługa jest bardzo prosta.
 • Pojemnik do gotowania na parze
 • Przewód zasilający – jest on odłączany, więc można go schować po skończonej pracy. Nie powinien przebiegać koło źródeł ciepła, by nie doszło do jego uszkodzenia. W przeciwnym razie trzeba będzie go wymienić.
 • Książka „100 przepisów kulinarnych” – bardzo fajny dodatek. Znajdziemy w niej mnóstwo ciekawych inspiracji. Nawet ci, którzy są z gotowaniem na bakier, korzystając z tych przepisów, wyczarują smaczne, pożywne danie.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, książeczka serwisowa i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Panel sterowania

Panel sterowania wyposażony jest w dotykowe przyciski i lampki kontrolne, które ułatwiają korzystanie z urządzenia i informują, w jakim trybie obecnie się znajduje. Lampki kontrolne zapalają się, gdy wybierzemy program, z którego chcemy skorzystać. W tym urządzeniu mamy do dyspozycji 10 automatycznych programów gotowania. To sporo, zważywszy na fakt, że jest to bardzo tanie urządzenie. W centralnym punkcie panelu sterowania znajdziemy czerwony przycisk START, a wokół niego przyciski umożliwiające uruchomienie funkcji opóźnionego startu, odgrzewania dań i takie, dzięki którym ustawimy czas gotowania i wybierzemy odpowiedni program. Ponadto można także skorzystać, z przycisku ANULUJ, gdy zajdzie konieczność przerwania procesu gotowania lub zechcemy zmienić poczynione ustawienia.

Dodatkowe wyposażenie

Oprócz wyposażenia, które otrzymujemy w zestawie startowym, mamy możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów. wyposażenie REDMOND RMC-M30EMożna zatem nabyć dodatkową misę, naczynie przeznaczone do przygotowywania szynki i rolad, zestaw pojemników do przechowywania jogurtów z datownikiem na pokrywkach, a także szczypce do misy, dzięki którym wyciąganie misy z multicookera jest wygodne i bezpieczne. Szczypców można używać także do innych urządzeń tego typu. Kliknij by dokonać zakupu multicookera Redmond RMC-M30.

Funkcje multicookera Redmond RMC-M30

Wielozadaniowe urządzenia odznaczają się szeregiem ciekawych funkcji. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wybór programów do gotowania jest ogromny. Ciekawe rozwiązania, które zastosowano w tym modelu, wpływają na zadowolenie z pracy i z uzyskiwanych efektów. Warto zatem przyjrzeć się bliżej funkcjom tego urządzenia:

 • Funkcja opóźnionego startu – możliwe jest opóźnienie startu nawet do 24 godzin. Dzięki temu po powrocie z pracy można zjeść ciepły, smaczny posiłek. Ustawiając minutnik, można liczyć także na pyszne śniadanie tuż po przebudzeniu. Jest to bardzo przydatna i często wykorzystywana funkcja.
 • Program wypieki/chleb – nie trzeba mieć doświadczenia w przygotowywaniu wypieków. Można bez problemu upiec biszkopt, omlet, keks, zapiekankę lub ciasta ze słonym, lub słodkim farszem.
 • Przygotowywanie dań na parze – sprawdza się podczas przygotowywania dietetycznych potraw i posiłków dla dzieci. Możemy przygotować mięso na parze, ryby, owoce morza.
 • Przygotowywanie fondue
 • Program jogurt/ciasto – można przygotować domowy jogurt naturalny lub owocowy. Używamy tego programu także do wyrastania ciasta.
 • Program ryż/kasza – podczas gotowania ryżu lub kasz warto pamiętać o tym, żeby rozłożyć produkty równomiernie w misie. Efekty gotowania są wówczas o wiele lepsze. Ilość wody i ryżu nie powinna przekraczać poziomu oznaczonego jako maksymalny. Jest to ważne, jeśli chcemy uniknąć wylania składników z misy podczas procesu gotowania.
 • Przygotowywanie pilawu – z jego pomocą można przygotować pilaw z ryb, owoców morza lub mięsa.
 • Funkcja odgrzewania potraw – służy do podgrzewania zimnych dań. Nawet gdy wyciągnie się danie z lodówki, to w kilka minut będzie ciepłe i smaczne.
 • Funkcja podtrzymywania temperatury przygotowanych potraw, czyli podgrzewanie automatyczne – uruchamia się przy wielu programach. Warto jednak korzystać z niej rozsądnie, gdyż może przesuszyć przygotowane dania. Nie zaleca się stosowania jej, gdy przygotowujemy produkty mleczne lub jajka.
 • Program duszenie/galareta – korzystając z niego, można dusić mięsa, drób, a także przygotowywać różnorodne dania w galarecie.
 • Smażenie – podczas smażenia pokrywa urządzenia powinna być otwarta. Składniki najlepiej kłaść na rozgrzany olej.
 • Program para/gotowanie
 • Przygotowywanie kaszy na mleku i deserów – z łatwością przygotujemy dżemy, desery lub konfitury.
 • Pasteryzacja ciekłych produktów
 • Sterylizacja naczyń

Książka kucharska

Do zestawu została dołączona ciekawie opracowana książka kucharska. Znajdziemy w niej przepisy i liczne, barwne ilustracje. Bazując na nich, można za pomocą multicookera przygotować różne smaczne dania dla całej rodziny.przepisy REDMOND RMC-M30E Każdy przepis został bardzo dokładnie dopracowany. Nie zabrakło więc informacji o ilości składników i dokładnych objaśnieniach dotyczących programów, za pomocą których najlepiej przygotowywać konkretne danie. Jest to miły dodatek do zestawu. Tutaj porównasz ceny multicookera Redmond RMC-M30.

Zasada działania multicookera Redmond RMC-M30

Multicooker powinien stać na stabilnej powierzchni, żeby uniknąć ryzyka poparzenia, w przypadku strącenia sprzętu. Dostęp do urządzenia nie powinien być niczym ograniczony. Najlepiej ustawić go w pobliżu kontaktu, aby w razie konieczności, szybko odłączyć go od zasilania. Przed przystąpieniem do gotowania najlepiej umyć misę gotującą i akcesoria, ponieważ mogą być zakurzone. Można usunąć naklejki, które znajdują się na urządzeniu, ale trzeba zostawić tabliczkę znamionową. Jej brak uniemożliwia skorzystanie z serwisu gwarancyjnego. Warto także sprawdzić, czy między misą a elementem grzejnym nie ma żadnych kartoników.

urządzenie REDMOND RMC-M30E

Korzystając z multicookera Redmond RMC-M30 mamy możliwość zmiany czasu gotowania. Fabrycznie jest już ustawiony czas dla poszczególnych programów gotowania, ale jeśli stwierdzimy, że podana wartość nie jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, to wystarczy nacisnąć przycisk umożliwiający wybór programu, a następnie przycisk oznaczony jako „czas gotowania”. Naciskając go, czas będzie się stopniowo zwiększał. Gdy osiągniemy maksymalną wartość, to naliczanie czasu będzie kontynuowane od początku. Ustawienie czasu zajmuje zaledwie chwilę, jeśli przycisk jest wciśnięty stale.

Czyszczenie multicookera Redmond

Czyszczenie urządzenia nie zajmuje wiele czasu. Elementy multicookera można myć w zmywarce lub pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego, neutralnego płynu do mycia naczyń. Obudowę wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Przed przystąpieniem do procesu czyszczenia trzeba odłączyć urządzenie od zasilania i poczekać, aż wszystkie części ostygną.

Czy warto kupić multicooker Redmond RMC-M30

Marka Redmond oferuje swoim klientom sprzęty naprawdę wysokiej jakości. Wszystkie z nich odznaczają się niebanalnym wzornictwem i wielofunkcyjnością. Nie inaczej jest w tym przypadku. Multicooker Redmond RMC-M30, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kucharzy. Warto zakupić go do swojej kuchni i uczynić gotowanie prawdziwą przyjemnością. Mnogość potraw, które można przygotować z jego pomocą, zachwyci niejedno podniebienie.

multicooker REDMOND RMC-M30E opinie

Bardzo dużym ułatwieniem są tabele, które znajdziemy w instrukcji obsługi multicookera Redmond. Nie trzeba metodą prób i błędów dochodzić do perfekcji. Wszystkie niezbędne dane dotyczące ilości produktów i płynów, które można jednorazowo dodać do misy, znajdziemy w tabeli. Znajdziemy w niej również informacje dotyczące dodatkowych programów, np. dowiemy się, przy których z nich, nie jest zalecane użycie funkcji podtrzymywania ciepła. Instrukcja obsługi ogólnie jest mocnym punktem wyposażenia. Trudno znaleźć dokument, który byłby dopracowany tak dokładnie. Nie trzeba wiec obawiać się, że obsługa przerośnie nasze możliwości. Każda czynność, funkcja i element wyposażenia jest dokładnie i rzetelnie opisany. Kliknij w link, aby pozna cenę multicookera Redmond RMC-M30.

Usterki multicookera RMC-M30

Podczas codziennego użytkowania mogą pojawić się drobne usterki multicookera RMC-M30. Z większością z nich, jesteśmy sobie w stanie poradzić samodzielnie. Gdy ujrzymy na wyświetlaczu kod błędu, bo pojawia się za każdym razem, gdy wystąpi usterka, to warto wówczas zerknąć do instrukcji obsługi, aby dowiedzieć się, co dokładnie oznacza. W gruncie rzeczy jest 5 kodów. Kod opisany jako E5 oznacza, że doszło do przegrzania urządzenia i uaktywniło się automatyczne zabezpieczenie. W takiej sytuacji należy odłączyć multicooker od zasilania na około 15 minut. Po tym czasie można spróbować uruchomić urządzenie, a jeśli problem nie znika, to trzeba będzie udać się do serwisu. Żeby unikać tego typu problemów, warto pamiętać o tym, żeby nie uruchamiać urządzenia, gdy misa jest pusta. Pozostałe kody, to błędy systemowe, które mogą świadczyć o uszkodzeniu płyty lub niedomkniętej pokrywie. Jeśli mimo prawidłowego zamknięcia jej, błąd nie znika, to wielce prawdopodobne, że błędu nie będzie można usunąć samodzielnie.

Na szczęście takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, a gdy używa się sprzętu zgodnie z przeznaczeniem, to możliwe, że tego typu błędy nigdy się nie pojawią.

RelatedPost

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 × 26 =