Multicooker Philips HD3139/70

Ocena

Przygotowanie smacznych dań przy użyciu multicookera jest prostsze, niż się wydaje. Mimo że urządzenia te są wyposażone w wiele funkcji, to obsługa ich nie jest trudna. W multicookerze można nie tylko gotować klasyczne dania, ale także piec ciasta, przygotowywać naturalne jogurty lub chleb. Możliwości są wręcz nieograniczone. Warto przyjrzeć się jednemu z tego typu urządzeń i poznać jego możliwości, bo być może okaże się, że jest to właśnie taki sprzęt, którego szukamy.

Wielofunkcyjne urządzenie do gotowania- Multicooker Philips HD3139/70

Multicooker Philips HD3139/70 to urządzenie, które możemy przenosić w dowolne miejsce dzięki wygodnemu, ruchomemu uchwytowi. Ma ciekawy kształt i robi dobre pierwsze wrażenie. Dominującym odcieniem jest w tym przypadku szarość, przełamana energetycznymi czerwonymi akcentami. Urządzenie ma moc 980 W, więc nie trzeba długo czekać na gotowość multicookera do pracy. Sprawdź aktualną cene multicooker Philips HD3139/70.

Praca z multicookerem przebiega bez większych komplikacji. Sprawdźmy więc jakie zalety i wady posiada omawiane urządzenie.

Poznaj zalety i wady multicookera Philips HD3139/70

Zalety Wady
  • Atrakcyjny design
  • Przystępna cena
  • Wysoka jakość wykonania
  • Szybkie i łatwe czyszczenie
  • Prosty montaż i demontaż
  • Wielofunkcyjność
  • Prosta obsługa
  • Długi czas pieczenia ciast

Upieczenie ciasta w klasycznym piekarniku trwa zdecydowanie krócej, niż za pomocą tego urządzenia. Ci, którzy pieką dużą ilość ciast, mogą być nieco rozczarowani. Poza tym praca z urządzeniem, przebiega jak należy i jest satysfakcjonująca. Szkoda jedynie, że w pokrywie nie ma okienka, przez które można by było zobaczyć, jak przebiega proces gotowania. Trzeba otwierać pokrywę, żeby zaspokoić swoją ciekawość.

Wyposażenie multicookera Philips HD3139/70

Decydując się na ten model, w zestawie otrzymamy:

  • Jednostka główna z elementem grzejnym
  • Misa do gotowania o pojemności 4 litrów
  • Kosz do gotowania na parze łopatka
  • Chochla do zupy
  • Miarka wewnątrz misy – warto stosować się do oznaczeń znajdujących się w wewnętrznej stronie naczynia.
  • Zdejmowane pokrętło wylotu pary – dzięki temu można je bez problemu zdjąć i wyczyścić. Nie można się nad nim nachylać podczas gotowania. Może to doprowadzić do poparzenia.
  • Przycisk zwalniający pokrywę
  • Gniazdo zasilania
  • Pokrywa górna
  • Ruchomy uchwyt – urządzenia nie można przenosić, jeśli misa wewnętrzna nie jest opróżniona i gdy sprzęt jest podłączony do zasilania. Może dojść do rozlania zawartości misy, uszkodzenia sprzętu, a nawet poparzenia.
  • Wskaźnik poziomu wody
  • Uszczelka
  • Wyświetlacz i panel sterowania z przyciskami – bardzo czytelny wyświetlacz i niewielka ilość przycisków znacznie ułatwia codzienną współpracę.
  • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają stabilność podczas pracy.
  • Książeczka z przepisami
  • Przewód zasilający o długości 120 cm – jest wystarczająco długi, by można było postawić multicooker w dowolnym miejscu. Ważne, by nie stawiać urządzenia w pobliżu zlewu lub kuchenki.
  • Instrukcja obsługi w języku polskim, ulotka dotycząca bezpieczeństwa i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Książka z przepisami

Do zestawu zostały dołączone ciekawe przepisy, z których można skorzystać, jeśli nie ma się pomysłu na smaczne danie. Ponadto w instrukcji obsługi można znaleźć ciekawe porady dotyczące użytkowania sprzętu i rozwiązania, które mogą pomóc w uporaniu się z typowymi, drobnymi „awariami” mogącymi wystąpić podczas codziennej współpracy. Warto więc trzymać instrukcję w takim miejscu, żeby mieć do niej swobodny dostęp.

Przygotowanie multicookera Philips HD3139/70 do pracy

Multicooker nie zajmuje wiele miejsca, jest więc dobrym wyborem, gdy ma się niewielką kuchnię. Powinien być postawiony na stabilnym blacie. Przed rozpoczęciem gotowania warto umyć wszystkie części i zanim przystąpi się do montażu, należy poczekać, aż obeschną. Panel sterowania nie ma wielu przycisków, to dobrze, bo znacznie ułatwia to codzienną współpracę. Korzystając z nich, można wybrać odpowiednią funkcję, zmienić czas gotowania, lub ustawić temperaturę. Ponadto na panelu znajdują się przyciski nawigacyjne, wyłącznik i przycisk utrzymywania ciepła. Temperaturę można modyfikować w zakresie od 40 do 160 stopni. W dowolnym momencie można anulować rozpoczęty proces gotowania. W takiej sytuacji urządzenie przełączy się w tryb gotowości. Kup teraz multicooker Philips HD3139/70.

Philips HD3139/70

Używając funkcji takich jak przygotowywanie makaronu, ryżu, gotowanie na parze, podgrzewanie, czas gotowania jest wyświetlany od początku. Na wyświetlaczu pojawia się ikona, a urządzenie w fazie początkowej wykrywa ilość płynów i składników, które umieściło się w misie gotującej. Urządzenie dostosowuje czas gotowania do ilości produktów w misie.

Za każdym razem, gdy rozpoczynamy gotowanie, trzeba upewnić się, że element grzejny idealnie przylega do dna misy. Misa, którą wkłada się do jednostki grzejnej, powinna być sucha i czysta. Lepiej także sprawdzić, czy na przełączniku magnetycznym i elemencie grzejnym nie ma żadnych pozostałości po poprzednim gotowaniu.

Funkcje multicookera Philips HD3139/70

Możliwości multicookera Philips HD3139/70 są spore. Można przygotować różne dania w jednym naczyniu, dzięki czemu mycie naczyń i akcesoriów koniecznych do przygotowania danego posiłku nie jest uciążliwe. Do umycia jest praktycznie jedna miska.  Funkcje multocookera Philips HD3139/70Urządzenie dysponuje 7 programami gotowania. Warto poznać funkcje, z jakich można skorzystać, mając w kuchni ten sprzęt.

  • Automatyczna funkcja utrzymywania ciepła
  • Równomierne rozprowadzanie ciepła, czyli funkcja podgrzewania 3D
  • 14 ręcznych ustawień temperatury
  • Przygotowywanie makaronu i ryżu – podczas gotowania ryży niezwykle ważne są proporcje wody i ryżu. Jeśli jest za mało wody, ryż będzie suchy lub przypalony. Po skończonym gotowaniu warto pozostawić go w naczyniu na kilka minut i przemieszać łyżką. Otrzymamy wówczas sypki, nieposklejany ryż. Warto wiedzieć, że ryż może się także przypalić, gdy nie zostanie dokładnie przepłukany wodą.
  • Gotowanie
  • Podgrzewanie
  • Gotowanie na parze – możliwość przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków dla całej rodziny.
  • Pieczenie – podczas pieczenia cist lub chleba lepiej zrezygnować z włączania trybu podtrzymywania ciepła. Efekty będą wówczas bardziej zadowalające.
  • Smażenie – podczas smażenia pokrywa urządzenia powinna być otwarta. Aby dania odznaczały się dobrym smakiem, najlepiej kłaść produkty na olej, gdy będzie już rozgrzany.
  • Duszenie
  • Funkcja Manual – indywidualne ustawianie temperatury i czasu gotowania
  • Możliwość zaprogramowania minutnika – użytkownik może samodzielnie ustawić czas przygotowywania danych potraw.

Funkcja gotowania ryżu

Przymierzając się do gotowania ryżu, najlepiej skorzystać z miarki, która została dołączona do zestawu. Ryż powinien być bardzo dokładnie wypłukany. Najlepiej płukać go do momentu, w którym woda będzie zupełnie czysta. Przepłukany ryż wsypujemy do misy gotującej. Jeśli nie jest się przekonanym ile wody i ryżu dodać do misy, można skorzystać z instrukcji obsługi. Jest w niej tabela, w której zawarte są informacje dotyczące ilości dozowania poszczególnych produktów i płynów.urządzenie do gotowania Philips HD313970 Poziom, który jest zaznaczony wewnątrz misy gotującej, można traktować jako wskazówkę. Poziom wody, można dostosowywać do indywidualnych upodobań i gatunku stosowanego ryżu.

Warto pamiętać o tym, żeby rozłożyć ryż równomiernie w misie, aby efekt był w pełni zadowalający. Każdą inną potrawę przygotowuje się na tej samej zasadzie, z tą różnicą, że wybiera się wówczas inny program. Pokrywę misy otwiera się poprzez wciśnięcie przycisku zwalniającego.  Po zakończeniu programu, który się wybrało, będą słyszalne 4 sygnały dźwiękowe i wskaźnik wybranej funkcji gotowania zgaśnie. Kliknij by dokonać zakupu multicookera Philips HD3139/70.

Podgrzewanie 3D

Urządzenia można używać także do podgrzewania zimnych dań. Przed umieszczeniem jedzenia w misie gotującej należy je uprzednio rozdrobnić i równomiernie wyłożyć w naczyniu. Aby przygotowywana potrawa nie była zbyt sucha, można dodać trochę wody. Jej ilość jest uzależniona od ilości jedzenia w misie. Po skończonym gotowaniu multicooker automatycznie przechodzi w tryb utrzymywania ciepła. Gdy ten tryb jest aktywny, to świeci się wskaźnik utrzymywania ciepła.

Gotowanie na parze

Wielbiciele dań przygotowywanych na parze nie będą zawiedzeni. Żeby przygotować potrawy przygotowane w ten sposób, wystarczy wlać do naczynia gotującego niewielką ilość wody, a produkty na tacce do gotowania na parze.  Następnym krokiem jest umieszczenie jej w misie wewnętrznej. Można samodzielnie dokonać zmiany temperatury i czasu gotowania. Po wybraniu odpowiedniej funkcji wystarczy nacisnąć przycisk START.  Podobnie jak w przypadku innych funkcji, po skończonym gotowaniu włącza się tryb podtrzymywania ciepła. Mamy możliwość kontrolowania tego trybu.  Jeśli po wybraniu programu gotowania, naciśnie się przycisk podtrzymywania ciepła, a następnie „anuluj”, to po skończonym gotowaniu urządzenie będzie po prostu w stanie gotowości, ale tryb podtrzymywania ciepła nie będzie aktywny.

Multicooker Philips HD313970

Ważne, żeby o tym pamiętać, bo nie przy wszystkich produktach jest zalecane używanie tej funkcji. Na pewno, gdy przygotowuje się dania z produktów, które szybko się psują, np. mlecznych, nie powinno się włączać tego trybu. Jeśli wyłączymy ten tryb na samym początku, a później stwierdzimy, że jednak chcemy go uruchomić, to również nie jest to kłopot. Można swobodnie przeskakiwać między trybem gotowości a funkcją utrzymywania ciepła i na odwrót.

Ustawienia użytkownika

Użytkując multicooker Philips HD3139/70 można samodzielnie ustawiać czas i temperaturę gotowania, w zależności od tego jaki posiłek mamy zamiar ugotować.  Taka możliwość występuje w przypadku korzystania z wszystkich programów oprócz funkcji przygotowywania ryżu i makaronu. Za każdym razem, gdy wybiera się program gotowania, na wyświetlaczu pojawia się domyślnie przypisana wartość.  Inny czas gotowania można ustawić poprzez naciśnięcie przycisku oznaczonego jako „cooking time”. Godziny ustawia się za pomocą przycisku nawigacyjnego „plus”, a minuty, za pomocą przycisku „minus”. Temperaturę ustawia się w taki sam sposób, z tą różnicą, że początkowo naciskamy przycisk „temp”. Sprawdź cenę multicookera Philips HD3139/70.

Czyszczenie multicookera Philips

Utrzymanie multicookera w czystości jest banalnie proste. Ponadto cały proces nie jest czasochłonny. Do umycia mamy praktycznie tylko naczynie gotujące, ewentualnie koszyk do gotowania na parze i akcesoria. Wszystkie odłączane części można myć w zmywarce do naczyń lub pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia. Zewnętrzną obudowę jednostki grzejnej można przecierać jedynie wilgotną ściereczką. Nie jest to bowiem element, który może być moczony w wodzie.

Czy warto kupić multicooker Philips HD3139/70

Multicooker Philips HD3139/70 to idealny sprzęt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych w kulinarnej sztuce wielbicieli gotowania. Kliknij by sprawdzić dostępność produktu w sklepach online.Multicooker Philips Świadomość, że nie trzeba stać nad parującymi garnkami, sprawia, że gotowanie nie kojarzy się z przykrym obowiązkiem, ale z prawdziwą przyjemnością. Zwłaszcza że przygotowane posiłki są smaczne i zawsze ciepłe. Warto mieć ten sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 + 27 =