Multicooker Gorenje MCB6BA EU

Ocena

Multicooker, to bardzo sprytne wieloczynnościowe urządzenie, które w prosty i szybki sposób radzi sobie z większością kuchennych prac. Zastępuje on bowiem wiele sprzętów, których używa się w kuchni na co dzień. Potrawy są przygotowywane automatycznie, dzięki czemu nie trzeba spędzać w kuchni wielu godzin. Molticooker zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż standardowa kuchenka, a to spora oszczędność.

Wielofunkcyjne urządzenie do gotowania Gorenje MCB6BA EU

Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu jest multicooker słoweńskiej firmy Gorenje. Charakteryzuje się on stylowym wykonaniem i to cecha, na którą zwraca się uwagę, gdy widzi się go po raz pierwszy. Tutaj kupisz multicooker Gorenje MCB6BA EU.Multicooker GORENJE MCB6BAMulticooker Gorenje MCB6BA EU to wielofunkcyjne urządzenie do gotowania, dysponujące mocą 1000 W. Wykonane jest z metalu i plastiku. Wyposażenie, które znajduje się w standardowym zestawie:

 • Misa o pojemności 6 litrów – jej pojemność jest wystarczająca, nawet gdy ma się liczną rodzinę.
 • 3 częściowy pojemnik służący do umieszczania żywności gotowanej na parze
 • Pokrywa
 • Wyświetlacz i sterowanie elektroniczne
 • Płyta podgrzewająca
 • Płyta podstawy
 • Zawór regulacji ciśnienia
 • Zawór bezpieczeństwa
 • Ceramiczny wkład do utrzymywania ciśnienia i odpowiedniej temperatury
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna

Gorenje MCB6BA EU ma bez wątpienia wiele zalet i znacząco poprawia komfort życia.

Poznaj zalety i wady multicookera Gorenje MCB6BA EU

Zalety Wady
 • Atrakcyjny design
 • Zapachy nie przenikają do otoczenia
 • Przystępna cena
 • Wielozadaniowość
 • Czytelny wyświetlacz
 • Łatwe czyszczenie
 • Zajmuje mało miejsca
 • Cicha praca
 • Intuicyjna obsługa
 • Brak

Model ten sprawdza się podczas przygotowywania różnorodnych potraw. Smak i jakość przyrządzanych potraw jest w pełni zadowalająca. W związku z tym nie sposób dostrzec żadnej wady, która wpływałaby na obniżenie satysfakcji użytkownika.

Jak działa Gorenje MCB6BA EU

Przed pierwszym użyciem urządzenia, warto przemyć poszczególne elementy. Podczas gotowania pokrywę urządzenia można całkowicie ściągnąć lub pozostawić ją na swoim miejscu. Wszelkie składniki wkłada się do naczynia, które służy do gotowania produktów. Nie powinny one zajmować więcej niż 4/5 objętości naczynia. Gdy przygotowuje się np. fasolę, to nie powinna ona przekraczać 1/5 naczynia, ponieważ podczas procesu gotowania pęcznieje. Jeśli używa się pokrywy, to przed zamknięciem należy sprawdzić, czy uszczelka została zamontowana prawidłowo. Następnie trzeba przekręcić zawór bezpieczeństwa na pozycję informującą o szczelności urządzenia i sprawdzić, czy zawór regulacji ciśnienia jest opuszczony.

Gorenje MCB6BA EU

Po zakupie urządzenia warto zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Pomoże ona w pełni zrozumieć funkcje multicookera. Lepiej ją zachować i zaglądać do niej za każdym razem, gdy ma się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące użytkowania urządzenia. Większość problemów, które mogą się przydarzyć podczas używania urządzenia na co dzień, można rozwiązać samodzielnie. Gdy po dłuższym czasie użytkowania stwierdzi się, że uszczelka przestała być szczelna, to trzeba ją wymienić. Nie jest to jednak duży wydatek. Sprawdź aktualną cenę multicookera Gorenje MCB6BA EU.

Funkcje multicookera Gorenje MCB6BA EU

Multicooker Gorenje MCB6BA EU to urządzenie o wszechstronnych możliwościach. Warto zapoznać się z jego funkcjami:

 • Gotowanie w trybie ręcznym – korzysta się z niego, gdy ma się zamiar przyrządzić większą ilość jedzenia lub duże kawałki mięsa. Używając tego programu, nie ma się możliwości zmiany czasu gotowania.
 • Program dań jednogarnkowych – podstawowy czas gotowania w tym przypadku, to 20 minut. Po zakończeniu gotowania, urządzenie przejdzie w tryb utrzymywania ciepła.
 • 8 poziomów zabezpieczeń – czujniki ciepła i bezpieczniki sprawiają, że praca urządzenia jest pod ciągłą kontrolą. Dzięki temu można pozostawić urządzenie bez opieki i spokojnie zająć się innymi rzeczami.
 • Program pieczenie – stosuje się go, gdy ma się zamiar upiec ciasto lub chleb. Fabryczny czas trwania programu to pół godziny. Można samodzielnie zmniejszyć lub zwiększyć czas jego trwania. W tym celu naciska się przyciski „plus” lub „minus”. Warto zaznaczyć, że czas pieczenia zaczyna upływać dopiero wtedy, gdy ciśnienie osiągnie żądaną wartość i zawór ciśnienia, podniesie się do pozycji górnej. Po zakończeniu pieczenia, urządzenie automatycznie przestawi się w tryb utrzymywania ciepła.
 • Możliwość zmiany czasu poszczególnych programów
 • Regulacja temperatury
 • Automatyczne przejście do programu podgrzewania po każdorazowym zakończeniu gotowania – jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki której zawsze otrzymuje się ciepły posiłek.
 • Program szybkiego gotowania
 • Gotowanie dań pod ciśnieniem
 • Program duszenia potraw – jest nastawiony wstępnie na 30 minut. Używając go, powinno się pamiętać o szczelnym zamknięciu pokrywy urządzenia.
 • Program smażenie – używa się go, gdy chce się smażyć produkty. Podstawowy, ustawiony fabrycznie czas trwania tego programu to 25 minut. Podczas smażenia można całkowicie zdjąć pokrywę. Rezultaty pracy są wówczas o bardziej zadowalające. Produkty umieszcza się w garnku, dopiero gdy olej osiągnie bardzo wysoką temperaturę. W dowolnej chwili można zakończyć smażenie poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Po zakończonym smażeniu warto pozostawić urządzenie, żeby całkowicie ostygło. Zalecane jest odczekanie minimum 30 minut, zanim skorzysta się z niego ponownie.
 • Automatyczne wyłączanie, jeśli urządzenie nie jest używane
 • Sygnalizacja dźwiękowa informująca o zakończeniu programu
 • Podgrzewanie – jest to program, którego używa się, gdy chce się podtrzymać temperaturę przygotowanych dań lub po prostu podgrzać posiłek.
 • Program podsmażania – stosuje się go, gdy chce się podsmażyć warzywa lub mięso. Podstawowy czas trwania programu to 30 minut.
 • Możliwość smażenia frytek – funkcja ta jest równoznaczna z możliwością zrezygnowania z frytkownicy.
 • Opóźnienie włączenia aż do 24 godzin – można indywidualnie ustawić czas, po którym urządzenie się włączy. Za pomocą przycisków „plus” i „minus” należy ustawić żądaną wartość i ustawić program, który ma się załączyć po upływie tego czasu.
 • Gotowanie na parze – gdy używa się tego programu, to naczynie do gotowania trzeba napełnić odpowiednią ilością wody. Jej ilość zależy od czasu gotowania. Następnie trzeba założyć ruszt i umieścić na nim składniki, które ma się zamiar ugotować. Wstępnie ustawiony jest czas 15 minut gotowania, ale można go dowolnie modyfikować, żeby osiągnąć zamierzone rezultaty. Po zakończeniu parowania, urządzenie przełączy się w tryb utrzymywania ciepła.

Jest to urządzenie, które dysponuje aż dziewięcioma uniwersalnymi programami. Oznacza to, że za pomocą jednego urządzenia ma się możliwość przyrządzenia różnorodnych posiłków. Można używać go do długiego pieczenia mięs, gotowania kaszy i ryżu, gotowania zup, pieczenia ciasta, podsmażania, duszenia itd. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie potrawy można przygotować, naciskając jeden przycisk.

Czyszczenie multicookera Gorenje

Czyszczenie urządzenia nie zajmuje zbyt wiele czasu, ale żaden z elementów nie nadaje się do mycia w zmywarce. Sprawne i bezawaryjne użytkowanie jest możliwe tylko wówczas, gdy myje się je po każdym użyciu, a także wtedy, gdy długo stoi nieużywane. Przed rozpoczęciem czyszczenia trzeba poczekać, aż się ostudzi i odłączyć je z sieci elektrycznej. Naczynie służące go gotowania można opłukać gorącą wodą z dodatkiem płynu do zmywania naczyń i osuszyć. Po każdym użyciu trzeba także wyczyścić pojemnik kondensacyjny.

Obudowę urządzenia przeciera się wilgotną ściereczką. Jest to element, który nie może mieć styczności z dużą ilością wody. Bardzo istotnym elementem multicookera jest pokrywa, a dokładnie uszczelka, która ją oplata. Czyszcząc pokrywę, trzeba ściągnąć uszczelkę i dokładnie ją wyczyścić. Zbiera się pod nią tłuszcz i brud, który z czasem, jeśli zaniedba się czyszczenie, może być trudny do usunięcia. Płytę podgrzewającą można przecierać ściereczką. Ważne jest, by nie używać żrących środków do czyszczenia oraz metalowych akcesoriów, które mogą uszkodzić powłokę.

Dla kogo multicooker

Multicooker jest idealnym rozwiązaniem, gdy ma się niewielką kuchnię. Można zrezygnować z innych urządzeń, bo można w nim przygotować większość dań. Początkowym utrudnieniem, dla osób, które nie znają j. angielskiego, mogą okazać się napisy na panelu sterowania. Na szczęście oprócz napisów, są także obrazki. Poza tym po kilku użyciach ta drobna niedogodność przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Szkoda, że urządzenie to nie ma w pokrywie okienka, przez które można by zerknąć i ocenić, na jakim etapie jest przygotowywanie potrawy. Aby to zrobić, trzeba podnieść pokrywę. Nie jest to mankament, który wpływa na smak czy jakość przyrządzanych posiłków, mimo to, dobrze by było, gdyby tego typu rozwiązanie zastosowano w pokrywie urządzenia.

Multicooker GORENJE

Przygotowując dania w jednym urządzeniu, oszczędza się przede wszystkim sporo czasu. Jest to idealne urządzenie, także dla amatorów gotowania. Wystarczy wrzucić do garnka kilka składników i czekać, aż urządzenie da znać, że danie jest już gotowe. Wybierając tego typu urządzenie, warto sprawdzić jakimi funkcjami dysponuje. Im więcej ma programów, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że jego możliwości są naprawdę spore i będzie można z jego pomocą przygotować niemal każde danie. Jedną z ciekawszych funkcji, którą ma także ten model, jest funkcja podtrzymywania ciepła. Jest ona przydatna szczególnie wtedy, gdy domownicy wracają o różnych porach do domu. Używając jej, każdy bez względu na to, o której wróci, będzie mógł zjeść smaczny i ciepły posiłek. Kliknij by dokonać zakupu modelu Gorenje MCB6BA EU.

Mając dużą rodzinę, trzeba zwrócić uwagę na pojemność misy. W tym konkretnym modelu to 6 litrów, a to teoretycznie wystarczająca pojemność, by przygotować posiłek dla sześcioosobowej rodziny. Kolejnym atutem tego typu sprzętów jest możliwość przenoszenia ich w dowolne miejsce, w którym znajduje się źródło zasilania. Jadąc na wakacje, nie trzeba się martwić o wyżywienie. Wystarczy zabrać ze sobą multicooker i w dowolnym momencie przygotować swoje ulubione danie. Kolejną kwestią jest oszczędność. Nowoczesne multicookery zużywają mniej prądu niż tradycyjne piekarniki czy kuchenki. Jest to zatem inwestycja, która w niedługim czasie się zwróci.

Czy warto kupić multicooker Gorenje MCB6BA EU

Podsumowując, multicooker Gorenje MCB6BA EU to urządzenie, które warto zakupić do swojej kuchni. Wygląd urządzenia nie zniechęca, więc może być przy okazji nowoczesną ozdobą. Sprawdź cenę multicookera Gorenje MCB6BA EU.Multicooker MCB6BA EU Już po przyrządzeniu kilku potraw dochodzi się do wniosku, że inne urządzenia są najzwyczajniej w świecie, zbędne. Przyrządzone posiłki nie różnią się niczym od tych, które przyrządza się w tradycyjny sposób. Jedyną różnicą jest to, że po skończonym gotowaniu ma się o wiele mniej garnków, patelni i łyżek do umycia. A to jak wiadomo, jest kwestią, nad którą akurat nie trzeba ubolewać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 24 =