Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Eldom MFC2000 Perfect Mix

Ocena

Multicookery, czyli urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone do gotowania w znacznym stopniu ułatwiją pracę w kuchni. Pozwalają przyrządzać nawet skomplikowane potrawy w jednym naczyniu. Dobry multicooker to nie tylko oszczędność czasu, ale także energii. Wart uwagi jest model Eldom MFC2000 Perfect Mix.

Multicooker Eldom MFC2000 Perfect Mix

Eldom MFC2000 Perfect Mix, to coś więcej niż multicooker. Urządzenie przypomina bardzo znanego Thermomixa, ale jest znacznie tańsze. Spróbujemy się przyjrzec bliżej tej maszynie i dokonać porównania, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy to urządzenie będzie dobrym wyborem dla naszego domu. Sprawdź gdzie kupić multicooker Eldom MFC2000 Perfect Mix.

Już na pierwszy rzut oka, nasuwa się tutaj porównanie Perfect Mix Eldomu do tak znanych urządzeń jak Thermomix czy Speedcook. Czy rzeczywiście sprzęt marki Eldom jest w stanie konkurować z markami o ugruntowanej pozycji na rynku urządzeń do gotowania – przekonamy się w dalszej części artykułu.

Przyjrzyjmy się teraz parametrom, które czynią Perfect Mix urządzeniem wielozadaniowym. Moc silnika wynosi 500 W, natomiast moc grzałki to 1000 W. Razem, maksymalnie urządzenie pobiera 1500 W, oczywiście przy założeniu, że grzejemy na najwyższej temperaturze i jednocześnie używamy najwyższych obrotów, co w zasadzie zdarza się rzadko, lub wcale. Podczas gotowania urządzenie może zużywać 1000 W, przez krótki czas, aż do osiągnięcia maksymalnej temperatury. Można zatem stwierdzić, że Perfect Mix jest dość energooszczędny, tym bardziej, że używamy tylko jedno urządzenia do wielu czynności.

Funkcje Eldom MFC2000 Perfect Mix

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się funkcjom, które odpowiadają zastosowaniom w typowych robotach kuchennych. Przy pomocy Perfect Mix możemy rozdrabniać, mielić, mieszać, ubijać i wyrabiać ciasto. Multicooker Eldom MFC2000 Perfect MixPerfect Mix wyposażony jest w ostrza, które wykonują za nas wszystkie powyższe czynności. Oczywiście mielenie, np. mięsa nie może odbywać się tak jak w tradycyjnych maszynkach. W przypadku urządzeń do gotowania mielenie to bardziej siekanie zmrożonego mięsa. Ja w swoim urządzeniu do gotowania nie używam w ogóle funkcji mielenia mięsa, tym bardziej, że obecnie, praktycznie w każdym sklepie można zmielić mięso na miejscu. Ubijanie, mieszanie i rozdrabnianie to oczywiście podstawowe funkcje, które nie wymagają objaśnień. Wyrabianie ciasta to specjalny tryb obrotowy maszyny, który w odpowiedni sposób obraca nożami (w odpowiednich odstępach czasu i w różnych kierunkach). Jest to funkcja bardzo wygodna, bowiem nie brudzimy blatu i rąk podczas przygotowywania ciasta.

Gotowanie

Poza podstawowymi funkcjami mamy także te, które odpowiadają bezpośrednio za gotowanie. W Perfect Mix możemy gotować, gotować na parze i smażyć. Można zatem stwierdzić, że urządzenie zastępuje tradycyjną kuchenkę, czy płytę grzewczą. Jak to wygląda w praktyce? Faktycznie w urządzeniach tego typu możemy przygotować wiele potraw, które wymagają gotowania czy podsmażania. Oczywiście nie uda nam się w nim usmażyć kotletów, ale z łatwością podsmażymy np. cebulę, którą wcześniej posiekamy. Urządzenie sprawdzi się zatem idealnie do przygotowania potraw jednogarnkowych, a także do gotowania zup. Jedyną wadą jest tutaj pojemność naczynia roboczego, które wynosi zaledwie 2 litry. urzadzenie wielofunkcyjne Eldom MFC2000 Perfect MixW codziennej pracy nie jest to duży problem, ale w przypadku większej imprezy, taka pojemność może okazać się zbyt mała. Niemniej jednak urządzenie znacząco ułatwia prace w kuchni, bowiem przygotowywanie niektórych półproduktów zajmuje zaledwie chwilę. Co ważne urządzenie pozwala na dodawanie składników, czy przypraw w trakcie gotowania, przez specjalny otwór w pokrywie.

Gotowanie na parze to także ciekawa funkcja. Urządzenia posiada specjalną nakładkę, która umożliwia przygotowywanie posiłków na parze. Nakładka składa się z trzech elementów, które w całości tworzą pojemnik do gotowania na parze z dwoma poziomami wraz z pokrywką. Oceniając ten element, uważam nie różni się on znacząco od tradycyjnych parowarów. Owszem parowary często posiadają dodatkowy poziom, a więc teoretycznie w parowarze zmieści się więcej. Jednak różnica nie jest zbyt duża, a trzeba pamiętać, że parowaru nie wykorzystamy do innych czynności kuchennych. Sprawdź cenę multicookera Eldom MFC2000 Perfect Mix.

Prędkości w multicookerze Eldom Perfect Mix

Maszyna pozwala na ustawienie aż 12 poziomów prędkości, co pozwoli na osiągnięcie zadowalających rezultatów w przypadku rozdrabniana – od delikatnego rozdrobnienia po bardzo drobne. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję Turbo, która pozwala na bardzo szybkie blendowanie potraw – przydatna zwłaszcza przy robieniu zup kremowych. Prócz obrotów możemy także regulować temperaturę urządzenia. Jest to o tyle przydatna funkcja, że oprócz gotowania, możemy także np. stopić masło do ciasta, bez obawy, że zacznie się przypalać, lub delikatnie podgrzać potrawę. Smażenie odbywa się poprzez ustawienie temperatury wyższej niż temperatura gotowania., podobnie urządzenie funkcjonuje podczas gotowania na parze.

Kontroluj czas pracy multicookera

Urządzenie ma możliwość ustawienia ograniczenie czasowego do wszystkich funkcji. Możemy zatem ustawić ograniczenie czasowe dla rozdrabniania, ubijania, siekania czy mielenia, a także ustawić odpowiednią długość gotowania czy podsmażania. Eldom MFC2000 Perfect MixPrzepisy przeznaczone dla tego urządzenia posiadają dokładnie wskazany czas wykonywania danej czynności, a także poziom prędkości dla czynności związanych z pracą noży i nasadek. Przykładowo szatkowanie cebuli ustawiamy na 4-5 obrotów i 5 sekund – oczywiście w przypadku, gdy chcemy mieć bardziej lub mniej poszatkowaną cebulą, odpowiednio regulujemy każdy z parametrów. Kup teraz multicooker Eldom MFC2000 Perfect Mix.

Książka kucharska Eldom

Wspomniałem o przepisach dla Eldom MFC2000 Perfect Mix. Do każdego urządzenia dołączona jest książka zawierająca 44 przepisy. Przepisy przygotowane są tak, że nawet początkujący amator kuchni sobie z nimi poradzi. Każda czynność zawiera dokładnie oznaczone: poziom obrotów, oraz temperaturę i czas – wykonywanie wszystkiego zgodnie z instrukcjami gwarantuje powodzenie w przygotowaniu wszystkich potraw. Dodatkowo na stronie internetowej Eldom, znajduje się blog z przepisami dla tego urządzenia. Oczywiście przepisy w niczym nie ograniczają naszej inwencji. Z czasem nabieramy wprawy w obyciu z urządzeniem i sami będziemy wiedzieć jakich ustawień użyć aby uzyskać oczekiwany efekt.

Eldom MFC2000 Perfect Mix konkurencja dla Thermomixa i Speedcooka

Jeżeli znamy funkcje urządzeń do gotowania takich jak Thermomix czy Speedcook, to po przeczytaniu recenzji Perfect Mix, nasuwa się pytanie, jak to urządzenie wypada w zestawieniu z tymi popularnymi maszynami do gotowania. Multicooker Eldom Perfect MixPowiem szczerze, żę Perfect Mix zawiera praktycznie wszystkie funkcje, takie same, lub bardzo podobne jak dwa konkurencyjne urządzenia – wszystkie z wyjątkiem jednej – nie posiada wbudowanej wagi. Waga wbudowana bardzo ułatwia pracę, bowiem wszystko ważymy dodając bezpośrednio do urządzenia. Patrząc jednak na różnice w cenie, myślę, że można spokojnie obejść się bez wbudowanej wagi, tym bardziej, że producent dołącza do urządzenia oddzielną wagę kuchenną, które jest wliczona już w ceną kompletu. Jeżeli zatem nie chcemy płacić za urządzenie do gotowania kwoty około 5000 zł, to Eldom MFC2000 Perfect Mix będzie bardzo dobrym wyborem. Kliknij by poznać najtańsze oferty zakupu multicookera Eldom MFC2000 Perfect Mix.

Poznaj zalety i wady multicookera Eldom MFC2000 Perfect Mix

Zalety Wady
 • Gotowanie
 • Gotowanie na parze
 • Podsmażanie
 • Rozdrabnianie
 • Mielenie
 • Mieszanie
 • Ubijanie Ciasta
 • Slowcooking
 • Funkcja Turbo
 • Regulacja temperatury
 • Regulacja obrotów
 • Wyłącznik czasowy
 • Atrakcyjna cena
 • Brak wagi wbudowanej w urządzenie

Jak zatem widać zalety urządzenia zdecydowanie górują nad jego wadami. Oczywiście w zestawieniu z Thermomixem, Eldom wypadnie również gorzej jeżeli chodzi o liczbę przepisów, które możemy znaleźć w sieci, a także liczbę wydanych książek z przepisami. Niemniej jednak, nikt nie zabroni nam wykonać przepisów dla Thermomixa w urządzeniu Eldom. Myślę, że z powodzeniem, każdy przepis uda się zrealizować.

2 myśli na temat “Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Eldom MFC2000 Perfect Mix

 • 4 listopada 2018 o 09:45
  Permalink

  Witam, czy ktoś się orientuje przy jakiej najwyższej temperaturze można zblendowac zupę? Chodzi o to że czasem w przepisie jest gotowanie, a potem blendowanie, no i w niektórych podobnych urządzeniach trzeba mocno wystudzić zupę by wrzucić wysokie obroty-trzeba długo czekać

   
  Odpowiedz
 • 15 stycznia 2019 o 12:21
  Permalink

  Ja miksuję od razu po ugotowaniu. Jedynie może sam zmniejszyć na 1 obroty, ale zaraz zwiększam. Jedynie turbo nie działa powyżej 60st

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 + 22 =