Kombiwar halogenowy Optimum AX-788G

Ocena

Kombiwar to sprytne urządzenie, które powinno znaleźć się w kuchni zwolenników zdrowego odżywiania. Przygotowanie dań za pomocą tego urządzenia nie wymaga stosowania żadnych tłuszczów, a proces obróbki termicznej odbywa się za sprawą krążącego gorącego powietrza. Urządzenie sprawdzi się zatem doskonale, jeśli jesteśmy na diecie lub po prostu chcemy zaserwować swoim bliskim zdrowe, smaczne dania. Świetnym wyborem będzie kombiwar Optimum AX-788G.

Obsługa kombiwaru nie jest problematyczna. Poradzą sobie z nią nawet te osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tego typu urządzeniami. Nie ma tutaj żadnego wyświetlacza ani przycisków, których opanowanie wymagałoby sporej ilości czasu. Do dyspozycji mamy jedynie dwa pokrętła. Jedno umożliwiające ustawienie odpowiedniego czasu gotowania, a drugie do ustawienia interesującej nas temperatury. Ponadto są dwie lampki kontrolne. To wszystko, co dotyczy obsługi. Jak widać, nie jest to nic, z czym moglibyśmy sobie nie poradzić.

Kombiwar Optimum AX-788G

Kombiwar Optimum AX-788G to sprzęt wykonany w większości z tworzywa sztucznego w kolorze białym. Kliknij by kupić kombiwar Optimum AX-788G.Kombiwar halogenowy Optimum AX-788G Misa gotująca jest z kolei wykonana ze szkła. Jest to klasyczny sprzęt, którego obsługa nie powinna przysporzyć najmniejszych problemów. Ma moc 1300 W i ładnie prezentuje się na kuchennym blacie.

Zalety i wady kombiwaru Optimum AX-788G

Zalety Wady
 • Cena adekwatna do możliwości
 • Wielofunkcyjność
 • Bogate wyposażenie
 • Szybkie i proste czyszczenie
 • Klasyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Stabilność podczas pracy
 • Brak

Urządzenie nie ma wad, które wpływałyby na jego funkcjonalność. Praca z nim przebiega sprawnie i trzeba przyznać, że jest znacznie ułatwiona.

Wyposażenie kombiwaru Optimum AX-788G

Kupując urządzenie Optimum AX-788G, w zestawie otrzymujemy:

 • Naczynie o podstawowej pojemności 12 litrów. Można zwiększyć pojemność, nakładając pierścień zwiększający.
 • Podstawa urządzenia – podczas pracy urządzenie stoi stabilnie na blacie. Mimo to warto zachowywać ostrożność, by nie strącić kombiwaru z blatu. Zwłaszcza że niejednokrotnie są w nim bardzo gorące produkty.
 • Pierścień zwiększający pojemność szklanego naczynia. Nakładając go na naczynie, zwiększamy jego objętość do około 18 litrów. Jest to zatem wystarczająco, by z powodzeniem ugotować posiłek dla całej rodziny.
 • Minutnik – możliwość ustawienia czasu gotowania. To, jaki czas ustawimy, jest zależne także od rodzaju i rozmiaru gotowanego produktu.
 • Uchwyt bezpieczeństwa – grzałka jest wyłączona, gdy uchwyt ten jest uniesiony. A gdy jest zamknięty, to grzałka jest włączona.
 • Pokrętło służące do regulacji temperatury – sami decydujemy, w jakiej temperaturze będziemy przygotowywać nasze posiłki. Początkowo dobranie odpowiedniej temperatury może być kłopotliwe, ale wystarczy odrobina praktyki i dochodzimy do wprawy.
 • Stojak do pokrywy
 • Ruszt
 • Kratka grillaOptimum AX-788G
 • Uchwyt wykonany z nienagrzewającego się plastiku
 • Sygnalizujące lampki kontrolne
 • Ruszt do przygotowywania śniadania w 7 minut
 • Odłączany kabel zasilający – podczas odłączania urządzenia od zasilania można ciągnąć za wtyczkę, ale nigdy nie za kabel. Takie działanie może doprowadzić do jego uszkodzenia.
 • Schowek na kabel – po skończonym gotowaniu, można odłączyć kabel i schować go do schowka. Dzięki temu urządzenie zajmuje jeszcze mniej miejsca i lepiej się prezentuje.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta serwisowa i karta gwarancyjna (24 miesiące) – ciekawie napisana instrukcja pomaga zapoznać się z obsługą i funkcjami urządzenia. Znajdziemy w niej dużo ciekawych przepisów kulinarnych, z których warto skorzystać, by urozmaicić swoje codzienne menu.

Obsługa kombiwaru Optimum AX-788G

Przed pierwszym użyciem urządzenia należy przetrzeć naczynie gotujące i nałożyć na nie pokrywkę. Warto upewnić się, że kombiwar jest umieszczony w bezpiecznej odległości od łatwopalnych przedmiotów, a także czy stoi stabilnie na powierzchni, na której go postawiliśmy. Lepiej umieścić go w miejscu niedostępnym dla dzieci. Samemu również powinno się zachować ostrożność, bo podczas pracy urządzenie jest bardzo gorące.kombiwar danie mięsne

Przed gotowaniem musimy wykonać kilka czynności przygotowujących sprzęt do współpracy. Gdy urządzenie stoi w bezpiecznym miejscu, to podłączamy wtyczkę do zasilania i ustawiamy termostat na najwyższą temperaturę. W tym przypadku jest to 250 stopni. Tak wysoka temperatura umożliwia usunięcie smaru z grzałki. Jest to konieczne działanie, gdy urządzenie jest nowe. Podczas tego procesu zegar powinniśmy ustawić na 5 minut. Po ostygnięciu urządzenia przecieramy brzeg misy wilgotną ściereczką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Takie działanie umożliwia pozbycie się przypalonego smaru.

Przed włożeniem produktów do kombiwaru musimy je przygotować. To jakie czynności podejmiemy, w dużej mierze zależy od produktów, które będziemy przygotowywać. Przygotowując mięso, warto je pokroić na kawałki i ewentualnie nasmarować cienką warstwą oleju. Żeby podnieść walory smakowe posiłków, które przyrządzamy, warto je doprawić według indywidualnych upodobań. To jaki czas i temperaturę ustawić jest zależne od tego, na jakich efektach nam zależy. Początkowo dostosowanie tych wartości może sprawiać nieco trudności, ale z czasem dojdziemy do wprawy. Kombiwar OPTIMUM AX-788G-pokrywaPonadto zawsze możemy skorzystać z tabeli, którą znajdziemy w instrukcji obsługi. Znajdziemy w niej proponowany czas i temperaturę, którą możemy ustawić, przygotowując daną potrawę. Tego typu ułatwienie, może okazać się niezwykle pomocne, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie gotowaliśmy w takim urządzeniu. Sprawdź aktualną cenę kombiwaru Optimum AX-788G.

Funkcje kombiwaru Optimum AX-788G

Jest to urządzenie, które zadziwia mnogością funkcji. Mając je, w swoim domu można z powodzeniem przygotować różnorodne potrawy dla całej rodziny. Wszystko możemy przygotować w jednym naczyniu, więc odpada żmudne mycie wielu garnków po skończonym gotowaniu. Warto przyjrzeć się bliżej jego możliwościom:

 • Gotowanie
 • Pieczenie i przypiekanie – warzywa najlepiej piec w temperaturze ustawionej w skali od 180 do 200 stopni. Otrzymujemy wówczas najbardziej zadowalające efekty. Z powodzeniem możemy je gotować razem z mięsem, z tego względu, że temperatura przygotowywania obu dań jest zbliżona.
 • Regulacja czasu gotowania poszczególnych dań. Maksymalny czas, jaki można ustawić to 60 minut.
 • Pieczenie ciast i zapiekanek
 • Funkcja samoczyszczenia – dzięki tej funkcji mamy znacznie ułatwione czyszczenie sprzętu. Możemy usunąć wszelkie reszty produktów, które przywarły do naczynia. Korzystając z tego trybu, należy nalać do naczynia około 1,5 litra wody i uruchomić urządzenie na mniej więcej 10 minut. Gdy upłynie ten czas, to wyciągamy naczynie i płuczemy je pod bieżącą wodą.
 • Grillowanie – dzięki temu, że do zestawu został dołączony ruszt, możemy grillować. Przy użyciu tego programu najlepiej ustawić temperaturę w zakresie od 200 do 250 stopni. Po upływie mniej więcej połowy czasu gotowania zalecane jest obrócenie produktów na drugą stronę. To, jak długo trzeba przygotowywać potrawę, w dużej mierze zależy od grubości i wielkości grillowanych produktów.
 • Gotowanie na parze – możliwość przygotowania wielu dań na parze, co z pewnością zainteresuje tych, którzy uwielbiają zdrową żywność. Za jednym razem możemy przygotować mięso i warzywa na parze. Jest to spore ułatwienie i duża oszczędność czasu.
 • Smażenie
 • Rozmrażanie potraw – 1 kg żywności możemy rozmrozić w ciągu 40 minut. Jeśli rozmrażamy większe kawałki produktów, to warto je przewracać raz na jakiś czas, na drugą stronę. Wszystkie rozmrażane produkty najlepiej rozmrażać w woreczku, by nie zabrudzić za bardzo misy. Woreczki powinniśmy ściągnąć przed rozpoczęciem gotowania.
 • Możliwość regulacji temperatury. Można ustawić temperaturę w zakresie od 65 do 250 stopni, w zależności od tego, jakie danie przygotowujemy.

Jak widać, jego funkcje są rozbudowane i na pewno będziemy czerpać przyjemność z korzystanie z niego na co dzień.

Przepisy na smaczne dania od Optimum

Możemy bowiem przygotować różne potrawy, a jeśli nie mamy pomysłów na smaczne danie, to możemy zerknąć do instrukcji obsługi. Znajdziemy w niej wiele ciekawych przepisów, które można wykorzystać, korzystając z tego sprzętu.

Czyszczenie kombiwaru Optimum AX-788G

Sporym atutem jest właśnie czyszczenie urządzenia. Ilość naczyń i akcesoriów, które musimy umyć po skończonej pracy, jest ograniczona do minimum. Po ugotowaniu dań nie mamy w zlewie stosu garnków, patelni i łyżek. Jest to bez wątpienia zaleta, która wpływa na ogólną ocenę tego urządzenia i na wygodę pracy. Warto przy tym pamiętać, że zanim przystąpimy do czyszczenia urządzenia, trzeba je najpierw odłączyć od zasilania i poczekać aż nieco ostygnie. Część z grzałkami to element, który nie może być moczony w wodzie. Może to bowiem doprowadzić do jego uszkodzenia. Przecieramy więc obudowę wilgotną ściereczką, a naczynie gotujące myjemy pod bieżącą wodą z dodatkiem neutralnego detergentu. Dobrą wiadomością jest to, że misę gotującą możemy myć także w zmywarce do naczyń.

Czy warto kupić kombiwar  Optimum AX-788G

Jest to sprzęt o klasycznej budowie, więc nie wyróżnia się na tle innych tego typu sprzętów nietypowym, wyjątkowym wzornictwem. Mimo to nie trzeba go chować na dnie szafki, może być ozdobą kuchni. Do urządzenia zostały dołączone szczypce, które znacznie ułatwiają wyciągnięcie rozgrzanej misy. Dzięki temu, że naczynie jest przezroczyste, możemy obserwować cały proces przygotowywania dań. Kup teraz kombiwar Optimum AX-788G.

Kombiwar OPTIMUM AX-788G-szklana misaPonadto misa jest podświetlana, co znacznie ułatwia sprawę. Kombiwar ma sporą moc, więc jest szybko gotowy do pracy. Odznacza się także sporą wydajnością. Obudowa silnika bardzo nagrzewa się podczas pracy. Należy więc pamiętać, by jej nie dotykać. Po obu stronach podstawy są nienagrzewające się rączki, można z nich skorzystać. Jest to urządzenie, które jest przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku domowego. Nie nadaje się do stosowania na zewnątrz. Wilgoć może źle wpłynąć na jego ogólne funkcjonowanie. Jest to dość ciężkie urządzenie, ponieważ waży prawie 8 kg.

Jeśli doszłoby do uszkodzenia sprzętu, to najlepszym wyjściem jest oddanie go do punktu serwisowego. Lepiej nie naprawiać kombiwaru na własną rękę, bo możemy jedynie pogorszyć sytuację. Jeśli będziemy przerabiać urządzenie lub dokonywać samodzielnych napraw, to musimy się liczyć z tym, że stracimy gwarancję.

Kombiwar halogenowy Optimum AX-788G to urządzenie, które z całą pewnością nie będzie stało nieużywane, jeśli już decydujemy się na jego zakup. Ci, którzy nie przepadają za spędzaniem w kuchni dużej ilości czasu, na pewno docenią jego rozbudowane możliwości. Nie ma bowiem konieczności częstego doglądania przygotowywanych dań. Warto wiedzieć, że potrawy przygotowane za pomocą tego urządzenia odznaczają się dobrym smakiem i bogactwem składników odżywczych. I chociażby dlatego, warto zainteresować się takim sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 28 =