Wyciskarka Unold 78120

Ocena

Soki z cytrusów mają swoich zwolenników. Najprostszym sposobem wyciśnięcia z pomarańczy, grejpfrutów lub mandarynek pysznego soku jest zakup wyciskarki do cytrusów. Są to niepozorne urządzenia, których nie powinno zabraknąć w kuchni wielbiciela kwaśnych soków. Na rynku jest spory wybór tego typu urządzeń. Warto więc wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli zależy nam na szybkich rezultatach, higienie pracy i łatwości obsługiwania warto zainteresować się jedną z automatycznych wyciskarek do cytrusów- Unold 78120.

Wyciskarka do cytrusów Unold 78120

Ciekawą propozycją jest wyciskarka do cytrusów Unold 78120. To niemiecka marka (strona domowa), która od wielu lat produkuje urządzenia ułatwiające wykonywanie kuchennych czynności. Można wiec zaufać ich doświadczeniu i przyjrzeć się bliżej powyższemu modelowi. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze białym i szczotkowanej stali szlachetnej. Robi więc bardzo pozytywne wrażenie. Wygląda elegancko i estetycznie. Ma silnik o niewielkiej mocy, bo tylko 30 W.

Unold78120

Wyciskarki do cytrusów cieszą się ogromną popularnością, wśród miłośników zdrowych soków. Sprawdźmy jakie zalety posiada omawiany model Unold 78120.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Unold 78120

Zalety Wady
 • Bardzo ładny design
 • Przystępna cena
 • Szybkie czyszczenie
 • Prosty montaż i demontaż elementów
 • Bogate wyposażenie
 • Cicha praca
 • Brak

Trudno dostrzec jakiekolwiek wady w tym produkcie. Doskonale sprania swoją funkcję. Urządzenie to odznacza się cichą pracą, więc można wyciskać sok o dowolnej porze bez obaw o to, że pobudzi się domowników. Przygotowane soki są bardzo dobre, jeśli są przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych cytrusów. Niestety nie ma w tym modelu możliwości regulacji gęstości soku. W związku z tym soki mają zawsze tę samą konsystencję. Osoby, które lubią zmieniać konsystencję soku, mogą być nieco zawiedzione. Nie ma bowiem możliwości zwiększenia lub zmniejszenia ilości miąższu w soku. Kliknij w link by dokonać zakupu wyciskarki Unold 78120.

Wyposażenie wyciskarki Unold 78120

Decydując się na zakup tej wyciskarki, w zestawie otrzymamy:

 • 2 stożki w różnych rozmiarach. Dzięki którym możliwe jest precyzyjne wyciśnięcie soku z owoców o różnych rozmiarach. Nie jest zatem problemem uzyskanie soku zarówno z limonek, jak i z grejpfrutów. Stożki są wykonane z plastiku w kolorze białym.
 • Wytrzymałe sitko wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej – to jak często trzeba je opróżnić, w dużej mierze zależy od ilości owoców, które wyciskamy za jednym razem. Przygotowując sok dla trzech osób, można opróżniać je dopiero po skończonej pracy.
 • Przyssawki, dzięki którym wyciskarka stoi stabilnie na blacie. Nie przemieszcza się podczas pracy, co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo i wygodę podczas wyciskania soków.
 • Pokrywka chroniąca urządzenie przed kurzem – ściągamy ją zawsze, gdy mamy zamiar użyć wyciskarki. Po pracy, gdy wszystkie elementy są już umyte, nakładamy ją z powrotem.
 • Zbiorniczek na sok o pojemności 500 ml – przygotowując sok, najpierw trafia on do tego zbiorniczka, a dopiero później wylotem wprost do szklanki. Jeśli niekapek jest zamknięty, to sok pozostaje w pojemniku.
 • Schowek na kabel – po zakończeniu pracy można zwinąć kabel i go schować. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu urządzenie zajmuje jeszcze mniej miejsca i doskonale się prezentuje.
 • Korpus z silnikiem
 • Kabel zasilający o długości około 75 cm. Jest on zamontowany na stałe, w związku z tym nie ma możliwości odłączenia go po skończonej pracy.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – zawiera podstawowe informacje dotyczące obsługi sprzętu.

Przygotowanie wyciskarki Unold 78120 do pracy

Przed rozpoczęciem pracy trzeba usunąć wszelkie materiału opakunkowe. Elementy takie jak sitko, stożek, pokrywka i pojemnik na sok powinno się umyć pod bieżącą wodą, przed przystąpieniem do wyciskania soku. Wyciskarkę trzeba postawić na stabilnej, suchej powierzchni. Ważną informacją jest to, że maksymalny czas ciągłej pracy wyciskarki wynosi 5 minut. Jeśli w tym czasie nie zdążymy wycisnąć zadowalającej ilości soku, to należy przerwać pracę i poczekać aż blok silnikowy ostygnie. Jest to istotne, jeśli zależy nam na tym, by urządzenie długo posłużyło.

Montaż wyciskarki Unold

Wszystkie elementy wyciskarki wydają się solidne i wytrzymałe. Podczas wyciskania soku z cytrusów urządzenie nie trzeszczy, co oznacza, że części idealnie do siebie przylegają. Podczas wyciskania soków białe elementy mogą ulegać zabarwieniu. Jeśli będziemy je czyścić na bieżąco, np. olejem jadalnym, to wielce prawdopodobne, że unikniemy powstania trwałych zabrudzeń. To właśnie największy minus urządzeń w jasnych kolorach. Prezentują się niezwykle efektownie, ale najbardziej na nich widać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Właściwa pielęgnacja jest więc w tym przypadku sprawą kluczową.

Wyciskarka Unold78120

Zanim rozpoczniemy wyciskanie soku z cytrusów, trzeba je uprzednio przygotować. W tym przypadku oznacza to, że trzeba je przekroić na pół. Podczas użytkowania wyciskarkę pokrywę należy zdjąć. Służy ona do ochrony urządzenia przed kurzem, ale tylko w momencie, w którym stoi nieużywane. Pod spodem wyciskarki znajduje się schowek na kabel. Wystarczy wyciągnąć tylko taką ilość kabla, jaka jest niezbędna, by dosięgnąć do kontaktu, reszta może pozostać w schowku. W bloku silnika znajduje się specjalne wgłębienie. Właśnie w tym miejscu powinien się znaleźć dziobek pojemnika na sok. Do pojemnika wkładamy sitko. Płaskie otwory, które się w nim znajdują, muszą idealnie przylegać do płaskich części pojemnika. W przeciwnym razie nie da się go zamontować.

Następnym krokiem jest nałożenie małego stożka. Używając go, można wyciskać sok z takich owoców jak cytryny, mandarynki i limonki. Jeśli mamy zamiar otrzymać sok z większych owoców, to na mniejszy stożek należy nałożyć większy. Nadaje się on do wyciskania soku z pomarańczy lub grejpfrutów. Jeśli stożki są dobrze umieszczone, to można podłączyć urządzenie do zasilania i rozpocząć proces pozyskiwania soku z cytrusów. W tym celu pod wylot soku należy podstawić szklankę lub inny pojemnik, który zmieści się pod wylotem. Żeby sok swobodnie spływał do szklanki, trzeba pamiętać o otworzeniu zaworu kurkowego. Otwiera się go, naciskając dziobek w dół. Aby uruchomić urządzenie, wystarczy przyłożyć dany owoc do stożka i docisnąć. Wyciskarka wyłącza się, jeśli zwolni się nacisk na stożek.

Funkcje wyciskarki Unold 78120

Wyciskarka do cytrusów Unold 78120 spełnia swoją najważniejszą funkcję, czyli doskonale radzi sobie z wyciskaniem soku z owoców cytrusowych. Współpracę z nią znacznie uprzyjemniają dodatkowe udogodnienia, które warto poznać:

 • Dwukierunkowe obroty stożka – to przede wszystkim szybsze uzyskiwanie soku i bardziej precyzyjne wyżłabianie połówek cytrusów. Wystarczy unieść owoc, by stożek zmienił kierunek. Nie można naciskać na stożek zbyt mocno i tak nie przyspieszymy w ten sposób pracy.
 • Zabezpieczenie uniemożliwiające kapanie soku – dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu odpada problem dodatkowego sprzątania. Blat zawsze jest czysty i nie jest oblepiony sokiem.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie wyciskarki, za każdym razem, gdy przyłoży się lub ściągnie owoc ze stożka.

Dwa kierunki obrotu wpływają na szybkość pozyskiwania soku. Model ten jest wyposażony w silnik o niewielkiej mocy, więc dwukierunkowe obroty rekompensują tę niedogodność. Warto pamiętać o tym, żeby nie wywierać zbyt dużego nacisku na stożek. Powoduje to zwolnienie pracy stożka i przeciążenie silnika. Wyciskany za pomocą tego urządzenia sok, trafia najpierw do pojemnika umieszczonego pod sitkiem, a następnie do podstawionej szklanki.Unold 78120 Warunkiem jest podniesiony kurek. Jeśli jest zablokowany, to wylot soku jest niemożliwy. W pojemniku na sok mieści się około 500 ml wyciskanego soku. Gdy wyciskamy dużą ilość soku, to zachodzi konieczność częstszego opróżniania sitka. Żeby go opróżnić, trzeba wyłączyć wyciskarkę od zasilania. Przygotowany sok najlepiej spożyć od razu jest wówczas najsmaczniejszy. Owoce, które stosujemy, powinny być dojrzałe, ale nie przejrzałe, bo może to wpłynąć negatywnie zarówno na smak, jak i jakość wyciśniętego soku. Ciekawostką jest to, że cytrusy nie powinny być przechowywane w metalowym pojemniku. Sprawdź cenę wyciskarki Unold 78120.

Czyszczenie wyciskarki Unold

Mając w domu to urządzenie, nie trzeba się martwić tym, że czyszczenie go będzie uciążliwe. Wszystkie odłączane elementy można myć w zmywarce do naczyń. Oprócz oczywiście jednostki zasilającej. Jeśli nie ma się zmywarki, to części wyciskarki trzeba myć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Najlepiej robić to bezpośrednio po przygotowaniu soku, żeby miąższ i resztki soku nie zdążyły zaschnąć. Są wówczas trudniejsze do usunięcia. Prosta budowa to proste czyszczenie i obsługa. Wniosek z tego taki, że niejednokrotnie najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej trafione. Tak przynajmniej jest w tym przypadku.

Czy warto kupić wyciskarkę do cytrusów Unold 78120

Warto zainteresować się tym urządzeniem, nawet wówczas, gdy nie pije się soków z cytrusów na co dzień. Z racji tego, że koszt zakupu jest niski, można traktować ten sprzęt, jako dodatkowe akcesorium, którego możemy użyć, gdy przyjdzie na to ochota. Picie soków z cytrusów wpływa pozytywnie na samopoczucie i zwiększa odporność, co jest szczególnie istotne w okresie jesiennym.

Stożki, które znajdziemy w zestawie, są wykonane z plastiku. Mimo to są wytrzymałe i spełniają swoją funkcję. Ciekawym udogodnieniem jest to, że są w różnych rozmiarach. Nie jest to standard i nie we wszystkich wyciskarkach znajdziemy tego typu rozwiązania. Wyciskarki ze względu na swą prostą budowę, nie są urządzeniami awaryjnymi. Należy jedynie pamiętać, by nie moczyć jednostki głównej i nie dopuścić do upadku wyciskarki. Najlepiej postawić ją w miejscu niedostępnym dla najmłodszych.

wyciskarka soku Unold 78120

Z racji tego, że wyciskarka jest poręcznym sprzętem, można ją zabierać ze sobą np. na wakacje. Dwukierunkowe obroty sprawiają, że jest niezwykle wydajna, mimo niewielkiej mocy. Jest doskonałą opcją zarówno dla singla, jak i dla licznej rodziny. Najmłodsi uwielbiają soki pomarańczowe. Dzięki tej wyciskarce szklankę soku pomarańczowego można przygotować w około 2 minuty. Soki przygotowane za pomocą wyciskarki można przechowywać w lodówce, jednak najbardziej smakują, gdy są spożywane bezpośrednio po wyciśnięciu. Decydując się na wyciskarkę, można być pewnym, że jest to inwestycja, która dość szybko się zwróci. Wyciskarki manualne są o wiele tańsze, jednak użytkowanie ich na co dzień okazuje się bardziej czasochłonne. Ponadto trzeba niemałej siły, by dokładnie wycisnąć sok z wybranego cytrusa. Użytkując wyciskarkę do cytrusów Unold 78120, nasza praca ogranicza się do przekrojenia owoców i delikatnego dociśnięcia ich do stożka. Jest to niezbędne minimum. Kup teraz wyciskarkę Unold 78120.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 − 5 =