Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003

Ocena

Wyciskarki do cytrusów to urządzenia, dzięki którym można cieszyć się zdrowym sokiem bez konserwantów o każdej porze dnia. Na rynku jest spory wybór wyciskarek, dlatego tak trudno zdecydować się na konkretny model. Zanim podejmie się decyzję, warto zapoznać się z opiniami, wyposażeniem i funkcjami danego urządzenia. Wyciskarki do cytrusów dzielą się na manualne i automatyczne. Do tych drugich zalicza się ciekawe wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003, model wyprodukowany przez firmę, która nie jest bardzo znana na polskim rynku. Mimo to trudno nie odnieść wrażenia, że ich sprzęty charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi wyciskarki, aby dowiedzieć się, czego można po nim oczekiwać.

Wyciskarka do warzyw i owoców RAVEN EWY003

Automatyczne wyciskarki do cytrusów cieszą się większym powodzeniem od wyciskarek manualnych. W dużej mierze dlatego, że praca, jaką trzeba włożyć w wyciśnięcie soku, używając wyciskarki automatycznej, ogranicza się do niezbędnego minimum. Nie trzeba dysponować dużą siłą, podobnie jak nie trzeba mieć wiele czasu. Sok jest bowiem gotowy w kilka minut, dokładnie taki jaki się lubi, czyli klarowny i smaczny. Model ten dostępny jest w czarno-srebrnym kolorze. Czarne wstawki wykonane są z plastiku, a obudowa i sitko wykonane są ze stali szlachetnej. W związku z tym można przypuszczać, że będzie to sprzęt trwały i niezawodny. Urządzenia w takim kolorze pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Są to bowiem kolory ponadczasowe, uniwersalne.

Wyciskarka do warzyw i owoców RAVEN EWY003
Sprawdź gdzie kupić wyciskarkę RAVEN EWY003

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do cytrusów RAVEN EWY003

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 ma sporo mocnych stron, które można dostrzec już po niedługim okresie użytkowania. Sprawdź dostępność wyciskarki RAVEN EWY003 w sklepach online.

Poznaj zalety i wady wyciskarki do cytrusów RAVEN EWY003

Zalety Wady
 • Stylowy design
 • Solidne wykonanie
 • Duża moc
 • Bardzo cicha praca
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Szybkie i łatwe czyszczenie
 • Brak schowka na kabel
 • Dość wysoka cena
 • Głośna

Mimo ze sok wychodzi rewelacyjny, to podobne, być może nawet takie same efekty można uzyskać, kupując tańszą wyciskarkę automatyczną. Cena jest jednak indywidualną kwestią. Być może design i ramię dociskowe są elementami, które wpływają na cenę w tym konkretnym przypadku. Natomiast, gdyby wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 miała schowek na kabel, to znacznie lepiej prezentowałoby się na kuchennym blacie. Dużym atutem jest cicha praca. Większość osób może się dziwić, zważywszy na fakt, że wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 dysponuje silnikiem o dużej mocy. Jednak rzeczywiście tak jest. Można wyciskać sok o poranku, gdy reszta domowników śpi i ma się pewność, że nikt nie usłyszy żadnych zakłócających sen, dźwięków. Sprawdź cenę omawianej wyciskarki- kliknij w link.

Dla wielu potencjalnych użytkowników jest to jedna z ważniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę podczas wyboru urządzenia do domu.  Niewielkie rozmiary wyciskarki sprawiają, że można używać jej nie tylko w domu, ale także zabrać ze sobą np. na wakacje. Nie trzeba wówczas przepłacać, za świeżo wyciskane soki, kupując je w kawiarniach. W dłuższej perspektywie jest to spora oszczędność, zwłaszcza że świeże soki nie należą do tanich. Robiąc je samodzielnie, ma się kontrolę nad jakością wyciskanych owoców i konsystencją soku.

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003- co zawiera zestaw

Decydując się na zakup tej wyciskarki do cytrusów, warto wiedzieć, jakie części znajdzie się w zestawie:

 • Zdejmowana nasadka dociskająca – zdejmuje się ją poprzez wciśnięcie przycisku zwalniającego. W ten sposób można ją zdjąć, gdy chce się umyć ten element. Należy to robić za każdym razem, gdy skończy się przygotowywanie soku.Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 do soków
 • Ramię do wyciskania soku – jest to fajny gadżet, dzięki któremu nie trzeba dociskać owoców ręcznie. Wystarczy zatem opuścić ramię i docisnąć, by wprawić stożek w ruch, a tym samym otrzymać pyszny sok.
 • Przewód zasilający – warto pamiętać o tym, by nie umieszczać wyciskarki w pobliżu kuchenki. Pod wpływem ciepła mógłby ulec uszkodzeniu.
 • Sitko – powinno się go czyścić od razu po użyciu, żeby zapobiec zaschnięciu miąższu. Doskonale separuje chrząstki, miąższ i pestki od soku. Dzięki temu otrzymuje się dobry, klarowny sok.Wyciskarka RAVEN EWY003
 • Wylewka z blokadą kapania – mieści się pod nią szklanka o standardowych wymiarach. Stawiając wyciskarkę blisko krawędzi blatu, można wycisnąć sok do innego naczynia.
 • Stożek wyciskający – w zestawie dostaje się tylko jeden stożek. Jest to tzw. stożek uniwersalny. Nie ma zatem możliwości dopasowania stożka do rozmiaru cytrusa. Dla niektórych może być to minus, jednak w tym przypadku nie odczuwa się tego jako niedogodności.
 • Zbiornik soku
 • Przycisk zwalniający nasadkę dociskającą – używa się go tylko wtedy, gdy chce się ściągnąć nasadkę dociskającą.
 • Korpus urządzenia – element, który nie powinien mieć styczności z wodą.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – przejrzysta instrukcja obsługi sprawia, że praca z urządzeniem przebiega bez problemu. Nie jest obszerna, bo i funkcje tego typu sprzętów są mocno ograniczone, ale można w niej znaleźć najważniejsze, najbardziej potrzebne informacje.

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 – zasada działania

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 dysponuje bardzo dużą mocą, bo aż 160 W. Jest to rzadko spotykane w tego typu sprzętach. Dzięki takiej dużej mocy owoce są wyciskane bardzo szybko, a urządzenie pobiera znacznie mniej prądu. Jest to bez wątpienia spory atut. Obsługa, nawet gdy używa się tego urządzenia po raz pierwszy, jest banalnie prosta. Przed przystąpieniem do pracy trzeba umyć wszystkie części, które będą miały bezpośrednią styczność z cytrusami. Gdy wyschną, należy postawić wyciskarkę na płaskiej powierzchni i na osi napędowej umieścić  zbiornik soku, sitko i na końcu stożek wyciskający. Po podłączeniu sprzętu do zasilania jest ono w stanie gotowości. Pod wylewką należy umieścić szklankę i sprawdzić, czy wylewka jest skierowana w dół. Tylko wówczas sok będzie mógł swobodnie spływać do podstawionej szklanki. Wcześniej przygotowane, przekrojone na pół owoce należy umieszczać kolejno na stożku wyciskającym. W tym urządzeniu nie trzeba cytrusów dociskać ręcznie do stożka. Wystarczy opuścić ramię do wyciskania soku, a wtedy wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 włączy się automatycznie. W tym czasie stożek zaczyna się obracać, sok spływa do szklanki, a owocowa miazga zostaje zatrzymana na sitku. Po otrzymaniu zadowalającej ilości soku wystarczy podnieść do góry ramię dociskające. Urządzenie się wyłączy. W tym momencie warto skierować wylewkę w górę, aby zapobiec skapywaniu soku.

wyciskarka RAVEN EWY

Jak widać, obsługa jest niezwykle prosta. Z reguły tego typu urządzenia obsługuje się w podobny sposób. Poszczególne modele wyciskarek do cytrusów różnią się od siebie jedynie detalami, o których mimo wszystko warto wiedzieć, decydując się na dany model. W opisywanym modelu nie ma wbudowanego dzbanka na sok. Spływa od bezpośrednio do szklanki, którą należy wcześniej podstawić pod wylewkę. W niektórych wyciskarkach jest dzbanek, z którego można przelać sok. Jest to lepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą za jednym razem zrobić większą ilość soku, a następnie przelać sok do szklanek. Minusem jest to, że ma się dodatkowy element do umycia. W tym modelu, gdy napełni się szklankę, trzeba zatrzymać urządzenie i podstawić kolejną. RAVEN EWY003 nie ma dwukierunkowych obrotów silnika, jednak ma tak dużą moc, że w tym konkretnym przypadku, byłoby to zupełnie zbędne udogodnienie.

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 dodatkowe funkcje

Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 ma w sumie jedno zadanie do wykonania, musi doskonale wyciskać sok. W tym przypadku tak właśnie jest. Oprócz tego można liczyć na inne udogodnienia, które znacznie ułatwiają codzienną współpracę z urządzeniem. Oto one:

 • Wygodny system wyciskania soku – opuszczane ramię znacznie ułatwia pracę. Podobny system jest w wyciskarkach manualnych, z tą różnicą, że użytkownik musi wtedy wykazać się sporą siłą. Tutaj wystarczy lekko docisnąć ramię, a obracający się stożek wyciśnie dla nas sok. Warto kontrolować nacisk, który wywiera się na ramię. Zbyt mocne dociśnięcie ramienia może spowodować zatrzymanie silnika. Gdyby do tego doszło, trzeba natychmiast przerwać pracę.
 • Blokada kapania – po skończonym procesie wyciskania wystarczy unieść wylewkę, by zablokować kapanie soku. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Sok nie kapie na kuchenny blat ani na podłogę, dzięki temu ma się o wiele mniej sprzątania.

Przed wyciskaniem soku warto przygotować wcześniej owoce, które ma się zamiar wycisnąć. cytrusiarkaWarto pamiętać o tym, że ciągła praca urządzenia nie powinna przekraczać 15 sekund. Jest to istotne, jeśli nie chce się przegrzać sprzętu. Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003 bardzo sprawnie i szybko wyciska owoce. Po skończonej pracy pozostaje jedynie doskonale wyżłobiona skórka. Duża moc urządzenia ma w tym przypadku duże znaczenie. Po zakończeniu pracy i uzyskaniu zadowalającej ilości soku warto od razu opłukać stożek. Dzięki temu pozostałości po owocach nie zdążą zaschnąć, a ponadto unika się wówczas przebarwień, które mogą się pojawić, gdy wyciska się sok z owoców cytrusowych. Zdecydowanie częściej pojawiają się na jasnych elementach, ale warto być przezornym. Zobacz gdzie kupisz ten model w najniższej cenie.

Czyszczenie wyciskarki do cytrusów

Istotną kwestią w tego typu urządzeniach jest czyszczenie. Nie warto zostawiać miąższu w sitku, bo z całą pewnością będzie go później trudno usunąć. Żaden element wyciskarki nie nadaje się do mycia w zmywarce. Na szczęście ręczne mycie trwa zaledwie chwilę, jeśli przystępuje się do tej czynności od razu po przygotowaniu soku. Przed myciem należy odłączyć kabel od zasilania. Od ramienia służącego do wyciskania soku, trzeba odłączyć nasadkę dociskającą. W tym celu należy nacisnąć przycisk zwalniający. Czyszczenie wyciskarki do cytrusówSitko, stożek i nasadkę można umyć w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Korpus z silnikiem przeciera się tylko wilgotną ściereczką. Nie można moczyć go w wodzie. Czyszczenie tego typu urządzeń jest dość schematyczne, nie inaczej jest w tym przypadku.

Dlaczego warto pić świeży sok z cytrusów

Cytrusy to doskonałe źródło witamin, a otrzymywane z nich soki są smaczne i zdrowe. Warto je pić nie tylko w okresach, w których nasza odporność spada. Są doskonałym uzupełnieniem diety także na co dzień. świeży sok z cytrusówZakup wyciskarki do cytrusów nie jest wydatkiem, który znacząco nadszarpnie budżet, dlatego warto zainteresować się tego rodzaju produktem.

Już nawet jedna szklanka soku wpływa pozytywnie na nasz organizm. Nie warto więc odmawiać sobie tej przyjemności. Dobrze dobrana potrafi służyć przez wiele lat i być ciekawym dodatkiem do kuchni. Kliknij by kupić wyciskarkę do cytrusów RAVEN EWY003.

One thought on “Wyciskarka do cytrusów RAVEN EWY003

 • 9 grudnia 2018 at 14:59
  Permalink

  „Zalety – Bardzo cicha praca”
  „Wady – Głośna”
  …to w końcu bardzo cicha czy głośna??

   
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 + 20 =