Wyciskarka Tefal ZC255B38

Ocena

Coraz bardziej świadome są nasze wybory zdrowotne. Dbamy o sylwetkę, odpowiednią ilość ruchu, świeżego powietrza. Często tryb siedzący w pracy przeplatamy aktywnie spędzonym czasem wolnym. Również wzrasta nasza świadomość w kwestii żywienia – nie tylko unikamy jedzenia typu fast-food czy wysoko przetworzonej żywności, ale dbamy o zachowanie balansu w diecie. Często rezygnujemy z mięsa lub w ogóle: produktów pochodzenia zwierzęcego. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Dlatego też, dbając o zdrowie, pamiętamy o roli witamin i mikroelementów, zwykle dostarczanych w porcji owoców i warzyw.

Według WHO, światowej organizacji zdrowia, zbilansowana dieta do co najmniej pięć posiłków, spośród których przynajmniej jeden powinien być owocem bądź warzywem. Stąd zapewne wzrastająca popularność sokowirówek i wyciskarek do owoców. Taki świeżo wyciśnięty sok jest bombą witaminową. Wybór urządzenia, jakie nam dostarczy tych soków powinien być przemyślany i trafny. Dobrze dobrane urządzenie będzie nam służyć lata. Dzisiaj przedstawimy wam opinię na temat wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38.Wyciskarka Tefal ZC255B38

Właściwości wyciskarki Tefal ZC255B38

Jeśli chodzi o właściwości wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38, prezentuje się ona następująco:

 • Moc wyciskarki: 250W
 • Rozmiar otworu (komina): 4×5 cm
 • Regulacja prędkości: jeden tryb
 • Bieg wsteczny: TAK
 • Filtry w zestawie: jeden
 • Materiał konstrukcji zewnętrznej: plastik
 • Materiał konstrukcji właściwej: nierdzewna stal
 • Prędkość obrotów: 60 obrotów na minutę
 • Możliwość bezpośredniego wlewania powstałego soku do szklanki: TAK
 • Liczba pojemników: 2 (1 pojemnik na miąższ, 1 pojemnik na sok)
 • Pojemność pojemników: 0,8 litra (oba)
 • Specjalny mechanizm zapobiegający rozlewaniu się napoju: TAK
 • Możliwość mycia części w zmywarce: TAK (w zmywarce możesz umyć pokrywę, ślimak, filtr do soków, tackę, oba dzbanki, szczotkę do mycia, popychacz, a także zabezpieczający przed kapaniem korek)
 • Kolory do wyboru: czarny lub szampański
 • Głośność: <75 dB

Tefal ZC255B38 to zupełnie nowa technologia wolnoobrotowej wyciskarki, która umożliwia nam wyciśnięcie soku, który nie tylko ma doskonały smak, ale i jednolitą konsystencję. Jest bardzo łatwa w obsłudze, właściwie intuicyjnie można sobie poradzić zarówno z montażem, jak i demontażem. Warto wspomnieć również o tym, że wyciskarka ta działając, jest bardzo cicha, co umożliwia korzystanie z niej również w nocy.

Poznaj zalety i wady wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38

Zalety Wady
 • Sok wysokiej jakości
 • Cicha praca
 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Łatwa w czyszczeniu
 • Wydajność
 • Brak

Wiele z części można umyć po prostu w zmywarce, bądź wystarczy im zwykłe obmycie w zlewie. Ponadto, tego rodzaju technologia pozwala na pozyskanie nawet dwukrotnie większej ilości soku z warzyw i owoców w porównaniu z podobnymi sokowirówkami. To zatem oszczędność, ale i zdrowie – im więcej wykorzysta się owocu, tym zdrowszy będzie przygotowany napój. Dzięki niskim obrotom możemy ponadto zachować aż do 25% więcej witamin i dwa razy więcej przeciwutleniaczy. Sok powstały w taki sposób nie napowietrza się, a to pozwala nam zachować więcej substancji odżywczych potrzebnych organizmowi.

Jak zacząć użytkowanie wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38

Przed pierwszym użyciem należy pamiętać o tym, by części dokładnie umyć i osuszyć. Nie jest to konieczna, ale jednak zalecana czynność. Jak wspominaliśmy, znakomitą część elementów można myć w zmywarce (poza filtrem, częściami elektrycznymi i pojemnikiem na sok). Należy umieścić złożone poprawnie urządzenie na płaskiej powierzchni. Aby była poprawnie przytwierdzona i nie ślizgała się, powierzchnia ta powinna być ponadto wysuszona i w miarę jednolita. wyciskarki tefalDoskonałym miejscem zapewne będzie blat kuchenny. Wyciskarka ma zabezpieczenie w postaci stóp antypoślizgowych. Poprawne złożenie nie powinno przysporzyć nam problemu – wyciskarka Tefal ZC255B38 to łatwa i intuicyjna maszyna. Jeśli złożymy ją niepoprawnie, maszyna nie uruchomi się. To jedno z zabezpieczeń. Inne zabezpieczenie dotyczy bezpiecznego zamykania – co oznacza, że wyciskarka nie ochlapie nas.

Przygotowanie owoców i warzyw do wyciskania w Tefal ZC255B38

Przygotowanie owoców, warzyw czy ziół również nie powinno być problemem. Jeśli chodzi o obieranie owocu czy warzywa albo usuwanie z niego pestek, postępować należy logicznie – jeśli skórka owocu czy warzywa jest niesmaczna (jak w cytrusach albo ananasie), usuwamy ją. Jeśli natomiast chodzi o pestki, usuwamy tylko te duże i twarde – jak w brzoskwiniach czy wiśniach. Nie musimy usuwać takich pestek, jak winogronowe, truskawkowe czy od arbuzów. Ponadto powinniśmy pamiętać, aby nasza wyciskarka nie pracowała dłużej niż dwadzieścia minut bez przerwy. Tefal ZC255B38Tak przyrządzony sok powinniśmy spożyć w jak najkrótszym czasie. Im świeższy, tym smaczniejszy i bardziej odżywczy on będzie. Im dłużej będzie miał on styczność z powietrzem, tym silniej będzie ulegał oksydacji, która pozbywa go wartości odżywczych, które są najbardziej wartościowe w całym procesie.

Stabilna konstrukcja wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38 również przemawia za nim. Dzięki temu możemy być spokojni o czystość ścian i nieodległych powierzchni. Dla osób ceniących higienę pracy będzie to ważna informacja. Bezpośrednio po użytkowaniu (czyli wyciśnięciu soku) znacznie łatwiej będzie umyć wszystkie części – dobrze jest zrobić to, zanim wszystko wyschnie i zastygnie. Jeśli chodzi o filtr, jego niestety nie możemy umyć w zmywarce. Powinniśmy o zrobić miękką szczoteczką w zimnej wodzie. Trzeba mieć świadomość, że to bardzo delikatna materia i dlatego z filtrem obchodzimy się ostrożnie. Kolejną częścią, której nie umyjemy w zmywarce, jest zbiornik soku. Należy myć go w ciepłej wodzie z detergentem. Pamiętać należy, by detergent był przyjazny środowisku i nadał się do naczyń, które mają kontakt z żywnością. Na wyciskarkę wolnoobrotową Tefal zc255b38 otrzymujemy ponadto 24 miesiące gwarancji od producenta. W razie awarii oddajemy ją do autoryzowanego producenta. Sprawdź opinię na temat Tefal zc255b38!

Wygląd wyciskarki ZC255B38

Innowacyjna linia Infiny Juice, czyli linii, do której należą wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38 jest designerska i nie zagraca powierzchni w domu. Ponadto, wyciskarka nie zajmuje wiele miejsca, zarówno złożona, jak i rozłożona. Jej rustykalny kształt sprawia, że nie zajmie ona wiele powierzchni na blacie, więc spokojnie może stać na nim cały czas, w pogotowiu. wyciskarka do soku Tefal ZC255B38Ciekawe również są rozwiązania kolorystyczne, mamy bowiem kilka kolorów do wyboru. Czarny lub szampański – w zależności od tego, który bardziej będzie nam pasował do wnętrza! To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy poza funkcjonalnością, cenią sobie również styl urządzenia, które ma wylądować w ich domowych wnętrzach. Sprawdź kolory i ceny wyciskarek wolnoobrotowych Tefal zc255b38.

Opinie na temat wyciskarki wolnoobrotowej Tefal ZC255B38

Jak każda wyciskarka, tak i Tefal ZC255B38 nie ucieknie przed porównaniami do sokowirówki. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie wiele przemawia na korzyść wyciskarek, jednak sokowirówki również mają swoich zwolenników – działają co prawda dużo głośniej, ale za to szybciej. Pytanie, czy szybciej znaczy lepiej. Flagowym argumentem przemawiającym za wyciskarkami wolnoobrotowymi jest bowiem właśnie prędkość wyciskania. wyciskarka d soku Tefal ZC255B38Dzięki temu, że sok pozyskiwany jest wolnymi obrotami, nie napowietrza się, co pozwala zatrzymać w soku więcej substancji odżywczych, poza tym uzyskuje się go znacznie więcej niż z owoców wyciskanych za pomocą sokowirówki. Odpadki, jakie zostają, to sucha pulpa – bezużyteczna, a jej jedyną wartością odżywczą jest błonnik.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

Nie tracimy cennych witamin i mikroelementów, jak to ma miejsce w przypadku soku wyciśniętego przez sokowirówkę. Wolne obroty pozwalają uniknąć ponadto oksydacji, o czym już wspominaliśmy. Większość opinii, jakie możemy znaleźć w sieci, jest korzystna. Właściciele są zadowoleni z wyglądu i funkcjonalności nabytego sprzętu. Ponadto, chwalą sobie smak i jakość uzyskanych soków. Chwalą się, że ich wyciskarki radzą sobie z bardzo twardymi owocami i warzywami, a co ważne – robią to cicho, bez zakłócania spokoju sąsiadom. Zarówno jakość wyciskarki, jak i produktu, jaki dzięki niej powstaje, jest bardzo wysoka. Jakość sprzętu przekłada się na jakość soków. Tefal to firma o określonej renomie, nie może sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek sprzętu, który nie będzie zadowalał klienta. Sprawdź opinie na temat wyciskarki wolnoobrotowej Tefal zc255b38.

Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal ZC255B38 jest urządzeniem, z którym współpraca jest bardzo przyjemna, rezultaty również nie pozostawiają nic do życzenia. Trudno doszukać się wad, za to długo można wyliczać zalety tego sprzętu. Wielu zadowolonych klientów tylko to potwierdza. To jakość za przystępną cenę, pozwalającą nam na podniesienie standardu życia za pomocą soków wieloowocowych i wielowarzywnych. sok Tefal ZC255B38Dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów sprawi bowiem, że nie tylko będziemy zdrowsi, ale i psychicznie będziemy w znacznie lepszej kondycji. Warto o to zadbać zwłaszcza w naszym klimacie, gdzie możemy odkryć na nowo bogactwo zdrowego i kolorowego życia. Pozyskiwane soki sprawią, że będziemy mieć więcej sił, będziemy witalni i dosłownie tryskać energią. To rewelacyjne rozwiązania również dla tych, którzy muszą z jakiegoś powodu przyjmować płynne posiłki – to nie tylko diety, ale i pomoc w kuchni w przygotowaniu zup czy sosów warzywnych. Zastosowania nie są w żaden sposób ograniczone – sami decydujemy, co nam najbardziej smakuje i do czego przyda nam się wyciskarka.

Czy warto polecić wyciskarkę Tefal ZC255B38

Odpowiadając na pytanie, czy warto polecić wyciskarkę wolnoobrotową Tefal ZC255B38, musimy zdecydowanie powiedzieć, że tak. Wszystko, o czym pisaliśmy wcześniej warto jest jednak wypróbować we własnym zakresie.Tefal ZC255B38 wyciskarkaTrudno bowiem jednoznacznie orzec, czy ten konkretnie wybór będzie spełniał nasze oczekiwania. Warto sprawdzić specyfikacje, o których pisaliśmy wcześniej i porównać je z innym sprzętem tego rodzaju. My z czystym sumieniem możemy polecić Tefal ZC255B38, bo to wysoka jakość za przystępną cenę.

Posiadane funkcje są zdecydowanie wystarczające, jeśli chodzi o to, by można uzyskać świeży i zdrowy sok wyciśnięty prosto z owoców i warzyw. Wszechstronność urządzenia to również coś, co nas przekonuje. Możemy bowiem nie tylko wyciskać sok z ziół, owoców i warzyw, ale również we własnym zakresie wyciskać sok z migdałów albo innych orzechów, uzyskując tym samym smaczne, nieprzetworzone mleko roślinne. Warto zatem zdecydować się na ten zakup. To inwestycja w swoje zdrowie i samopoczucie i to inwestycja na długie lata. Przy odpowiednim używaniu wyciskarka wolnoobrotowa Tefal ZC255B38 będzie bowiem nam służyła bez potrzeby naprawy. Polecamy ją zatem waszej uwadze. Sprawdź, gdzie kupisz wyciskarkę ZC255B38.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 + 20 =