Wyciskarka Sencor SSJ-4042RD

Ocena

Codziennie zastanawiamy się, jak poprawić jakość życia, jak sprawić, aby było zdrowo i nie zajmowało to zbyt wiele czasu. Wysoko przetworzona żywność i jej skutki zdrowotne coraz mniej nam odpowiadają i często próbujemy zapobiegać problemom, jakie czyhają na nasze samopoczucie, gdy mamy za mało czasu dla siebie i nie dbamy z należytą starannością o własny organizm.

Na ratunek przychodzą nam sprzęty gospodarstwa domowego, które pomogą w szybkim przygotowaniu zdrowych posiłków. Jak dobrze wiemy, warzywa i owoce są podstawą zdrowej diety. Zbilansowany jadłospis powinien zawierać przynajmniej jedną porcję powyższych na dobę, ale dobrze jest, gdy zajmują one więcej miejsca. Innymi słowy – jedno jabłko schrupane na przerwie w pracy nie załatwi nam sprawy. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są łatwiej przyswajalne soki wyciśnięte ze świeżych owoców. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w szybki sposób możemy uzyskać szklankę pożywnego napoju pełnego witamin i innych mikroelementów. Możemy oczywiście kupić taki sok w sklepach ze zdrową żywnością albo lokalach gastronomicznych, ale nie mamy pewności, jak zostały one przygotowane, czy nie użyto do produkcji konserwantów albo starych owoców. Dlatego doskonałym i coraz bardziej przystępnym cenowo rozwiązaniem są sokowirówki albo wyciskarki wolnoobrotowe. Dzisiaj prezentujemy wam jedną z nich – Sencor SSJ-4042RD. Sprawdź, gdzie kupisz wyciskarkę Sencor SSJ-4042RD.

Wyciskarka wolnoobrotowa Sencor SSJ-4042RD

Sencor SSJ-4042RD to wyciskarka wolnoobrotowa do warzyw, owoców i ziół. To pionowa wyciskarka dostępna w trzech kolorach – jasnoszarym, dopasowanym do każdej klasycznej kuchni, ciemnoszarym, który doskonale wkomponuje się w przestrzeń w różnych kolorach oraz czerwona, która znakomicie będzie wyglądała w każdej designerskiej i odjechanej kuchni. W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarka miażdży owoc i wydobywa z niego wszystko to, co najlepsze. Zachowane zostają wszystkie witaminy i enzymy, które w przypadku używania sokowirówki – utleniają się przez napowietrzenie albo przez obróbkę cieplną towarzyszącą procesowi odwirowywania soku.

Wyciskarka wolnoobrotowa Sencor SSJ-4042RD

Wyciskarki wolnoobrotowe, jak sama nazwa wskazuje, działają na wolnych obrotach, przez to nie grzeją się. Sencor to firma, która zdobywa coraz więcej uznania wśród klientów. Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji modelu Sencor SSJ-4042RD. Sprawdź, gdzie kupisz Sencor SSJ-4042RD.

Specyfikacja wyciskarki Sencor SSJ-4042RD

Moc, z jaką wyciskarka pracuje, to aż 400 W. Jeśli chodzi o wspomnianą prędkość, jest to jedynie 60 obrotów na minutę. Zapewnia to wysoką jakość powstałych napojów. Pojemnik na miąższ, jak i ten na sok mają objętość po 0,8 l. Miąższ ponadto oddziela się automatycznie. Maszyna działa bardzo cicho, bo poziom hałasu wynosi zaledwie mniej niż 70 dB. To natężenie hałasu porównywalne z restauracją o umiarkowanym tłoku. Zatem naprawdę niewiele.

Wyciskarka SencorSSJ-4042RD

Wyciskarka Sencor SSJ-4042RD wyposażona jest w separator piany, co zapobiega utlenianiu witamin i minerałów zawartych w powstałym soku. Niestety, nie możemy myć maszyny w zmywarce. Jeśli chodzi o ciężar, to całość waży trochę ponad 4 kg. Jest to standardowa waga wyciskarek wolnoobrotowych. Wynika to z ciężkiego wału obrotowego, tak zwanego ślimaka, czyli części miażdżącej warzywa i owoce, nawet te najtwardsze.

Zalety i wady wyciskarki Sencor SSJ-4042RD

Zalety Wady
 • Duża wydajność (ponad 30% więcej soku z tej samej ilości warzyw i owoców w stosunku do sokowirówki)
 • Nowoczesny design i żywe kolory do wyboru
 • Dobra widoczność podczas wyciskania (wiele elementów przezroczystych)
 • Niska cena w stosunku do jakości
 • Sitko ze stali nierdzewnej (długoletnie i dobrej jakości)
 • Dodatkowe zabezpieczenie w postaci nóżek antypoślizgowych z przyssawkami
 • Dodatkowe zabezpieczenia w postaci potrójnej ochrony
 • Włączenie silnika tylko, jeśli urządzenie zostało poprawnie złożone
 • Automatyczne wyłączenie w momencie przypadkowego zdjęcia pokrywy
 • Automatyczne wyłączenie w przypadku, kiedy przegrzeje się silnik
 • Brak możliwości mycia części w zmywarce
 • Brak funkcji łatwego czyszczenia
 • Brak wyświetlacza ledowego
 • Brak dodatkowych akcesoriów (przystawka do mrożonek itd.)

Montaż i pierwsze użytkowanie wyciskarki Sencor SSJ-4042RD

Części zestawu:

 1. Popychacz
 2. Podajnik z pokrywą i lejem zasypowym
 3. Ślimak obrotowy
 4. Filtr z nierdzewnej stali i jego uchwyt
 5. Pojemnik na sok
 6. Korek na wylocie
 7. Zewnętrzny pojemnik na sok
 8. Wylot miąższu
 9. Zewnętrzny pojemnik miąższu
 10. Podstawa z silnikiem wewnątrz
 11. Szczoteczka do czyszczenia całości

Przed pierwszym włączeniem naszej maszyny, powinniśmy oczywiście zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do zestawu. Ułatwi nam to złożenie wyciskarki i jej późniejszą obsługę. Najpierw oczywiście rozpakowujemy naszą wyciskarkę i sprawdzamy obecność wszystkich części, rozpakowując je przy okazji. Następnie dobrze jest opłukać ciepłą wodą z detergentem to, co ruchome.

montaż wyciskarki Sencor SSJ-4042RD

Przypominamy, że niestety żadnej części wyciskarki nie możemy umyć w zmywarce. Jeśli chodzi o montaż, rozpoczynamy od ustawienia podstawy z silnikiem na wygodnej powierzchni. Doskonale nada się do tego blat kuchenny, o ile będzie on dokładnie wysuszony. Następnie mocujemy na nim pojemnik, do którego wkładamy po kolei: uchwyt na sitko, samo sitko i ślimak obrotowy. Wpychamy go niemal na siłę, aż do momentu, kiedy usłyszymy wyjątkowo charakterystyczny dźwięk. Następnie umieszczamy podajnik z lejem zasypowym i na samym końcu pokrywę. Nasza główna maszyna jest już złożona. Nie pozostaje nam nic innego, jak w odpowiednim miejscu umieścić zewnętrzne pojemniki na sok i miąższ i zabierać się za wyciskanie soku! Sencor SSJ-4042RD kupisz tutaj.

Obsługa wyciskarki Sencor SSJ-4042RD

Zanim zaczniesz wyciskanie soku ze swoich ulubionych warzyw, ziół i owoców, upewnij się, czy wszystko zmontowałeś poprawnie. Nie martw się – jeśli coś ci się nie udało, wyciskarka po prostu nie uruchomi się. To jedno z zabezpieczeń producenta przed uszkodzeniem. Jeśli zamiast pojemnika na sok wolisz sobie od razu podstawić szklankę czy inne naczynie, nie ma z tym najmniejszego problemu. Strumień wypływający z maszyny nie jest pod wysokim ciśnieniem i można spokojnie zobaczyć, w którą stronę płynie i niczego nie rozlejemy. Teraz czas na przygotowanie owoców czy warzyw. Większe pestki, jak te w śliwkach czy mango, musimy usunąć. Na szczęście pestki w takich owocach, jak winogrona czy arbuz, nie przeszkadzają w działaniu maszyny. Arbuza musimy oczywiście odkroić od twardej, niejadalnej skóry. Tak samo robimy z cytrusami czy ananasem.

Sencor SSJ-4042RD

Teraz wystarczy włączyć wyciskarkę i zacząć wyciskanie. Uprzednio przygotowane produkty po prostu dopychamy do środka popychaczem. Maksymalnie wyciskarka może działać bez przerwy 15 minut. Po tym czasie automatycznie się wyłączy, zapobiegając przegrzaniu silnika. Sitko jest ponadto automatycznie czyszczone przez cały proces wyciskania.

Kilka wskazówek na temat obsługi modelu Sencor SSJ-4042RD

Cała praca wyciskarki polega na tym, że ślimak obrotowy najpierw wstępnie rozdrobni to, co tam wrzucimy, a następnie miażdży owoc w celu uzyskania jak najlepszego jakościowo soku. W ten sposób pozbywamy się również błonnika, którego jakkolwiek ważny wpływ na organizm, w przypadku soków może być zgubny. Błonnik sprawia, że sok wolniej ulega utlenieniu, zatem pozostają w nim cenne witaminy i minerały.

Wyciskarka Sencor SSJ-4042RD ślimak

Wyciskarka wolnoobrotowa Sencor SSJ-4042RD radzi sobie z większością warzyw i owoców, nawet tymi twardszymi. Nie powinniśmy jednak dodawać do niej lodu czy innych twardych substancji, jak pestki czy trzcina cukrowa. Możemy za to spokojnie wyciskać owoce z jadalną skórką – jabłka, porzeczki, jagody, maliny, wiśnie, czereśnie, gruszki, pomidory, agresty, obrane arbuzy, cytrusy czy ananas. Jeśli chodzi o warzywa, spokojnie możemy wyciskać soki z ogórków, buraków, marchwi, selera, pietruszki czy cebuli. Możemy również wyciskać soki z natki pietruszki, szpinaku czy jarmużu, jednak liściaste warzywa lepiej jest zdecydowanie wyciskać w towarzystwie innych owoców lub warzyw. Sencor SSJ-4042RD nie najlepiej radzi sobie z przejrzałymi już owocami i niektórymi rodzajami jabłek. Pamiętaj, by przy wyciskaniu używać tylko popychacza. Wkładanie tam palców czy widelca może zrobić krzywdę tobie i zepsuć maszynę.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze – wyciskane soki są płynem, a ty używasz elektrycznego urządzenia. Dbaj o to, by nie zmoczyć silnika. Szczególną uwagę przy użytkowaniu zwróć na sitko, ponieważ ono może najszybciej ulec zniszczeniu, jeśli będzie nieodpowiednio używane i nieodpowiednio konserwowane. Po użyciu trzymaj wyciskarkę w miejscu niedostępnym dla dzieci. Kup wyciskarkę Sencor SSJ-4042RD tutaj.

Czy warto kupić Sencor SSJ-4042RD

Dobre pytanie. Po przedstawieniu wszystkich wad i zalet należy się zastanowić, czy powyższa wyciskarka spełnia nasze wymagania. Niewątpliwie najważniejszym argumentem przemawiającym za kupnem jest cena w stosunku do jakości. To naprawdę spora okazja, by za taki sprzęt płacić tak niewiele. Jego przyjemny wygląd, pasujący do każdego typu kuchni, również działa na korzyść. Zdecydowanie tańsze są co prawda sokowirówki, jednak soki, jakie dzięki ich pracy powstają, są mniej odżywcze i mniej zdrowe od tych, które wyciśnięte są przez wolnoobrotową wyciskarkę.

wyciskarka do soku Sencor SSJ-4042RD

Ważnym aspektem dla niektórych jest również czas – tutaj na pewno dużym minusem jest to, że nie możemy żadnego z elementów maszyny umyć w zmywarce. Jej czyszczenie nie jest jednak tak pracochłonne jak mogłoby się to wydawać, a to dzięki biegowi wstecznemu, który oczyszcza cały mechanizm przy ślimaku oraz samoczyszczącym się automatycznie filtrze. Sencor SSJ-4042RD to dobra firma, może nie tak znana, jak inne duże marki, ale przy tych wielkich nazwach należy pamiętać, że płacimy również i za to, że są to wielkie nazwy. Tutaj jakość w stosunku do ceny jest bardzo zadowalająca, a dwuletnia gwarancja na użytkowanie jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Jeśli chcemy się cieszyć wyciśniętymi sokami, warto jest zainwestować trochę grosza w lepszą jakościowo wyciskarkę wolnoobrotową. Uzyskane w taki sposób soki mają wielkie wartości odżywcze. Na przykład, w przeziębieniu możemy wycisnąć sobie bombę witaminową w postaci mieszanki pomarańczy, malin i natki pietruszki, która ma gigantyczny ładunek łatwo przyswajalnej witaminy c. Na lepsze krążenie oraz niski poziom żelaza we krwi doskonałe będzie połączenie jabłka, selera i buraka. Burak zawiera tak dużo substancji leczniczych, że nie powinno się pić czystego soku z niego. Doskonały na kaca będzie sok z ogórka kiszonego, koperku i odrobiny cebuli. Ta wybuchowa mikstura doskonale poprawi nam samopoczucie. Czy warto kupić Sencor SSJ-4042RD? Tę decyzję pozostawiamy już wam. Sencor SSJ-4042RD kupisz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 × 2 =