Wyciskarka do cytrusów Sencor SCJ 6053RD

Ocena

Świeżo wyciśnięte soki z cytrusów są nie tylko smaczne, ale i pożywne. Są źródłem wielu witamin i wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Gustując w kwaśnych sokach najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, które wspomaga proces wyciskania i czyni go przyjemnością. Mowa oczywiście o wyciskarce do cytrusów. Wybór jest ogromny, a sklepowe półki wręcz uginają się od ilości różnego rodzaju sprzętów. To, jaki typ wyciskarki się wybierze, w dużej mierze zależy od tego, czy chcemy szybko widzieć efekt pracy, a także jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup urządzenia. Najprostsze wyciskarki do cytrusów można kupić już za 10 złotych, ale trzeba liczyć się z tym, że do dyspozycji będziemy mieli jedynie niewielki pojemnik i plastikowy stożek. Korzystając z takiego urządzenia, to użytkownik musi obracać owoc i używać niemałej siły, aby efekt był satysfakcjonujący. Dla tych, którzy chcą pić dużo soków z cytrusów, takie rozwiązanie nie będzie zadowalające. Na szczęście z myślą o prawdziwych wielbicielach soków z pomarańczy, grejpfrutów lub mandarynek, powstały wyciskarki elektryczne, czyli takie, które umożliwiają uzyskanie smacznego soku w zaledwie kilka minut. Jedną z takich wyciskarek jest Sencor SCJ 6053RD.

Wyciskarka Sencor SCJ 6053RD

Sencor SCJ 6053RD w kolorze energetycznej, metalicznej czerwieni. W tej serii ukazał się także model w kolorze srebrnym. W związku z tym można dopasować kolor do indywidualnych preferencji i oczywiście wystroju kuchni. Ma ona moc 60 W i charakteryzuje się bardzo solidnym wykonaniem. Kliknij by sprawdzić cenę wyciskarki Sencor SCJ 6053RD.Wyciskarka do cytrusów Sencor SCJ 6053RD

Wygląda na droższą, niż jest w rzeczywistości, bo tak naprawdę, to dość tanie urządzenie. Miłym zaskoczeniem jest to, że najważniejsze jej części zostały wykonane ze stali szlachetnej. Na próżno szukać tutaj plastików. Japońska marka Sencor słynie z produkcji urządzeń odznaczających się stylowym designem i dobrą jakością, nie inaczej jest w tym przypadku.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Sencor SCJ 6053RD

Zalety Wady
 • Oryginalny, nowoczesny design
 • Niska cena
 • Łatwe czyszczenie urządzenia
 • Prosty montaż i demontaż części
 • Intuicyjna, bezproblemowa obsługa
 • Doskonałe rezultaty wyciskania
 • Głośna praca

Jest to jedyny minus. Urządzenie to jest dość głośne. Na szczęście czas jego maksymalnej pracy to zaledwie 2 minuty, więc można pogodzić się z tą chwilową niedogodnością. Hałas emitowany przez tę wyciskarkę to 84 dB. Wielbiciele błogiego spokoju mogą być zawiedzeni. Mimo to stawiając na szali wady i zalety, tych drugich jest zdecydowanie więcej, a to bez wątpienia o czymś świadczy. Głównym zadaniem wyciskarek jest pozyskiwanie soku, jeśli robią to tak dobrze, jak opisywany model, to głośna praca wydaje się mało istotnym detalem.

Wyposażenie wyciskarki Sencor SCJ 6053RD

Warto zapoznać się z wyposażeniem wyciskarki Sencor SCJ 6053RD. W zestawie otrzymujemy:

 • Przezroczysta pokrywa służąca do zabezpieczenia urządzenia, gdy stoi ono nieużywane. Chroni wyciskarkę przed osiadaniem na niej kurzu.
 • Mały stożek, dzięki któremu możemy uzyskać sok z niewielkich cytrusów, np. cytryn. Po rozpakowaniu urządzenia znajdziemy go włożonego w duży stożek.
 • Duży stożek umożliwiający wyciskanie soku z owoców o większej średnicy, np. grejpfrutów lub pomarańczy.
 • Część silnikowa obudowana stalą nierdzewną – jest to „serce” wyciskarki, więc należy szczególnie dbać o tę część. Nie może mieć styczności z wodą.
 • Sitko filtrujące pestki i miąższ – wykonane z trwałego materiału, więc można przypuszczać, że bardzo długo posłuży. Doskonale separuje miąższ, chrząstki i pestki od soku.
 • Pojemnik na sok z zamykanym odpływem soku, dzięki któremu żadna kropla nie spada na kuchenny blat
 • Kabel sieciowy – nie powinien przebiegać koło kuchenki.
 • Schowek na kabel – po pracy można schować kabel w podstawie urządzenia. Dzięki temu wyciskarka zajmuje jeszcze mniej miejsca na blacie.
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają stabilność podczas wyciskania cytrusów. Urządzenie stoi w jednym miejscu, co minimalizuje ryzyko strącenia.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – czytelna instrukcja obsługi pozwala zapoznać się z możliwościami wyciskarki. Warto mieć ją zawsze pod ręką, żeby móc sięgnąć po nią w każdej chwili.

Przygotowanie wyciskarki Sencor SCJ 6053RD

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń, które znajdują zastosowanie w kuchni, tak i w przypadku wyciskarki do cytrusów, przed zamontowaniem części należy je najpierw dokładnie umyć. Mimo że produkt jest nowy, może być zakurzony. Montaż urządzenia może nastąpić dopiero wtedy, gdy wszystkie elementy będą już suche. Nie należy przyspieszać tego procesu i wycierać ich ścierką. Z reguły pozostawiają one niewielkie włókna, które nie chcemy, żeby znalazły się w naszym soku. Kup teraz wyciskarkę Sencor SCJ 6053RD.Wyciskarka Sencor SCJ 6053RDWyciskarkę stawiamy na stabilnym podłożu. Powinno być ono suche i czyste. Jeśli blat będzie mokry to urządzenie może nie stać stabilnie. Warto więc zawsze sprawdzać, czy nóżki antypoślizgowe i podłoże, na którym postawiliśmy wyciskarkę, spełniają te kryteria. Za każdym razem, gdy montujemy poszczególne elementy, urządzenie powinno być odłączone od zasilania. Tak samo w przypadku demontażu.

Wyciskarka do cytrusów to proste urządzenie, dlatego też, złożenie jej i obsługa to czynności, które na pewno się powiodą już podczas pierwszej próby wyciskania soku. Na podstawę urządzenia w pierwszej kolejności należy nałożyć pojemnik na sok, a w nim zamontować sitko. Jeśli mamy zamiar uzyskać sok z małych cytrusów, to montujemy mały stożek na wale silnika. Nawet gdy wyciskamy sok z grejpfrutów lub pomarańczy, to i tak zawsze najpierw zakładamy mały stożek, a na niego duży. Robiąc to, należy je idealnie spasować, tak, żeby otworki małego były pod otworami dużego stożka. Wówczas nie będzie zaburzony przepływ soku.

sencor SCJ6053RD

Demontaż wyciskarki odbywa się w odwrotnej kolejności. Tak więc, jak widać, nie są to czynności, z którymi można mieć jakikolwiek problem. Jeśli mamy pewność, że poszczególne części wyciskarki zostały prawidłowo zamontowane, to można podłączyć ją do zasilania. Pod odpływ soku trzeba podstawić szklankę lub inne naczynie, które będzie odpowiadało rozmiarami i nacisnąć odpływ w dół po to, by sok mógł swobodnie spływać do podstawionej szklanki. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę modelu Sencor SCJ 6053RD.

Funkcje wyciskarki Sencor SCJ 6053RD

Wyciskarka do cytrusów Sencor SCJ 6053RD nie ma może zbyt wielu funkcji, ale te, które są dostępne, wydają się w zupełności wystarczające. Najlepiej poznać je jeszcze zanim przystąpi się do wyciskania soku. Oto one:

 • Zabezpieczenie uniemożliwiające wyciekanie soku – to przede wszystkim mniej sprzątania po wyciskaniu soków. Gdy niekapek jest zamknięty, to z wylotu soku nic nie kapie.
 • Automatyczne wyłączanie i włączanie poprzez naciśnięcie stożka wyciskarki – naciskając na stożek, urządzenie uruchamia się, natomiast, gdy zmniejsza się nacisk, to się wyłącza.
 • Praca dwustronna umożliwiająca uzyskanie doskonałych rezultatów wyciskania
 • Możliwość wyciśnięcia soku z dowolnego cytrusa – dzięki wymiennym stożkom o różnej średnicy. Można dostosować rozmiar sitka do rodzaju cytrusa, z którego będziemy wyciskać sok.

Wyciskanie soku za pomocą urządzenia Sencor SCJ 6053RD

Wyciskarka jest mała i lekka, dzięki temu można ją bez problemu przenosić. Zanim rozpoczniemy pracę, warto wcześniej przygotować wszystkie produkty, z których będziemy wyciskać sok. Cytrusy powinny być umyte i przekrojone na pół.

Wyciskarka do soku Sencor SCJ6053RD

Wyciskarka nie jest wyposażona w przycisk umożliwiający jej włączenie lub wyłączenie. Proces ten jest całkowicie automatyczny. Silnik uruchamia się za każdym razem, gdy przyciśniemy połówkę cytrusa do stożka. Natomiast wyłącza się, gdy stożek nie jest dociskany. Nie trzeba dysponować dużą siłą. Wręcz niezalecany jest mocny nacisk na stożek. Może to obciążyć silnik i doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Po wyciśnięciu soku z połówki danego cytrusa należy go ściągnąć ze stożka i kontynuować pracę poprzez wyciskanie soku z drugiej połówki.

Najwięcej soku można otrzymać, gdy na krótko, kilkukrotnie przyciska się owoc do obracającego się stożka, a to dlatego, że zmienia on wówczas kierunek ruchu. W tym przypadku maksymalny czas ciągłej pracy wyciskarki to maksymalnie 2 minuty. Po tym czasie należy przerwać pracę i odstawić urządzenie do czasu ostygnięcia silnika. Warto przestrzegać tej zasady, żeby nie doprowadzić do uszkodzenia części silnikowej. Odpływ soku zabezpiecza się poprzez podniesienie zatyczki. Gdy to zrobimy, to z wylotu soku nie wydostanie się ani jedna kropla. Jest to funkcja, którą coraz częściej można spotkać w tego typu urządzeniach. Można powiedzieć, że pomału staje się standardem. Dokonaj zakupu wyciskarki Sencor SCJ 6053RD- kliknij w link.

Sok z miąższem

Podczas wyciskania soku może się zdarzyć, że zajdzie konieczność opróżnienia sitka z miąższu i pestek. Zazwyczaj ma to miejsce wtedy, gdy wyciskamy dużą ilość soku, a jak wiadomo, pojemność sitka jest ograniczona. Gdy chcemy wyczyścić sitko, to musimy odłączyć wyciskarkę od zasilania. Sitko doskonale separuje miąższ i pestki od soku. Niestety nie ma możliwości regulacji ilości miąższu, więc niemal każdy sok wygląda tak samo. sencor SCJ 6053RDEwentualnie można samemu dodać trochę miąższu, który pozostał na sitku do przygotowanego soku. Wszystko zależy od tego, czy gustuje się w sokach klarownych, czy zawiesistych. Soki przygotowane za pomocą wyciskarki są pełne witamin, a wszystko dlatego, że poruszający się stożek generuje mało ciepła. Najlepiej spożywać je od razu po przygotowaniu, jednak nic się nie stanie, jeśli postoją kilka godzin w lodówce.

Czyszczenie wyciskarki Sencor SCJ 6053RD

Czyszczenie wyciskarki trwa krócej niż samo wyciskanie soku. Nie jest zalecane mycie odłączanych elementów w zmywarce. Najlepiej robić to ręcznie pod bieżącą wodą. Do mycia można użyć delikatnego detergentu. Część z silnikiem można jedynie przecierać. Nie jest to bowiem element, który może mieć styczność z większą ilością wody. Po umyciu wszystkich elementów i ich ponownym złożeniu należy nałożyć załączoną do zestawu pokrywkę. Chroni ona części wyciskarki, które mają bezpośredni kontakt z żywnością przed zakurzeniem. Jeśli umyjemy sitko od razu po przygotowaniu soku, to proces czyszczenia będzie bezproblemowy. Gdy miąższ zaschnie, to czyszczenie trwa znacznie dłużej.

Czy warto kupić wyciskarkę do cytrusów Sencor SCJ 6053RD

Wyciskarka do cytrusów Sencor SCJ 6053RD to doskonały sprzęt dla małych i dużych rodzin. Wszystko dlatego, że jest wydajna. Zdrowe soki powinny na stałe zagościć w naszym codziennym menu. Warto kupić taki sprzęt i serwować swoim bliskim soki pełne witamin i minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 − 1 =