Wyciskarka Russell Hobbs Explore 22890-56

Ocena

Soki z cytrusów są niezwykle orzeźwiające. Ponadto są źródłem wielu witamin i minerałów, których nie powinno zabraknąć w zbilansowanej diecie. Wiele osób rezygnuje z soków kupowanych w sklepach, na rzecz tych świeżo wyciśniętych we własnym domu. Wyciskając soki, ma się pewność, że przygotowany sok odznacza się wysoką jakością. Urządzeniami, które znacznie ułatwiają proces wyciskania soków, są wyciskarki do cytrusów. Wśród nich znajdziemy zarówno elektryczne, jak i ręczne. Gdy zależy nam na szybkości pracy i precyzyjnym wyciśnięciu każdej kropli z cytrusa, warto zainteresować się wyciskarkami automatycznymi. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56.

Wyciskarka do cytrusów Russell Hobbs Explore

Jedną z nich jest wyciskarka do cytrusów Russell Hobbs Explore 22890-56. Jest to niewielki sprzęt, który nie zajmuje wiele miejsca w kuchni. Odznacza się klasyczną budową i niską ceną. Jest wykonany w większości z tworzywa sztucznego w kolorze białym, ale nie zabrakło także zielonego akcentu, typowego dla serii Explore. Ukazały się w niej także inne sprzęty, które mają ułatwiać wykonywanie codziennych kuchennych czynności. Kompletując dopiero wyposażenie do swojej kuchni, można zdecydować się na urządzenia, które są utrzymane w takiej samej kolorystyce i stylu. W tej serii ukazały się sprzęty takie jak robot kuchenny, blender ręczny i kielichowy, sokowirówka, mikser ręczny, rozdrabniacz i mikser ręczny z misą. Sprawdź cenę wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56.

Wyciskarka do cytrusów Russell Hobbs Explore 22890-56 to urządzenie, które znacznie usprawnia proces pozyskiwania soku.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Atrakcyjny design
 • Bogate wyposażenie
 • Doskonałe rezultaty wyciskania
 • Bardzo cicha praca
 • Brak

Podczas współpracy z tą wyciskarką trudno dostrzec jakiekolwiek wady. Oczywiście szkoda, że przykładowo stożki nie są wykonane ze stali nierdzewnej tylko z plastiku, ale jest to wiedza, którą posiada się już podczas zakupu tego urządzenia. Części wykonane z lepszej jakości materiałów wpłynęłyby zapewne na cenę końcową wyciskarki, więc byłby to wówczas inny zakres cenowy.

Wyposażenie wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56

Można więc wyposażyć swoją kuchnię od A do Z. Decydując się na zakup wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56, warto wiedzieć, co otrzymujemy w zestawie:

 • Podstawa z silnikiem o mocy 20 W.
 • Dzbanek na sok o pojemności 1 litra – jest przezroczysty, więc bez problemu możemy kontrolować poziom wyciskanego soku.
 • Kabel zasilający
 • Stożek do wyciskania soku z małych owoców
 • Stożek do wyciskania soku z dużych owoców
 • Wskaźnik ilości soku – znajduje się na przezroczystym dzbanku.
 • Pokrywka chroniąca urządzenie przed osiadaniem kurzu – nakładamy ją po skończonej pracy. Chroni te części urządzenia, które mają bezpośredni kontakt z owocami. Przydaje się także podczas przechowywania soku w lodówce.
 • Filtr soku – jest wykonany z plastiku w kolorze białym. Trzeba go regularnie opróżniać, jeśli przygotowuje się jednorazowo większą ilość soku.
 • Schowek na kabel
 • Podkładka antypoślizgowa – uniemożliwia poruszanie się wyciskarki podczas pracy, co wpływa na bezpieczeństwo i wygodę.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – jest prosta, tak samo, jak budowa i obsługa wyciskarki. Mimo to znajdziemy w niej garść niezbędnych informacji, które mogą być pomocne podczas pierwszego uruchomienia urządzenia.

Moc silnika wyciskarki Russell Hobbs Explore

W urządzeniach elektrycznych tak więc także w tym modelu znaczną rolę odgrywa moc silnika. Im jest większa, tym bardziej wydajne jest urządzenie. W tej wyciskarce silnik ma minimalną moc, ale dzięki temu, że stożek porusza się w dwóch kierunkach, niska moc nie jest aż tak odczuwalna. W przypadku użytkowania wyciskarek manualnych na rezultaty wyciskania trzeba czekać znacznie dłużej, mimo że są to urządzenia niewiele tańsze od prezentowanego modelu. Russell Hobbs Explore 22890-56
W związku z tym warto dać szansę tej wyciskarce i przekonać się jak prosta jest jej obsługa, a także jak przebiega współpraca z tego typu sprzętem. Kup teraz wyciskarkę Russell Hobbs Explore 22890-56.

Montaż wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56

Wyciskarka powinna stać na płaskiej i stabilnej powierzchni. Pojemnik na sok mocujemy na podstawie silnikowej. Trzeba go obrócić w prawo, żeby był zablokowany.

Russell Hobbs Explore

Kolejnym krokiem jest założenie sitka i stożka. W zestawie znajdziemy dwa stożki. Jest to spory plus, że w tym modelu nie zastosowano stożka uniwersalnego. Możemy samodzielnie dobrać go, do średnicy cytrusa, z którego będzie pozyskiwany sok. W związku z tym, gdy wyciskamy sok z cytryn lub mandarynek, to najlepiej użyć stożka mniejszego. Natomiast podczas wyciskania soku z grejpfrutów lub pomarańczy, stożka o większej średnicy. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie znacznie ułatwia codzienną współpracę z urządzeniem.

Jak przygotować cytrusy

Wszystkie owoce, z których wyciskany jest sok, powinny być dokładnie umyte. Najlepsze rezultaty otrzymujemy wtedy, gdy używamy starannie wyselekcjonowanych cytrusów. Nie powinny być przejrzałe lub znajdować się na granicy świeżości. Najsmaczniejszy sok uzyskamy z dojrzałych, świeżych owoców. Sitko, które znajduje się pod stożkiem, uniemożliwia przedostanie się do soku pestek, chrząstek i miąższu. Oczywiście może się zdarzyć, że jego niewielka ilość dostanie się do soku, jest to naturalna kolej rzeczy. Częstotliwość opróżniania sitka w dużej mierze zależ od tego, jaką ilość owoców wyciskamy. Gdy pozyskujemy dużą ilość soku, to sitko trzeba będzie dość często opróżniać.
Na szczęście nie jest to czasochłonna czynność. Takie działanie jest niezbędne, jeśli chcemy uniknąć zapchania sitka i umożliwić swobodny przepływ wyciskanego soku. Samo przygotowanie owoców nie jest skomplikowane, bo robi się to tak samo, jak w przypadku używania wyciskarek manualnych, które są doskonale wszystkim znane. Wystarczy przekroić wybrany owoc na pół.

Wyciskanie soku za pomocą Russell Hobbs Explore 22890-56

Przed przystąpieniem do wyciskania soku, trzeba podłączyć urządzenie do zasilania. Robimy to dopiero wówczas, gdy wszystkie elementy wyciskarki znajdują się na swoim miejscu i we właściwej pozycji. Dzbanek w tym modelu został wykonany z przezroczystego tworzywa sztucznego, dzięki temu mamy kontrolę nad ilością wyciskanego soku. Ponadto na dzbanku znajduje się miarka. Wyciskanie można przerwać w dowolnym momencie, a już na pewno wtedy, gdy ilość soku osiągnie maksymalny poziom, czyli 1 litr. W tym modelu nie ma możliwości regulacji ilości miąższu w przygotowywanym soku. Kliknij by kupić wyciskarkę Russell Hobbs Explore 22890-56.

wyciskarka Russell Hobbs Explore

Zastosowano tu za to inne udogodnienie, a mianowicie stożki obracające się w obu kierunkach. Aby rozpocząć wyciskanie soku, wystarczy przyłożyć połówkę cytrusa do stożka i delikatnie ją docisnąć. W tym momencie stożek zaczyna się obracać, a wyciskany sok trafia wprost do dzbanka. Gdy przestajemy dociskać owoc do stożka, to ten, automatycznie się zatrzymuje. Obroty zmieniają się za każdym razem, gdy uniesiemy owoc. Jest to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i dokładne wyciśnięcie połówki cytrusa. Gdy cały miąższ jest starty, należy ściągnąć owoc ze stożka. Cytrusy mają także biały miąższ, który jest gorzki w smaku. Czynność tę należy powtarzać do momentu wyciśnięcia soku z wszystkich przygotowanych cytrusów.

Funkcje wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56

Wszystkie wyciskarki do cytrusów i nie inaczej jest w przypadku modelu Russell Hobbs Explore 22890-56, mają mocno okrojone funkcje. Wszystko dlatego, że nie są to urządzenia o skomplikowanej budowie i szerokim zastosowaniu. Mimo to warto poznać te, z których możemy skorzystać:

 • Dwa kierunki obracania się stożka – to przede wszystkim gwarancja dokładniejszego wyciskania. Takie obroty wpływają także na szybkość przygotowywania soku.
 • Możliwość wyciskania soku z owoców o zróżnicowanej wielkości, dzięki sitkom o różnej średnicy.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – urządzenie uruchamia się, gdy wywieramy nacisk na stożek. Wyłączenie następuje, gdy ściągamy owoc ze stożka.

Model ten z racji tego, że nie dysponuje silnikiem o dużej mocy, ma ograniczony czas pracy ciągłej. Po maksymalnie 2 minutach należy przerwać wyciskanie, by zapobiec przegrzaniu silnika, a w rezultacie uszkodzeniu sprzętu. Możemy powrócić do wyciskania po upływie kolejnych dwóch minut, czyli wówczas, gdy korpus silnikowy ostygnie. Podczas wyciskania warto pamiętać o tym, żeby nie wywierać zbyt dużego nacisku na stożek. Może to spowodować zatrzymanie silnika. Użytkując wyciskarki automatyczne, należy wykazać się delikatnością, bo nie ma konieczności mocnego dociskania owoców. Sok i tak zostanie bardzo dokładnie wyciśnięty.

W tym modelu wyciskany sok spływa do dzbanka, a następnie możemy go przelać do szklanek. Mamy zatem pewne ograniczenie związane z pojemnością dzbanka. Soki, które uzyskujemy za pomocą tego sprzętu, odznaczają się zawartością wielu minerałów i witamin, a to dlatego, że podczas wyciskania nie jest generowane duże ciepło. Przygotowany sok można przechowywać w lodówce lub wypić go od razu po wyciśnięciu. Jest wtedy najsmaczniejszy. Decydując się na przechowanie go w lodówce, warto na dzbanek nałożyć pokrywkę. Dzięki temu sok nie przesiąknie zapachami innych produktów spożywczych.

Demontaż i czyszczenie wyciskarki Russell Hobbs Explore 22890-56

Po skończonej pracy odłączamy wyciskarkę od zasilania i przystępujemy do demontażu części. Jest to prosta czynność, która zajmuje zaledwie chwilę.Kabel zasilający można owinąć wokół szczeliny, która znajduje się między dolną częścią podstawy silnikowej a podstawką antypoślizgową. Jest to „schowek” na kabel. Większość elementów wyciskarki można z powodzeniem myć na górnej półce zmywarki do naczyń. Jednak mycie ręczne także nie zajmuje wiele czasu.

Najlepiej myć wyciskarkę od razu po przygotowaniu soku. Minimalizujemy w ten sposób możliwość powstania przebarwień. Ponadto miąższ w sitku szybko zasycha, a wówczas jest znacznie trudniej doczyścić ten element. Wyciskarka ma jasny kolor, więc niestety jest możliwość powstania plam, na skutek działania soków. Przecierając elementy wyciskarki olejem jadalnym, można zminimalizować przebarwienia, a nawet całkowicie je wyeliminować. Podstawa silnikowa to część, która nie może mieć kontaktu z wodą. Można ją przecierać wilgotną ścierką, a następnie wytrzeć do sucha np. ręcznikiem papierowym.

Czy warto kupić wyciskarkę Russell Hobbs Explore 22890-56

Współpraca z wyciskarką przebiega bez zastrzeżeń. Nie zacina się podczas pracy i odnosi się wrażenie, że posłuży przez wiele lat. Dzbanek został wyposażony w praktyczny dziobek, który znacznie ułatwia przelewanie soku do szklanek. Sprawdź aktualną cenę modelu Russell Hobbs Explore 22890-56.

Russell Hobbs Explore wyciskarka

Warto zainteresować się wyciskarką do cytrusów, jeśli jest się zwolennikiem kwaskowatych soków. Te, które wyciskamy we własnej kuchni, są szczególnie smaczne. Model ten pracuje niezwykle cicho, więc możemy przygotowywać ulubione napoje o każdej porze. Codzienna dawka witamin dostarcza energii i wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie. Troska o siebie i najbliższych to także dbałość o racjonalne żywienie, a ten sprzęt znacznie ułatwia to zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 ⁄ 7 =