Wyciskarka do cytrusów Philips Essence HR2752/90

Ocena

Świeżo wyciśnięte soki cieszą się coraz większą popularnością. Zapewne dlatego, że odznaczają się lepszymi walorami smakowymi i zdrowotnymi, niż te, które kupuje się w sklepie. Ponadto trudno znaleźć w sklepie sok z cytryn, a ten, można z łatwością przyrządzić w swojej kuchni. Wystarczy wyposażyć kuchnię w wyciskarkę do cytrusów. Ma się wówczas pewność, że przygotowany sok nie jest rozcieńczany ani sztucznie barwiony.

Jaką wyciskarkę do cytrusów kupić? Wyciskarki do cytrusów dzielą się na manualne lub automatyczne. Wiadomo, większą oszczędność czasu gwarantują te drugie. W wyciskarkach manualnych wyciskanie soku odbywa się ręcznie. Urządzenie nie jest także podłączane do prądu. Nie ulega wątpliwości, że trzeba mieć sporo siły, żeby dokładnie wycisnąć sok z wybranych owoców. Dlatego niektóre z nich, zostały wyposażone w dźwignię, dzięki której możliwe jest dociśnięcie owoców i wydobycie z nich możliwie największej ilości soku. Wyciskarki automatyczne włączają się same, gdy przyłoży się cytrusa do stożka. Stożek taki obraca się równomiernie, co pozwala na dokładne i znacznie szybsze wyciśnięcie soku z połówki cytrusa.

Wyciskarka Philips Essence HR2752/90

Jednym z urządzeń, zaliczanych do wyciskarek automatycznych jest Philips Essence HR2752/90. Na tle innych dostępnych na rynku modeli, wyróżnia się on bardzo cichą pracą. Jest wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, a swoim kształtem przypomina doniczkę. Wyciskarka do cytrusów Philips Essence HR2752/90Jak na tak małe urządzenie ma silnik o dość dużej mocy, mianowicie 85 W. Jest to wystarczająca moc, pozwalająca na szybkie wyciśnięcie owoców. Sama konstrukcja wyciskarki jest bardzo prosta, podobnie jak jej obsługa. Aby wycisnąć sok, wystarczy przeciąć owoc na pół, a następnie każdą część cytrusa przykładać do stożka, który znajduje się na szczycie wyciskarki. Podczas wyciskania sok spływa do zbiorniczka znajdującego się pod stożkiem. Używanie tego typu wyciskarki bez wątpienia ma sporo zalet. Otrzymany sok pozbawiony jest bowiem pestek i gorzkich błon. Zostają one w specjalnym sitku. Tak więc po zakończonej pracy, wystarczy je wyrzucić i cieszyć się smakiem klarownego, zdrowego soku.

Wyposażenie wyciskarek do cytrusów nie jest rozbudowane. Są to małe, proste urządzenia. Mimo to warto wymienić te kilka części, dzięki którym możliwe jest otrzymanie wyśmienitego soku. Model ten składa się z:

 • Metalowe sito – jest wykonane z solidnego materiału. Można zatem sądzić, że długo posłuży użytkownikowi. Jest to element, który wbrew pozorom łatwo utrzymać w czystości.
 • Przezroczysta pokrywa chroniąca przed kurzem – to ciekawe rozwiązanie chroni sok przed drobinkami kurzu i innymi zanieczyszczeniami, które mogą dostać się do soku podczas jego przyrządzania.wyciskarka do soków philips HR2752/90
 • Bardzo cichy silnik – mimo że odznacza się dużą mocą, to trzeba przyznać, że jest bardzo cichy. Można zatem przyrządzić smaczny sok na śniadanie, bez obaw o to, że obudzi się domowników.
 • Wbudowany schowek na przewód – to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu po skończonej pracy można ukryć przewód. Nie zajmuje miejsca na blacie, a urządzenie prezentuje się jeszcze lepiej.
 • Kabel o długości 1 metra – trzeba zachować ostrożność i uważać, żeby nie przebiegał on w pobliżu źródeł ciepła.
 • Stopki antypoślizgowe, dzięki którym wyciskarka nie przemieszcza się po blacie podczas procesu wyciskania owoców. Jeśli tak się dzieje, to znak, że podłoże, na którym została postawiona, jest mokre. Warto wówczas przetrzeć blat i nóżki.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące ogólnoświatowej gwarancji) – w zestawie jest także instrukcja obrazkowa, w której można znaleźć informacje dotyczące prawidłowego montażu i demontażu wyciskarki, a także krótki opis jej podstawowych funkcji.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Philips Essence HR2752/90

Zalety Wady
 • Cicha praca
 • Łatwa obsługa
 • Szybkie czyszczenie
 • Elegancki design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Niepraktyczne wcięcie w przedniej części

Robiąc sok z większej ilości owoców, miąższ wydostaje się poza urządzenie. Trzeba się go zatem regularnie pozbywać, żeby uniknąć rozchlapywania na blat i dzióbek wylotowy. Jest to jedyny minus, który można zaobserwować podczas współpracy z tym urządzeniem. Poza tym sprawuje się rewelacyjnie, pracuje szybko, a przygotowane soki są bardzo smaczne. Sprawdź gdzie kupić wyciskarkę Philips Essence HR2752/90.

Sok, który uzyskuje się przy pomocy wyciskarki, jest bardziej zdrowy niż ten, który uzyskuje się, używając tradycyjnej sokowirówki. Wyciskarki mają małe obroty silnika, co wpływa na stopień wytwarzanego podczas pracy ciepła. A te jak wiadomo, niszczy zawarte w przygotowywanym napoju enzymy. Sok wyciskany za pomocą wyciskarki się nie napowietrza. Na powierzchni wyciśniętego soku nie ma charakterystycznej pianki. Dzięki temu można przechowywać sok sporządzony w ten sposób w lodówce nawet przez 1 dobę.

Praca wyciskarki Philips Essence HR2752/90

Maksymalny czas pracy wyciskarki do cytrusów Philips Essence HR2752/90 nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Po tym czasie urządzenie musi odpocząć i ostygnąć. Rzadko jednak się zdarza, żeby wyciśnięcie soku trwało dłużej. Mimo to warto pamiętać o tej „złotej” zasadzie i ją zastosować. Prawdopodobieństwo, że urządzenie ulegnie awarii, spowodowanej przegrzaniem znacznie wtedy maleje.owoce

Niektóre wyciskarki wyposażone są w specjalny pojemnik, do którego trafia wyciśnięty sok. W tym konkretnym przypadku zastosowano inne rozwiązanie. Wytwarzany sok spływa do pojemnika, który podstawi się pod wylotem soku. Jest to w sumie lepsze rozwiązanie, zwłaszcza że można podstawić zbiornik o dowolnej pojemności. Nie jest się wtedy ograniczonym narzuconą pojemnością wbudowanego pojemnika. Rozwiązanie, które zastosowano w tym modelu, szczególnie docenia się wtedy, gdy ma się liczną rodzinę. Nie trzeba przelewać wyciśniętego soku do dzbanka i znów rozpoczynać wyciskania. Dzięki temu, że można zastosować swój pojemnik, za jednym razem, bez przerw można wycisnąć taką ilość soku, jaką się chce. To przede wszystkim wygoda i brak ograniczeń. Kup teraz wyciskarkę do cytrusów Philips Essence HR2752/90.

Funkcje wyciskarki do soków Philips Essence HR2752/90

Funkcje, którymi dysponuje to urządzenie, dla wielu nie będą zaskoczeniem. W końcu każdy wie, do czego służy wyciskarka. Nie ma zatem możliwości, które byłyby szczególnie zaskakujące dla potencjalnego użytkownika. Mimo to warto je wymienić, żeby mieć całkowitą pewność, że ma te cechy, na których najbardziej nam zależy:

 • Blokada kapania – nie jest to funkcja, która jest dostępna przy wszystkich tego typu produktach. W tym modelu jest i trzeba przyznać, że jest bardzo przydatnym i praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim dzięki niej nie trzeba non stop przecierać kapiącego soku. Powierzchnie kuchenne się nie kleją i po przyrządzeniu soku nie trzeba spędzać czasu na czyszczeniu blatu. Jest to oszczędność czasu i ograniczenie pracy do minimum.
 • Bezpośrednie wyciskanie soku – urządzenie uruchamia się, gdy przyciśnie się połówkę cytrusa do górnej części stożka.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o jego możliwości. Samo wyciśnięcie soku, a tym samym obsługa urządzenia nie przysparza problemów. Jest tak prosta, że nawet mając minimalne zdolności manualne, można sobie z nią poradzić. Przed pierwszym uruchomieniem wyciskarki warto umyć części, które będą miały bezpośredni kontakt z owocami. Wystarczy przepłukać je pod bieżącą wodą. Można także użyć odrobiny płynu do mycia naczyń. Gdy części obeschną, można przystąpić do montażu i podjąć pierwszą próbę przygotowania soku. Z całą pewnością będzie to próba udana. sok z wyciskarki philipsCały proces przyrządzania soku należy rozpocząć od włożenia wtyczki do gniazdka elektrycznego. Przewód instaluje się w urządzeniu poprzez wciśnięcie go w otwór znajdujący się z tyłu urządzenia. Jeśli kabel okaże się za długi, to można go nawinąć wokół uchwytu, który umiejscowiony jest na spodzie urządzenia. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie pokrywki zabezpieczającej i postawienie pod dzióbkiem wylotowym szklanki lub innego pojemnika, do którego będzie spływał wyciskany sok. Owoce, z których chce się wycisnąć sok, np. pomarańcze, grejpfruty, limonki, cytryny, trzeba przekroić na pół i mocno docisnąć do stożka. Wyciskarka uruchomi się wówczas automatycznie. Po wyciśnięciu pożądanej ilości soku dzióbek trzeba podnieść, żeby zapobiec kapaniu. Po wykonaniu tych czynności można delektować się doskonałym sokiem. Jeśli do szklanki przedostanie się jakaś pestka lub chrząstka cytrusa, to można przecedzić sok, używając do tego celu sitka. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. Przygotowany sok jest klarowny. Kliknij by sprawdzić cenę wyciskarki Philips Essence HR2752/90.

Czyszczenie wyciskarki Philips Essence HR2752/90

Po zakończonym wyciskaniu przychodzi pora na mniej przyjemną czynność, czyli na czyszczenie. Na szczęście to również nie jest skomplikowana i żmudna praca. Zanim rozpocznie się czyszczenie, trzeba odłączyć wyciskarkę od zasilania. Sitko, uchwyt sitka i stożek trzeba wyciągnąć z urządzenia. Wyciskarka Philips Essence HR2752/90Trzeba przy tym pamiętać, żeby dobrze docisnąć dzióbek. Tylko wtedy można go dobrze wyczyścić. Jest to bowiem element, który jest zamontowany na stałe do uchwytu sitka. Powyższe elementy można myć ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu lub po prostu w zmywarce. Część silnikowa nie jest odporna na wszelkiego rodzaju zamoczenia, w związku z tym, nie można zanurzać jej w wodzie. Tą część wystarczy przecierać wilgotną szmatką lub ręcznikiem papierowym. Są to czynności, które całkowicie wystarczą, by zapewnić maksimum higieny. Regularne czyszczenie elementów znacznie wpływa na okres żywotności urządzenia.

Wyciskarka Philips HR2752/90 świetny wybór

Philips Essence HR2752/90 to porządna wyciskarka w przystępnej cenie. Wiadomo, są tańsze modele, ale czasem warto wydać nieco więcej i móc bez obaw korzystać ze sprzętu. Zwłaszcza że ten wygląda na taki, który długo posłuży. Jakość materiałów, z których został wykonany, jest zadowalająca, dlatego śmiało można, polecić ten produkt. Mając go w swojej kuchni, można z powodzeniem robić przepyszne, zdrowe soki bez względu na porę dnia.  Urządzenie jest poręczne, więc można je zabrać na kemping, a nawet do pracy. Jest bardzo ciche, co również działa na jego korzyść. Warto więc zainteresować się tego typu produktem i cieszyć się zdrowiem przez wiele lat. Użytkując go przez jakiś czas, trudno wyobrazić sobie dzień bez ani jednej porcji świeżo wyciśniętego soku. Mimo że nie odznacza się wieloma możliwościami, to posiada tę najważniejszą – szybko i cicho wyciska sok z każdego cytrusa. I chociażby dlatego warto go mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 ⁄ 9 =