Wyciskarka do cytrusów Philips HR2738/00

Ocena

Otrzymanie odżywczych soków ze świeżych cytrusów wcale nie jest trudne. Nie trzeba kupować zaawansowanych technologicznie, drogich sprzętów, aby móc cieszyć się smakiem egzotycznych owoców na co dzień. Wyciskarki do cytrusów to niewielkie urządzenia, dzięki którym można prosto i szybko wycisnąć sok z wszelkiego rodzaju cytrusów. Naturalne soki są istotnym komponentem pełnowartościowej diety, dlatego warto zainteresować się produktem, jakim jest wyciskarka do cytrusów.

Wyciskarka Philips HR2738/00

Firma Philips słynie z produkcji wysokiej jakości sprzętów, które znajdują zastosowanie w domach na całym świecie. Jednym z takich produktów jest wyciskarka do cytrusów Philips HR2738/00 w kolorze białym. Jest mała i poręczna, dlatego z łatwością można przenosić ją w dowolne miejsce, a nawet zabrać na wakacje. Dzięki temu codziennie można delektować się pysznym sokiem, bez względu na to, w którym miejscu się przebywa. Sprawdź gdzie można kupić wyciskarkę Philips HR2738/00.

Wyciskarka Philips HR2738/00Urządzenie nie jest drogie, ale także nie dysponuje dużą mocą. Wyciskarka ma tylko 25 W. Jest to mała moc, dlatego tego typu sprzęt jest raczej polecany singlom. Nie sprawdzi się raczej w domu, w którym wielu domowników gustuje w świeżo wyciskanym soku. Ta niska moc sprawia bowiem, że nie jest ona zbyt wydajna. Kupując ją, w zestawie otrzymuje się:

 • Dzbanek na sok o pojemności 0,5 litra – w wielu urządzeniach tego typu pojemniki są zaprojektowane tak, że mają wiele wgłębień i niepraktycznych wcięć, dzięki czemu mycie ich przysparza wielu problemów. Trudno bowiem dokładnie domyć wszelkiego rodzaju załamania. W tym przypadku dzbanek został zaprojektowany niezwykle precyzyjnie. Jego prosta budowa, to prostota użytkowania i czyszczenia. Bez wątpienia jest to spory atut.
 • Schowek na przewód – znajduje się w dolnej części obudowy i w gruncie rzeczy jest to szczelinka, dookoła której można nawinąć kabel. Mimo to jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce i uporządkować kuchenną przestrzeń.
 • Kabel zasilający o długości 0,80 m – trzeba uważać, żeby nie przebiegał w pobliżu kuchenki, ponieważ wysoka temperatura może go uszkodzić.
 • Stopy antypoślizgowe – urządzenie ma małą moc, więc nie ślizga się po blacie. Może się tak dziać tylko wtedy, gdy podłoże, na którym postawiono wyciskarkę, jest mokre. W takim przypadku wystarczy przetrzeć spód wyciskarki i kuchenny blat.
 • Stożek – wykonany z plastiku, trudno więc stwierdzić, czy przy dłuższym użytkowaniu nie pęknie. W zestawie znajduje się tylko jeden stożek. Nie ma zatem możliwości dostosowania go, do rodzaju i wielkości cytrusa, z którego będzie się przygotowywać sok.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna – instrukcja nie jest pomocna. Zawarto w niej bardzo mało informacji. Są to raczej obrazki, które informują o sposobie montażu i demontażu wyciskarki. Faktem jest, że nie jest to rozbudowane urządzenie i jego obsługa jest prosta, ale mimo wszystko taka wersja instrukcji nie jest satysfakcjonująca.

Modele wyciskarek do cytrusów, mimo że mają prostą budowę i w gruncie rzeczy wiadomo, czego można się po nich spodziewać, to i tak różnią się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami. Wszystko więc zależy od tego, czego oczekuje się po tego typu sprzęcie i które rozwiązania bardziej sprawdzą się w naszej kuchni. I tak np. opisywany model ma wbudowany pojemnik na sok. Nie jest to rozwiązanie, które jest standardem w tego typu urządzeniach. Niektóre modele nie mają wbudowanego pojemnika, tylko trzeba podstawiać pod nie szklankę lub inny zbiornik. Trudno stwierdzić, które rozwiązanie jest bardziej praktyczne. Na pewno używając urządzeń, które mają wbudowany pojemnik, ma się pewne ograniczenia. W tym przypadku jest to 0,5 litra. Są jednak sprzęty, które mają dzbanki o pojemności 1 litra. Taka pojemność jest jak najbardziej wystarczająca, jednak tego typu urządzenia są stosunkowo droższe. Dlatego też Philips HR2738/00 jest dobrym sprzętem, ale zdecydowanie dla singla. Kup teraz wyciskarkę Philips HR2738/00.wyciskarka cytrusów Philips HR273800

Pojemnik wyciskarki do cytrusów Philips HR2738/00 ma mleczny kolor. Mimo to z łatwością można zaobserwować, jaką ilość soku udało się już wycisnąć. Niestety nie widać, czy jest on klarowny. To można stwierdzić, dopiero gdy wleje się już sok do szklanki. Wyciskarka jest tak mała, że z powodzeniem można schować ją do kuchennej szafki. Trzeba sobie jednak zadać pytanie, czy warto to robić. Nie od dziś wiadomo, że z urządzeń, które są schowane do szafki, znacznie rzadziej się korzysta. Mając ją w swoim domu, naprawdę trudno odmówić sobie, chociażby jednej szklanki zdrowego soku dziennie.

Philips HR2738/00 został wyposażony w sitko, jest tak skonstruowane, że do wyciskanego soku nie przedostają się pestki, miąższ ani chrząstki. Dzięki temu otrzymany sok jest przejrzysty. Niestety sitko jest plastikowe.

Funkcje wyciskarki Philips HR2738/00

Model ten odznacza się ciekawymi funkcjami, o które ciężko, nawet w sprzętach o wiele droższych od opisywanego modelu. Oczywiście nie jest ich wiele, ale z całą pewnością są przydatne i znacznie ułatwiają codzienny proces wyciskania soku. Oto one:

 • Automatyczna zmiana kierunku wyciskania – jest to bardzo przydatna funkcja. Zapewnia ona jeszcze dokładniejsze wyciśnięcie soku. Zmiana kierunku odbywa się automatycznie. W takim systemie wałek obraca się na przemian w lewo i prawo.
 • Kształt dziobka zapobiegający rozchlapywaniu soku – w starszych modelach marki Philips, dziobek nie był dobrze wyprofilowany. W tym modelu został ulepszony, co można zauważyć już podczas pierwszego użycia urządzenia. Gdy nalewa się do szklanki uprzednio wyciśnięty sok, to nie rozchlapuje się on na boki. Szklanka ani blat nie są pobrudzone. Nie trzeba zatem nalewać soku nad zlewem. Jest to więc spora oszczędność produktów. Każda kropla soku trafia tylko i wyłącznie do szklanki.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – wyciskarka uruchamia się za każdym razem, gdy stożek jest przyciśnięty i wyłącza się, gdy ściągnie się owoc ze stożka. Maksymalny czas pracy urządzenia to 10 minut. Przed pracą warto przygotować owoce, czyli przekroić je na pół. Używając wyciskarek do cytrusów, nie trzeba ich obierać ze skórki. To ogromna oszczędność czasu.

Ogromną zaletą soków wyciskanych przy pomocy wyciskarki do cytrusów jest to, że sami selekcjonujemy owoce, z których wykonamy sok. Co nie jest możliwe, gdy kupuje się gotowy sok w sklepie. Kliknij by kupić Philips HR2738/00.sok Philips HR273800Soki, które wyciska się samodzielnie, są zdrowe i ma się pewność, że nie zawierają żadnych negatywnie wpływających na zdrowie substancji.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Philips HR2738/00

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Łatwe czyszczenie
 • Prosta obsługa
 • Bezawaryjność
 • Brak

Trudno wymienić jakiekolwiek wady, ponieważ urządzenie jest bardzo tanie, a i tak odznacza się sporą funkcjonalnością. Nie można się przyczepić do niskiej mocy urządzenia, ponieważ decydując się na jego zakup, wie się, czego można po nim oczekiwać. Model ten nie ma osłonki, dzięki której do soku nie dostawałyby się drobinki kurzu z otoczenia, podczas procesu przygotowywania soku. Jednak jest to coś, czego również ma się świadomość, kupując to urządzenie.

Czyszczenie wyciskarki Philips HR2738/00

Czyszczenie urządzenia jest łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Jeśli zmywa się ubrudzone części od razu po przygotowaniu soku, to wyczyszczenie urządzenia jest jeszcze łatwiejsze. Wszystkie części wyciskarki, oprócz tej z silniczkiem nadają się do mycia w zmywarce. W związku z tym ma się wybór, można szybko umyć ręcznie lub w zmywarce. Oba sposoby są dobre. wyciskarka Philips HR273800Usuwanie resztek owoców ze stożka nie jest kłopotliwe. Jeśli podstawi się go pod kran z wodą, o dużym strumieniu, to usunięcie chrząstek i miąższu trwa zaledwie chwilę. Gdyby jednak zapomniało się o umyciu tej części od razu po przygotowaniu soku, to wystarczy sitko wymoczyć w misce z wodą. Ze względu na to, że wyciskarki do owoców nie składają się z wielu części, to tym samym, mycie ich nie przysparza większych problemów.

Czy warto wybrać cytrusiarkę ręczną

Na rynku dostępne są  wyciskarki manualne, które obsługuje się ręcznie. Są to najtańsze modele, dlatego, że najcięższą pracę musi wykonać użytkownik. Osoby, którym zależy na wygodzie i oszczędności czasu, z reguły wybierają automatyczne wyciskarki do cytrusów.  Są one nieco droższe, ale i obsługa jest znacznie mniej czasochłonna. Są to wyciskarki, dzięki którym można uzyskać sok tylko z owoców cytrusowych, w związku z tym ich funkcjonalność jest znacznie ograniczona. Mimo to są chętnie nabywanymi produktami, ponieważ posiadają szereg cech, przemawiających na ich korzyść. Jedną z najważniejszych jest oczywiście to, że sok wyciśnięty przy pomocy wyciskarki do cytrusów zawiera wszystkie wartości odżywcze. Ponadto z owocu wyciskany jest cały sok. W tym modelu ta kwestia jest znacznie ułatwiona, głównie ze względu na zmienny kierunek wyciskania. Po skończonym wyciskaniu pozostaje tylko i wyłącznie skórka. Ostatnią cechą, która sprawia, że wyciskarki do cytrusów są tak popularne, jest oczywiście to, że pracują one niezwykle cicho. Sok uzyskany w procesie wyciskania jest bardzo klarowny, ponieważ cały miąższ i chrząstki osiadają na sitku. Niektórzy nie wyrzucają miąższu, tylko dodają go do wyciśniętego soku. Wszystko zależy zatem od indywidualnych preferencji. Tutaj możesz kupić wyciskarkę cytrusów Philips HR2738/00.

Philips HR273800

Zazwyczaj wyciskarkę do cytrusów  kupuje się go wówczas, gdy szczególnie zależy nam na sokach, tylko z jednego rodzaju owoców. W tym przypadku są to cytrusy. Jeśli wie się, że urządzenie, które wyciska sok także z innych owoców, będzie stało nieużywane, to rzeczywiście warto skupić się jedynie na wyborze odpowiedniej wyciskarki do cytrusów. Z drugiej strony, jej zakup nie jest odczuwalnym wydatkiem, więc może być po prostu dodatkiem do tradycyjnej sokowirówki lub wyciskarki. Zresztą często tak się dzieje, że producenci dołączają wyciskarki do cytrusów jako dodatek do sprzętu o większych gabarytach i zdecydowanie bardziej zaawansowanych funkcjach.

Wyciskarka do cytrusów to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w kuchni wielbiciela kwaskowatych soków. Świeży sok może być doskonałym dodatkiem do śniadania. Z całą pewnością doda energii na cały dzień. Cena urządzenia nie jest duża, więc nie warto odmawiać sobie przyjemności posiadania go w swojej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
40 ⁄ 20 =