Wyciskarka do cytrusów Philco PHCJ 400

Ocena

Wyciskarki do cytrusów to niewielkie, ale przydatne urządzenia, które znajdą zastosowanie w kuchniach wielbicieli soków z cytrusów. Przygotowane soki są pełne wartościowych składników, które nie ulegają zniszczeniu podczas procesu wyciskania. Mają na to wpływ wolne obroty silnika, który nie nagrzewa się, a tym samym enzymy zawarte w świeżych sokach nie ulegają utlenieniu. Wyróżniamy dwa typy wyciskarek, manualne i automatyczne. Te pierwsze można zakupić za przysłowiowe „parę groszy”, ale musimy włożyć więcej pracy w proces wyciskania. Wyciskarki automatyczne, czyli te, które są wyposażone w silnik, są droższe, ale nasza praca ogranicza się do przygotowania owoców i delikatnego przyciśnięcia ich do obracającego się stożka. Dziś recenzujemy model Philco PHCJ 400.

Wyciskarka Philco PHCJ 4000

Jedną z takich wyciskarek do cytrusów jest Philco PHCJ 4000. Jest niewielka i poręczna, więc z łatwością możemy ją przenosić, a nawet zabrać ze sobą na wakacje. W większości wykonana została z tworzywa sztucznego w kolorze białym, ale nie zabrakło też srebrnych akcentów w postaci sitka, wylotu soku i wykończenia pokrywy. Tutaj kupisz wyciskarkę Philco PHCJ 400.

Wyciskarka do cytrusów Philco PHCJ 4000

Urządzenie ma klasyczny kształt, a całość prezentuje się estetycznie. Wyciskarka ma silnik o sporej mocy, bo aż 85 W. Dzięki temu możemy liczyć na szybkie rezultaty wyciskania i zwiększoną wydajność urządzenia.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Philco PHCJ 4000

Zalety Wady
 • Elegancki, subtelny design
 • Doskonałe rezultaty wyciskania
 • Łatwy montaż i demontaż części
 • Szybkie i bezproblemowe czyszczenie
 • Prosta obsługa
 • Cicha praca
 • Stożki wykonane z plastiku

Prawdę mówiąc, zaskoczeniem są stożki, które zostały wykonane z białego plastiku. Zważywszy na fakt, że zarówno odpływ soku, jak i sitko są wykonane ze stali nierdzewnej. Gdyby jeszcze stożki były wykonane z takiego solidnego materiału, to urządzenie miałoby najwyższą notę. Nie jest to oczywiście minus, który dyskwalifikuje to urządzenie, bo, tak czy inaczej, wyciskarka sprawuje się świetnie.

Wyposażenie wyciskarki Philco PHCJ 4000

Decydując się na zakup wyciskarki Philco PHCJ 4000, w zestawie otrzymamy:

 • Sitko na pestki i miąższ wykonane ze stali nierdzewnej
 • Stożek do wyciskania małych owoców – po rozpakowaniu sprzętu znajdziemy go w stożku do wyciskania dużych owoców. Przydaje się do uzyskiwanie soku z drobnych cytrusów.
 • Wyłącznik bezpieczeństwa
 • Stożek do wyciskania owoców o dużej średnicy – doskonały, gdy chcemy uzyskać sok z grejpfrutów lub pomarańczy.
 • Wylot soku wykonany ze stali nierdzewnej
 • Pokrywka ochronna zapobiegająca osadzaniu się kurzu
 • Nóżki antypoślizgowe
 • Podstawa silnikowa
 • Zwijany kabel o długości 100 cm
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Montaż wyciskarki Philco PHCJ 4000

Przed przystąpieniem do wyciskania warto umyć odłączane elementy, które będą miały kontakt z owocami, ponieważ mogą być zakurzone. Gdy obeschną, można przystąpić do montażu poszczególnych części. Zaczynamy od postawienia części silnikowej na stabilnej, suchej powierzchni. Podczas montażu urządzenie musi być odłączone od zasilania. Podłączamy je dopiero wtedy, gdy złożymy wszystkie części. Na podstawie urządzenia montujemy pojemnik na sok. W taki sposób, aby wał silnikowy przechodził przez środek zbiornika. Odpływ soku musi być dopasowany do rowka znajdującego się w przedniej części wyciskarki. Philco PHCJ 4000Kolejnym krokiem jest umieszczenie sitka w pojemniku i wybór, a następnie montaż odpowiedniego stożka.

 • Używając małego stożka, można wycisnąć sok z owoców o małej średnicy, takich jak np. mandarynki, limonki lub cytryny. Z kolei chcąc wycisnąć sok z dużych owoców, należy użyć sitka o większej średnicy. Przydaje się podczas pozyskiwania soku z grejpfrutów lub pomarańczy. Gdy wyciskamy soki z małych owoców, to na sitku montujemy mały stożek.
 • Kiedy wyciskamy sok z dużych owoców, to na mały stożek nakładamy ten duży. Przy czym należy, tak je dopasować, aby jeden nachodził idealnie na drugi.

Tak złożona wyciskarka powinna pracować bez zarzutu. Jak widać, montaż poszczególnych części jest bardzo prosty. Demontaż przebiega w odwrotnej kolejności i tym samym również nie zajmuje wiele czasu. Sprawdź aktualną cenę wyciskarki Philco PHCJ 400.

Praca wyciskarki Philco PHCJ 4000

Gdy mamy pewność, że wszystkie elementy są dobrze dopasowane, to możemy podłączyć sprzęt do zasilania. Model ten nie został wyposażony w dzbanek z dziobkiem, który umożliwia przelewanie soku do szklanek. Musimy więc podstawić pod wylot soku odpowiednie naczynie, do którego będzie spływał wyciskany sok. Może to być szklanka lub inny pojemnik, przy czym musi rozmiarami odpowiadać wysokości wylotu soku. Podczas procesu wyciskania, gdy mamy już podstawioną załóżmy szklankę, odpływ powinien być skierowany w dół. Dzięki temu sok trafi wprost do szklanki.

Korzystając z wyciskarki do cytrusów, można przygotować w stosunkowo krótkim czasie sporą ilość soku. Praca, którą musimy przy tym wykonać, w przypadku wyciskarek automatycznych jest ograniczona do minimum. Najważniejszym jej elementem jest przygotowanie cytrusów do wyciskania. Trzeba je dokładnie umyć i przekroić na pół, a następnie docisnąć połówkę cytrusa do stożka. W tym momencie silnik uruchomi się automatycznie, a stożek zacznie się obracać. Gdy zwolnimy nacisk na ten element, to urządzenie się zatrzyma. Należy tak postępować z każdym owocem i patrzeć jak szklanka napełnia się pysznym, zdrowym sokiem bez sztucznych dodatków.

Funkcje wyciskarki Philco PHCJ 4000

Wyciskarka Philco PHCJ 4000 ma kilka funkcji, które warto poznać. Ułatwiają one codzienną współpracę i czynią proces wyciskania soku przyjemnością. Oto one:

 • Blokada kapania – dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu ani jedna kropla soku nie spada na blat. Sprawia to, że mamy o wiele mniej sprzątania po wyciśnięciu soku. Jeśli odpływ jest uniesiony, to przepływ soku jest zablokowany. Blokada nie jest aktywna, gdy odpływ jest skierowany w dół.
 • Możliwość wyciskania owoców o różnej średnicy, dzięki dwóm stożkom do wyboru. Coraz częściej można znaleźć właśnie takie rozwiązanie zamiast jednego uniwersalnego stożka do wyciskania każdego rodzaju owoców.
 • Automatyczny START i STOP. Urządzenie uruchamia się w momencie, w którym dociskamy owoc do stożka. Wyłącza się, gdy zmniejszymy nacisk wywierany na stożek. Taki system znacznie przyspiesza pracę i łatwiej kontrolować cały proces wyciskania. Nie trzeba włączać i wyłączać wyciskarki przyciskiem, wystarczy odpowiedni nacisk.

Warto pamiętać, że nie jest wskazane zbyt mocne dociskanie cytrusów do stożka. Takie działanie może spowodować zatrzymanie silnika i w rezultacie popsucie tej części.Wyciskarka Philco PHCJ4000 Korzystając z tej wyciskarki, możemy wyciskać owoce przez czas nie dłuższy niż 2 minuty, żeby nie przegrzać silnika. Po tym czasie urządzenie musi odpocząć około 5 minut, po czym możemy kontynuować pracę. Warto stosować się do tych zaleceń, bo jeśli uszkodzimy silnik, to będziemy mieć wyciskarkę ręczną, a nie elektryczną. Gdy wyciśniemy zadowalającą ilość soku z cytrusów, to podnosimy odpływ i odłączamy wyciskarkę od zasilania. Odpływ wykonany jest ze stali szlachetnej, wiec nie ulega przebarwieniom. Nie ma na nim żadnej zatyczki, blokada kapania uaktywnia się, gdy podnosimy odpływ. Natomiast swobodny przepływ soku jest możliwy, gdy odpływ jest skierowany w dół.

Sitko wyciskarki

Ważnym elementem każdej wyciskarki jest sitko. W tym modelu otrzymujemy sitko wykonane ze stali nierdzewnej, a więc jest solidne. Co jakiś czas trzeba je opróżniać, bo zbiera się na nim miąższ, pestki chrząstki. To, jak często będziemy musieli to robić, w dużej mierze zależy od tego, jaką ilość soku wyciskamy za jednym razem. Czynność ta na szczęście nie jest czasochłonna. Warto opróżniać sitko za każdym razem, gdy zachodzi taka konieczność, żeby przepływ soku nie był zaburzony. W tym modelu niestety nie ma możliwości regulacji ilości miąższu w przygotowywanym soku. Wszystkie soki mają taką samą konsystencję. Jeśli lubimy soki z dużą zawartością miąższu, można go dodać z sitka do szklanki. Wyciskarka jest niezwykle wydajna. Owoce, które ściągamy ze stożka, są bardzo precyzyjnie wyżłobione, dzięki temu nie marnuje się ani jedna kropla pysznego, naturalnego soku. Kup teraz wyciskarkę Philco PHCJ 400.

Czyszczenie wyciskarki Philco PHCJ 4000

Wszystkie części wyciskarki, które możemy zdjąć, nadają się do mycia w zmywarce do naczyń. Można je także myć ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego płynu. Cześć silnikowa nie może być moczona, wiec przecieramy ją jedynie zwilżoną ściereczką, a następnie wycieramy do sucha. Sitko zdecydowanie łatwiej wyczyścić, gdy zabierzemy się do tego od razu po przygotowaniu soku. Wówczas cały proces czyszczenia nie trwa dłużej niż 2 minuty.

Wyciskarka została wyposażona w nóżki antypoślizgowe. Warto także dbać o tę część urządzenia. Gdy są brudne lub wilgotne, to wyciskarka przemieszcza się podczas pracy i trzeba ją przytrzymywać jedną ręką. Żeby urządzenie stało stabilnie zarówno nóżki, jak i blat, na którym jest postawiona, muszą być czyste i suche. Model ten waży niecałe 2 kg. Jest to dobra wiadomość, jeśli chcemy zabierać wyciskarkę ze sobą w podróż. Ponadto w zestawie znajdziemy pokrywę, którą nakładamy na urządzenie, gdy jest już umyte i wysuszone. Zapobiega ona osadzaniu się kurzu na elementach, które mają styczność z cytrusami. Dzięki temu nie trzeba ich przemywać przed kolejnym użyciem, wystarczy zdjąć pokrywkę i rozpocząć wyciskanie soków. Pokrywka to element, który również może być myty w zmywarce, lub pod bieżącą wodą.

Czy warto kupić wyciskarkę Philco PHCJ 4000

Mając ją w swojej kuchni, możemy przygotowywać pyszne soki o każdej porze. Odznacza się ona bardzo cichą pracą, co jest sporym atutem. Możemy sami selekcjonować owoce, z których przygotowujemy sok, więc mamy pewność, że jest on całkowicie naturalny i zdrowy. Głównie z tego powodu decydujemy się na zakup tego typu sprzętów. Kliknij by porównać ceny wyciskarki Philco PHCJ 400.Wyciskarka Philco PHCJ 4000Soki odznaczają się zdecydowanie lepszymi walorami smakowymi, jeśli są przygotowane ze świeżych, dojrzałych owoców. Nie są wówczas gorzkie ani cierpkie. Starannie dobrane cytrusy, to podstawa dobrego smaku przygotowywanego soku.

Wyciskarka do cytrusów Philco PHCJ 4000 to sprzęt, który można polecić. Przygotowane soki są smaczne i nie zawierają pestek ani chrząstek. Urządzenie bardzo ładnie prezentuje się na blacie, wiec nie ma konieczności chowania go do szafki. Może być ozdobą kuchni i przy okazji wspaniałym pomocnikiem umożliwiającym szybkie przygotowanie zdrowych soków dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 × 29 =