Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE

Ocena

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Coraz częściej chcemy wiedzieć, co jemy i co pijemy. Soki w kartonach są niejednokrotnie rozcieńczane, barwione i słodzone. Żeby mieć pewność, że przygotowany sok jest naprawdę zdrowy, to najlepiej wycisnąć go samemu za pomocą profesjonalnego sprzętu. Z pomocą przyjdzie nam wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE.

Wyciskarka do soków Panasonic MJ-L500SXE

Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE to sprzęt, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Już na pierwszy rzut oka widać, że ma ona stosunkowo niewielkie rozmiary i jest poręczna. Wyposażona jest w wolno obracającą się śrubę, która wyciska sok z produktów, stąd jej nazwa. Sprawdź cenę wyciskarki Panasonic MJ-L500SXE.

Opisywany model jest w kolorze srebrno-czarnym, jednak można także nabyć wyciskarkę z tej serii w kolorze czerwono-czarnym i złoto-czarnym. Ma ona silnik o mocy 150 W, a wałek ślimakowy obraca się z prędkością 45 obrotów na minutę.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Panasonic MJ-L500SXE

Zalety Wady
 • Ładny design
 • Cicha praca
 • Łatwa obsługa
 • Szybkie czyszczenie
 • Przystępna cena
 • Kompaktowe wymiary
 • Niewytrzymała obudowa sitka
 • Brak instrukcji w języku polskim

Warto sprawdzać co jakiś czas, w jakim stanie jest sitko. Może się bowiem zdarzyć, że pęknie podczas przygotowywania soku. Nie jest to oczywiście pewnik, ale jest taka ewentualność. Mankamentem jest także brak instrukcji w języku polskim. Trzeba ją znaleźć w sieci. Oprócz tych wad sprawuje się bez zarzutu. Wyciśnięty sok jest bardzo smaczny i nie jest napowietrzony.

Wyposażenie wyciskarki do soków Panasonic MJ-L500SXE

W zestawie z wyciskarką Panasonic MJ-L500SXE otrzymujemy:

 • Śruba wykonana ze stali nierdzewnej
 • Przystawka do produktów mrożonych
 • Naczynie na miąższ o pojemności 1,3 litra
 • Filtr do soków
 • Pojemnik na sok o pojemności 980 ml
 • Obudowa z silnikiem
 • Obrotowa szczotka
 • Pokrywka z otworem wsadowym
 • Szczoteczka do czyszczenia
 • Nóżki antypoślizgowe
 • Popychacz
 • Misa sokowa
 • Włącznik zasilania
 • Kabel zasilający o długości 1 metra – brak schowka na kabel, więc po skończonej pracy najlepiej owinąć go dookoła urządzenia lub spiąć spinką. Wyciskarka zajmuje bardzo mało miejsca na kuchennym blacie.
 • Instrukcja obsługi w wielu językach i karta gwarancyjna (24 miesiące) – mimo że instrukcja jest w wielu językach, to wśród nich nie znajdziemy polskiego. Jest to pierwszy, zauważalny mankament.

Kliknij by kupić wyciskarkę do soków Panasonic MJ-L500SXE.

Jak wygląda wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic

Wyciskarka prezentuje się bardzo ładnie, więc z całą pewnością wkomponuje się zarówno w klasycznie, jak i nowocześnie urządzoną przestrzeń. Jest ona pionowa, więc zajmuje niewiele miejsca na kuchennym blacie. Na podstawie urządzenia znajdują się gumowe przyssawki, więc stabilnie trzyma się powierzchni podczas wyciskania soków z zarówno miękkich, jak i twardych owoców i warzyw. Wyciskarka do soków Panasonic MJ-L500SXEObudowa jest w kolorze srebrnym i znajduje się na niej logo producenta. Z tyłu urządzenia jest panel, na którym znajdziemy przycisk służący do włączania i wyłączania wyciskarki. Wszystkie elementy są wykonane z wysokiej jakości tworzywa i wyglądają na trwałe i solidne. Tutaj kupisz wyciskarkę wolnoobrotową Panasonic MJ-L500SXE.

Misa sokowa jest wyposażona w dwa otwory. Przez jeden wylatuje sok, a przez drugi resztki. Pod każdym wylotem należy umieścić dołączone do zestawu pojemniki. Ten na miąższ ma 1,3 litra, natomiast na sok 980 ml. Są wykonane z przezroczystego, szarego plastiku. Zbiornik na sok jest wyposażony w miarkę, uchwyt i dziobek, dzięki któremu można przelać sok do szklanki. Przystawka do mrożonek ma bardzo ładny niebieski kolor. Dzięki temu wyróżnia się na tle innych elementów wyciskarki. Zarówno śruba, jak i szczotka wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Popychacz wykonany jest z plastiku i ma kolor czarny. Dobrze leży w dłoni, dzięki czemu praca jest przyjemna.

Montaż wyciskarki do owoców Panasonic

Przed przystąpieniem do pracy trzeba umyć wszystkie elementy, które będą miały kontakt z żywnością. Gdy obeschną, trzeba je złożyć. Nie jest to trudne zadanie, ale na początku może sprawiać niewielkie problemy. Z czasem montaż i demontaż, nie jest już taki straszny. W pierwszej kolejności na obudowie silnika należy zamontować miskę sokową i połączyć ją z obrotową szczotką i filtrem, które trzeba zamontować w wewnętrznej części misy. Następnie trzeba założyć śrubę wyciskającą, a na samym końcu pokrywkę. Trzeba ją obrócić zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu, aż usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXEKażda część idealnie do siebie przylega, co tylko utwierdza w przekonaniu, że jest to sprzęt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Gdy wszystkie elementy, łącznie z pojemnikami na miąższ i sok, są już na miejscu, można rozpocząć wytwarzanie swojego pierwszego sorbetu lub soku.

Funkcje wyciskarki Panasonic MJ-L500SXE

Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500SXE ma kilka ciekawych funkcji, które warto poznać, zanim przystąpi się do pracy. Oto one:

 • Przygotowywanie shake i lodów
 • Wyciskanie soków z warzyw i owoców
 • Blokada kapania, czyli zatyczka zapobiegająca kapaniu soku
 • Bieg wsteczny

Soki, które wyciska się za pomocą tego typu urządzenia, nie są nagrzane, a dzięki temu zawierają wszelkie możliwe składniki odżywcze i witaminy. Ponadto sok taki można z powodzeniem przechowywać w lodówce nawet przez 3 dni. Przygotowane soki mają doskonałą konsystencję i nie są rozwarstwione. Wyciskarka PanasonicPodczas pracy wyciskarka wydaje dźwięk, ale nie jest on męczący dla uszu. Na pewno jej praca nie będzie przeszkadzać domownikom. Na tabliczce znamionowej urządzenia znajduje się informacja mówiąca o tym, że urządzenie imituje hałas o wartości 61 dB. Nie jest zatem dużo.

Jak działa wyciskarka Panasonic MJ-L500SXE

Praca z wyciskarką przebiega bez większych niespodzianek, pod warunkiem, że używa się jej zgodnie z przeznaczeniem. Dozowanie niektórych produktów jest wręcz zakazane. Należy zatem unikać dodawania do misy produktów takich jak zamrożone składniki, w tym lód, pestek mango, śliwek, brzoskwiń, a także suchych składników takich jak np. ziarna fasoli lub zboża. Nie można także dodawać lepkich i oleistych składników oraz gorących produktów.

Warto także wiedzieć jak prawidłowo przygotować produkty, z których będzie przygotowywany sok. Przed dozowaniem owoców trzeba obrać skórkę, jeśli jest gruba, a także twarde nasiona i pestki. Przygotowując sok z jabłek, nie trzeba obierać ich ze skórki. Wszystkie produkty powinny być pokrojone na kawałki, które bez problemu będą mogły przejść przez otwór wlotowy. Warzywa powinny być pokrojone w paski lub w kostki. Z reguły są one bardziej twarde od owoców. Z powodzeniem można przetwarzać warzywa liściaste. Warto dokładnie sprawdzać stan owoców i warzyw, przed włożeniem ich do miski. Od ich jakości zależy efekt, który otrzymamy. Wyciskając sok z owoców mniej soczystych, zawsze warto dodać jednocześnie takie owoce, które zawierają sporo soku. Efekt jest wówczas znacznie bardziej zadowalający. Wyciskarka doskonale wyciska sok z owoców i warzyw. Miąższ jest suchy i nie nadaje się do ponownego przetworzenia.

Przystawka do mrożonek

Dodatkiem do tego modelu jest przystawka do mrożonek. Znacznie zwiększa ona funkcjonalność urządzenia.  Gdy używa się tej przystawki, również trzeba pamiętać o tym, jakie produkty można użyć, a jakich nie. Składnikami, które mogą uszkodzić  elementy urządzenia, są nasiona kawy, fasoli, dynia, ziemniaki, lód i tłuszcze kuchenne. Chcąc skorzystać z tej przystawki, również trzeba odpowiednio przygotować wszystkie składniki. Przede wszystkim trzeba poobierać warzywa i owoce, które mają twardą skórkę. Należy także usunąć twarde pestki i nasiona. Jeśli używa się pomidorów, to warto je uprzednio sparzyć wrzątkiem i obrać ze skórki. Wyciskarka Panasonic MJ-L500SXEPo pokrojeniu produktów w kosteczki trzeba je ustawić najlepiej na aluminiowej tacce tak, żeby nie stykały się ze sobą i je zamrozić. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, trzeba pamiętać o tym, że składniki nie połączą się ze sobą, jeśli nie będą wystarczająco rozmrożone. Konsystencja również nie będzie wówczas zadowalająca.

Czyszczenie wyciskarki do soków Panasonic MJ-L500SXE

Wyciskarkę należy czyścić po każdym użyciu. Gdy resztki soku i pulpa zaschną, zdecydowanie trudniej doczyścić poszczególne elementy urządzenia. Nie wszystkie części trzeba myć ręcznie. Śrubę wyciskającą, filtr, przystawkę do mrożonek i pojemniki, można myć w zmywarce do naczyń. Pozostałe elementy należy myć ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Używając zmywarki, powinno się ustawić niską temperaturę. Jeśli będzie za wysoka, plastikowe części mogą popękać.

Obudowa silnika to część, którą można przecierać tylko ściereczką. Nie można jej moczyć w wodzie. Podczas czyszczenia nie powinno się używać wykałaczek ani ostrych przedmiotów. Trudno dostępne resztki można usunąć specjalnie zaprojektowaną końcówką, dołączonej do zestawu szczoteczki. Zarówno obrotowa miska, jak i szczoteczka nie nadają się do mycia w zmywarce. Gumowe elementy, takie jak np. uszczelka, stanowią ważną część wyciskarki. Warto je ponownie nakładać od razu po wyczyszczeniu. Brak uszczelki może bowiem spowodować wyciek soku i w rezultacie uszkodzenie sprzętu.

Zabezpieczenia sprzętu

Podczas współpracy z tym urządzeniem, trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy obudowa nie jest aż nadto gorąca. Jeśli tak, trzeba przerwać pracę. Wyciskarka wolnoobrotowa PanasonicCzas ciągłej pracy wyciskarki nie powinien przekraczać 15 minut. To i tak sporo. Po upływie tego czasu powinno się ją wyłączyć i wznowić pracę dopiero po upływie około 30 minut. Silnik zdąży ostygnąć i uniknie się uszkodzenia sprzętu w wyniku przegrzania.

Dodatkowym zabezpieczeniem, które można zauważyć w tym modelu, jest zabezpieczenie przeciążeniowe. Jeśli zostaje uaktywnione, to silnik się zatrzyma. Dzieje się tak wtedy, gdy silnik jest nadmiernie obciążony. W takim przypadku należy wyłączyć wyciskarkę i włączyć bieg wsteczny, który umożliwi urządzeniu pracę ze wstecznymi obrotami. Jeśli pomimo tego śruba nie będzie się obracać, oznacza to, że włączyło się zabezpieczenie chroniące wyciskarkę przed przegrzaniem. W takim przypadku nie ma innego wyjścia jak tylko odłączyć urządzenie od zasilania i pozwolić mu odpocząć. Przy następnym wyciskaniu najlepiej zmniejszyć ilość dozowanych składników i pokroić je na mniejsze części.

W instrukcji można znaleźć przepisy na wiele smacznych soków, warto z nich skorzystać. Sprawdź gdzie można kupić model Panasonic MJ-L500SXE.

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, które z całą pewnością dają najlepsze rezultaty wyciskania. Cały proces wyciskania nie trwa tak krótko, jak w przypadku sokowirówek, ale jakość otrzymanego soku jest o niebo lepsza. Wyciskarka do soków Panasonic MJ-L500SXE redWarto zainteresować się tego typu sprzętem i codziennie cieszyć się smakiem pysznego, zdrowego soku, przygotowanego ze starannie wyselekcjonowanych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 18 =