Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE

Ocena

Wyciskarki wolnoobrotowe robią się coraz bardziej popularne, a tym samym: coraz bardziej przystępne cenowo. Już nie są jedynie sprzętem wykorzystywanym w lokalach gastronomicznych, ale coraz częściej lądują w naszych kuchniach domowych. Dzisiaj dbamy o zdrowie, chcemy być fit i mieć dobre zdrowie przez cały rok. Zamiast łykać suplementy diety o nieznanym pochodzeniu i wątpliwym składzie, możemy zainwestować w soki, które od początku do końca przyrządzimy sami i które smakiem i składem znacznie przewyższą te dostępne w sklepach czy lokalach gastronomicznych. Jednym z hitów wyciskania soków z owoców i warzyw jest wolnoobrotowa wyciskarka Panasonic MJ-L500NXE. Przyjrzyjmy się jej zatem z bliska i oceńmy, czy to rzeczywiście tak doskonały sprzęt, jak sądzi producent. Sprawdź, gdzie kupisz wyciskarkę wolnoobrotową Panasonic MJ-L500NXE.

Sokowirówki a wyciskarki wolnoobrotowe

Sokowirówki w naszych kuchniach funkcjonują już od wielu lat. Chwila, moment, kilka marchewek i już mamy szklankę soku marchwiowego – pysznego i spienionego. Okazuje się jednak, że ta pyszna pianka jednocześnie sprawia, że sok traci wiele ze swoich witamin. Szybkie obroty, nawet po kilkanaście tysięcy na minutę sprawiają, że sok łatwo się napowietrza, a wszystkie zawarte w nim witaminy i mikroelementy utleniają się, a tym samym „umierają”. Niestety w taki sposób nierzadko tracimy większość tego, co najzdrowsze w sokach świeżo wyciskanych. wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXEW wyciskarce wolnoobrotowej takiej jak Panasonic MJ-L500NXE obroty wynoszą około 40-120 na minutę. W przypadku Panasonic MJ-L500NXE – 45 na minutę. Oznacza to, że sok się nie pieni, a tym samym nie dostaje powietrza. Minerały i witaminki nie ulegają oksydacji, a więc dostarczamy je bezpośrednio do organizmu. Sprawdź, gdzie kupisz Panasonic MJ-L500NXE.

Z pewnością pamiętamy również huk, jaki wydobywał się przy używaniu sokowirówki. Wyciskarki wolnoobrotowe są dużo cichsze, zatem jeśli najdzie nas ochota na sok świeżo wyciśnięty z ulubionych owoców po godzinie 22, już nie musimy liczyć się z tym, że pobudzimy sąsiadów. To duże ułatwienie zwłaszcza dla tych, którzy prowadzą nocny tryb życia. Warto również zaznaczyć inne różnice pomiędzy wyciskarkami wolnoobrotowymi i sokowirówkami. Jeśli chodzi o wyciskarki wolnoobrotowe, nie generują one tyle ciepła, które również pozbawia nasze soki najważniejszych substancji odżywczych. Sokowirówki przez dużą prędkość szybko się nagrzewają i oddają ciepło powstałym sokom.

Wyciskarka wolnoobrotowa MJ-L500 opinie

Wyciskarki takie, jak Panasonic MJ-L500NXE sprawiają ponadto, że owoc wykorzystany jest w pełni, przy okazji użytkowania wyciskarki wolnoobrotowej nie musimy martwić się o dużą ilość zmarnowanych warzyw czy owoców, powstaje bowiem aż do 30% więcej soku niż przy użyciu zwykłej sokowirówki. Sok nie rozwarstwia się i znacznie dłużej zachowuje swoje zdrowe walory. O ile soki wyciśnięte za pomocą sokowirówki powinniśmy wypić od razu, a przechowywać je w lodówce maksymalnie 24 godziny, o tyle soki uzyskane z pomocą wyciskarki wolnoobrotowej możemy przechowywać aż do 72 godzin. Ważny jest jednak również jeszcze jeden aspekt. Sokowirówki są znacznie tańsze niż wyciskarki wolnoobrotowe. Sprawdźmy, co za swoją – optymalnie wysoką cenę – oferuje wyciskarka Panasonic MJ-L500NXE.

Wyciskarka Panasonic MJ-L500NXE

Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE reklamuje się tym, że gwarantuje nam radość z użytkowania. To sprzęt o niedużej wielkości, nieskomplikowany w obsłudze, a swoim designem na pewno nie zepsuje nam zaprojektowanej kuchni – wręcz przeciwnie – pozwoli na wzbogacenie jej sprzętem wysokiej jakości i o pięknym wyglądzie. Wyjątkowo estetyczny jest wygląd urządzenia. Część obudowy jest wykonana z nierdzewnej stali, co zadaje szyku wyciskarce.

Wyciskarka Panasonic MJ-L500NXE

Wspominaliśmy już o tym, że wyciskarka Panasonic MJ-L500NXE działa na wyjątkowo wolnych obrotach, bo jest to 45 obrotów na minutę. Dzięki temu tak obracająca się śruba miażdży owoce i warzywa, a nie odwirowuje od nich sok. Ciepło również nie jest problemem w takim przypadku. Przez to, że elementy wykonane są ze stali nierdzewnej, zarówno miękkie, jak i twarde elementy są dokładnie odciśnięte, a pozostałością jest sucha pulpa. Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotowywać możemy również przeciery, zupy czy dżemy. Innowacją jest dodatkowa nakładka do mrożonek – dzięki temu błyskawicznie możemy przyrządzić sobie również domowy sorbet albo inne potrawy mrożone. Ta przystawka jest bardzo pomocna zwłaszcza latem, kiedy decydujemy się na szybkie orzeźwienie. Nie każda wyciskarka wolnoobrotowa posiada taką funkcję. Można sobie przygotować również odżywczy shake we własnym domu. Sprawdź już teraz, gdzie można kupić Panasonic MJ-L500NXE.

Specyfikacja wyciskarki Panasonic MJ-L500NXE

Jedną z niewątpliwych zalet wolnoobrotowej wyciskarki Panasonic MJ-L500NXE jest to, że przygotowane dzięki niej soki są wysokiej jakości i mają doskonały smak. W porównaniu z tańszym sprzętem, można spokojnie przyznać, że warto jest zapłacić więcej za tego rodzaju różnicę. Wolne obroty sprawiają również, że jakość i smak idą w parze ze zdrowiem i zachowaniem wszystkich istotnych witamin i mikroelementów.

Wyciskarka wolnoobrotowa MJ-L500 ceny

Jeśli chodzi o typ wyciskarki, jest ona orientacji pionowej. Moc silnika nie jest zbyt wysoka, to jedynie 150 W. Pojemnik na miąższ ma 1,3 litra objętości, zaś pojemnik na sok – 1 l. Wymiary opakowania to 40 x 35 x 18 mm, całość waży około 6 kilogramów. Ważne jest również dodatkowe wyposażenie, jakie znajduje się w zestawie. Jest to wspomniana już przystawka do produktów mrożonych, filtr do soków, a także pojemniki na miąższ i na sok. Ponadto, mamy w zestawie również filtr do soków, a także karta gwarancyjna i instrukcja w języku polskim. Kup już teraz Panasonic MJ-L500NXE tutaj.

Zalety i wady wyciskarki Panasonic MJ-L500NXE

Zalety Wady
  • Wysoka jakość soków
  • Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • Solidne elementy ze stali nierdzewnej
  • Cicha praca
  • Łatwa obsługa
  • Skuteczność działania
  • Proste czyszczenie
  • Małe rozmiary i ciekawy design
  • Mały wlot- konieczność krojenia produktów na małe kawałki
  • Wysoka cena

Wysoką cenę rekompensuje jakość wyciskarki. Jeśli więc szukasz bardzo dobrego urządzenia, to warto zainteresować się tym produktem.

Pierwsze użytkowanie i montaż urządzenia Panasonic MJ-L500NXE

Przed pierwszym używaniem należy wszystkie części dokładnie opłukać, by pozbyć się ewentualnych resztek po produkcji. Następnie sprawdzamy, czy wszystkie elementy są w zestawie. Potrzebujemy, po kolei: popychacz, wsadowy otwór, pokrywkę, wyciskającą śrubę, przystawkę, sito, szczotkę obrotową montowaną pod sitem, miskę sokową, która wyposażona jest w wylot do soku i resztek. Zwieńczeniem całej konstrukcji jest oczywiście podstawa z silnikiem w obudowie. Jeśli to wszystko jest w naszym składzie, możemy zacząć montować. Najpierw umieszczamy miskę sokową na obudowie. Specjalne oznaczenia pomogą ją dopasować.

Następnie musimy połączyć ze sobą obrotową szczotkę i filtr, a całość umieszczamy na obudowie silnika. Tu również znajdziemy pomocne oznaczenia, które należy do siebie dopasować. Następny krok to montaż śruby. Umieszczamy ją na środku przystawki do filtra, wciskamy ją aż do oporu. Jeśli nie dopchniemy jej odpowiednio głęboko, pokrywa całości nam się nie domknie. Należy użyć siły. Pokrywę z kolei montujemy na poprzednio przygotowanych śrubie i filtrach. Obrotem w prawo umieszczamy ją w odpowiednim miejscu, aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Należy pamiętać również o blokadzie bezpieczeństwa. Jeśli którykolwiek z elementów został niepoprawnie zamontowany, wyciskarka po prostu nie uruchomi się.

Użytkowanie wyciskarki Panasonic MJ-L500NXE

Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE pozwala nam na wiele możliwości otrzymywania soku. Należy jednak pamiętać, że jest kilka ograniczeń, których nie należy przekraczać. Oto, czego nie możemy wrzucić do naszej maszyny. Przede wszystkim, należy pamiętać, że nie wrzucamy lodu ani głęboko mrożonych składników (do tego mamy specjalną przystawkę!), pamiętamy o usunięciu twardych pestek – jak na przykład mango czy brzoskwiń. Nie mielimy również suchych składników, jak fasola. Unikamy olejów roślinnych oraz składników gorących. W przypadku wyciskania składników oleistych, jak sezam czy orzeszki, musimy pamiętać o dodatkowym płynie.

Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE wartomiec

Aby rozpocząć wyciskanie, powinniśmy przygotować sobie odpowiednio składniki. Obieramy je z grubej skórki i usuwamy większe pestki. Liście kroimy na mniejsze paski, a nie wrzucamy w całości – mogłyby zablokować mechanizm. Twarde składniki, takie, jak marchewki czy buraki, kroimy również na mniejsze cząstki. Pamiętajmy, by używać owoców i warzyw z jak najlepszych upraw, ich jakość i smak są wtedy lepsze. Jeśli chcemy uzyskać sok z mięsistych owoców, jak na przykład banan, doskonale będzie się on komponował z soczystym owocem, jak jabłko czy pomarańcza. Nigdy nie wkładamy ponownie pulpy do otworu wsadowego. Już raz je wykorzystaliśmy i wyciskarka wycisnęła z nich, ile mogła. Może to uszkodzić mechanizm. Kup wyciskarkę Panasonic MJ-L500NXE już teraz.

Kilka uwag dodatkowych na temat urządzenia

Jeśli chodzi o czyszczenie, wiele elementów można spokojnie myć w zmywarce. Wszystkie akcesoria, czyli pojemniki na sok i pulpę, śrubę wyciskającą, filtr, a także przystawkę do mrożonek możemy myć w zmywarce. Musimy jednak usunąć resztki składników, jakie pozostały po użytkowaniu (najlepiej je po prostu opłukać). Nie używamy w zmywarce trybu z najwyższą temperaturą. Może ona uszkodzić maszynę.

Należy pamiętać, że wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE przeznaczona jest właściwie wyłącznie do domowego użytkowania. Ponadto nigdy nie pozwalajmy dzieciom korzystać samym z urządzenia. Wystarczy złe podłączenie albo rączka w niewłaściwym miejscu i tragedia gotowa. Przede wszystkim, nie wkładamy pojemnika na sok oraz pojemnika na pulpę do mikrofalówki. Starajmy się nie upuścić żadnego elementu urządzenia, bo to może je zniekształcić lub uszkodzić. Niestety, nie możemy korzystać z niego również na zewnątrz, przystosowany jest tylko do używania w pomieszczeniach. Po skończonej pracy nie owijamy przewodu elektrycznego wokół urządzenia. Może to spowodować jego wewnętrzne uszkodzenie. Pamiętajmy, że ważne jest dokładne wyczyszczenie sprzętu po używaniu. Pozwoli to cieszyć nam się jego bezproblemowym działaniem przez długie lata.

Czy warto kupić wyciskarkę Panasonic MJ-L500NXE

Czy warto jest kupić wyciskarkę Panasonic MJ-L500NXE? Na to pytanie już musimy odpowiedzieć sobie sami. Jej parametry są zadowalające, a użytkowanie pozwala na wiele możliwości wykorzystania. Możemy robić lody, shake’i, soki wyciskane i przecierowe, przeciery, dżemy i zupy. To urządzenie wielofunkcyjne, dzięki czemu mamy również pewność, że to, co przygotowujemy jest świeże i zdrowe, bo całkowicie wykonane przez nas. Cena wyciskarki Panasonic MJ-L500NXE jest wysoka, jednak wiąże się z jakością i prestiżem firmy, jaka ją wykonała. To gwarancja wieloletniego użytkowania bez problemów technicznych i potrzeby wymiany części.

panasonic wyciskarka wolnoobrotowa

Jeśli jesteśmy zdecydowani na kupno wyciskarki wolnoobrotowej z wyższej półki cenowej, ta będzie odpowiednią. Jednak jeśli nie jesteśmy aż tak skupieni na wysokiej jakości, spokojnie możemy zdecydować się na tańszy sprzęt. Wyciskarka wolnoobrotowa Panasonic MJ-L500NXE sprawdzi się w każdej kuchni. Sprawdź już teraz, gdzie możesz ją kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 × 7 =