Wyciskarka MPM MSO-12M

Ocena

Wyciskarki wolnoobrotowe odznaczają się niebywałą skutecznością wyciskania. Osoby, które gustują w zawiesistych sokach, powinny zainteresować się tego typu sprzętem. Mając go w swojej kuchni, można z powodzeniem wyciskać sok ze standardowych warzyw i owoców, a także z roślin liściastych. Wyciskarki nie przetwarzają produktów tak szybko, jak np. sokowirówki, ale trzeba przyznać, że wolniejszy, a tym samym mniej drastyczny sposób wyciskania, sprawia, że efekt jest bardziej niż zadowalający. W tym artykule przetestujemy model MPM MSO-12M.

Wyciskarka wolnoobrotowa MPM MSO-12M

Wyciskarka wolnoobrotowa MPM MSO-12M to sprzęt, który nie wyróżnia designem. Jest on utrzymany w klasycznym tonie i na pewno nie jest to cecha, która świadczy o jego wyjątkowości. Na uwagę zasługuje bardziej sam proces pozyskiwania soku. Kluczową rolę odgrywają w tym przypadku obroty. Im mniej obrotów na minutę wykonuje wałek ślimakowy, tym lepiej. Trzeba przyznać, że podczas użytkowania urządzenia, żadna kropla soku nie zostaje zmarnowana. Cały sok zawarty w stosowanych produktach trafia wprost do dzbanka, a suchy miąższ do zbiornika na pulpę. Model ten jest wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym oraz ze stali szlachetnej. Utrzymany jest więc w standardowej kolorystyce. Ma silnik o mocy 120 W i niewielkie rozmiary. W związku z tym doskonale sprawdzi się w małej kuchni.

Praca z wyciskarką jest bardzo przyjemna, a efekty wyciskania są więcej niż zadowalające. Jeśli miało się wcześniej sokowirówkę, to można zauważyć znaczną różnicę, zarówno w konsystencji, jak i w smaku uzyskanego soku. Podczas użytkowania wyciskarki  na co dzień można zauważyć jej mocne strony.

Poznaj zalety i wady wyciskarki MPM MSO-12M

Zalety Wady
 • Atrakcyjny, klasyczny design
 • Doskonałe rezultaty wyciskania
 • Cicha praca
 • Łatwy montaż i demontaż części
 • Szybkie i bezproblemowe czyszczenie
 • Niska cena
 • Brak

Cena w tym przypadku jest bardzo zachęcająca. Z reguły tego typu sprzęty nie należą do tanich, w związku z czym wiele osób rezygnuje z zakupu, mimo że efekty wyciskania są doskonałe. Obsługa także jest banalnie prosta, głównie dlatego, że ten model jest wyposażony w jeden przycisk, dzięki któremu można włączyć urządzenie, wyłączyć  lub użyć biegu wstecznego. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że bardzo trudno dopatrzyć się jakiejkolwiek wady w tym produkcie. Kup teraz wyciskarkę MPM MSO-12M.

Wyposażenie wyciskarki MPM MSO-12M

Decydując się na ten model, w zestawie otrzymujemy:

 • Odłączany zbiornik na miąższ o pojemności 800 ml
 • Dzbanek na sok o pojemności 1 litra – jego pojemność jest wystarczająca, by móc przygotować sok dla kilkuosobowej rodziny.
 • Szczoteczka do czyszczenia
 • Filtr siatkowy wykonany ze stali nierdzewnej
 • Otwór wlotowy – jest dość spory, ale nie każdy produkt przez niego przejdzie. Czasem zachodzi konieczność uprzedniego pokrojenia dozowanych produktów.
 • Popychacz – należy go używać za każdym razem, gdy dociska się owoce i warzywa. Nie można stosować innych przedmiotów podczas wykonywania tej czynności.
 • Dziobek odpływu soku z zabezpieczeniem przed kapaniem – dzięki niemu blat jest czysty, a my mamy o wiele mniej sprzątania.
 • Uchwyt
 • Kabel zasilający
 • Solidny wał ślimakowy – porusza się z niewielką prędkością, co zdecydowanie wpływa na jakość przygotowywanego soku.
 • Gumowe nóżki antypoślizgowe – zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy i uniemożliwiają przemieszczanie się sprzętu podczas wyciskania owoców i warzyw. Warto sprawdzać, czy są suche, podobnie jak powierzchnia, na której stawiamy urządzenie.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Montaż wyciskarki MPM MSO-12M

Przed skorzystaniem z wyciskarki, najlepiej umyć wszystkie ruchome elementy i dopiero po ich osuszeniu rozpocząć montaż. Wyciskarkę trzeba postawić na suchej, stabilnej powierzchni. Po podstawieniu wszystkich pojemników i zamontowaniu filtra można przystąpić do pracy. W tej wyciskarce soki z warzyw, owoców, ziół i traw są wyciskane dwuetapowo, przy czym cały proces odbywa się z minimalnym udziałem tlenu. Powstałe soki są zatem pełne witamin i drogocennych minerałów, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Ponadto wytworzone soki nie mają piany i nawet jeśli stoją długi czas w lodówce, to wyglądają tak, jakby były przygotowane przed chwilą. Nie są rozwarstwione, dzięki czemu pije się je ze smakiem.

Wyciskarka MPM MSO-12M

Zanim rozpocznie się pracę z urządzeniem, trzeba dokładnie umyć owoce i warzywa, z których będziemy przygotowywać sok. Podczas wyciskania soków z produktów takich jak pigwy lub winogrona trzeba czyścić sitko mniej więcej po wyciśnięciu 0,5 kg tych owoców. Uzyskuje się wówczas zdecydowanie lepsze rezultaty wyciskania. Pod wylotem soku należy podstawić pojemnik. Przygotowane produkty wkłada się przez otwór wlotowy. Te, które nie mogą przez niego przejść, należy pokroić na odpowiednio małe kostki lub paski. W celu dociśnięcia owoców i warzyw w stronę sitka trzeba skorzystać z popychacza, który został dołączony do zestawu. Nie można dociskać produktów palcami, może się to źle skończyć.

W urządzeniu tym wałek ślimakowy porusza się z prędkością 60 obrotów na minutę. Do dyspozycji mamy jeden stopień prędkości. Nie ma zatem możliwości dostosowania obrotów do rodzaju i konsystencji stosowanych produktów. Od czasu do czasu warto sprawdzać stan zapełnienia pojemnika na miąższ. Jeśli jest zapełniony, to należy wyłączyć urządzenie i opróżnić zbiornik. Podczas wyciskania soku z bardzo twardych owoców i warzyw może dojść do spowolnienia pracy silnika, dlatego trzeba kontrolować proces wyciskania i obserwować urządzenie, żeby nie doprowadzić do przeciążenia. Maksymalny czas ciągłej pracy to w tym przypadku 2 minuty. Po tym czasie należy wyłączyć wyciskarkę i wznowić pracę, gdy silnik ostygnie.

Funkcje wyciskarki wolnoobrotowej MPM MSO-12M

Wyciskarka wolnoobrotowa MPM MSO-12M ma szereg ciekawych funkcji, które czynią współpracę z nią prawdziwą przyjemnością. Warto je poznać:

 • Wyciskanie soków z warzyw i owoców bez konieczności obierania cienkich skórek – należy je obierać z produktów takich jak np. pomarańcze, grejpfruty, ananasy. Ponadto warto ściągać biały miąższ z owoców cytrusowych, ponieważ jego obecność w soku jest niewskazana. Sok jest wówczas gorzki.
 • Funkcja biegu wstecznego, nazywana funkcją rewers – ślimak wykonuje ruch wsteczny, aby odblokować produkt, który uległ zablokowaniu.
 • 2 kierunki pracy silnika
 • Blokada przy nieprawidłowym złożeniu – zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi i jego najbliższym. Warto postawić wyciskarkę w miejscu niedostępnym dla dzieci, tak, żeby było niemożliwe strącenie jej lub uruchomienie.

Funkcja biegu wstecznego

Wyciskarka wolnoobrotowa MPM MSO-12M jest wyposażona w funkcję biegu wstecznego. Stosuje się go wtedy, gdy dojdzie do zablokowania produktu wewnątrz urządzenia. Włączając bieg wsteczny, wał ślimakowi wykonuje obrót w drugą stronę. Z reguły to wystarczy, by odblokować zaklinowany owoc lub warzywo. Jeśli jednak produkt nadal jest zablokowany, to trzeba wyłączyć urządzenie od zasilania, zdemontować wyciskarkę i wyczyścić wał ślimakowy. Dopiero wówczas można powrócić do pracy. Sprawdź cenę wyciskarki MPM MSO-12M.

Działanie wyciskarki wolnoobrotowej MPM MSO-12M

Wyciskarka wytwarza sok dwuetapowo. Najpierw produkty są miażdżone i zgniatane, a w drugim etapie, wyciskany jest z nich sok. Ślimak wyciska sok precyzyjnie i wolno, bez niepotrzebnego wzrostu temperatury i napowietrzania soku. Używając wyciskarki, można wycisnąć sok z większości gatunków owoców, warzyw oraz ziół. Po przygotowaniu soku można go przechowywać  w lodówce do 72 godzin. Istotne jest to, że sok nie traci wówczas składników odżywczych i witamin, a ponadto jego konsystencja pozostaje jednolita.

MPM MSO-12M

Jednym z systemów zabezpieczeń jest blokada uniemożliwiająca uruchomienie sprzętu, jeśli poszczególne części nie zostały prawidłowo złożone. Gdy urządzenie jest niekompletne, nie ma możliwości uruchomienia go. Podobnie, gdy podczas pracy poluzuje się pokrywa, to urządzenie również się zatrzyma.

Jak otrzymać sok bogaty w witaminy

Otrzymanie pysznego soku wymaga nie tylko posiadania odpowiedniego sprzętu, ale także stosowania wysokiej jakości produktów. Nie ma mowy, o otrzymaniu dobrego, pożywnego soku, gdy dozowane warzywa i owoce są przejrzałe lub znajdują się na skraju świeżości. Bardzo miękkie produkty albo te wysuszone są trudne w obróbce, a ponadto otrzymuje się z nich bardzo mało soku. Duże znaczenie ma wcześniejsze, prawidłowe przygotowanie produktów. W tej wyciskarce można stosować produkty, bez wcześniejszego obierania ich. Co nie znaczy, że można je wrzucić od razu bez uprzedniego dokładnego umycia, a niejednokrotnie sparzenia skórki.

sok owocowy

Należy pamiętać, że większość owoców i warzyw przebywa długą drogę, zanim trafi na nasz stół. Mogą nosić ślady środków konserwujących, pestycydów lub olejów. Warto o tym pamiętać i przed wyciskaniem soków porządnie umyć owoce i warzywa.  Przygotowane soki z jabłek mogą różnić się od siebie smakiem i klarownością. Zalecane jest, aby do tego typu soków dodawać kilka kropel soku z cytryny. Wówczas proces brązowienia soku się opóźnia. Zanim wrzucimy do wyciskarki warzywa korzeniowe, warto usunąć z nich wcześniej natki i liście. Używając tego urządzenia, nie jest z kolei zalecane wyciskanie soków z porzeczek i rabarbaru. Warto także wiedzieć, że liście rabarbaru są trujące, nie powinno się ich jeść. Jeśli powstały sok okaże się zbyt gęsty, można go rozcieńczyć, najlepiej wodą mineralną. Tutaj kupisz wyciskarkę wolnoobrotową MPM MSO-12M.

Czyszczenie wyciskarki MPM

Po zakończonej pracy przychodzi najmniej lubiany moment, czyli czas czyszczenia wyciskarki. Jeśli będziemy myć poszczególne elementy od razu po przygotowaniu soku, to będzie można je o wiele łatwiej doczyścić. Pojemniki nie posiadają załamań ani trudno dostępnych zakamarków, co znacznie ułatwia proces czyszczenia. Ponadto te elementy można myć w zmywarce.

Część silnikowa nie nadaje się do mycia ani w zmywarce, ani pod bieżącą wodą. Można ją jedynie przecierać ściereczką, po czym wytrzeć do sucha. Niektóre produkty mogą pozostawiać plamy na elementach, które mają styczność z produktami i ich sokiem. W tym przypadku poniekąd nie mamy tego problemu, bo urządzenie utrzymane jest w ciemnej kolorystyce i ewentualne przebarwienia nie są widoczne.

Czy warto kupić wyciskarkę MPM MSO-12M

Wyciskarka nie dysponuje dużą mocą silnikową, ale w tym przypadku to lepiej. Duża moc jest cechą pożądaną w przypadku sokowirówek. W przypadku wyciskarek większe znaczenie mają zastosowane w nich mechanizmy. Opisywany model będzie doskonałym wyborem zarówno dla małej, jak i licznej rodziny. Sam proces uzyskiwania soku nie jest może zbyt szybki, ale jakość soku jest doskonała. Sprawdź aktualną cenę wyciskarki MPM MSO-12M.

sok z MPM MSO-12M

Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej MPM MSO-12M można codziennie delektować się pysznym, zdrowym i świeżo wyciskanym sokiem. Pijąc soki regularnie, można odczuć wyraźną poprawę ogólnego samopoczucia. Zakup takiego sprzętu jest zatem dobrą inwestycją, którą na pewno docenią nasi bliscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 − 6 =