Wyciskarka do cytrusów Łucznik CJ-1861

Ocena

Zdrowe soki powinny na stałe zagościć w dobrze zbilansowanej diecie. Wybór urządzeń, dzięki którym można wycisnąć sok we własnym domu, jest ogromy. To, jakiego typu sprzęt wybierzemy, w dużej mierze zależy od tego, jakich rezultatów oczekujemy, a także, w jakich sokach gustujemy. Lubiąc jedynie soki kwaskowate, nie warto inwestować w drogi sprzęt do wyciskania soków, wystarczy zaopatrzyć się w wyciskarkę do cytrusów. Są to tanie urządzenia, które zajmują niewiele miejsca na kuchennym blacie. Jednym z nich jest wyciskarka Łucznik CJ-1861.

Wyciskarka Łucznik CJ-1861

Modelem, który odznacza się bardzo niską ceną, jest Łucznik CJ-1861. Jest to prosta, klasyczna wyciskarka do cytrusów. W całości wykonana jest z tworzywa sztucznego. Dominującym kolorem jest biel, ale są także akcenty w kolorze zielonym. Co ważne, pojemnik na sok jest przezroczysty, więc mamy kontrolę nad ilością wyciskanego soku. Urządzenie ma silnik o mocy 40 W. Jest to wystarczająco, by móc szybko wycisnąć sporą ilość soku. Z reguły tego typu urządzenia są wyposażone w silnik o mocy 20 – 85 W. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę wyciskarki Łucznik CJ-1861.Wyciskarka do cytrusów Łucznik CJ-1861Jest to cecha, na którą warto zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniej wyciskarki. Im większa moc, tym szybciej i efektywniej można uzyskiwać sok.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Łucznik CJ-1861

Zalety Wady
 • Ładna kolorystyka
 • Dokładna praca
 • Łatwa i intuicyjna obsługa
 • Szybkie czyszczenie
 • Prosty montaż i demontaż
 • Duży zbiornik na sok
 • Bardzo niska cena
 • Plastikowa obudowa

Niezwykle trudno wymienić wady tego sprzętu. Głównie dlatego, że jest to sprzęt z tzw. niższej półki cenowej. Nie wypada więc narzekać na to, że wszystkie elementy są wykonane z plastiku, bo ma się tego świadomość, decydując się na jego zakup. Współpraca z tą wyciskarką jest pomyślna, a efekty wyciskania są zadowalające, a gruncie rzeczy o to właśnie chodzi.

Wyposażenie wyciskarki Łucznik CJ-1861

Decydując się na model Łucznik CJ-1861, w zestawie otrzymamy:

 • Podstawa urządzenia z silnikiem
 • Dzbanek na sok o pojemności 1,2 litra – jest to spora pojemność, więc z powodzeniem możemy przygotować zdrowy sok dla całej rodziny lub przyjaciół. Jest to dobre rozwiązanie i wpływa na pozytywną ocenę tego urządzenia.
 • Uniwersalny stożek wyciskający wykonany z plastiku w kolorze zielonym – stosujemy go, gdy chcemy uzyskać sok z grejpfrutów, pomarańczy, cytryn lub mandarynek. W zestawie jest tylko jeden stożek, więc nie ma możliwości dopasowania rozmiaru stożka do średnicy cytrusa, z którego wyciskamy sok.
 • Sitko uniemożliwiające przedostawanie się pestek i miąższu do soku – wyciskając dużą ilość soku, należy je regularnie opróżniać. Jest łatwe do utrzymania w czystości i doskonale separuje miąższ od soku.
 • Przezroczysta pokrywa chroniąca urządzenie przed osiadaniem kurzu
 • Nóżki antypoślizgowe – przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo i stabilność podczas pracy.
 • Kabel zasilający – po skończonej pracy można go spiąć złączką. Niestety nie znajdziemy w tym modelu schowka na kabel. Jest on na tyle długi, że z powodzeniem możemy postawić urządzenie w miejscu niedostępnym dla dzieci, a także z daleka od zlewu i kuchenki.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Polskie wyciskarki do cytrusów Łucznik

Łucznik to polska marka, będąca liderem na rynku maszyn do szycia. Mimo to w jej ofercie znajdziemy także drobne urządzenia AGD, takie jak ta wyciskarka. Jest ona bardzo lekka i z łatwością można ją przenosić lub zabierać ze sobą, gdy gdzieś wyjeżdżamy. Jej wymiary sprawiają, że mieści się w każdej kuchennej szafce. Na dzbanku znajdziemy miarkę. Trzeba przyznać, że ten element jest mocną stroną tego urządzenia. Dzbanek jest spory, więc za jednym razem można przygotować sok dla kilku osób. Ma on wygodny uchwyt i dziobek, dzięki któremu z łatwością przelejemy przygotowany sok do szklanek.

Wyciskarka do cytrusów ma prostą budowę, dlatego złożenie jej, a także demontaż, to czynności, które nie powinny sprawić najmniejszych problemów. Ważne jest, by postawić ją na stabilnej powierzchni. Powinna być czysta, tak samo, jak nóżki antypoślizgowe, które znajdują się na spodzie podstawy zasilającej. Gdy będą mokre, to podczas wyciskania urządzenie może przemieszczać się po blacie. Najlepiej ustawić ją z dala od zasięgu najmłodszych dzieci. Jeśli upadnie, to już raczej nie będzie się do niczego nadawać, bo wygląda na delikatną.

Jak działa wyciskarka Łucznik CJ-1861

Zanim przystąpimy do wyciskania soków z naszych ulubionych cytrusów, należy umyć stożek, sitko i dzbanek pod bieżącą wodą. Elementy te mogą być zakurzone. Gdy wyschną, to na podstawę silnika nakładamy dzbanek, a następnie sitko i stożek. Tak przygotowane urządzenie jest gotowe do współpracy. Model ten to wyciskarka automatyczna, w związku z tym jej obsługa nie wymaga wiele wysiłku ze strony użytkownika. W zestawie znajdziemy jeden uniwersalny stożek. Nie mamy zatem możliwości dopasowania rozmiaru stożka do rodzaju wyciskanego cytrusa. cytrusyW niektórych modelach wyciskarek znajdziemy dwa stożki. Takie rozwiązanie wpływa na wygodę użytkowania urządzenia, ale z racji tego, że urządzenie to jest bardzo tanie, trudno oczekiwać tego typu udogodnień. Cena tej wyciskarki jest porównywalna do kosztu zakupu wyciskarki manualnej, czyli takiej, której użytkowanie wymaga od użytkownika większego zaangażowania, a także siły.

Wyciskając owoce za pomocą ręcznych urządzeń, dużą rolę odgrywa siła, z którą dociskamy owoc do stożka. Ponadto nie unikamy wówczas ręcznego obracania owocem, a wypływający sok sprawia, że zachowanie higieny podczas wyciskania jest niemal niemożliwe. Używając wyciskarki do cytrusów Łucznik CJ-1861 jest całkowicie na odwrót. Wskazany jest delikatny nacisk na stożek. Urządzenie i tak dokładnie wyciśnie każdą kroplę soku ze stosowanego cytrusa. Kup teraz wyciskarkę Łucznik CJ-1861.

Selekcja owoców i wyciskanie soku  z cytrusów

Istotny jest wybór i dokładna selekcja cytrusów, z których przygotowujemy soki. Powinny być one dojrzałe, ale nie przejrzałe. Zbyt miękkie, nieświeże owoce potrafią popsuć cały smak soku. Przed wyciskaniem cytrusów trzeba je dokładnie umyć, a następnie przekroić na pół. Każdą połówkę przyciskamy do stożka. Sok spływa wówczas do dzbanka, który znajduje się pod stożkiem i sitkiem. Wszystkie pestki i miąższ zbierają się właśnie w sitku. Urządzenie to odznacza się dwukierunkowym ruchem stożka. Kierunek zmieniamy poprzez uniesienie cytrusa. Dzięki takiemu rozwiązaniu owoce wyciskane są bardzo dokładnie. Dodatkowo biorąc pod uwagę sporą moc silnika, trzeba przyznać, że wyciskarka odznacza się dużą wydajnością.

Funkcje wyciskarki Łucznik CJ-1861

Warto zapoznać się z funkcjami, którymi dysponuje ten sprzęt. Jak można się domyślić, nie ma ich zbyt wiele, ale mimo wszystko należy je wymienić.

 • Dwukierunkowe obroty stożka – gwarantują jeszcze lepsze efekty wyciskania owoców. Aby zmienić kierunek obrotu stożka, wystarczy zmniejszyć lub zwiększyć nacisk.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – w tej wyciskarce nie ma przycisku start/stop. Włącza się za każdym razem, gdy przyciśniemy owoc do stożka, a wyłącza się, gdy ściągniemy owoc ze stożka.

To wszystkie możliwości tego urządzenia. Jego konstrukcja sprawia, że inne rozwiązania i udogodnienia byłyby zbędne. W modelach, w których nie ma dzbanka na sok i spływa on bezpośrednio do podstawionej szklanki, zastosowano zabezpieczenia zapobiegające kapaniu.

sok z cytrusa

W tym przypadku, takie rozwiązanie nie ma racji bytu. Użytkując tę wyciskarkę, warto zwracać uwagę na to, czy silnik nie jest za bardzo rozgrzany. Może się tak zdarzyć, gdy wyciskarka będzie pracować zbyt długo. W takiej sytuacji najlepiej wyłączyć urządzenie i poczekać aż silnik ostygnie. Przeciążenie silnika, a nawet jego zatrzymanie może nastąpić także wtedy, gdy zbyt mocno będziemy dociskać owoce do stożka. Sprawdź cenę wyciskarki Łucznik CJ-1861.

Czyszczenie wyciskarki Łucznik

Za każdym razem, gdy wyciśniemy zadowalającą ilość soku, trzeba wyjąć z dzbanka sitko i stożek. Pojemnik na sok został tak zaprojektowany, żeby zapobiec rozchlapywaniu soku podczas przelewania go do szklanki. Dziobek jest idealnie wyprofilowany i rzeczywiście każda kropla soku trafia tam, gdzie powinna. Podczas wyciskania dużej ilości soku. A w tym przypadku można wycisnąć aż 1,2 litra, sitko trzeba opróżniać dość często. Jeśli tego nie zrobimy, to sok i miąższ mogą wypływać z sitka na blat i urządzenie. Będzie to skutkowało nie tylko dodatkowym sprzątaniem, ale także może doprowadzić do uszkodzenia podstawy silnikowej. Jest to bowiem element, który nie może mieć kontaktu z żadnymi płynami.

W sitku gromadzą się wszelkie pozostałości, czyli pestki i miąższ. Gdy sitko będzie zapchane, to wygoda i efektywność pracy znacznie zmaleją. Sok nie będzie mógł swobodnie przepływać, więc dłużej będziemy czekać na zadowalające rezultaty wyciskania. W tym modelu nie zastosowano funkcji regulacji ilości miąższu w soku, który przygotowujemy. W związku z tym miąższ osiada na sitku w całości.

Jak często czyścić wyciskarkę

Żeby sok odznaczał się dobrym smakiem, należy używać tylko dokładnie wyczyszczonego urządzenia. Najlepiej czyścić wyciskarkę bezpośrednio po wyciśnięciu soku z cytrusów. Miąższ szybko zasycha, a tym samym staje się trudny do usunięcia szczególnie z sitka. Ten element najlepiej czyścić szczoteczką, cały proces trwa wówczas zaledwie chwilę. Stożek jest wykonany z zielonego plastiku, więc jest to dobry zabieg. Na białych stożkach bardzo często powstają plamy i zabarwienia wywołane działaniem soku. W tym przypadku tego typu zabarwienia nie są widoczne.

Mycie wyciskarki

Wszystkie odłączane części można myć pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego, neutralnego detergentu. Natomiast część z silnikiem przecieramy tylko miękką ściereczką. Nie powinna mieć styczności z wodą, gdyż może ulec uszkodzeniu. Ważne jest, żeby pamiętać, aby podczas czyszczenia wyciskarki odłączyć ją od zasilania. Elementem, który również należy regularnie czyścić, jest przezroczysta pokrywka chroniąca części, które mają kontakt z żywnością przed kurzem. Zakładamy ją na wyciskarkę za każdym razem, gdy złożymy ją po umyciu. W ten sposób sprzęt jest zawsze gotowy do użytku. Sprawdź dostępność wyciskarki Łucznik CJ-1861 w sklepach.

Czy warto kupić wyciskarkę Łucznik CJ-1861

Łucznik CJ-1861 jest tanim, prostym w budowie i obsłudze urządzeniem. Jest doskonałą propozycją dla osób ceniących prostotę. Nie ma tu zbędnych bajerów, tylko to, co rzeczywiście jest konieczne do uzyskania smacznego, kwaskowatego soku. Warto więc zainteresować się tym modelem, jeśli nie chce się wydawać „małej fortuny”, a ma się zamiar pić dobre soki przygotowane w zaciszu własnej kuchni. Zakup wyciskarki do cytrusów może być pierwszym krokiem w zmianie swojego sposobu odżywiania na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 × 12 =