Wyciskarka wolnoobrotowa Hendi 221044

Ocena

Wybór odpowiedniej wyciskarki wolnoobrotowej z całą pewnością nie jest prosty. Poszukujemy produktów w przystępnej cenie, odznaczających się atrakcyjnym wzornictwem i sporą wydajnością. Jeśli wśród ogromu modeli, które znajdują zastosowanie w domowych kuchniach, nie ma sprzętu, który wzbudziłby nasze zainteresowanie, to warto zainteresować się sprzętem, który możemy zaobserwować w profesjonalnych kuchniach na całym świecie. Mowa o urządzeniach marki Hendi. Ich sprzęty cieszą się uznaniem zarówno restauratorów, jak i indywidualnych użytkowników. Dziś przedstawimy recenzję wyciskarki wolnoobrotowej Hendi 221044.

Wyciskarka do soków Hendi 221044

Model Hendi 221044 z całą pewnością sprawdzi się także w domowej kuchni. Odznacza się niebanalnym designem i ciekawym sposobem dozowania produktów.Wyciskarka do soków Hendi 221044

Urządzenie to przyda się, gdy mamy zamiar przygotować soki warzywne, owocowe lub domowe lody. Ma obudowę z uchwytem, która wykonana została z satynowego aluminium i czarnego tworzywa ABS. Wyciskarka ta jest dość ciężka, ale nie ma się co dziwić, to porządny, solidny sprzęt. Ma ona silnik o mocy 250 W i ciekawe wyposażenie, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Hendi 221044

Zalety Wady
 • Niebanalny design
 • Przystępna cena
 • Łatwa obsługa
 • Prosty montaż i demontaż
 • Szybkie czyszczenie
 • Wydajność
 • Bogate wyposażenie
 • Bardzo cicha praca
 • Brak

Codzienna współpraca przebiega bez większych zastrzeżeń, w związku z tym trudno dopatrzyć się jakiejkolwiek wady w funkcjonowaniu tego urządzenia. Warto stosować się do porad zawartych w instrukcji obsługi, aby jak najdłużej cieszyć się nienagannym funkcjonowaniem wyciskarki. Warto wiedzieć, że tego typu sprzęty nie nadają się do kruszenia lodu ani przerabiania produktów mrożonych, a gdy wyciskamy sok z warzyw liściastych, to oprócz nich trzeba także dozować inne, soczyste produkty. Tutaj kupisz wyciskarkę Hendi 221044.

Wyposażenie wyciskarki Hendi 221044

Hendi 221044 to profesjonalna wyciskarka do soku, która ma bardzo bogate wyposażenie.

 • Korpus urządzenia z mocnym, indukcyjnym silnikiem
 • Zbiornik na sok o pojemności 850 ml
 • Zbiornik na odpadki o pojemności 850 ml
 • Popychacz
 • Wylot soku z praktycznym, szczelnym zamknięciem
 • Misa sokowa
 • Kosz obrotowy
 • Sitko wykonane z wytrzymałej stali szlachetnej
 • Wałek ślimakowy – wykonuje wolne obroty, wiec wszystkie dozowane produkty są precyzyjnie wyciśnięte.
 • Podajnik
 • Duży otwór wsadowy
 • Mały otwór wsadowy
 • Kabel zasilający
 • Blokada
 • Szczoteczka z włosiem nylonowym do czyszczenia
 • Przełącznik włączania i regulacji prędkości – znajdziemy na nim oznaczenie „0”, „I” i „R”. To nim sterujemy urządzeniem.
 • Nóżki antypoślizgowe – urządzenie stoi stabilnie na blacie i nie przemieszcza się nawet podczas wyciskania dużej ilości owoców i warzyw.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Jak działa wyciskarka Hendi 221044

Współpraca z tą wyciskarką przebiega bardzo sprawnie. Na zadowolenie z całą pewnością wpływa także bardzo cicha praca urządzenia, bo emituje hałas o wartości zaledwie 65 dB. W związku z tym można włączać wyciskarkę o każdej porze, bez obaw o to, że wydawane przez nią dźwięki będą przeszkadzały domownikom lub gościom.  Wszystkie elementy wyciskarki zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. I tak np. stelaż sitka i jego części, a także wałek ślimakowy są zrobione z tritanu. Dodatkowo wszystkie części są wolne od szkodliwego dla zdrowia BPA.

Wyciskarka Hendi 221044

Urządzenie ma odmienny system dozowania produktów w porównaniu z innymi sprzętami tego typu. Mamy bowiem do dyspozycji aż dwa otwory wlotowe, mały i duży. Ten drugi ma aż 83 mm średnicy, wiec z powodzeniem możemy dozować duże warzywa i owoce bez wcześniejszego krojenia ich na małe kawałeczki. Otwór ten ma zabezpieczenie, które uniemożliwia włożenie do niego dłoni. Mały otwór wlotowy ma średnicę 42 mm. Długie warzywa takie jak pietruszka, por lub marchewka, dozujemy do niego, dociskając je dołączonym do zestawu popychaczem. Sprawdź cenę wyciskarki Hendi 221044.

Popularność wolnoobrotowych wyciskarek

Wyciskarki wolnoobrotowe cieszą się dużą popularnością, mimo że nie należą do tanich urządzeń. Chcemy je mieć, bo podczas procesu powolnego wyciskania nie dochodzi do utleniania, a tym samym otrzymane soki nie są ubogie w witaminy i składniki odżywcze. Ponadto nie są rozwarstwione. sokiSoki przygotowywane za pomocą wyciskarki są od razu wchłaniane przez nasz organizm. Mając ten sprzęt, można tworzyć autorskie kombinacje owoców i warzyw, a w rezultacie otrzymywać smaczne soki, których nie sposób znaleźć na sklepowej półce. W wyciskarce jest zastosowany 2 – stopniowy proces wyciskania.

Wałek ślimakowy dokładnie wyciska dozowane produkty bez drastycznego rozrywania ich i ucierania. W związku z tym otrzymujemy w rezultacie o wiele więcej soku niż w przypadku stosowania np. sokowirówki. Już po przygotowaniu pierwszej szklanki soku zauważymy znaczącą różnicę w smaku i konsystencji, w porównaniu z sokiem, który kupujemy w sklepie.

Jak działa wyciskarka Hendi 221044

Decydując się na ten sprzęt, otrzymamy go w stanie złożonym. Można zatem pomyśleć, że od razu można przystąpić do pracy. Nie do końca tak jest. Warto przed rozpoczęciem wyciskania umyć wszystkie elementy, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością. To, że sprzęt jest nowy, nie znaczy, że nie jest zakurzony. Do montażu możemy przystąpić dopiero wtedy, gdy wszystkie elementy obeschną.

Korpus urządzenia powinien być postawiony na stabilnym podłożu i najlepiej poza zasięgiem najmłodszych dzieci. Złożenie urządzenia nie powinno zająć wiele czasu. Z reguły za pierwszym razem montaż trwa nieco dłużej. Do korpusu wyciskarki musimy włożyć misę sokową i upewnić się, że jest prawidłowo przymocowana. Następnie montujemy sitko. Jego zagłębienie powinno znajdować się na tej samej wysokości co czerwona kropka widoczna na misie. Kolejnym krokiem jest wkręcenie wałka ślimakowego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po czym przystępujemy do założenia podajnika. To praktycznie wszystko. Przed samym wyciskaniem podkładamy jeszcze pojemniki pod wylot pulpy i soku.

Zanim podłączymy wyciskarkę do zasilania, warto uprzednio przygotować wszystkie produkty, z których chcemy wycisnąć sok. Powinny być one dokładnie umyte. Ponadto z owoców i warzyw, które mają twardą skórkę, należy ją usunąć. Tak samo w przypadku pestek, które znajdziemy np. w brzoskwiniach lub wiśniach. Hendi 221044Z jabłek nie ma konieczności usuwania gniazd nasiennych. Te produkty, które nie mieszczą się w podajniku, należy pokroić na mniejsze kawałeczki. Warto pamiętać o tym, żeby za jednym razem nie dozować do podajnika zbyt dużej ilości warzyw i owoców. Podczas wyciskania nie trzeba się spieszyć. Gdy umieścimy produkt w podajniku, to zostanie on automatycznie wciągnięty przez obracający się wałek ślimakowy i wyciśnięty sok trafi do szklanki lub dzbanka, a miąższ do pojemnika na odpadki.  Do zestawu został dołączony popychacz, jednak należy go używać tylko wówczas, gdy dojdzie do zablokowania produktów w podajniku. Kliknij by dokonać zakupu wyciskarki Hendi 221044.

Funkcje wyciskarki Hendi 221044

Wyciskarka wolnoobrotowa Hendi 221044 ma kilka ciekawych funkcji. Korzystając z nich, można bez problemu przygotować smaczne soki i nie tylko. Warto znać jej możliwości, żeby w pełni wykorzystać jej potencjał:

 • Możliwość dozowania całych warzyw i owoców, pod warunkiem, że mieszczą się w otworze wlotowym. Jeśli nie, to niestety zajdzie konieczność pokrojenia owoców i warzyw w paski lub kostki.
 • Blokada kapania soku – dzięki niej mamy przede wszystkim mniej sprzątania po skończonym wyciskaniu. Żadna kropla soku nie kapie na blat.
 • Zabezpieczenie magnetyczne przed włączeniem wyciskarki w przypadku nieprawidłowego złożenia głowicy.
 • Funkcja biegu wstecznego – używamy jej w przypadku zablokowania produktu.
 • Automatyczne oddzielanie miąższu – oddzielony miąższ wpada do pojemnika na odpadki. To, jak często trzeba będzie go opróżniać, zależy od tego, ile produktów będziemy przetwarzać za jednym razem.
 • Tryb szybkiego czyszczenia wyciskarki – można szybko przepłukać urządzenie w przerwie między jednym a drugim wyciskaniem soku. Proces ten nie może jednak zastąpić klasycznego mycia, łącznie z demontażem wyciskarki.

Wyciskarka wyposażona jest w przełącznik, dzięki któremu mamy możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia, a także uruchomienie biegu wstecznego. Wyciskarka wolnoobrotowa Hendi221044Przydaje się on, gdy dojdzie do zablokowania produktu. Wówczas ślimak wykonuje ruch wsteczny. Jest to przydatna funkcja, jednak nie zawsze udaje się odblokować produkt. Jeśli włączenie tego trybu nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to trzeba zdemontować wyciskarkę i usunąć przyczynę „usterki” ręcznie. Wyciskarka powinna być w chwili demontażu wyłączona od zasilania.

Czyszczenie wyciskarki Hendi

Ciekawym pomysłem jest także zastosowanie systemu szybkiego oczyszczania wyciskarki. Przydaje się, gdy mamy zamiar wyczyścić sprzęt między jednym a drugim użyciem. Z reguły wtedy, gdy przygotujemy zróżnicowane soki. Żeby wyczyścić w ten sposób urządzenie, wystarczy podstawić pod wylotem soku pojemnik i przez otwór wlotowy wlać czystą wodę. Po włączeniu wyciskarki elementy zostają oczyszczone. Jeśli wypływająca woda jest czysta, to znak, że można przystąpić do kolejnego wyciskania soków. Warto przy tym pamiętać, że używanie tej funkcji nie może zastępować standardowego czyszczenia, które trzeba przeprowadzić po wyciskaniu soku. Wyciskarka może być włączana tylko wtedy, gdy są w niej produkty, w przeciwnym razie może dojść do przegrzania silnika.

Czyszczenie wyciskarki nie jest kłopotliwe, jeśli czyści się ją od razu po wyciśnięciu soku z owoców lub warzyw. Żadna część urządzenia nie nadaje się do mycia w zmywarce. Można myć je tylko ręcznie pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Część silnikowa to „serce” urządzenia, więc nie można jej moczyć. Może to doprowadzić to bezpowrotnego uszkodzenia sprzętu. Stosując się do zaleceń, jest duża szansa, że urządzenie będzie działać bezawaryjnie i długo. Przy czym warto wiedzieć, że maksymalny czas pracy wyciskarki nie powinien przekroczyć 60 sekund. Po upływie tego czasu trzeba ją wyłączyć i poczekać, aż korpus z silnikiem ostygnie. Na dole misy sokowej możemy zauważyć uszczelkę. Zapobiega ona wyciekaniu soku przez wylot miąższu. Podczas montażu zawsze trzeba sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona i czy jest prawidłowo założona. Z czasem może ulec wytarciu, dlatego jest to element, który trzeba co jakiś czas wymieniać. Nie jest on drogi. Sprawdź gdzie kupić Hendi 221044.

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową Hendi 221044

Decydując się na zakup tego modelu, zyskamy w swojej kuchni funkcjonalne urządzenie, bez którego w niedługim czasie trudno będzie wyobrazić sobie przygotowywanie zdrowych napojów. Soki przygotowane w ten sposób są bogate w witaminy i minerały, wiec pozytywnie wpływają na zdrowie. Jest to zatem inwestycja, która na pewno się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 − 15 =