Wyciskarka Eldom Perfect Juicer PJ475

Ocena

W dzisiejszym świecie pełnym przetworzonej żywności, coraz częściej poszukujemy rozwiązań zdrowych, naturalnych i zawierających jak najmniej chemii. Rośnie nasza świadomość jako konsumentów. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, ile zdrowe odżywianie znaczy i że zbilansowane posiłki są gwarantem zdrowia i długowieczności. Dlatego też zauważyć można rosnące zainteresowanie sokowirówkami i wyciskarkami wolnoobrotowymi. Chcemy zadbać o piąty posiłek dziennie, który powinien być porcją owoców i warzyw. Można w prosty i smaczny sposób o to zadbać za sprawo świeżo wyciśniętego soku owocowego lub warzywnego. Zanim jednak dokonamy zakupu, dobrze jest zasięgnąć języka i sprawdzić, który z oferowanych na rynku sprzętów najbardziej odpowiada naszym potrzebom, jaki przedział cenowy nas interesuje i czym powinna się charakteryzować sokowirówka bądź wyciskarka, którą chcemy nabyć. Czy jest funkcjonalna, czy odpowiada waszym wymaganiom. Dzisiaj możecie poznać naszą opinię na temat wyciskarki Eldom Perfect Juicer PJ475.

Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475

Przedstawiamy wam wyciskarkę wolnoobrotową Eldom Perfect Juicer PJ475. Jest to z pewnością rozwiązanie zdrowe, ale i nowoczesne, jeśli chodzi o wyciskanie warzyw i owoców. W odróżnieniu od anachronicznych sokowirówek, wyciskarki nie tną i nie ścierają produktów, a przez to nadają się również do ziół czy liściastych warzyw, które w pełni wykorzystują. Eldom Perfect Juicer PJ475Z kolei w wyciskarkach o szybkich obrotach, wszystko się podgrzewa, przez co wraz z temperaturą, uciekają cenne substancje odżywcze – witaminy i inne mikroelementy, tak istotne w zdrowym odżywianiu. Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475 nie szatkuje owoców ani nie grzeje powstałego soku, a miażdży warzywa, zioła, ziarna czy owoce, a dopiero tak powstałą miazgę przeciera przez sito. Dzięki temu wszystko, co najcenniejsze, zostaje wyciśnięte do misy.

Specyfikacja wyciskarki Eldom Perfect Juicer PJ475

Poznaj cechy wyciskarki wolnoobrotowej Eldom Perfect Juicer PJ475 oraz zawartość zestawu.

 • Wszystkie części wykonane z część BPA Free (certyfikat części wolnych od bisfenolu A)
 • 30% więcej soku w porównaniu z wyciskarkami o podobnej mocy
 • Wygodny i szeroki otwór wlotowy (zmieści nawet całe owoce)
 • Cicha, komfortowa praca
 • Certyfikowane zabezpieczenia SAFETY LOCK
 • Dodatkowy bieg wsteczny silnika (2 kierunki pracy)
 • Technologia HEAVY PRESS
 • Ekonomiczny (400W)
 • Komplet zawiera dodatkowy filtr wykonany ze stali nierdzewnej
 • Dwuletnia gwarancja producenta
 • Szczoteczka do czyszczenia w zestawie
 • W zestawie popychacz
 • Stopki antypoślizgowe w zestawie
 • Aż dwa pojemniki o pojemności 1 litra na sok oraz na odpadki
 • Lekka konstrukcja (waga całkowita do zaledwie 4,90 kg)

To ciekawe rozwiązanie dla aktywnych i chcących żyć zdrowo. Eldom Perfect Juicer PJ475 powinna jednak zainteresować również miłośników nowych i ekonomicznych technologii. Kup teraz wyciskarkę Eldom PJ475.

Mocne i słabe strony wyciskarki Eldom

Wyciskarka Eldom Perfect Juicer PJ475 zadowoli nawet najbardziej wybrednych konsumentów. Jest niedroga w utrzymaniu (to jedyne 400W mocy), cicha i wydajna. Zestaw jest kompletny i pozwala na przykład na wybór grubości oczek, na jakich wyciskany będzie sok. sito Eldom Perfect Juicer PJ475Na drobnych oczkach uzyskamy rzadszy sok, natomiast w przypadku grubych ok, otrzymany sok będzie gęstszy, konsystencją przypominający przecierowy sok. Grube oka są również przydatne w przypadku a przykład zup-kremów lub przecierów dla dzieci. To zdrowa alternatywa dla kupnych produktów tego rodzaju. Oba pojemniki – zarówno ten na sok, jak i ten na odpadki ma pojemność jednego litra, co pozwala na produkcję naprawdę dużej ilości płynu.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Eldom Perfect Juicer PJ475

Zalety Wady
 • niedroga w utrzymaniu
 • cicha praca
 • wydajność
 • możliwość przygotowania rzadkiego bądź gęstego soku
 • możliwość przygotowania zup i przecierów
 • duże pojemniki
 • Brak

Trudno mówić o wadach takiego rozwiązania. Na pewno żadna z nich nie jest na tyle rażąca, by odwiodły nas od zakupu. To są właściwie niewielkie niuanse. Przy niskich obrotach sok powstaje wolniej niż w przypadku sokowirówki, jednak wciąż jest to niecałe cztery minuty na litr powstałego soku. Należy również pamiętać, że sprzęt przystosowany jest do użytku domowego i nie powinien pracować dłużej niż trzydzieści minut bez przerwy. Oczywiście, zależy to od twardości warzywa czy owocu, jednak średnio przez pół godziny można otrzymać jakieś siedem i pół litra soku. To wciąż bardzo dużo! Trudno zatem określać to mianem wady. Raczej specyfikacji, o której trzeba pamiętać przy użytkowaniu sprzętu.  Ponadto, w urządzeniu zamontowany jest system zabezpieczający przed przegrzaniem. Dzięki temu nie musimy się martwić, że spalimy silnik – jest to fizycznie niemożliwe.

Jak działa wyciskarka Eldom Perfect Juicer PJ475

Jeśli decydujemy się na wybór wyciskarki wolnoobrotowej, a nie sokowirówki, prawdopodobnie robimy przysługę swojemu organizmowi oraz portfelowi. Dzięki wyciskarce możemy uzyskać aż do 30% więcej soku niż z sokowirówki, co zdaje się rozwiązaniem po prostu rozsądnym ekonomicznie. Ponadto, co również nie pozostaje bez znaczenia, mechanizm działania obu urządzeń pozwala na wykorzystanie w różnym stopniu warzyw i owoców. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Sprawdź, ile kosztuje wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475.

W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarki działają na wolnych obrotach, co oznacza, że do wyciskania soku wykorzystują siłę miażdżenia. Warto wspomnieć, że sposoby działania to działanie wieloetapowe. Najważniejszym elementem jest wałek ślimakowy, który obraca się, miażdżąc i wyciskając tym samym sok. ślimak Eldom Perfect Juicer PJ475Wałek ten musi być szczególnie wytrzymały, ponieważ to on wykonuje lwią część pracy. Obraca się on z niewielką prędkością (waha się to pomiędzy 60-120 obrotów na minutę, oczywiście to wszystko zależy od modelu wyciskarki). Dlaczego niskie obroty są tak ważne w procesie wyciskania soku? Przy wysokich obrotach podczas wyciskania powstały napój napowietrza się, a wraz z powietrzem ulatują ważne substancje odżywcze, które są głównym atutem soków świeżo wyciskanych z owoców i warzyw. Jeśli natomiast chodzi o sokowirówki, podczas wyciskania owoców w taki sposób, sok się nagrzewa, co również powoduje uwalnianie się cennych witamin i minerałów do powietrza, a co za tym idzie – pozbycie się ich z soku.

Proces pozyskiwania soku za pomocą wyciskarki Eldom PJ475

Proces powstawania soku świeżo wyciśniętego z warzyw czy owoców za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej jest kilkuetapowy. Zaczyna się od miażdżenia z dużą siłą owoców bądź warzyw, by rozdrobnić je, poprzerywać błony i włókna, ścianki, jakie znajdują się w miąższu. Kolejny etap to wyciskanie z powstałego miąższu, uprzednio odpowiednio zmiażdżonego. Siła, z jaką się to robi, jest bardzo duża. Dzięki temu pozyskuje się sok z całego owocu czy warzywa, a nie pozostawia na wpół wyciśniętą łupinę. Tak powstały sok bogaty jest we wszystkie witaminy, minerały i inne mikroelementy, które są zdrowe. Jest on przepuszczany jeszcze przez sito, by następnie wypłynąć do specjalnie podstawionego naczynia (które oczywiście znajduje się w zestawie).wyciskarka Eldom Perfect Juicer PJ475Powstałe w tym procesie odpadki to sucha pulpa pozbawiona jakichkolwiek właściwości odżywczych (poza zawartością błonnika). Taką pulpę po wyciśnięciu soku znaleźć możemy w zewnętrznym zbiorniku, łatwym do wyczyszczenia i łatwym do opróżnienia. Sok, jaki utrzymujemy przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej jest znacznie gęstszy i mniej klarowny niż taki, jaki uzyskaliśmy przy pomocy sokowirówki. Jak już wspominaliśmy, jest również dużo zdrowszy, bo bogatszy we wszystko to, co w owocach i warzywach najcenniejsze.

Witaminy i mikroelementy nie zostają „zabite” w procesie wyciskania i aktywne wnikają do organizmu. Jest to szczególnie istotne przy dietach roślinnych (jak na przykład wegańska), ponieważ substancje odżywcze zawarte w takim soku są znacznie bardziej przyswajalne, dzięki temu pomagają zadbać o odpowiednią gospodarkę witaminową organizmu. Co istotne, taki sok jest również mniej spieniony (po tym właśnie poznać można mniejszy stopień napowietrzenia), a co za tym idzie, mniejszą ilość cząsteczek tlenu zawartych w takim napoju. Pozwala to na to, by okres przydatności do spożycia takiego soku był dłuższy – nie 24 godziny, jak w przypadku sokowirówki, a nawet 72. Należy jednak pamiętać, że tak przygotowany napój należy przechowywać w lodówce, by zapobiec jego zepsuciu. Warto również pamiętać o tym, by taki napój zabezpieczyć w lodówce, by nie przesiąkał aromatem jej zawartości. Sprawdź dostępność i cenę wyciskarki wolnoobrotowej Eldom.

Czy warto kupować Eldom Perfect Juicer PJ475

Pamiętać należy o tym, by używać jej zgodnie z przeznaczeniem. To znakomity sprzęt w bardzo przystępnej, jak na swoje walory, cenie. Z pewnością będzie nam służyć długie lata. Jakość i dbałość, z jaką wykonane są poszczególne elementy pozwala nam tak twierdzić. Ponadto, wszystko jest trwałe. Sprzęt jest cichy i przystępny, trudno zatem się zastanawiać, czy warto kupować, bo praktycznie wszystko przemawia za tym, że warto. wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475Solidny mechanizm wytworzony jest z materiałów w całości zdrowych zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Duży otwór, jaki znajduje się u wlotu maszyny, pomieści nawet całe owoce takie, jak jabłka. Bieg wsteczny pomoże w przypadku zablokowania się sprzętu, nie trzeba rozbierać całości, wystarczy cofnąć kilka ruchów, by odzyskać zaklinowany element. Łatwy w obsłudze, montażu i demontażu sprzęt sprawi, że dbanie o zdrowie będzie nie tylko smaczny, ale i wygodne.

Takie technologie pozwalają na uzyskanie nawet dwa razy więcej soku niż przy przeciętnej sokowirówce. Wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475 zapewnia również wyciśnięcie soku z praktycznie wszystkich warzyw, ziół i owoców. Buraki, seler, pietruszka, a nawet kokosy czy soja (dzięki czemu można uzyskać w łatwy sposób mleko roślinne) nie będą dla takiego urządzenia problemem.soki Uzyskanie świeżego i zdrowego soku nie będzie stanowiło już kłopotu. Tego rodzaju napoje ułatwiają nie tylko zdrowe odżywianie, ale i pozwalają na wykorzystanie właściwości odchudzających, oczyszczających, a nawet leczniczych soków warzywnych i owocowych. Popularny ostatnio post dr. Dąbrowskiej opiera się właśnie na diecie warzywno-owocowej. Z pewnością łatwiej będzie go realizować, mając w zanadrzu wyciskarkę wolnoobrotową Eldom Perfect Juicer PJ475. Ponadto, takie wyciskarki są bardzo łatwe w użytkowaniu i nawet laik technologiczny będzie umiał z nich korzystać.

Zachęcamy, by zapoznać się z ofertą tego urządzenia, by sprawdzić, czy to, co znajduje się w zestawie, nas interesuje. Trudno mówić o wadach, znacznie więcej zalet ma nie tylko ta konkretna wyciskarka wolnoobrotowa Eldom Perfect Juicer PJ475, ale i inne sprzęty tego typu. Pozwalają na zdrowsze życie przy małym nakładzie czasu. Zapoznaj się z ofertą i porównaj ceny wyciskarki wolnoobrotowej Eldom Perfect Juicer PJ475.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 ⁄ 1 =