Wyciskarka do cytrusów Braun CJ3050

Ocena

Picie zdrowych, świeżo wyciskanych soków wpływa pozytywnie na nasz organizm. Warto zapewnić sobie codzienną porcję witamin bez względu na porę roku. Są wśród nas osoby, które szczególnie gustują w kwaśnych sokach z cytrusów. Przygotowanie takiego soku we własnej kuchni nie jest trudne, jeśli posiada się odpowiednie urządzenie, np. wyciskarkę do cytrusów. A jeśli jej nie mamy, to warto rozważyć jej zakup. Doskonale sprawdza się podczas wyciskania soku z grejpfrutów, mandarynek, pomarańczy i cytryn. Rozważając zakup wyciskarki do cytrusów, warto zapoznać się z recenzjami tego typu produktów, z całą pewnością okażą się pomocne i ułatwią podjęcie decyzji. Dziś przedstawiamy wyciskarkę Braun CJ3050.

Wyciskarka Braun CJ3050

Wyciskarką, której z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej, jest Braun CJ3050. Dla wielu marka ta kojarzy się przede wszystkim z produktami typu golarki lub maszynki, ale warto wiedzieć, że w ofercie znajdziemy również dobrej jakości małe AGD, czego najlepszym przykładem jest opisywane urządzenie. Wyciskarka wykonana jest z tworzywa sztucznego w kolorze białym. Ma silnik o mocy 60 W, więc jest to wystarczająco by móc liczyć na sporą wydajność urządzenia. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę wyciskarki Braun CJ3050.

wyciskarka  Braun CJ3050

Utrzymana jest w minimalistycznym, klasycznym stylu i z całą pewnością może być dopełnieniem takiej właśnie kuchni.  Wyciskarki do cytrusów odznaczają się prostą budową i są to z reguły produkty na tzw. każdą kieszeń. Nie inaczej jest w tym przypadku. Za niewielkie pieniądze można nabyć dobrej jakości urządzenie, które znacznie ułatwi pozyskiwanie smacznych soków na co dzień.

Poznaj zalety i wady wyciskarki Braun CJ3050

Zalety Wady
 • Klasyczny, elegancki design
 • Wydajność
 • Łatwe i szybkie czyszczenie
 • Prosta obsługa
 • Lekka i poręczna
 • Cicha praca
 • Brak

Model ten nie ma wad, które odbijałyby się negatywnie na jego działaniu. Przygotowane soki są smaczne, a połówki owoców są dokładnie wyżłobione. Co do jego ceny, trudno ocenić, czy jest ona wadą, czy zaletą. A to dlatego, że nie jest ona wysoka, ale z drugiej strony za tę kwotę można kupić sprzęt wykonany z lepszej jakości materiałów. W tym modelu wszystko jest plastikowe. Ponadto użytkując to urządzenie na co dzień, możemy zauważyć, że stożek obraca się tylko w jednym kierunku. W wyciskarkach, których koszt zakupu przekracza 100 złotych, z reguły są to dwukierunkowe obroty, które zapewniają szybsze i bardziej precyzyjne wyciskanie cytrusów. Biorąc pod uwagę powyższe przemyślenia, samemu należy odpowiedzieć na pytanie, czy model ten jest wart swojej ceny i czy jest tym, czego poszukujemy. Kup teraz Braun CJ3050.

Wyposażenie wyciskarki Braun CJ3050

Żeby wiedzieć, co otrzymujemy w zestawie, warto przyjrzeć się wyposażeniu wyciskarki Braun CJ3050:

 • Blok silnikowy – to element, z którym należy obchodzić się ostrożnie. Najlepiej nie stawiać wyciskarki w pobliżu zlewu. Kabel jest na tyle długi, że spokojnie można postawić sprzęt w bezpiecznym miejscu.
 • Wylot soku – wyposażony w zabezpieczenie uniemożliwiające kapanie soku na blat tzw. niekapek.
 • Zbiornik na sok
 • Stożek do wyciskania – wykonany z plastiku. Jest on połączony z sitkiem. Na sitku osiadają pestki, miąższ i wszystkie chrząstki z owoców, które wyciskamy. Żeby przepływ soku nie był zaburzony, trzeba regularnie opróżniać sitko.
 • Pokrywka – należy ją zakładać za każdym razem, gdy odstawiamy urządzenie po skończonej pracy. Zapobiega osiadaniu kurzu na częściach, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.
 • Kabel zasilający o długości 1 metra – niestety nie ma schowka, do którego można by go schować po skończonej pracy.
 • Nóżki antypoślizgowe – podczas wyciskania soków wyciskarka nie przemieszcza się po powierzchni, na której ją postawiliśmy. Stabilność to cecha, która pozytywnie wpływa na wygodę pracy.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Wyposażenie nie jest bogate, ale wydaje się wystarczające. Silnik o dużej mocy ułatwia otrzymanie pysznych soków w krótkim czasie. Niestety w tym urządzeniu mamy tylko jeden uniwersalny stożek, który stosujemy do każdego rodzaju owoców. Nie mamy zatem możliwości doboru rozmiaru stożka, do owoców, które mamy zamiar wycisnąć. Znacznym ułatwieniem jest stosowanie małych stożków do cytryn i mandarynek, a dużych do pomarańczy i grejpfrutów. Tutaj niestety tego nie ma. Model ten jest bardzo lekki i poręczny. Zajmuje bardzo mało miejsca na blacie. Wyciskarkę można zabierać ze sobą np. na wakacje, aby zawsze móc przygotować swój ulubiony sok. Tutaj kupisz wyciskarkę Braun CJ3050.

Obsługa wyciskarki Braun CJ3050

Wyciskarki automatyczne, bo do tej kategorii zaliczamy ten model, to urządzenia, które w dużej mierze wyręczają użytkownika. Użytkując ją na co dzień mamy znacznie ułatwione zadanie. Obsługa tego sprzętu jest tak prosta, że nawet osoby o małych zdolnościach manualnych, z całą pewnością sobie poradzą. Aby skorzystać z wyciskarki, trzeba zdjąć pokrywkę zabezpieczającą urządzenie przed osiadaniem kurzu.

wyciskarka do cytrusów BraunCJ3050

Pod wylotem soku umieszczamy szklankę lub dowolne naczynie, które zmieści się pod wylotem. Jest to pewnego rodzaju ograniczenie, gdyż nie wszystkie pojemniki się pod nim mieszczą. W urządzeniach, które nie mają bezpośredniego wylotu soku, tylko dzbanek, nie mamy tego problemu. Podczas wyciskania soku z cytrusów, wylot powinien być skierowany w dół. Tak, żeby sok mógł swobodnie spływać do podstawionej szklanki.

Przygotowanie cytrusów

Przed przystąpieniem do wyciskania owoców, należy je odpowiednio przygotować, czyli w pierwszej kolejności dokładnie umyć, a następnie przekroić na pół. Gdy wszystko jest gotowe, podłączamy wyciskarkę do zasilania. Korzystając z wyciskarki automatycznej, nie musimy mocno przyciskać i obracać własnoręcznie owoców. Wystarczy, że przyłożymy połówkę cytrusa do stożka i lekko przyciśniemy. W tym modelu nie znajdziemy żadnych przycisków, które umożliwiają włączenie i wyłączenie urządzenia. Uruchamia się ono, gdy przyciśniemy owoc do stożka. Zacznie się on wówczas obracać, a sok będzie spływał do szklanki. Wyłączenie również następuje automatycznie, a mianowicie wtedy, gdy ściągniemy owoc ze stożka, czyli gdy zmniejszymy nacisk na stożek. Po uzyskaniu satysfakcjonującej ilości soku podnosimy wylot. W ten sposób resztki spływającego soku nie będą kapać na blat.

Jakość wykonania wyciskarki Braun CJ3050

Podczas wyboru wyciskarki nie bez znaczenia jest strona wizualna. Na jasnych urządzeniach widać zacieki i przebarwienia powstałe na skutek działania soków. Nie zawsze udaje się je doczyścić. Ten model został wykonany z białego plastiku, więc istnieje prawdopodobieństwo, że z czasem urządzenie straci swój urok. Niektórzy zalecają przemywanie części, które są narażone na działanie soku olejem jadalnym. Może się to okazać pomocną radą, pod warunkiem, że robi się to systematycznie i od razu po wyciśnięciu soku. Wszystkie elementy, łącznie ze stożkiem zostały wykonane z plastiku.

Mimo to wydają się solidne i istnieje szansa na to, że długo posłużą. Nie znajdziemy w zestawie osobnego sitka, jest ono połączone ze stożkiem. To, jak często trzeba będzie je opróżniać, w dużej mierze zależy od tego, jaką ilość soku mamy zamiar wycisnąć. W tym przypadku sitko połączone ze stożkiem jak najbardziej się sprawdza. Nie trzeba bowiem demontować wyciskarki, czyli ściągać najpierw stożek, a następnie sitko. Jest to jeden element. Opłukanie go zajmuje zaledwie chwilkę.

Funkcje wyciskarki Braun CJ3050

Współpraca z tą wyciskarką jest bardzo przyjemna. Nie odznacza się ona mnogością funkcji, ale nie jest to zaskoczeniem. Z założenia tego typu sprzęt ma po prostu dobrze wyciskać sok, a reszta, czyli dodatkowe udogodnienia są po prostu przyjemnym bonusem wpływającym na wygodę użytkowania. Nie inaczej jest w tym przypadku.

 • Blokada kapania – to bardzo przydatne udogodnienie, dzięki któremu mamy zdecydowanie mniej sprzątania po zakończeniu wyciskania. Zabezpieczenie odblokowujemy tylko wtedy, gdy wyciskamy sok, aby mógł on spływać do podstawionego naczynia.
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie – jeśli mamy zamiar włączyć urządzenie, to wystarczy przycisnąć do stożka owoc. Wyłączanie natomiast odbywa się poprzez zwolnienie nacisku na stożek.
 • Nalewanie prosto do szklanki – wyciskany sok trafia z pojemnika, który znajduje się pod sitkiem wprost do podstawionej szklanki. Powinna być ona odpowiedniej wysokości, żeby zmieściła się pod wylotem soku.

Są to wszystkie możliwości tego urządzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że model ten jest niezwykle cichy. Można zatem wyciskać soki o dowolnej porze. Ceny wyciskarki Braun CJ3050 porównasz TUTAJ. Braun CJ3050Wpływa to na komfort użytkowania, więc zdecydowanie jest to cecha, którą warto wymienić. W przypadku tego urządzenia nie ma szczególnych, narzuconych odgórnie ograniczeń dotyczących czasu użytkowania. Warto jednak wiedzieć o tym, że gdy silnik ulegnie przegrzaniu, to może ulec trwałemu uszkodzeniu. Podczas pracy warto sprawdzać, czy blok silnikowy nie jest rozgrzany. Jeśli tak, to warto przerwać wyciskanie i odczekać z kontynuowaniem pracy do momentu jego ostygnięcia. Równie istotne jest to, żeby nie dociskać zbyt mocno owoców do obracającego się stożka. Takie działanie może doprowadzić do zatrzymania silnika. Wystarczy więc delikatnie przyciskać owoc, a efekty i tak będą szybkie i zadowalające.

Czyszczenie wyciskarki Braun CJ3050

Zanim rozpoczniemy czyszczenie wyciskarki, należy ją odłączyć od zasilania. Stożek i zbiornik na sok można myć w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Część z silnikiem można jedynie przecierać wilgotną ściereczką. Nie jest to element, który może być moczony w wodzie. Chcąc dokładniej wyczyścić wylot soku, wystarczy ścisnąć go po obu stronach i pociągnąć delikatnie w dół. Wszystkie te czynności zajmują parę minut. Stożek z sitkiem najlepiej myć od razu po przygotowaniu soku. Gdy miąższ zaschnie, będzie go trudniej usunąć.

Czy warto kupić wyciskarkę Braun CJ3050

Jedno jest pewne, bez względu na to, na jaką wyciskarkę się zdecydujemy, warto mieć ją w swojej kuchni. Jest to przede wszystkim inwestycja w zdrowie. Mając możliwość samodzielnej selekcji owoców, z których przygotowuje się soki, zawsze ma się pewność, że będą one świeże i smaczne. Podczas procesu wyciskania nie ulegają negatywnemu wpływowi wysokiej temperatury, więc zawierają wszystkie cenne dla zdrowia składniki.  Każdy, kto uwielbia kwaśne, zdrowe soki powinien zainteresować się niewielkim urządzeniem o sporych możliwościach, czyli wyciskarką do cytrusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 × 4 =