Sokowirówka Zelmer ZJE0800L

Ocena

Sokowirówki to jedne z najbardziej popularnych urządzeń do przygotowywania soków. Wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń możemy znaleźć takie, które szczególnie przypadną nam do gustu.  Wybierając sokowirówkę, warto zwrócić uwagę na moc, którą dysponuje. To od niej zależy wydajność urządzenia. Jeśli mamy liczną rodzinę, najlepiej wybrać sokowirówkę o większej mocy. Jeśli mamy małą kuchnię i niewiele miejsca, warto rozejrzeć się za modelem o kompaktowych wymiarach jak na przykład sokowirówką Zelmer ZJE0800L.

Zelmer ZJE0800L

Doskonałą propozycją właśnie do małych kuchni może okazać się Zelmer ZJE0800L. To malutka sokowirówka, utrzymana w nowoczesnym stylu. Z wyglądu przypomina raczej wyciskarkę do cytrusów, ale jej funkcje są o wiele bardziej rozbudowane i jest przystosowana do wyciskania soku zarówno z owoców, jak i warzyw. Ma ona moc 200 W, natomiast moc szczytowa to w tym przypadku 800 W. Korpus urządzenia wykonany jest z tworzywa sztucznego w kolorze biało-zielonym, natomiast pokrywka jest wykonana z przezroczystego plastiku w przydymionym odcieniu, podobnie jak wylot soku.  W tej serii ukazały się jeszcze sokowirówki w kolorze biało-szarym i biało-beżowym. Można więc dobrać taką sokowirówkę, która najlepiej wkomponuje się w kuchenną przestrzeń. Kliknij w link i kup sokowirówkę Zelmer ZJE0800L.

Sokowirówka Zelmer ZJE0800L

Sokowirówka Zelmer ZJE0800L to poręczne urządzenie, dzięki któremu przygotowanie soków na co dzień nie stanowi najmniejszego kłopotu.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Zelmer ZJE0800L

Zalety Wady
  • Niewielkie wymiary
  • Ładny design
  • Dokładna praca
  • Łatwy montaż i demontaż części
  • Szybkie i bezproblemowe czyszczenie
  • Niewielki otwór wlotowy
  • Dość głośna praca

Otwór wlotowy w tej sokowirówce ma niewielką średnicę. Wpływa to przede wszystkim na szybkość przygotowywania soków. Jest to największy mankament, ale samo urządzenie również jest niewielkie.

Wyposażenie sokowirówki Zelmer ZJE0800L

Decydując się na sokowirówkę Zelmer ZJE0800L, w zestawie otrzymamy:

  • Zbiornik na miąższ o pojemności 0,8 litra
  • Popychacz – stosujemy go za każdym razem, gdy dociskamy warzywa i owoce w stronę obracającego się sitka. Wszystkie produkty trzeba dozować i przyciskać delikatnie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty wyciskania.
  • Podstawa silnikowa
  • Przycisk wyłącznika – mamy do wyboru jedynie pozycję oznaczoną jako „0” lub „1”. Ta druga to włączenie urządzenia. Do dyspozycji mamy zatem tylko 1 – stopniową prędkość.
  • Sitko – aby czyszczenie tego elementu nie było czasochłonne, najlepiej myć sitko bezpośrednio po wyciśnięciu produktów.
  • Standardowych rozmiarów otwór wlotowy – większość warzyw i owoców trzeba pokroić, zanim wsadzi się je przez otwór wlotowy.
  • Klamry zaciskające – to jeden ze sposobów zabezpieczeń. Żeby urządzenie podjęło współpracę, pokrywka musi być zaciśnięta klamrami. Jeśli poluzują się w trakcie pracy, urządzenie automatycznie się wyłączy. Gdy są prawidłowo założone, to podczas zaciskania możemy usłyszeć „kliknięcie”.
  • Gumowe nóżki antypoślizgowe – urządzenie nie porusza się po blacie nawet podczas wyciskania soku z twardych owoców i warzyw.
  • Przezroczysta pokrywa w przydymionym kolorze
  • Kabel zasilający
  • Schowek na kabel – kabel nie plącze się i nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na blacie. Można wyciągać tylko taką długość, jaka jest nam faktycznie potrzebna, a po skończonej pracy z powrotem schować do w obudowie sokowirówki.
  • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – ułatwia poznanie wszystkich funkcji sokowirówki, a także jej budowę i sposoby pielęgnacji. Warto mieć ją pod ręką, aby móc w dowolnym momencie z niej skorzystać.

Sokowirówki to urządzenia służące do szybkiego odwirowania soków z warzyw i owoców. Podczas tego procesu automatycznie jest oddzielany miąższ. Otrzymane za pomocą tego konkretnego modelu soki nie odznaczają się nieskazitelną klarownością. Możemy znaleźć w nich drobne części stosowanych warzyw i owoców. Budowa tej wyciskarki jest bardzo prosta, podobnie jak sama obsługa. W związku z tym współpraca jest bardzo przyjemna. Nie należy ona do najcichszych sprzętów, ale nie można również powiedzieć, że jest bardzo głośna. Wydaje dźwięki typowe dla tego typu urządzeń. Według informacji zamieszczonej na tabliczce znamionowej generowany hałas to 80 dB.

Max czas pracy sokowirówki Zelmer

Sokowirówka to urządzenie, które pracuje na najwyższych obrotach, w związku z tym nie jest przystosowana do długiej, nieprzerwanej pracy. Maksymalny czas pracy ciągłej to w tym przypadku 10 minut. Jest to wystarczająco, by wycisnąć zadowalającą ilość soku, pod warunkiem, że przygotujemy wcześniej wszystkie produkty. Jeśli odczujemy, że silnik jest rozgrzany, trzeba wyłączyć sokowirówkę i poczekać, aż ostygnie. Z reguły trwa to około 30 minut. Po tym czasie możemy powrócić do wyciskania soku.

Montaż i uruchomienie sokowirówki Zelmer ZJE0800L

Zanim przystąpimy do montażu sokowirówki, warto umyć wszystkie ruchome elementy pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. W ten sposób zyskamy pewność, że sok będzie przygotowywany w czystym, niezakurzonym urządzeniu. Podstawę silnikową należy ustawić na suchej, stabilnej powierzchni. Najlepiej z dala od zasięgu najmłodszych dzieci, tak, żeby uniemożliwić strącenie sokowirówki lub przypadkowe uruchomienie. To drugie zdarza się rzadko, bo urządzenie zostało wyposażone w funkcję zabezpieczającą przed włączeniem sokowirówki, gdy wszystkie elementy nie są prawidłowo zamontowane. Sprawdź cenę sokowirówki Zelmer ZJE0800L.Zelmer ZJE0800L Ponadto, żeby uruchomić sokowirówkę, musi być zaciśnięta klamra zabezpieczająca pokrywę, co wymaga większej siły. Więc jest małe prawdopodobieństwo, że sokowirówkę uruchomi dziecko, ale warto zastosować wszelkie środki ostrożności.

Jak złożyć sokowirówkę Zelmer

Na napęd urządzenia nakładamy miskę sokową, tak by rynienka wylotowa trafiła w rozcięcie znajdujące się na korpusie urządzenia. Następnie nakładamy sitko. Musi być ono prawidłowo osadzone, wiec musimy je docisnąć do momentu, w którym odczujemy wyraźny opór.sitko Sokowirówka Zelmer ZJE0800L Na tak złożone urządzenie nakładamy pokrywę i zaciskamy obie klamry zabezpieczające. Jeśli pokrywa nie będzie zaciśnięta, to urządzenie się nie uruchomi. Podobnie, gdy poluzuje się w trakcie pracy lub gdy zostanie ściągnięta, to sokowirówka automatycznie się wyłączy. Pod wylewem soku musimy podstawić odpowiednie naczynie. Może to być szklanka lub dowolny pojemnik, który zmieści się pod wylotem soku. Niestety w modelu tym nie ma oddzielnego pojemnika na sok, a tym samym separatora piany. W związku z tym przygotowane soki mają piankę. Podczas montażu części sokowirówka powinna być odłączona od zasilania, a przełącznik musi znajdować się w pozycji, oznaczonej jako 0.

W obudowie korpusu jest otwór, w który wsuwa się nadmiar kabla zasilającego. Możemy wyciągnąć taką długość, jaka jest nam faktycznie potrzebna. Gdy mamy pewność, że wszystkie elementy są na swoim miejscu, a pod wylotem soku jest podstawiony pojemnik, to możemy podłączyć sokowirówkę do zasilania i przestawić przełącznik na pozycję włączenia. Produkty dozujemy poprzez wsuwanie ich przez otwór wlotowy. Ma on standardowy rozmiar, wiec z reguły trzeba będzie pokroić większość warzyw i owoców. Dociskamy je w stronę sitka za pomocą popychacza, który został dołączony do zestawu. Podczas tego procesu nie należy się spieszyć. Zdecydowanie więcej soku uzyskamy, gdy będziemy dociskać owoce i warzywa powoli.

Funkcje sokowirówki Zelmer ZJE0800L

Sokowirówka Zelmer ZJE0800L wyposażona jest w kilka ciekawych funkcji, które ułatwiają codzienną współpracę. Warto się z nimi zapoznać, aby móc w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia. Oto one:

  • Zabezpieczenie uniemożliwiające uruchomienie sokowirówki, gdy jej części zostały nieprawidłowo złożone.
  • Jeden stopień prędkości – nie mamy zatem możliwości dostosowania prędkości do rodzaju i konsystencji przetwarzanych owoców i warzyw.
  • Wyciskanie soku z warzyw i owoców bez konieczności obierania cienkich skórek – dotyczy to przede wszystkim jabłek, gruszek lub ogórków.

Funkcje, jak widać, nie są zaskoczeniem. Są to typowe możliwości tego typu sprzętów. Mimo to praca z sokowirówką przebiega bez zastrzeżeń, co jest miłym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jej niską cenę.

Przygotowanie soku w sokowirówce Zelmer ZJE0800L

Zanim przystąpimy do wyciskania soku, warto uprzednio przygotować wszystkie produkty. Lepiej zrobić to wcześniej, a nie w momencie, w którym już uruchomimy sprzęt.  Wszystkie produkty powinny być dokładnie umyte. Wyciskanie soku z niektórych produktów może być nieco kłopotliwe. Gdy uzyskujemy sok z gruszek, jagód lub malin to możemy zauważyć, że otwory sitka ulegają zatkaniu. Dzieje się tak dlatego, że z miąższu tych owoców tworzy się gąbczasta masa. Najlepiej mieszać je z produktami, które zawierają więcej soku i dozować je w niewielkich ilościach. Z reguły i tak nie unikniemy konieczności częstszego czyszczenia sitka. Uzyskując sok z winogron, do otworu wlotowego wrzucamy całe winogrona. Nie ma konieczności przekrajania ich, a tym bardziej usuwania ich drobnych pesteczek.  Te składniki, które nie mieszczą się w całości w otworze, należy pokroić na mniejsze kawałki lub paski.

Sokowirówka Zelmer ZJE0800L lime

Soki przygotowane za pomocą sokowirówki są pozbawione błonnika, który zostaje usunięty w procesie odwirowywania soku. Poza tym zawierają wszystkie witaminy i składniki odżywcze, które zawarte są w dozowanych produktach. Nie ulega jednak wątpliwości, że soki te najlepiej spożywać bezpośrednio po przygotowaniu. Są wówczas najsmaczniejsze. Ponadto, gdy długo stoją, to ulegają rozwarstwieniu. Soki uzyskane z niektórych gatunków jabłek wychodzą bardzo gęste. Warto więc spróbować sok przygotowany z różnych rodzajów jabłek, aby odkryć, jaki smakuje nam najbardziej. Kliknij by dokonać zakupu sokowirówki Zelmer ZJE0800L.

Czyszczenie sokowirówki Zelmer ZJE0800L

Plusem jest proces czyszczenia urządzenia, które przebiega bardzo szybko. Wylot soku jest dość wąski, wiec najlepiej czyścić go szczoteczką, podobnie jak sitko. Przed przystąpieniem do czyszczenia sokowirówki należy odłączyć ją od zasilania. Obudowę części silnikowej możemy przecierać ściereczką, ponieważ ten element nie może mieć styczności z wodą. Żeby czyszczenie zajmowało jeszcze mniej czasu, najlepiej przemywać wszystkie części bezpośrednio po przygotowaniu soku.

Czy warto kupić sokowirówkę Zelmer ZJE0800L

Urządzenie nie jest awaryjne. Czasem jednak może dojść do sytuacji, w której owoc lub warzywo zablokuje się w sitku. W takiej sytuacji musimy wyłączyć sokowirówkę i usunąć ręcznie przyczynę usterki. Jeśli sokowirówka wydaje nietypowe odgłosy lub wpada w drgania, to również należy ją wyłączyć i sprawdzić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Zazwyczaj nie jest to nic poważnego, ale żeby zapobiec przegrzaniu silnika, lepiej nie lekceważyć tego typu objawów.

Sokowirówka Zelmer ZJE0800I

Jeśli zależy nam na małym urządzeniu o sporych możliwościach, to ta sokowirówka jest doskonałym wyborem. Soki przygotowane z jej pomocą są smaczne i mają doskonałą konsystencję. Warto więc kupić ten sprzęt i mieć możliwość przygotowania smacznych napojów dla całej rodziny o dowolnej porze, w zaciszu własnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
32 ⁄ 16 =