Sokowirówka Zelmer JE1200

Ocena

Zdrowe i smaczne soki świeżo wyciśnięte z owoców dostarczają naszemu organizmowi wiele potrzebnych do rozwoju witamin i mikroelementów. Owoce bądź warzywa powinny stanowić jedną z pięciu porcji pożywienia, jaką przyjmujemy dziennie. Możemy przyjąć ją w formie smacznego soku z ulubionych owoców i warzyw. Zamiast kupować gotowe soki, których składów do końca nie znamy, możemy samemu wycisnąć naturalny sok pełen zdrowych substancji odżywczych. Dzisiejsza technologia pozwala nam, by robić sobie zdrowe napoje we własnym zakresie. Możemy we własnym domu wyciskać soki za pomocą sokowirówek. Warto jednak pamiętać, że jak każde urządzenie gospodarstwa domowego, sokowirówki również mają wiele modeli i opcji. Aby nie kupować w ciemno, możemy sprawdzić, który sprzęt będzie szczególnie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Dzisiaj przedstawiamy wam garść informacji oraz naszą opinię o sokowirówce Zelmer JE1200. Sprawdź, gdzie możesz kupić sokowirówkę Zelmer JE1200!

Zelmer JE1200

Sokowirówka Zelmer JE1200 pozwala na samodzielne wykonanie soków z owoców i warzyw. Wszystko możemy zrobić we własnym domu. To klasyczny sprzęt, który z pewnością odnajdzie swoje miejsce w każdym kuchennym wnętrzu. Jego neutralne kolory – szary i biały – pasować będą do każdego typu kuchni. Nie jest to jeden z wielkich, szpetnych robotów kuchennych – możemy go zarówno trzymać na blacie, jak i schować w szafce, nie będzie problemów z jego rozłożeniem. Sokowirówka Zelmer JE1200 ma silnik o mocy Peak Power 850 W, co w przypadku sprzętu tego typu jest sporą mocą. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sokowirówka poradzi sobie nawet z większymi owocami lub z ich dużą ilością. To samo tyczy się warzyw, również tych bardzo twardych.

Zelmer JE1200

Zelmer JE1200 ponadto posiada dwie prędkości obrotowe – do bardziej i mniej miękkich owoców i warzyw. Pojemnik jest transparentny, dzięki czemu możemy widzieć, ile soku już powstało i ile zostało jeszcze miejsca. Pojemność tego pojemnika na miąższ wynosi 1,5 litra. Co ważne, urządzenie posiada również dużą tubę wsadową, dzięki czemu możemy umieścić w niej całe owoce i warzywa. Nie stanowi to problemu, a i odpada nam przygotowanie – krojenie, obieranie produktów na sok. Tuba XXL z pewnością jest dużym ułatwieniem w przyrządzaniu soków świeżo wyciskanych z owoców i warzyw. Sprawdź, gdzie można najtaniej kupić sokowirówkę JE1200.

Specyfikacja sokowirówki Zelmer JE1200

Przyjrzyjmy się teraz temu, co znajduje się w zestawie i jakie są cechy charakterystyczne sokowirówki Zelmer JE1200. Jak wspominaliśmy, podstawowa moc maszyny wynosi 500 W. Przy włączeniu funkcji Peak Power moc wynosi 850 W. Sokowirówka ma dwa stopnie prędkości. Warzywa i owoce, jakie możemy do niego włożyć, mogą być duże i twarde (otwór XXL). W zestawie znajdują się dwa pojemniki. Większy, na miąższ, ma objętość aż 1,5 litra. Drugi z kolei, na sok, ma pojemność 0,9 litra. Przy użyciu sokowirówki powstaje więcej miąższu niż w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych, dlatego też większy pojemnik przeznaczony jest na odpadki niż na sok. Pojemnik na miąższ ponadto jest odejmowalny.

do soków Zelmer JE1200

Zelmer JE1200 wyposażony jest również w zabezpieczenie przy zamykaniu. Co ważne, urządzenie ma też blokadę przed tym, by uruchomić urządzenie bez założonej pokrywy. Nie można tego zrobić. Pomoże nam to uniknąć nieprzyjemnych i nie najczystszych wypadków przy pracy. Niestety, sokowirówka nie jest wyposażona w funkcję turbo, ma za to funkcję pulse, bardzo przydatną. Sokowirówka Zelmer JE1200 wyposażona jest w jedno sito. Ma również w zestawie jeden popychacz. Zawiera też szczotkę do czyszczenia. Jeśli chodzi o materiał obudowy, jest nim rzecz jasna tworzywo sztuczne. Na tę sokowirówkę otrzymujemy również 24 miesiące gwarancji.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Zelmer JE1200

Zalety Wady
  • Funkcjonalność
  • Ciekawy design
  • Duża moc silnika
  • Szybka i cicha praca maszyny
  • Duże pojemniki na sok i miąższ
  • Stosunkowo mniejsza ilość wyciśniętego soku w porównaniu z wyciskarkami
  • Większa oksydacja soku (mniej witamin i minerałów przez napowietrzenie)

Sprawdź już dziś cenę sokowirówki Zelmer JE1200!

Montaż i pierwsze włączenie sokowirówki Zelmer JE1200

Zanim podłączymy nasz nowy nabytek, należy upewnić się, że wszystko wypakowaliśmy z kartonów i pozdejmowaliśmy wszystkie woreczki i folie ochronne. Pamiętajmy, że jest to urządzenie, które będzie służyło nam kuchni i miało bezpośredni kontakt z żywnością. Dlatego warto jest też umyć wszystko, co nieelektroniczne i co do mycia się nadaje, przed pierwszą próbą montażu. Najlepsza do tego będzie niewielka ilość delikatnego detergentu rozpuszczonego w ciepłej lub gorącej wodzie. Pozwoli to pozbyć się niepotrzebnych brudów z etapu produkcji oraz pakowania. Kiedy już wszystkie elementy wyschną (pamiętajmy, że sokowirówkę podłączamy do gniazdka elektrycznego!), możemy zabrać się za pierwsze składanie.

Zelmer JE1200 sokowirówka

Pomocna będzie w tym instrukcja dołączona do opakowania. Nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Najpierw należy założyć miskę na napęd. Trzeba to zrobić w taki sposób, by ten symbol znajdujący się na podstawie miski pokrywał się ze znaczkiem na napędzie. Następnie należy zablokować miskę za pomocą przekręcenia jej w taki sposób, jak wskazówki zegara. Znowu wszystko musi się pokrywać – symbol na napędzie sokowirówki z symbolem na podstawie misy. Następnie należy założyć na nabierak sito – pomocne w tym będą nacięcia, dzięki którym sprawdzimy, czy udało nam się zamontować. Jeśli nie trafimy w wypustkę, urządzenie nie zadziała. Sito ma bowiem tylko jedną pozycję, w którą trzeba trafić.

Kolejnym krokiem jest wsunięcie pojemnika na miąższ pod pokrywę. Trzeba go przechylić, by się zmieścił, a potem ustawić w odpowiedniej pozycji. Dalej nakładamy pokrywę i robimy to w taki sposób, żeby dopasowała się ona do wcięcia w misce. Łatwiej będzie nam operować miską niż całym sprzętem. Następnie spinamy klamrami całość, by nic nam się nie zachlapało. Dociskając klamry, usłyszymy kliknięcie, które świadczy o tym, że prawidłowo wszystko zamontowaliśmy. Teraz wystarczy jedynie podstawić pojemnik na sok pod „dzióbek”, gdzie będzie wypływał gotowy sok i możemy zabierać się za robienie pysznych napojów owocowych i warzywnych! Dzięki nieskomplikowanej budowie, urządzenie jest również łatwe w obsłudze. Nie wymaga godzin spędzonych na montowaniu i studiowaniu instrukcji. Całość jest bardzo intuicyjna. Z pewnością każdy sobie z tym bez problemu poradzi. Sprawdź, gdzie kupisz Zelmer JE1200.

Sokowirówka czy wyciskarka

Często zastanawiamy się, które z tych urządzeń byłoby lepsze i czy lepiej jest zainwestować w sokowirówkę czy w wyciskarkę. Im dłużej się zastanawiamy, tym częściej dochodzimy do wniosku, że nie ma na to dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych preferencji i kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup urządzenia do wyciskania soków z owoców i warzyw. Soki wyciśnięte przez sokowirówkę są bardziej napowietrzone i przez to tracą część swoich substancji odżywczych, jednak z drugiej strony, są bardziej klarowne i nie zawierają przetartego miąższu. Jeśli wolimy mniej przecierowe soki, lepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na sokowirówkę. Jeśli jednak bardzo zależy nam na wyeksploatowaniu owocu czy warzywa do końca, lepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka.

sok z marchewki

Sokowirówki zwykle są powszechniejszym rozwiązaniem, ponadto pracują dużo szybciej. Ich wydajność jest większa. To z pewnością najszybsza z dostępnych metod wyciskania soku z owoców i warzyw. Ale nie wszystkich. Nie wyciśniemy bowiem soku z warzyw liściastych takich, jak szpinak czy sałata. Wytracimy w procesie cały sok, więc jest to zwyczajnie nieopłacalne. Jednak jeśli chodzi o duże owoce czy warzywa, tutaj nie musimy się o nic martwić. Dzięki dużemu otworowi, możemy wsadzać je nawet w całości (chociaż należy pamiętać o tym, by takie owoce, jak jabłko czy śliwki albo brzoskwinie uprzednio sparzyć), pamiętając oczywiście o wyjęciu dużych pestek, jak brzoskwini czy wiśni. Ważne jest też, że sokowirówki się znacznie bardziej nadają do tego, aby je wykorzystywać w lokalach gastronomicznych do celów komercyjnych. Powinniśmy jednak pamiętać, by nie przechowywać soków z sokowirówki zbyt długo – najlepiej wypić je zaraz po wyciśnięciu. Nie warto jest ich przechowywać, bo tracą zarówno walory smakowe, jak i wszelkie wartości odżywcze.

Czym kierować się przy wyborze sokowirówki

Przy zakupie sokowirówki powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię ceny w stosunku do jakości. Ważna jest moc i to, czy sito wykonane jest ze stali nierdzewnej. Jeśli bowiem nie jest, zapewne sokowirówka nie posłuży nam zbyt długo. Sokowirówka Zelmer JE1200 należy do tych, które mają stosunkowo przystępną cenę proporcjonalną do jakości. Nie jest to sprzęt z najwyższej półki, ale na pewno zadowoli tych, którzy potrzebują szybkiego sprzętu z niekoniecznie najwyższej półki, ale działającego i robiącego pyszne i odżywcze soki. Z pewnością będą one nam smakować, nawet, jeśli ich wartość odżywcza nie będzie tak wysoka, jak przy użyciu wyciskarki. Sprawdź ceny!

Soki wyciśnięte za pomocą Zelmer JE1200

Ważnym aspektem jest jednak to, by pamiętać o tym, że nawet sok z najsłabszej jakości sokowirówki wciąż będzie zdrowszy od tego ze sklepu. Mamy pewność, co jest w środku. Smak takiego soku również jest pyszny, a jego zawartość witaminowa powinna zaspokoić nasze zapotrzebowanie na mikroelementy niezbędne do zdrowego organizmu.sokowirówka Zelmer JE1200Bardzo popularny sok z marchwi na przykład podkręca przemianę materii, bogaty jest w witaminę A, poprawia cerę, niwelując działanie nikotyny. Sok z buraków ma natomiast wysokie stężenie żelaza, zatem może być spożywany przez chorujących na anemię bądź wegetarian z niedoborem żelaza. Sok z malin na przykład bogaty jest w wiele witamin, ale również dobrze działa na nadciśnienie. A wersji smakowych jest wiele i to tylko kilka przykładów zdrowotnych właściwości warzyw i owoców, które tak rzadko królują na naszych stołach.

Dbając o zdrowie, powinniśmy pamiętać, że dużo łatwiej jest wypić szklankę soku niż zjeść ilość owoców, z jakich ta szklanka soku powstała. Można powiedzieć, że soki to witaminy instant. Warto jest zatem spróbować przyrządzać je w swoim domu. Sokowirówka Zelmer JE1200 pozwoli na to, by to robić. Sprzęt ten ma sporo zalet, ma też kilka wad, dlatego warto jest go porównać z innymi sokowirówkami z podobnej półki. Porównaj sokowirówkę Zelmer JE1200!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 + 26 =