Sokowirówka Tefal ZN655H66

Ocena

Zdrowe soki dostarczają organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Powinny więc być stałym elementem zbilansowanej diety. Kupując gotowe soki, nie ma się świadomości, z jakiej jakości produktów zostały przygotowane. Warto więc zainteresować się sprzętem, dzięki któremu możliwe będzie przygotowanie doskonałej jakości soków we własnym domu. Niestety sokowirówka sokowirówce nie równa… Nie kupuj w ciemno! Sprawdź recenzję urządzenia XXL Smith Tefal ZN655H66.

XXL Smith Tefal ZN655H66

Sokowirówka Tefal ZN655H66 umożliwia przygotowanie pysznych soków z warzyw i owoców. Ma standardowy, klasyczny kształt i wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Dostępna jest w srebrno-czarnym kolorze i ma silnik o mocy 1200 W, a więc bardzo mocny. Taka wartość to gwarancja bardzo dużej wydajności i błyskawicznej pracy.
TEFAL ZN655H66

Ten model nie należy do tzw. kompaktowych urządzeń. Jest dość spory, więc nie każdemu będzie to odpowiadać. Używając sokowirówki na co dzień, można odnieść wrażenie, że owoce i warzywa, które są przetwarzane, nie są do końca dobrze wykorzystane. Miąższ, który ląduje w pojemniku, jest pełen soku, co oznacza, że nie został on dokładnie odsączony. Jest to spory mankament, zwłaszcza wtedy, gdy szuka się urządzenia ekonomicznego. W tym przypadku sporo owoców i warzyw po prostu się marnuje.

Poznaj zalety i wady sokowirówki TEFAL ZN655H66

Zalety Wady
 • Klasyczny design
 • Solidne wykonanie
 • Łatwe i szybkie czyszczenie
 • Szybka praca
 • Duży pojemnik na miąższ
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Cicha praca
 • Miąższ jest bardzo mokry, co oznacza, że sok nie jest dobrze wyciśnięty
 • Spore wymiary
 • Dość droga

Cena również wydaje się przesadzona, głównie dlatego, że za tę kwotę można znaleźć sprzęt, który sprawuje się lepiej. Nie należy ujmować jej skuteczności w zakresie jakości przygotowywanego soku. Jest klarowny i smaczny. Jednak to, że trzeba użyć naprawdę wielu produktów, żeby efekt był zadowalający, może okazać się czynnikiem dyskwalifikującym. Sprawdź cenę urządzenia Tefal ZN655H66.

Wyposażenie sokowirówki TEFAL XXL Smith

Warto zapoznać się z wyposażeniem, które otrzymujemy w zestawie:

 • Wyjmowany zbiornik na miąższ o pojemności 2 litrów – duża pojemność sprawia, że nie trzeba często opróżniać pojemnika. Dzięki temu nie ma konieczności przerywania pracy.
 • Dzbanek na sok
 • Popychacz – należy go stosować za każdym razem, gdy dozuje się produkty.
 • Otwór wlotowy – ma on dużą średnicę, więc w większości przypadków, nie ma konieczności krojenia warzyw i owoców na mniejsze kawałeczki. To także spora oszczędność czasu. Ponadto w większości stosowanych produktów, nie trzeba nawet obierać skórki. Wystarczy usunąć duże pestki.
 • Filtr z tarczą rozdrabniającą
 • Rynienka odpływu soku
 • Zacisk zabezpieczający
 • Pokrętło służące do regulacji prędkości
 • Wałek napędowy
 • Korpus z silnikiem
 • Pokrywka pojemnika na sok
 • Separator piany
 • Misa sokowa
 • Szczoteczka do czyszczenia
 • Schowek na przewód zasilający
 • Kabel zasilający – po skończonej pracy można go zwinąć i schować. Dzięki temu urządzenie nie zajmuje na blacie więcej miejsca niż to konieczne. Jest to praktyczne rozwiązanie, które wbrew pozorom nie jest tak często stosowane.
 • Nóżki antypoślizgowe – sokowirówka nie porusza się po blacie podczas pracy. Można bezpiecznie wyciskać sok z twardych produktów bez obaw o swoje bezpieczeństwo.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – dość rozbudowana instrukcja pozwala poznać tajniki dotyczące obsługi, montażu i demontażu urządzenia, a także rozwiązania najczęściej występujących problemów.

Montaż i pierwsze uruchomienie sokowirówki TEFAL ZN655H66

Zanim przystąpi się do pracy, trzeba się upewnić, że ściągnęło się wszystkie folie i kartoniki, które zabezpieczały urządzenie w pudełku. Wszystkie elementy, które będą miały bezpośredni kontakt z żywnością najlepiej umyć przed montażem, w gorącej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Dopiero jak obeschną, można przystąpić do złożenia wszystkich części. Nie jest to trudne, podobnie jak demontaż.

XXL Smith Tefal ZN655H66

Jak złożyć sokowirówkę

Korpus urządzenia powinien być postawiony na poziomej, czystej i suchej powierzchni. Misę sokową umieszczamy na wałku napędowym. Elementem, który należy w niej umieścić, jest sitko z tarczą rozdrabniającą. Jeśli jego montaż przebiegł pomyślnie, to usłyszymy wówczas kliknięcie. Kolejnym krokiem jest założenie pokrywy i zatrzaśnięcie jej zaciskiem zabezpieczającym. Zacisk należy do jednego z systemów zabezpieczeń, który został zastosowany w tej sokowirówce. Jeśli pokrywa nie będzie zabezpieczona zaciskiem, to uruchomienie sprzętu będzie niemożliwe. Jeśli w trakcie pracy zacisk się poluzuje lub zostanie celowo otwarty, to sokowirówka automatycznie się wyłączy.

Pojemnik na miąższ umieszczamy w tylnej części urządzenia. Możliwe jest oddzielenie piany od soku. W tym celu należy do zbiornika na sok włożyć separator piany i założyć na niego pokrywę. Separator uniemożliwia, przedostanie się piany, podczas przelewania soku z dzbanka do szklanek. Pojemnik  na sok powinien być ustawiony pod rynienką wylotową soku. W zależności od tego, jaka jest odległość sokowirówki od kontaktu, można dostosowywać długość kabla. Nie ma potrzeby rozwijania go w całości, wystarczy rozwinąć ze schowka taką długość, jaka jest niezbędna.

Pierwsze uruchomienie sokowirówki

Sokowirówkę uruchamia się za pomocą przełącznika. Owoce i warzywa można dozować tylko wtedy, gdy sokowirówka jest włączona. Do dociskania produktów można używać tylko i wyłącznie popychacza. Stosowanie innych przedmiotów może doprowadzić do uszkodzenia sokowirówki, a nawet skaleczenia. Owoców i warzyw nie powinno się dozować zbyt szybko. Sokowirówka może sobie nie poradzić z ich przetworzeniem. Podczas przetwarzania dużej ilości produktów sok może zacząć wypływać bardzo wolno, to z reguły oznacza, że sitko jest zapchane, a pojemnik na miąższ jest przepełniony. Tefal ZN655H66 sokowirówkaTrzeba wówczas przerwać pracę, opróżnić pojemnik i wyczyścić sitko. Trzeba pamiętać o tym, że te czynności można wykonać, dopiero gdy sitko przestanie się obracać, czyli gdy całkowicie się zatrzyma. Kup teraz sokowirówkę Tefal ZN655H66.

Funkcje sokowirówki TEFAL XXL Smith

Sokowirówka Tefal ZN655H66 służy przede wszystkim do wyciskania soku, co nie znaczy, że nie ma funkcji, które znacznie usprawniają jej działanie. Warto je wymienić:

 • Blokada kapania
 • Zabezpieczenie przed nieprawidłowym złożeniem części
 • Wyciskanie soku z różnego rodzaju owoców i warzyw
 • 2 – stopniowa regulacja prędkości – można ustawić prędkość odpowiednią do konsystencji dozowanych produktów
 • Możliwość dozowania nieobranych produktów
 • Możliwość dozowania produktów w całości.

Sokowirówka jest wyposażona w silnik o dużej mocy, dlatego na zadowalające efekty wyciskania nie trzeba dłużej czekać. Gdy wyciska się sok z twardych owoców, to najrozsądniej jest nie wyciskać za jednym razem więcej, niż 3 kg owoców. Maksymalny czas ciągłej pracy urządzenia nie powinien przekraczać 2 minut.  Bardzo twarde produkty mogą nie tylko spowolnić pracę urządzenia, ale także całkowicie ją zatrzymać. Jeśli tak by się stało, to najlepiej wyłączyć sokowirówkę i odblokować filtr. Ustawiając wyciskanie na prędkość oznaczoną jako 1, najlepiej wyciskać produkty miękkie, czyli np. pomidory, winogrona i ogórki. Ustawiając 2 poziom prędkości bardzo łatwo wycisnąć sok z jabłek, gruszek, marchwi lub selera.

Jak działa sokowirówka XXL Smith Tefal

Przed przystąpieniem do pracy trzeba dokładnie umyć produkty i usunąć z nich ewentualne pestki. Używając tego modelu, nie ma w sumie konieczności obierania skórek, chyba że są naprawdę bardzo grube i twarde. Niektóre odmiany warzyw i owoców bez problemu mieszczą się w otworze wlotowym i nie ma potrzeby ich krojenia. Średnica otworu wlotowego wynosi 74,5 mm. Tefal ZN655H66Jest więc to całkiem przyzwoity wymiar, dlatego praca przebiega płynnie i szybko. Stosując tę sokowirówkę, problemem jest wyciśnięcie soku z bananów, truskawek, fig, jeżyn i awokado. Nie nadaje się także do wyciskania soków z produktów włóknistych i wyjątkowo twardych.

Najlepiej wybierać świeże, dojrzałe owoce, ponieważ zawierają one zdecydowanie najwięcej soku. Sok z owoców przejrzałych jest niesmaczny, a dodatkowo dozując je, można zauważyć, że sitko zapycha się szybciej. Soki przygotowane za pomocą sokowirówki i nie inaczej jest w tym przypadku, bardzo szybko się utleniają. Utlenianie powoduje utratę smaku, koloru i wartości odżywczych. W związku z tym najlepiej spożywać przygotowane soki od razu po przygotowaniu. Są wtedy najsmaczniejsze. Do soków z gruszek i jabłek warto dodać kilka kropel cytryny. Dzięki temu proces odbarwienia soku zostanie spowolniony.

Czyszczenie sokowirówki TEFAL ZN655H66

Czyszczenie sprzętu jest proste i dość szybkie. Jeśli myje się poszczególne elementy ręcznie, to nie trwa dłużej niż 3 minuty. Najtrudniej doczyścić sitko, na szczęście została dołączona szczoteczka, która znacznie ułatwia czyszczenie tego elementu. Część silnikowa nie nadaje się do mycia pod bieżącą wodą, więc można ją przecierać jedynie ściereczką. Warto także wiedzieć, że wszystkie akcesoria można myć w zmywarce do naczyń.

Czy warto kupić sokowirówkę XXL Smith TEFAL ZN655H66

Praca z urządzeniem przebiega bez większych niespodzianek. Owszem mogą się zdarzyć pewne usterki, ale wynikają one raczej z kwestii czysto technicznych, takich jak np. nieprawidłowe zamontowanie części lub przeciążenie maszyny. Kliknij by sprawdzić cenę sokowirówki Tefal ZN655H66.Tefal ZN655H66 sokowirówkaJeśli stwierdzi się, że urządzenie zachowuje się nietypowo, czyli np. wydaje dziwne dźwięki lub jest gorące, to najlepiej je wyłączyć i sprawdzić, w czym tkwi problem. Zdarza się tak, gdy za jednym razem dozuje się za dużo produktów lub gdy sitko jest zapchane, albo źle zamontowane. Po wyłączeniu urządzenia trzeba poczekać, aż sitko całkowicie się zatrzyma i dopiero wówczas podjąć czynności naprawcze. Jeśli sokowirówka przestaje działać lub nie uruchamia się wcale, to najprawdopodobniej pokrywa została poluzowana. Po poprawieniu zacisków wszystko powinno wrócić do normy.

Sokowirówka Tefal ZN655H66 ma bardzo mocny silnik. Jest to cecha, która wyróżnia ją na tle innych urządzeń i jest to bez wątpienia spory atut. Duża moc czyni ją urządzeniem niezwykle wydajnym. Jeśli to, że miąższ w pojemniku jest mokry, nie jest znaczącym minusem, to wówczas warto wziąć to urządzeni pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Warto dodać, że miąższ nie zawsze trzeba wyrzucać. Może on być dodatkiem do soków, wówczas to, że jest mokry, nie jest problemem, a także może służyć jako nadzienie do ciast. Sposobów wykorzystania jest naprawdę wiele, dlatego nie zawsze jest to marnowanie produktów. Decyzję najlepiej podjąć samodzielnie, znając swoje preferencje i upodobania. Soki przygotowane za pomocą tego urządzenia są bardzo smaczne i na pewno nie jest to sprzęt, który będzie stał nieużywany w kącie. Picie zdrowych soków powinno stać się stałym punktem dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 + 13 =