Sokowirówka Sencor SJE1006RD

Ocena

Dlaczego warto  kupić  sokowirówkę?  Odpowiedź jest bardzo prosta – dzięki  niej, to my decydujemy z czego powstaje nasz sok.  Powszechnie wiadomo, że  soki sprzedawane w sklepach, nie zawsze  mają wartościowy skład  i nie dostarczają nam  odpowiedniej ilości  dziennej dawki  witamin i składników odżywczych. Obecnie rynek obfituje w różnego rodzaju  sokowirówki, więc aby  wybór był znacznie łatwiejszy, zapraszam na recenzję Sencor SJE 1006RD.

Sencor SJE 1006RD

Sokowirówka Sencor SJE1006RD  to  produkt, dzięki któremu w prosty sposób można przyrządzać soki z owoców i warzyw każdego dnia. Zasługuje na uwagę, przede wszystkim, ze względu na niską cenę i stosunkowo wysoką moc 700 W.  Sprawdź cenę sokowirówki Sencor SJE 1006RD. Silnik o takiej mocy, lepiej poradzi sobie z twardszymi produktami takimi jak np. marchewka czy burak. Jego praca jest wydajniejsza, a sokowirówka rzadziej ulega awariom.

Sokowirówka Sencor SJE1006RD

Sokowirówka dostępna jest w trzech kolorach: srebrnym, czerwonym i białym, co jest dodatkowym atutem, w  przypadku gdy zależy nam na dopasowaniu sprzętów AGD do wystroju naszej kuchni. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, a zdejmowane części z łatwością  można czyścić w zmywarce.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Sencor SJE 1006RD

Zalety Wady
 • niska cena
 • prosta obsługa urządzenia
 • łatwe czyszczenie
 • duży pojemnik na miąższ
 • dwie prędkości
 • nie pozostawia soku w miąższu
 • głośna praca
 • brak pojemnika na sok
 • brak blokady kapania

Jeśli zależy nam na produkcie dobrej jakości, a jednocześnie operujemy niewielkim budżetem, ta sokowirówka będzie dobrym rozwiązaniem. Przed zakupem należy zdecydować czy głośna praca urządzenia stanowi dla nas duży problem  zważając na stosunkowo krótki proces przetwarzania soku.  Ważnym zarzutem jest także trwałość urządzenia i eksploatacja części, których wymiany, producent nie przewidział w swojej ofercie. Jednak, odpowiednia dbałość o sokowirówkę, czyli ostrożny demontaż  i montaż części do czyszczenia, a także wykorzystywanie owoców pozbawionych pestek i twardych elementów, powinny przyczynić się do uniknięcia awarii. W niektórych przypadkach, brak osobnego pojemnika na sok, uznawany jest za sporą wadę, jednak należy pamiętać, że podczas czyszczenia urządzenia, jego brak zamienia się w zaletę i oszczędność czasu. Kliknij  by kupić sokowirówkę Sencor SJE 1006RD.

Wyposażenie sokowirówki Sencor SJE1006RD

 • zbiornik na miąższ 1,5 l –  urządzenie automatycznie oddziela miąższ., a sporej wielkości pojemnik pozwoli na otrzymanie większej ilości soku przy jednorazowym użytkowaniu.
 • siatka filtrująca ze stali nierdzewnej – pomaga pozyskać klarowny sok bez miąższu
 • otwór wpustowy o szerokości 75 mm i długości 170 mm –  dzięki sporej średnicy otworu można zmieścić niektóre owoce w całości lub kilka owoców jednocześnie, co pozwoli zaoszczędzić czas podczas przygotowania soku.
 • dwie prędkości pracy (15000 obr/min i 18000 obr/min) – pozwalają dostosować prędkość do potrzeb użytkownika
 • zabezpieczenia – podwójny system zabezpieczający przed uruchomieniem bez pokrywy i przed przegrzaniem. Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy pokrywa zostanie zdjęta lub silnik się przegrzeje
 • 4 nóżki z przyssawkami – zapewniają stabilną pracę urządzenia
 • miejsce na nawinięcie kabla – sprawia, że urządzenie jest praktyczne i zajmuje mniej miejsca
 • zdejmowane ruchome części – ułatwiają czyszczenie
 • plastikowa pokrywa – zabezpiecza sok przed dostawaniem się do niego kurzu. Powinna być prawidłowo zamontowana i zamknięta, ponieważ tylko wtedy urządzenie się uruchomi.
 • ostrza ze stali nierdzewnej

Sokowirówka posiada wymiary 30×21.5×40 cm i wagę netto 4 kg, dzięki czemu jest poręczna, stabilna i nie zabiera dużo miejsca. Należy ją przechowywać w suchym miejscu, z dala od kontaktu z wodą. Jak działa? W sokowirówce składniki są rozdrabniane na gładką masę przez obracające się z ogromną prędkością ostrza sokowirówki, następnie poddawane są sile odśrodkowej, na skutek czego przez sitko ze stali nierdzewnej przedostaje się sok. Urządzenie powinno być poddawane czyszczeniu po każdym użyciu.

Montaż sokowirówki Sencor SJE1006RD

Po wyjęciu urządzenia z opakowania, należy je starannie wyczyścić z ewentualnego kurzu, osuszyć, a następnie ustawić we właściwym miejscu, najlepiej na blacie kuchennym. Sokowirówka posiada 4 nóżki z przyssawkami, co powinno zapewnić jej odpowiednią stabilność. Jeżeli nie została w należyty sposób umiejscowiona, lub sito nie znajduje się w odpowiedniej pozycji, może wykonywać drgania. Sencor SJE1006RDW przypadku wszelkich trudności z montażem, cały proces został starannie opisany w instrukcji załączonej w opakowaniu. Należy pamiętać, że urządzenie zadziała tylko wtedy, gdy wszystkie części zostaną odpowiednio zamontowane i kiedy pokrywka będzie zamknięta poprzez zaciski bezpieczeństwa.

Funkcje sokowirówki Sencor SJE1006RD

Główne funkcje, którymi charakteryzuje się sokowirówka to:

 • wyciskanie soku z owoców i warzyw
 • dwustopniowa regulacja prędkości
 • zabezpieczenie przez przegrzaniem  i uruchomieniem bez pokrywy
 • możliwość porcjowania dużych kawałków owoców i warzyw
 • automatyczne oddzielanie miąższu

To urządzenie ma jedno główne przeznaczenie – wyciskanie soku, dlatego jego funkcje są ograniczone, ale w zupełności wystarczą do samodzielnego przygotowania ulubionego, pełnowartościowego napoju.

Jak uzyskać najlepszy sok z sokowirówki Sencor SJE1006RD

Pierwszy krok na drodze do uzyskania pysznego soku, to oczywiście dobór odpowiednich produktów. tuba XL Sencor SJE1006RDNajlepiej wybierać świeże, dojrzałe i sezonowe produkty i komponować je ze sobą do woli. Połączenie właściwych warzyw i owoców, gwarantuje nam prawdziwą bombę witaminową! Warto zwracać uwagę na to jakie produkty wybieramy, ponieważ te, które znajdują się w większych hipermarketach, często zawierają pestycydy. Należy więc korzystać ze sprawdzonych źródeł i weryfikować oznaczenia przypisane owocom.

Z czego wycisnąć sok

Dwustopniowa regulacja prędkości, pozwala na uzyskanie soku zarówno z miękkich jak i twardych owoców i warzyw. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz sok powstał np. z jabłek, bananów, buraków i marchewki. Składniki możemy łączyć według własnych upodobań i kubków smakowych, a w razie potrzeby w Internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów na skomponowanie wyjątkowych i niepowtarzalnych soków. Przed włożeniem owoców i warzyw do sokowirówki, należy starannie usunąć wszelkie liście, łodygi, nasiona czy pestki, które mogą uszkodzić urządzenie. Nie wolno zapominać o tym, aby starannie wyczyścić produkty, których zamierzamy użyć. Niektóre warzywa i owoce, a zwłaszcza cytrusy należy starannie obrać, aby gorycz znajdująca się w skórce nie psuła smaku. Ważne jest, aby postępować według zasady – im wolniej wyciskasz tym lepsze efekty uzyskasz. Pozwól, aby to sokowirówka wyznaczała tempo wyciskania i dostosuj do niego tempo podawania surowca.

Najlepszy smak zaraz po przygotowaniu

Warto pamiętać, że świeżo wyciskane soki najlepiej smakują zaraz po zrobieniu i wtedy mają też najwięcej składników odżywczych. Niestety w wyniku przedostawania się tlenu do soku czy wpływie ciepła uzyskiwanego w wyniku dużych prędkości, szybko tracą swoje właściwości. Brak konserwantów powoduje, że mają krótki czas przeznaczony do spożycia i że nie powinno się przechowywać ich dłużej niż 24h. Jeśli zajdzie taka potrzeba, warto zadbać o szczelny pojemnik i o to, aby sok był przetrzymywany w schłodzonym miejscu.

soki

Przygotowany sok trafia prosto do naszej szklanki, więc od razu możemy go podawać całej rodzinie. Pomoże nam w tym  również sporej wielkości zbiornik na miąższ, który sprawi, że uzyskamy dużą ilość soku za jednym użyciem! Sprawdź aktualną cenę produktu Sencor SJE 1006RD.

Szybka praca sokowirówki

Sokowirówka jest najszybszym sposobem na uzyskiwanie soku. Jedyne co zabierze nam sporo czasu, to odpowiednie przygotowanie owoców. W dodatku, otrzymywany w tym procesie produkt, dostarczy nam odpowiednią ilość energii, której będziemy potrzebować szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ponadto, soki z warzyw i owoców spożywane regularnie, co najmniej 2-3 razy w tygodniu, mogą znacznie poprawić stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Czyszczenie sokowirówki Sencor SJE1006RD

Przed czyszczeniem należy upewnić się, że urządzenie jest wyłączone i odłączone od zasilania. Najlepiej jest czyścić sokowirówkę od razu po jej użyciu, aby nie dopuścić do zaschnięcia pozostałości z owoców i warzyw, ponieważ wtedy znacznie trudniej będzie się ich pozbyć.  Zbyt długie zwlekanie z czyszczeniem, może również doprowadzić do odbarwienia niektórych elementów wywołanego wykorzystywaniem owoców czy warzyw barwiących takich jak np. burak, bądź utrzymywania się przykrego zapachu. Warto, co najmniej raz w miesiącu zanurzyć sito sokowirówki w occie winnym, aby pozbyć się z niego zalegającego w nim osadu.

Zdejmowane części można umyć pod bieżącą wodą. W przypadku dostania się resztek produktów do miejsc, które nie podlegają demontowaniu, należy wytrzeć je za pomocą wilgotnej chusteczki lub szmatki. W razie trudności z doczyszczeniem pewnych elementów, warto jest zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę. Zalecana jest szczególna ostrożność podczas czyszczenia ostrza, aby nie doprowadzić do skaleczenia.

Czy warto kupić sokowirówkę Sencor SJE1006RD

Ten model ma zdecydowane plusy: cenę, nowoczesny design i  moc, która poradzi sobie nawet z twardymi owocami. Wiele urządzeń za tak niską cenę jest pozbawione tak dużej mocy, możliwości korzystania z dwóch prędkości i wszelkich zabezpieczeń przedłużających jej eksploatacje i chroniących je przed przegrzaniem i uruchomieniem przed zamknięciem pokrywy. Sencor SJE1006RD posiada te wszystkie cechy i na pewno zasługuje na uwagę podczas wyboru odpowiedniej sokowirówki do każdego domu. Kup teraz Sencor SJE 1006RD.

Sencor sokowirówka

Czy warto? Warto przede wszystkim posiadać takie urządzenie ze względu na jego przeznaczenie. Ten model opłaca się kupić, ponieważ wyróżnia się zdecydowaną przewagą zalet nad wadami. Nie tylko powinien dobrze sprawdzać się w kuchni, ale będzie także znakomicie się w niej prezentować. Odpowiednie użytkowanie i dbałość o sprzęt, na pewno przedłuży długość pracy, dzięki czemu sokowirówka może posłużyć nam na lata.

Należy pamiętać, że zakup takiego urządzenia do własnej kuchni, to pierwszy i ważny  krok na  drodze do świadomego i zdrowego odżywiania. Możemy być pewni, że nasza dieta zostanie wzbogacona o odpowiednie witaminy, a codzienne posiłki przestaną być nudne.  Świeży sok z samego rana, może na nas podziałać nawet lepiej niż kubek gorącej kawy, a słodkie owoce mogą zastąpić codzienne spożywanie niezdrowych cukrów. Posiadając w domu takie urządzenie, możemy nie tylko zadowolić siebie, ale także zarazić smacznym i zdrowym podejściem całą rodzinę i najbliższych przyjaciół. Co więcej, sokowirówka może stać się również świetnym prezentem dla znajomych, którzy właśnie wprowadzili się do nowego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
13 − 6 =