Sokowirówka Sencor SJE 1007WH

Ocena

Od kilku lat zauważyć można wzrost zainteresowania zdrowym odżywianiem, czy wzrost świadomości w tej kwestii. Coraz chętniej sięgamy po produkty nieprzetworzone, dbając o zachowanie bilansu wszystkich substancji odżywczych. Znakomitym ułatwieniem tego, by zdrowo żyć, będą sokowirówki czy wyciskarki owoców i warzyw. Sięgając po szklankę takiego własnoręcznie przyrządzonego napoju z ulubionych owoców, z pewnością zaspokajamy wiele z dziennego zapotrzebowania na witaminy i inne mikroelementy. Nie musimy spędzać godzin na przygotowywaniu zdrowych posiłków – czasem wystarczy kilka chwil. Jeszcze szybciej się uda, jeśli zdecydujemy się na zakup sokowirówki. Jedną z takich sokowirówek- Sencor SJE 1007WH, dzisiaj opiszemy i wystawimy jej opinię.

Poznaj sokowirówkę Sencor SJE 1007WH

Sokowirówka Sencor SJE 1007WH to ciekawy, dość minimalistyczny design. Model ma ładną, nienachalną linię i trzy opcje kolorystyczne – delikatną, jasną, do kuchni rustykalnych bądź nienachalnych, bardziej stonowaną do klasycznie zaprojektowanych wnętrz oraz czerwoną, krzykliwą, do odważniejszych kuchni z pazurem.

Sencor SJE1007WH

Nie zajmuje ona dużo miejsca, wiec spokojnie może na stałe zagościć na blacie kuchennym lub czekać na czas użycia w jednej z szafek – sprzęt składa się i nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Sencor SJE 1007WH kupisz TUTAJ.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Sencor SJE 1007WH

Zalety Wady
  • atrakcyjny design
  • dobra jakość do ceny
  • szybka praca
  • smaczny sok
  • podwójny system zabezpieczeń
  • brak separatora piany
  • brak wyświetlacza
  • brak funkcji łatwego czyszczenia
  • głośna praca

Sokowirówka ma zarówno mocne jak i słabe strony. Jeśli zależy ci na tanim urządzeniu, za pomocą którego wyciśniesz sok z warzyw bądź owoców to jest to model dla Ciebie. Tym bardziej wymagającym użytkownikom odradzamy zakup tego modelu.

Specyfikacja urządzenia Sencor SJE 1007WH

Sokowirówka Sencor SJE1007WH to jedna z tych sokowirówek, która może pochwalić się dużą mocą przy niewielkiej cenie. Dodatkowym atutem z pewnością są wszystkie materiały wykończeniowe wykonane z nierdzewnej stali. Warto zwrócić uwagę na to, że ułatwia to czyszczenie, ale i zapewnia higienę na wysokim poziomie. Siatka filtrująca, czyli popularne sito też jest wykonane ze stali nierdzewnej, jak i noże do cięcia wrzucanych owoców i warzyw. Sokowirówka Sencor SJE 1007WH waży około 4 kilogramów, to sporo, zaś wymiarowo – wysokość to 40 cm, szerokość to około 30 cm, zaś długość około 21 cm. Zatem łatwo się zorientować, że nie jest to specjalnie obszerny sprzęt i nie zajmie nam dużo miejsca, o czym wspominaliśmy. Na szczęście, dzięki swojej wadze oraz czterem gumowym przyssawkom na nóżkach, ustawiony na suchej i stabilnej powierzchni sprzęt, doskonale się trzyma.

Urządzenie ma specjalną funkcje automatycznego oddzielania miąższu. Ten model charakteryzuje się również wielkością otworu wpustowego. Ma on około 75 cm, a to naprawdę sporo. Pomieścić może całe owoce i warzywa. Wysokość tegoż otworu to 170 mm. Jeśli chodzi o pojemność zbiornika na miąższ (a to w przypadku sokowirówki bardzo istotne, większy zbiornik na odpadki jest konieczny, ponieważ w procesie wyciskania powstaje więcej odpadków niż soku). Charakterystyczna jest również przezroczysta pokrywa. Zarówno pokrywa, jak i wszystkie części ruchome umyć można w zmywarce bez najmniejszego problemu.

Bezpieczna praca z sokowirówką Sencor

Warto wspomnieć również o kwestiach związanych z bezpieczeństwem sokowirówki Sencor SJE 1007WH. Urządzenie posiada bowiem 2 prędkości pracy, pierwsza to 15 tysięcy obrotów na minutę, drugi natomiast to 18 tysięcy obrotów na minutę. W przypadku zbyt intensywnej eksploatacji, gdy silnik zaczyna się przegrzewać, urządzenie ma specjalnie zabezpieczenie i dzięki temu się wyłączy.

Sencor cento

Zadziała to również w przypadku zdjęcia pokrywy. Cały system zabezpieczeń jest przy tym podwójny. Z wad, trzeba by wspomnieć o tym, że Sencor SJE 1007WH nie posiada w swoim wyposażeniu separatora piany, obudowa nie jest wyposażona w wyświetlacz, nie ma również funkcji łatwego czyszczenia. Na szczęście możemy wszystko umyć w zmywarce. Sprawdź, gdzie możesz kupić sokowirówkę Sencor SJE 1007WH.

Montaż i pierwsze uruchomienie sokowirówki Sencor SJE 1007WH

Oczywiście, zanim uruchomicie swoją sokowirówkę, producent zaleca uważne przestudiowanie instrukcji obsługi. Właściwie nie jest ona zbyt potrzebna, intuicyjnie z pewnością poradzilibyśmy sobie ze złożeniem i uruchomieniem urządzenia. Pamiętać należy natomiast, by przed pierwszym użyciem najpierw dokładnie obejrzeć, czy wszystko rozpakowaliśmy i nie przeoczyliśmy jakiejś folii do usunięcia albo części do wyjęcia.

Następnie dobrze byłoby wszystko, co się nadaje do mycia, opłukać. Nie wiadomo, co działo się w procesie produkcyjnym, a my będziemy używać sokowirówki w bezpośredniej obecności produktów spożywczych. Części płuczemy zatem w ciepłej wodzie, możemy dodać odrobinę płynu do mycia naczyń albo innego delikatnego detergentu.

Sencor SJE1007WH tuba

Następnie sokowirówkę umieszczamy na stabilnej powierzchni i przystępujemy do składania. Wkładamy do urządzenia pojemnik na sok. Dokładnie widać, gdzie powinien się on znaleźć, jednak warto pamiętać, że pojemnik i obudowa powinny być na tym samym poziomie. Teraz czas na sitko. Wkładamy je do urządzenia. Jeśli zrobimy to właściwie, sitko znajduje się nieco poniżej poziomu pojemnika na sok. Łatwo można to sprawdzić. Na tę konstrukcję nakładamy już pokrywę – jeśli tego nie zrobimy, na pewno nie uda nam się uruchomić sprzętu. Jeśli wsadzimy w odpowiednie miejsce naszą pokrywę, usłyszymy charakterystyczne kliknięcie i dzięki temu wiadomo, że sokowirówka jest złożona poprawnie. Wystarczy jeszcze umieścić pojemnik na miąższ w przeznaczonym na to miejscu i gotowe! Możesz wyciskaj swoje pierwsze soki. Sprawdź ceny sokowirówki Sencor SJE 1007WH.

Czy warto kupić sokowirówkę

Jak to wiec wygląda w praktyce? Zastanawiać się można, czy warto dokonać takiego zakupu. Przecież w każdym markecie możemy dostać taki sok w butelce. Z tą zasadniczą różnicą, że żaden z tych soków nie będzie nawet w połowie tak zdrowy, jak wyciśnięty przez nas własnoręcznie. To my dobieramy warzywa i owoce, które wylądują w naszej sokowirówce, a tym samym – w naszej szklance. Tutaj zatem świeżo wyciśnięte soki domowe pozostają bezkonkurencyjne.

Sokowirówka a wyciskarka wolnoobrotowa

Największą konkurencją jest dla sokowirówki są wyciskarki wolnoobrotowe. Tutaj możemy się zastanowić, czy wyciskarki nie byłyby lepszym rozwiązaniem. Jakość uzyskanego bowiem za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej soku jest jeszcze wyższa niż tego z sokowirówki. Sok jest bardziej zawiesisty, poza tym wykorzystuje się więcej owocu (czy warzywa) niż w sokowirówce. Poza tym wyciskarka często radzi sobie również z natką pietruszki czy szpinakiem – a soku z nich nie wyciśniemy już w sokowirówce.

Sokowirówki zwykle są też dużo głośniejsze. Ale jednocześnie są też szybsze – przeciętna wyciskarka wolnoobrotowa ma około 70-120 obrotów na minutę, a sokowirówka trzysta razy szybciej się obraca – bo aż 18 tysięcy obrotów na minutę. To zasadnicza różnica! Zwłaszcza w rozwiązaniach dla małej gastronomii, gdzie sprzęt taki, jak Sencor SJE 1007WH z pewnością sobie poradzi.

Poza tym sokowirówki mogą pracować znacznie dłużej i wydajniej. Co prawda powstaje w procesie wyciskania więcej odpadków, jednak to, co najsmaczniejsze, zostaje w szklance. Można mówić o wielu za i wielu przeciw, jednak najistotniejszy jest tutaj argument ekonomiczny. Pod tym względem bowiem sokowirówki nie mogą równać się wyciskarkom wolnoobrotowym – to zupełnie inny pułap cenowy. Jeśli zatem chcemy cieszyć się świeżo wyciśniętym sokiem z ulubionych warzyw i owoców, a jednocześnie nie rujnować budżetu domowego luksusowym sprzętem, zdecydowanie powinniśmy zainwestować w sokowirówkę. Sprawdź już teraz, gdzie kupisz Sencor SJE1007WH.

Funkcje Sencor SJE 1007WH

Nie jest to robot kuchenny z wielką ilością dodatkowych funkcji. Sokowirówka Sencor SJE 1007WH służy do wyciskania soku z warzyw i owoców. Jeśli zatem szukamy czegoś, co utrze nam pomidory na passatę, to pewnie kiepski pomysł. Jeśli jednak zależy nam na smacznym soku, warto jest rozważyć zakup Sencor SJE 1007WH- kliknij by kupić. Sencor SJE1007WH sokowirówkaOdznacza się ona dwoma trybami, jeśli chodzi o szybkość obrotu oraz szereg zabezpieczeń, jakie są w podstawowym pakiecie, jeśli chodzi o wyposażenie sokowirówki. Nie jest to może zbyt wiele, jednak jeśli zależy nam na czasie, czyli szybkim uzyskaniu soku, należy myśleć raczej o sokowirówce niż o sprzęcie wielofunkcyjnych. Wszelkie mechanizmy dedykowane są szybkiemu i skutecznemu wyciskaniu soku. Sencor SJE1007WH możesz kupić tu.

O czym warto pamiętać przy wyciskaniu soku

Sencor SJE1007WH to dobra sokowirówka w swojej cenie i można z niej korzystać z powodzeniem przy przyrządzaniu pysznego soku. Swobodnie możemy dobierać składniki, próbować nowe połączenia smakowe i mieszać to, co nam najbardziej odpowiada. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jak na przykład ta, by korzystać tylko ze świeżych składników. Zapewni nam to maksymalne wykorzystanie owoców i warzyw – zawierają one najwięcej soku.

sok pomarańczowy

Większość owoców i warzyw nie musimy kroić przed włożeniem do urządzenia. Należy jednak pamiętać o starannym umyciu, a w przypadku warzyw i owoców, które wyciskamy ze skórką (czyli większością, poza cytrusami czy ananasem), również o sparzeniu jej wrzątkiem celem pozbycia się wszystkiego tego, czym były pryskane. Świeżo wyciśnięte soki mają wiele wartości odżywczych, dobrze jest je zachować, więc starajmy się nie obierać warzyw i owoców. W przypadku tych korzennych (jak pietruszka, marchew czy seler) pamiętajmy jednak o dokładnym oczyszczeniu ich z ziemi. Piasek w maszynie mógłby nie tylko stępić noże, ale i uszkodzić cały mechanizm. Oczywistym jest raczej fakt, że duże pestki (jak te z wiśni, brzoskwini czy śliwki) należy usunąć przed umieszczeniem owocu w maszynie. Winogrona czy arbuz nie muszą być w żaden sposób z pestek oczyszczane – z tak małymi pestkami sokowirówka spokojnie sobie poradzi. Należy również pamiętać, by małe owoce leśne, jak maliny czy borówki dobrze jest umyć bezpośrednio przed wyciskaniem soku, ponieważ owoce te szybko tracą świeżość.

Koniecznie musimy również pamiętać, że w przeciwieństwie do tych sklepowych soków, przygotowane przez nas soki nie są pasteryzowane ani nie zawierają żadnych konserwantów, a zatem mogą łatwo się zepsuć. Dlatego trzeba je wypić jak najszybciej, a najlepiej bezpośrednio po przyrządzeniu. Takie są zresztą najsmaczniejsze.

Sokowirówka Sencor SJE1007WH – za czy przeciw

Jeśli zatem chodzi o sokowirówkę Sencor SJE 1007WH, no to właściwie trudno jest się tu do czegokolwiek przyczepić – cena tego urządzenia jest na tyle niska, że wyposażenie, jakie się za nią oferuje zaskakuje, ale jest to zaskoczenie na plus.

sokowirówka Sencor SJE1007WH

Z pewnością przyda się ono do wyciśnięcia pysznych soków z owoców i warzyw. Ich wprowadzenie do codziennej diety poprawi jakość życia, samopoczucie i wzbogaci nasz organizm w ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania substancje odżywcze. Zakup sokowirówki nie będzie zatem błędem, jeśli spełni nasze oczekiwania. Sprawdź, gdzie kupisz sokowirówkę Sencor SJE 1007WH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 − 11 =