Sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366-56

Ocena

Przygotowanie świeżego, pożywnego soku we własnej kuchni wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczy odpowiedni sprzęt i odrobina chęci. Najszybsze rezultaty można uzyskać, jeśli używa się sokowirówki. To najbardziej popularne urządzenie, dzięki któremu przygotowanie soków zajmuje zaledwie chwilę. Jednym z ciekawszych urządzeń tego typu jest sokowirówka brytyjskiej marki Russell Hobbs- a mianowicie model Russell Hobbs Desire 20366-56.

Russell Hobbs Desire 20366-56

Sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366-56 ma energetyczny czerwony kolor i bez wątpienia jest to cecha, która przykuwa uwagę. Model Russell Hobbs Desire 20366-56 jest wyposażony w silnik o mocy 550 W, więc nie jest to ani dużo, ani mało. W serii Desire ukazały się także inne sprzęty. Wszystkie są utrzymane w takim samym stylu i kolorystyce. Można zatem dokupić blender kielichowy, robot kuchenny, mini rozdrabniacz, mikser ręczny i blender ręczny.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Nowoczesny, stylowy design
 • Szybka praca
 • Łatwe czyszczenie
 • Prosty montaż i demontaż
 • Wysoka jakość materiałów
 • Duży pojemnik na miąższ
 • Dość cicha praca
 • Brak

W modelu tym nie sposób dopatrzyć się wad. Sokowirówka doskonale się sprawuje i spełnia swoją funkcję. Przygotowany sok jest klarowny i bardzo smaczny. Trochę czasu zajmuje przygotowanie owoców i warzyw, ale jest to warte zachodu, bo pozytywnie wpływa na smak soku. Plusem jest także możliwość dostosowania prędkości do rodzaju stosowanych produktów. W tej klasie cenowej nie jest to bowiem norma.

Sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366-56 sprawia wrażenie droższej, niż jest w rzeczywistości. Sprawdź cenę sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56. Obudowa wygląda, jakby była wykonana z metalu, jest to jednak plastik. Mimo to, wszystkie elementy idealnie do siebie pasują i nie trzeszczą podczas wyciskania soku. Przed pracą warto sprawdzać stan sitka. Po pewnym czasie może ulec przetarciu, trzeba go wtedy wymienić.  Jest to ważne, jeśli zależy nam na wysokiej jakości soku.

Wyposażenie sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56

Warto przyjrzeć się bliżej wyposażeniu, żeby wiedzieć, co otrzyma się w zestawie:

 • Zbiornik na miąższ o pojemności 2 litrów – jego pojemność jest w pełni zadowalająca. Nie ma konieczności częstego opróżniania pojemnika. Jest to jedna z zalet tego urządzenia. Bardzo często miąższ zawiera wiele składników odżywczych. Niektórzy zalecają wręcz dodawanie go do przygotowanego soku, zup, a nawet jako nadzienie do ciasta.
 • Zbiornik na sok o pojemności 700 ml – podczas 2 minut nieprzerwanej pracy sokowirówki, można uzyskać cały pojemnik smacznego soku. Jest to urządzenie bardzo wydajne, a na szybkość pracy bez wątpienia wpływa moc zastosowanego w tym modelu silnika.
 • Wyjmowane ostrze ze stali nierdzewnej – podczas mycia należy zachować szczególną ostrożność. Jest to bardzo ostra część sprzętu, więc istnieje ryzyko skaleczenia.
 • Metalowe ramię zamykające
 • Podstawa urządzenia z silnikiem – sokowirówkę najlepiej umieścić w miejscu niedostępnym dla dzieci, a także z dala od zlewu. Woda może doprowadzić do uszkodzenia sokowirówki.
 • Sitko z tarczą rozdrabniającą
 • Pokrywa – chroni sok przed kurzem. Powinna być prawidłowo zamontowana i zamknięta zatrzaskami. Tylko wówczas urządzenie się uruchomi.
 • Otwór wlotowy o szerokości 75 mm – można dozować produkty bez wcześniejszego krojenia ich w plastry lub w kostki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich produktów, tylko tych, które z łatwością przechodzą przez otwór wlotowy.
 • Pokrętło regulacji prędkości – sprzęt nie jest wyposażony w przyciski, między którymi często gromadzi się brud i resztki. Oprócz tego obsługa pokrętłem sprawia, że współpraca z urządzeniem jest prosta i intuicyjna.Sokowirówka Russell Hobbs Desire
 • Kabel zasilający – po skończonej pracy można go zwinąć i schować za urządzeniem lub owinąć wokół niego. Niestety nie ma żadnego schowka na przewód. Nie jest to jednak znaczący mankament, ponieważ sokowirówka i tak doskonale się prezentuje.
 • Nóżki antypoślizgowe – warto sprawdzać, czy są czyste i suche. Tylko wówczas można mieć pewność, że urządzenie będzie stało stabilnie na blacie. Nawet podczas najcięższych prac sokowirówka się nie przemieszcza.
 • Instrukcja obsługi w wielu językach i karta gwarancyjna (24 miesiące) – dostępny jest także język polski. Nie jest to instrukcja, która odpowiedziałaby na wszystkie pytania związane z działaniem sprzętu, mimo to może być przydatna podczas pierwszych prób przygotowywania soków. Dostępne są w niej dwa przepisy na soki, z których można skorzystać. Chcąc poznać ich więcej, można odwiedzić stronę producenta. Tam jest ich sporo.

Montaż sokowirówki Russell Hobbs

Jest to urządzenie, które bardzo ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Po wypakowaniu sokowirówki trzeba ustawić ją na poziomej powierzchni. Tutaj kupisz Russell Hobbs Desire 20366-56.Sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366Warto upewnić się, że jest ona sucha i czysta. Jest to ważne, jeśli zależy nam, by urządzenie stało stabilnie podczas wyciskania soków. Montaż nie powinien przysporzyć większych problemów. Podczas pierwszego użycia, warto zajrzeć do instrukcji. Jest tam objaśniony cały proces składania sokowirówki. Zbiorniki i inne akcesoria warto umyć i osuszyć, zanim przystąpi się do pracy. Gdy wyschną, to zbiornik na miąższ należy umieścić z lewej strony podstawy z silnikiem. Separator powinien być opuszczony i znajdować się na poziomie podstawy silnika i zbiornika na resztki.

Następnym krokiem jest włożenie sitka z tarczą rozdrabniającą w separator. Należy go obracać do momentu, aż osadzi się na napędzie. Ostatnim etapem jest przykrycie separatora i zbiornika na miąższ pokrywą. Powinna być zatrzaśnięta zatrzaskami po obu stronach rury. Pojemnik na sok należy umieścić pod wylotem soku. Jest on wyposażony w specjalny dziobek, który zdecydowanie ułatwia przelanie wytworzonego soku do szklanek.

Jak działa sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366-56

Przed rozpoczęciem wyciskania warto sprawdzić, czy pokrętło regulacji prędkości jest ustawione na pozycję 0. Jeśli tak, można podłączyć sprzęt do zasilania. Dopiero wówczas można regulować prędkość. Jej wartość jest zależna od rodzaju owoców i warzyw, które się stosuje. W tym modelu ma się do wyboru dwie prędkości, dużą i małą. Niską prędkość najlepiej ustawiać wtedy, gdy przygotowuje się soki z miękkich owoców, np. truskawki lub cytryny. Stosując twarde produkty, takie jak np. marchewki lub jabłka, najlepiej ustawić wyższą prędkość. Składniki dozuje się poprzez włożenie ich do otworu wlotowego. Russell Hobbs Desire 20366-56Można je dociskać tylko za pomocą dołączonego do zestawu popychacza. Inne przedmioty mogą uszkodzić sokowirówkę. Ważne jest, by nie dociskać produktów przy użyciu dużej siły. Im wolniej dozuje się produkty, tym lepiej. Tylko wtedy możliwe jest uzyskanie maksymalnej ilości soku. Kliknij by dokonać zakupu sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56.

Po uzyskaniu zadowalającego efektu trzeba wyłączyć urządzenie poprzez ustawienie pokrętła na pozycję 0. Demontaż odbywa się w sposób odwrotny niż montaż, tak więc również nie powinien sprawiać kłopotów. Sokowirówki to urządzenia, które nie są przystosowane do długiej pracy. Przegrzanie silnika może doprowadzić do uszkodzenia sokowirówki. Maksymalny czas pracy ciągłej to 2 minuty. Jeśli w tym czasie nie zdążyło się wycisnąć zadowalającej ilości soku, to można wznowić pracę po kolejnych 2 minutach. W dowolnej chwili można opróżniać zarówno pojemnik na miąższ, jak i ten na sok. W tym celu wystarczy wyłączyć urządzenie, opróżnić pojemniki i wznowić pracę.

Funkcje sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56

Sokowirówka Russell Hobbs Desire 20366-56 nie tylko łanie się prezentuje, jest także funkcjonalna. Warto zapoznać się z jej możliwościami, zanim przystąpi się do wyciskania soku. Oto one:

 • 2 – stopniowa regulacja prędkości
 • Wyciskanie soku z warzyw i owoców
 • Możliwość dozowania całych owoców i warzyw
 • Zabezpieczenie przed nieprawidłowym złożeniem

Jak uzyskać najlepszy sok z sokowirówki Russell Hobbs

Mając w domu sokowirówkę, można samemu decydować,  z jakich produktów przygotowuje się sok. Jeśli stosuje się owoce i warzywa wysokiej jakości, to taki też będzie sok. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy przyrządza się sok z owoców świeżych i dojrzałych. Przejrzałe owoce i miękkie warzywa nie nadają się do ścierania. Uzyskany sok jest mętny, gęsty i niesmaczny.

Wszystkie produkty powinny być uprzednio dokładnie wymyte. Warzywa korzeniowe najlepiej wyczyścić szczotką. Przed dozowaniem produktów najlepiej usunąć wszystkie liście, ogonki i łodygi. Używając tej sokowirówki, trzeba usuwać twarde pestki, duże nasiona i gniazda nasienne. Nie ma z kolei problemu z pozostawieniem nasion melona, a także pesteczek kiwi lub granatu. Ten sprzęt nie nadaje się także do wyciskania soku z bananów. Jego pozostałości zatykają sitko z tarczą rozdrabniającą. Przed dozowaniem owoców cytrusowych, trzeba obrać je ze skórki i usunąć biały miąższ, który sprawia, że powstały sok jest gorzki. Sprawdź cenę urządzenia Russell Hobbs Desire 20366-56.

Sokowirówka Russell Hobbs 20366-56

Bez problemu można przygotowywać sok z arbuza. Najlepiej ustawić wtedy prędkość oznaczoną jako 1. Można, ale nie trzeba usuwać skórki z arbuza. Wszystko zależy od tego, jaki smak soku się preferuje. W skórce arbuza znajduje się wiele składników odżywczych, więc na próbę można przygotować sok ze skórką i przekonać się, czy taki smak nam odpowiada. Używając tej sokowirówki, nie jest zalecane wyciskanie soku z czosnku i cebuli. Urządzenie sobie z nimi poradzi, ale pozostawiony zapach będzie niemożliwy do usunięcia. Większości warzyw i owoców nie trzeba kroić przed dozowaniem. Wszystko zależy od tego, czy produkty mieszczą się w otworze wlotowym.

Czyszczenie sokowirówki Russell Hobbs Desire 20366-56

Czyszczenie sokowirówki nie trwa długo. W dużej mierze dlatego, że wszystkie akcesoria można myć w zmywarce do naczyń. Części silnikowej nie można moczyć, więc jeśli się ubrudzi, to można ją przecierać jedynie wilgotną ściereczką. Najtrudniej doczyścić sitko. Jeśli jest zapchane najlepiej umieścić je pod bieżącą wodą z kranu i oczyścić delikatnie szczoteczką. Mimo że mycie w zmywarce to wygoda, niektóre środki czyszczące mogą pozostawić trwałe ślady na plastikach. Pojemniki można bez problemu umyć ręcznie, nie mają bowiem trudno dostępnych załamań.

Czy warto kupić Russell Hobbs Desire 20366-56

Świeżo wyciskane soki to samo zdrowie.  Warto zainteresować się urządzeniem, dzięki któremu przygotowanie ich w zaciszu własnej kuchni, nie jest najmniejszym problemem. Sokowirówki to stosunkowo tanie urządzenia i są idealnym wyborem dla tych, dla których czas przygotowywania napojów ma znaczenie. Zdecydowanie dłużej trwa przygotowanie warzyw i owoców niż sam proces wyciskania soku. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ten model, czy inny, jedno jest pewne. Picie soków pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie, więc warto rozpocząć dzień od wypicia szklanki świeżo wyciskanego, pysznego napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
14 × 17 =