Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02

Ocena

Przygotowywanie świeżych soków w zaciszu własnej kuchni wcale nie musi być czasochłonne. Wystarczy odpowiedni sprzęt, a praca przebiega gładko i przyjemnie. Wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń, sokowirówki wyróżniają się najszybszą pracą. Są więc doskonałym wyborem dla zabieganych, którym zależy na szybkim i prostym pozyskiwaniu soków. Dziś polecamy sokowirówkę Philips HR1832/02.

Sokowirówka Philips HR1832/02

Sokowirówka z serii Viva Collection, Philips HR1832/02 to model wyróżniający się niebanalnym designem. Część elementów jest przezroczysta, natomiast pozostałe wykonane są z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym.  Waży około 4 kg i doskonale prezentuje się na kuchennym blacie. Niestety nie jest wyposażona w uchwyt, który umożliwiałby jej bezproblemowe przenoszenie. Ma  silnik o mocy 500 W, więc bez trudu poradzi sobie nawet z najtwardszymi produktami. Kliknij by dokonać zakupu sokowirówki Philips HR1832/02.

Sokowirówka Philips HR1832/02

Poznaj zalety i wady sokowirówka Philips HR1832/02

Zalety Wady
 • Nietypowy i nowoczesny design
 • Szybka praca
 • Zajmuje mało miejsca
 • Niska cena
 • Dość cicha
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Prosta obsługa
 • Za niski pojemnik na sok
 • Przezroczyste elementy matowieją podczas mycia w zmywarce

Pojemnik na sok, niestety nie został dobrze zaprojektowany. Jest zdecydowanie za niski, więc wypływający sok rozchlapuje się na boki. Podczas mycia w zmywarce przezroczystych elementów można zauważyć, że szybko ulegają zmatowieniu. Najlepiej więc myć je ręcznie. Mogą także na nich pojawiać się przebarwienia spowodowane działaniem soku. Jeśli będziemy je przecierać regularnie olejem jadalnym, to jest szansa, że się nie utrwalą. Mycie sokowirówki jest bardzo proste, a co za tym idzie, nie jest czasochłonne. Wszystkie odłączane elementy można myć albo ręcznie, albo w zmywarce do naczyń. Część silnikowa to element, którego nie można moczyć, więc przecieramy ją jedynie wilgotną ściereczką. Tutaj kupisz sokowirówkę Philips HR1832/02.

Wyposażenie sokowirówki Philips HR1832/02

Kupując sokowirówkę Philips HR1832/02, w zestawie otrzymujemy:

 • Zbiornik na sok z dziobkiem
 • Wbudowany zbiornik na miąższ o pojemności 1,5 litra. Dzięki temu, że jest przezroczysty, z łatwością możemy kontrolować jego poziom zapełnienia. Warto go regularnie opróżniać, żeby cały proces pozyskiwania soku przebiegał płynnie i skutecznie.
 • Popychacz – należy go używać za każdym razem, gdy dociskamy dozowane owoce i warzywa. Do otworu wlotowego nie można wkładać palców ani innych przedmiotów.
 • Otwór wlotowy – odznacza się dość dużą średnicą, ale lepiej kroić warzywa i owoce, szczególnie te, które są twarde. Sokowirówka pracuje wówczas ciszej i szybciej.
 • Pokrywka
 • Sitko wykonane ze stali nierdzewnej. Jego powierzchnia jest gładka, więc można ją przemyć gąbeczką. Jest to dobre i praktyczne rozwiązanie, podczas mycia gąbeczka nie zahacza się o szorstkie wypustki sitka, bo ich po prostu nie ma.
 • Zaciski zabezpieczające, które znajdują się po obu stronach sokowirówki. Jeśli nie są założone lub, gdy poluzują się w trakcie wyciskania soków, to sokowirówka się wyłączy.
 • Pokrętło regulacyjne
 • Schowek na kabel zasilający – po skończonej pracy można schować kabel, dzięki temu urządzeni zajmuje jeszcze mniej miejsca i ładniej wygląda na kuchennym blacie.
 • Kabel zasilający
 • Dzbanek na sok. Ma on pojemność 500 ml i jest przezroczysty, więc mamy zachowaną kontrolę nad ilością wyciśniętego soku.
 • Wałek napędowy
 • Nóżki antypoślizgowe – dzięki nim sokowirówka nie przemieszcza się podczas pracy, co zdecydowanie zwiększa wygodę użytkowania.
 • Podstawa z silnikiem – nie można jej moczyć w wodzie. Sokowirówkę najlepiej postawić w miejscu niedostępnym dla najmłodszych.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – czytelna instrukcja obsługi pozwala poznać najważniejsze funkcje i zagadnienia dotyczące obsługi, a także montażu poszczególnych części.

Montaż sokowirówki Philips HR1832/02

Przed montażem poszczególnych części, najlepiej umyć wszystkie odłączane elementy pod bieżącą wodą i poczekać, aż obeschną. Dopiero wówczas można przystąpić do montażu. W tym modelu zastosowano zabezpieczenie, które uniemożliwia włączenie sokowirówki, gdy elementy nie są prawidłowo zamontowane, a także wtedy, gdy zaciski zabezpieczające nie są zablokowane. Warto przygotować wszystkie produkty, jeszcze zanim uruchomimy urządzenie. Powinny być one bardzo dokładnie umyte i pokrojone na mniejsze kawałki, jeśli nie mieszczą się w otworze wlotowym.sok z sokowirówki Philips HR1832/02Pod dziobkiem trzeba postawić dzbanek na sok i za pomocą pokrętła regulacyjnego uruchomić sokowirówkę. Podczas dozowania produktów należy używać dołączonego do zestawu popychacza. Produkty nie powinny być dociskane zbyt mocno, ponieważ wpływa to negatywnie na proces wyciskania warzyw i owoców, a także może skutkować zatrzymaniem filtra. Po uzyskaniu satysfakcjonującej ilości soku można wyłączyć sokowirówkę i odłączyć ją od zasilania. Do demontażu możemy przystąpić dopiero wtedy, gdy filtr się całkowicie zatrzyma.

To, jak często zajdzie konieczność opróżniania wbudowanego pojemnika na miąższ, w dużej mierze zależy od tego, jaką ilość owoców i warzyw przetwarzamy za jednym razem. Z reguły nie ma konieczności opróżniania pojemnika w trakcie pracy, jeśli wyciskamy mniej niż 1,5 kg owoców i warzyw. Warto kontrolować stan zapełnienia zbiornika, ponieważ po przekroczeniu jego maksymalnej pojemności miąższ przedostaje się do zbiornika na sok oraz na wewnętrzną stronę pokrywki. Przepełnienie zbiornika powoduje także znaczne spowolnienie pracy sokowirówki. Chcąc opróżnić zbiornik na miąższ, należy wyłączyć urządzenie i wyciągnąć zapełniony pojemnik. Po wyczyszczeniu możemy go zamontować ponownie i kontynuować przerwaną pracę. Sprawdź aktualną cenę sokowirówki Philips HR1832/02.

Funkcje sokowirówki Philips HR1832/02

Sokowirówka Philips HR1832/02 ma wiele ciekawych funkcji, które znacznie usprawniają codzienną współpracę. Warto je poznać, zanim zaczniemy wyciskać soki. Oto one:

 • Zabezpieczenie uniemożliwiające uruchomienie sokowirówki, jeśli wszystkie części nie znajdują się na swoim miejscu, a także wtedy, gdy blokada bezpieczeństwa nie została zamocowana na pokrywie.
 • Wyciskanie soku z warzyw i owoców o różnej konsystencji i zróżnicowanych rozmiarach. Produkty powinny być dobrze wyselekcjonowane, żeby przygotowany sok charakteryzował się dobrymi walorami smakowymi. Soki przygotowane z przejrzałych lub zbyt miękkich owoców są niesmaczne i mają specyficzny zapach.
 • Technologia QuickClean – została ona opracowana z myślą o jeszcze szybszym czyszczeniu urządzenia. Sokowirówkę można wyczyścić w ciągu niecałej minuty, a wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanego sitka i wbudowanego pojemnika na miąższ.
 • Blokada kapania – użytkując ten sprzęt, możemy pozyskiwać sok wprost do podstawionej szklanki, dzięki specjalnemu kranikowi. Wysokość szklanki nie powinna jednak przekraczać 12 cm. Kranik jest wyposażony w zabezpieczenie uniemożliwiające kapanie soku na kuchenny blat. Dziobek zapobiegający kapaniu jest łatwy do utrzymania w czystości, a to dlatego, że można go odłączyć i myć pod bieżącą wodą.

Jak otrzymać najlepszy sok z sokowirówki Philips HR1832/02

Jakość i smak otrzymanego soku, w duże mierze zależą od rodzaju i stopnia świeżości stosowanych produktów. Najlepiej wyciskać sok ze świeżych warzyw i owoców, ponieważ zawierają one najwięcej soczystego soku. Najlepsze rezultaty możemy zaobserwować, gdy wyciskamy sok z produktów takich jak ananasy, seler, buraki, marchewki, jabłka, gruszki, melony, granaty, pomidory, pomarańcze, winogrona itp. Użytkując ten sprzęt mamy także pewne ograniczenia. Nie wyciśniemy soku z bardzo twardych warzyw i owoców, a także z produktów, które zawierają skrobię lub są bardzo włókniste. Z powodzeniem uzyskamy natomiast sok z warzyw liściastych.

Philips HR1832/02

Przed dozowaniem produktów takich jak wiśnie, brzoskwinie, śliwki należy pamiętać, o usunięciu pestek. Drobnych pesteczek i gniazd nasiennych nie trzeba usuwać. Podobnie ze skórkami, jeśli są cienkie i miękkie, to nie trzeba ich obierać. Jakość otrzymanego soku z jabłek w dużej mierze zależy od zastosowanego gatunku. Z soczystych jabłek otrzymujemy gęsty sok. Ważne, by podczas wyciskania soku z cytrusów oprócz skórki usunąć także biały miąższ, charakterystyczny dla owoców cytrusowych. Ma on gorzki posmak, więc może popsuć smak soku. Podczas współpracy z urządzeniem nie można wyciskać soku z owoców takich jak banany, figi lub awokado. Można je dodać do przygotowanego soku, ale tylko wtedy, gdy rozdrobnimy je uprzednio za pomocą blendera.

Soki przygotowane za pomocą sokowirówki należy pić bezpośrednio po wyciśnięciu. Nie nadają się do przechowywania w lodówce, bo szybko tracą cenne składniki odżywcze i witaminy. Ponadto rozwarstwiają się, więc picie ich po pewnym czasie od przygotowania, nie jest szczególnie apetyczne. Podczas wyciskania warzyw i owoców sokowirówka emituje hałas o wartości 74 dB. Jest on większy, gdy przetwarzamy twarde warzywa i owoce. Przy czym warto dodać, że urządzenie stoi stabilnie na blacie nawet podczas najcięższych prac. Jest to bez wątpienia spory atut, bo wpływa na wygodę i bezpieczeństwo pracy.

Bezpieczeństwo

Sokowirówka powinna być postawiona w miejscu niedostępnym dla dzieci. Co jakiś czas warto sprawdzać, w jakim stanie jest filtr. Jeśli jest uszkodzony, to koniecznie trzeba go wymienić. Na samym początku podczas wyciskania soków można poczuć nieprzyjemny zapach, którym nie należy się przejmować. Jest to bowiem normalne, gdy urządzenie jest nowe. Nie jest to sprzęt awaryjny, ale oczywiście drobne usterki mogą pojawić się na każdym etapie przygotowywania soków. Najczęstszym problemem jest przeciążenie urządzenia. Dzieje się tak wtedy, gdy dozujemy za dużo składników, lub są one zbyt twarde. Jeśli urządzenie zaczyna pracować głośniej niż zazwyczaj lub wpada w drgania, to lepiej je wyłączyć i odczekać aż silnik ostygnie.

Czy warto kupić sokowirówkę Philips HR1832/02

Sokowirówki są najpopularniejszymi urządzeniami służącymi do wyciskania owoców i warzyw. Na tę popularność duży wpływ ma niska cena. Sam proces pozyskiwania soku nie jest najskuteczniejszy, z racji tego, że sokowirówki wyposażone są w silniki o dużej mocy, które generują duże ciepło podczas przetwarzania owoców i warzyw. Enzymy i witaminy zawarte w sokach w wyniku działania ciepła ulegają utlenieniu. Dlatego też zalecane jest, by sok przygotowany za pomocą tego typu urządzeń, pić bezpośrednio po przygotowaniu. Kup teraz w promocyjnej cenie sokowirówkę Philips HR1832/02.

Sokowirówka Philips Viva Collection HR1832/02Sokowirówka Philips HR1832/02 to dobry sprzęt dla osób, które pragną widzieć szybkie efekty swojej pracy. Taki kompaktowy sprzęt idealnie wkomponowuje się w niewielkie kuchenne przestrzenie. Sokowirówka mieści się w standardowej wielkości szafce. Sok wyciskany z jej pomocą odznacza się dobrym smakiem, ale niejednokrotnie możemy trafić w nim na większe kawałki produktów. Jeśli nam to nie przeszkadza, to jest to sprzęt, który warto wciąż pod uwagę, rozważając zakup nowej lub pierwszej wyciskarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 − 6 =