Sokowirówka Philips HR1918/80

Ocena

Nowoczesne sokowirówki umożliwiają otrzymanie soku o zróżnicowanej konsystencji. W zależności od indywidualnych upodobań można przygotować w zaciszu własnej kuchni świeżo wyciskany klarowny sok lub bardziej zawiesisty z zawartością miąższu. Wybierając tego typu sprzęt, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Nie bez znaczenia jest szerokość otworu wlotowego. Im większy, tym łatwiejsza i mniej czasochłonna będzie praca. Ważna jest również moc. Urządzenia o większej mocy są bardziej wydajne, dzięki temu szybciej można liczyć na satysfakcjonujące rezultaty. Sokowirówką, na którą warto zwrócić uwagę, jest Philips HR1918/80.

Sokowirówka Philips HR1918/80 Avance Collection

Philips HR1918/80 ma dość nietypowy, ale interesujący kształt i wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dolna część urządzenia ma kolor biały, natomiast górna jest przezroczysta. Sokowirówka Philips HR191880Należy ona do serii sokowirówek Avance Collection. Wyposażona jest w silnik o mocy 1000 W i odznacza się wieloma ciekawymi możliwościami. Kup teraz Philips HR1918/80.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Philips HR1918/80

Zalety Wady
  • Ładny, nowoczesny design
  • Wydajność
  • Solidne wykonanie
  • Łatwe, szybkie czyszczenie
  • Prosta, intuicyjna obsługa
  • Brak

Urządzenie nie ma wad, które wpływałyby na jego funkcjonalność. Jest to doskonały sprzęt do przygotowywania pysznego soku w domowych warunkach.

Wyposażenie Philips HR1918/80

Warto jednak najpierw dowiedzieć się, na co można liczyć, decydując się na zakup sokowirówki Philips HR1918/80- kliknij by kupić.

  • Podstawa urządzenia z silnikiem
  • Pokrętło regulacyjne
  • Wyjmowany zbiornik na miąższ o pojemności 2,1 litra
  • Przewód zasilający o długości 1 metra
  • Otwór wlotowy o rozmiarze XXL
  • Sitko
  • Obręcz z blokadą kapania
  • Popychacz z funkcją wstępnego czyszczenia
  • Pokrywka
  • Ramię blokujące
  • Stopki antypoślizgowe
  • Dzbanek o pojemności 1 litra
  • Pokrywka dzbanka na sok z wbudowanym separatorem piany
  • Broszura z przepisami
  • Schowek na kabel
  • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Funkcje sokowirówki Philips HR1918/80

Praca z sokowirówką przebiega płynnie, a efekty są zadowalające. Wszystko dzięki ciekawym funkcjom, które warto poznać jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Oto one:

  • Blokada kapania
  • Szybkie czyszczenie, czyli Quick Clean
  • Wyciskanie soku
  • Technologia FiberBoost
  • Wstępne czyszczenie
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Funkcja wstępnego czyszczenia zastosowana w tej sokowirówce pozwala na ekspresowe wypłukanie jej pomiędzy wyciskaniem soków z różnych produktów, a także po zakończonej pracy. Jeśli podczas wlewania wody zastosujemy dołączony do zestawu popychacz, to powstanie coś w rodzaju fontanny, a wszelkie pozostałości powstałe w wyniku przygotowywania soku zostaną dokładnie usunięte. Trzeba przyznać, że ta funkcja jest niezwykle przydatna i znacznie ułatwia czyszczenie. A także je skraca.

Fiber Boost- gęstość soku pod kontrolą

Niezwykle pomocna podczas codziennej pracy jest funkcja FiberBoost. Jest to ko jedna z najważniejszych opcji w tym modelu i w dużej mierze to ona sprawia, że chce się mieć ten sprzęt.  Sprawdź gdzie kupić sokowirówkę Philips HR1918/80.

Żeby z niej skorzystać, trzeba ustawić pokrętło regulacyjne w pozycji oznaczonej jako 1. Takie ustawienie spowoduje, że otrzymamy sok z mniejszą ilością błonnika. Z kolei ustawiając pokrętło regulacyjne w pozycji 2, otrzymuje się sok z większą ilością błonnika. Mała ilość błonnika sprawia, że sok jest bardziej klarowny. Natomiast ustawienie dużej ilości błonnika spowoduje, że uzyskany sok nie tylko będzie bogaty w błonnik, ale także będzie zawierał sporo małych włókien i będzie miał gładką konsystencję. Jeśli decydujemy się na ustawienie prędkości na pozycję 2, warto użyć funkcji wstępnego czyszczenia.

Praca sokowirówki Philips HR1918/80

Zanim przystąpi się do pracy z sokowirówką, należy dokładnie umyć wszystkie części, które będą miały kontakt z żywnością. Przed włączeniem sprzętu, warto upewnić się, że wszystkie części urządzenia są zamontowane prawidłowo. Jeśli ma się zamiar przenieść sokowirówkę, to nie wolno tego robić podnosząc ją za ramię blokujące. Może to doprowadzić do jego ułamania. Podczas pracy kabel zasilający powinien być całkowicie rozwinięty. Z sokowirówki można korzystać tylko wtedy, gdy ramię blokujące jest zablokowane. Obsługa sokowirówki początkowo może wydawać się skomplikowana. Jednak już po pierwszym użyciu można stwierdzić, że obawy były bezpodstawne. Po skończonej pracy i przed demontażem części należy ustawić pokrętło regulacyjne w pozycji wyłączenia  i odłączyć wtyczkę od zasilania.

Kolejnym krokiem jest przesunięcie ramienia blokującego w dół, tak żeby było w położeniu umożliwiającym odblokowanie. Trzeba jednak pamiętać, że można to zrobić dopiero wówczas, gdy sitko przestanie się obracać. Urządzenie nie należy do najcichszych. Podczas przetwarzania twardych produktów hałas jest jeszcze większy. Informacja dotycząca poziomu generowanego hałasu podana jest na tabliczce znamionowej urządzenia. W tym przypadku to 70 dB. Nie jest to jednak czynnik, który dyskwalifikowałby ten sprzęt już na starcie. Ma wiele ciekawych funkcji, które pozwalają zapomnieć o drobnej niedogodności, jaką jest dość głośna praca.

Sokowirówka technologia Fiber Boost

Zanim zacznie się dozować produkty, trzeba się upewnić, że sokowirówka działa z pełną prędkością. Nie warto używać zbyt dużej siły, by dociskać popychacz. Takie działanie może spowodować, że sitko się zatrzyma, a uzyskany sok będzie daleki od ideału. Owoce i warzywa można dopychać jedynie popychaczem. Lepiej nie robić tego palcami ani innymi przedmiotami. Podczas pracy, dobrze, gdy sprawdza się stan zapełnienia pojemnika na miąższ. Jeśli okaże się, że jest zapełniony to najlepiej wyłączyć urządzenie, opróżnić pojemnik i dopiero wówczas kontynuować pracę. Żeby móc dłużej cieszyć się niezawodnością sokowirówki najlepiej czyścić pojemnik na miąższ, sitko i pokrywkę za każdym razem, gdy uzyska się dzbanek soku. Kolejną ciekawą funkcją jest blokada kapania. Jest to dość popularne udogodnienie, które można spotkać w większości tego typu sprzętów. Dzięki tej blokadzie przygotowany sok nie kapie na blat kuchenny. Żeby skorzystać z tej opcji, to po przygotowaniu soku trzeba obrócić dziobek o około 120 stopni.

Jak działa sokowirówka Philips HR1918/80

Sokowirówka Philips HR1918/80 idealnie sprawdza się, gdy chcemy uzyskać sok z warzyw, owoców i warzyw liściastych. Podczas wyciskania soku z dużej ilości warzyw lub owoców, nie powinna być włączona przez okres dłuższy, niż 60 sekund. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chce się dopuścić do przegrzania silnika, a w efekcie do jego uszkodzenia. Po tym czasie urządzenie musi odpocząć, a wyciskanie można kontynuować dopiero wtedy, gdy sokowirówka ostygnie. Żeby wyciskanie przebiegło bez niemiłych niespodzianek, warto także upewnić się, że dziobek jest skierowany w dół i znajduje się we właściwej pozycji do wyciskania soku. dzbanek Philips HR1918/80Używając dzbanka na sok, zawsze powinien mieć on założoną pokrywkę. Tylko wtedy ma się pewność, że sok nie będzie rozpryskiwał się podczas procesu przygotowywania.

Podczas współpracy z sokowirówką zdarza się, że po osiągnięciu maksymalnej objętości pojemnika na miąższ, dostaje się on do soku, pokrywki i do pojemnika na sok. Przepełnienie pojemnika na miąższ może skutkować zablokowaniem sokowirówki. Jeśli do tego dojdzie, trzeba usunąć miąższ, wyłączyć sprzęt i odczekać aż ostygnie. Z reguły trwa to nie dłużej niż 15 minut. Nie ma obaw, że przegapi się moment, w którym pojemnik jest przepełniony. Jest on przezroczysty. Warto także obserwować zapełnienie dzbanka. Jest on wyposażony w miarkę, więc jeśli sok osiągnie poziom miąższu, to znak, że pora opróżnić pojemnik na miąższ.

Co jakiś czas warto sprawdzać stan sitka. Jeśli jest ono uszkodzone, to trzeba je wymienić. W przeciwnym razie sokowirówka nie będzie działać prawidłowo. Podczas pracy urządzenie nie przemieszcza się po blacie. W dużej mierze dlatego, że zostało wyposażone w nóżki antypoślizgowe. Aby mieć pewność, że na pewno tak będzie, warto sprawdzić, czy blat i nóżki są czyste i suche.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Sokowirówka ma także zabezpieczenie przed przegrzaniem spowodowanym nadmiernym obciążeniem. Jeśli jest ona przegrzana, to automatycznie uaktywnia się tryb ochrony przed przeciążeniem, a urządzenie się wyłącza. Jeśli tak się stanie, to trzeba pamiętać o przełączeniu pokrętła na pozycję 0. Po upływie około 15 minut można ponownie uruchomić sokowirówkę.

Czyszczenie sokowirówki Philips HR1918/80

Sokowirówkę czyści się najłatwiej, gdy przeprowadza się tę czynność bezpośrednio po przygotowaniu soku. Najlepiej przenieść sitko, pokrywę i pojemniki bezpośrednio do zlewu i dopiero zacząć demontaż. Czyszczenie sokowirówki Philips HR1918/80Wszystko po to, by nie rozchlapać resztek po kuchni. Wcześniej można także skorzystać z funkcji wstępnego czyszczenia. Używając jej najlepiej ustawić pokrętło na pozycję 2. Do czyszczenia elementów można używać tylko delikatnych środków. Podstawy nie można moczyć w wodzie. Wystarczy przecierać ją ściereczką. Po skończonej pracy można owinąć przewód wokół uchwytu na przewód, który znajduje się w dolnej części sokowirówki. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się dodatkowe miejsce na blacie lub w szafce i ma się pewność, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu.

Sok z sokowirówki

Szukając pomysłów na zdrowe soki lub koktajle, warto przejrzeć przepisy, które zostały dołączone do zestawu. W ten sposób można codziennie przygotowywać różne smaczne soki. Sprawdź cenę sokowirówki Philips HR1918/80.Sok z sokowirówki philipsChcąc uzyskać klarowny sok bez piany najlepiej założyć na dzbanek pokrywkę z wbudowanym separatorem piany. Mętny sok można otrzymać, gdy zdejmie się separator i wymiesza się sok tuż przed przelaniem go do szklanki. Przygotowując sok z jabłek, można dodać do niego kilka kropel soku z cytryny. Jest wówczas szansa, że tak szybko nie zbrązowieje. Soki z jabłek nie zawsze wychodzą takie same. Wiele zależy od tego, jakiej odmiany jabłek się użyje. Warto pamiętać o tym, że im bardziej soczyste są jabłka, tym sok jest rzadszy. Warto starannie selekcjonować owoce i warzywa, żeby otrzymywać soki wysokiej jakości i o ulubionym smaku. Przed przystąpieniem do wyciskania należy usunąć pestki z owoców takich jak np. brzoskwinie, mango itp. Z jabłek i gruszek nie trzeba usuwać gniazd nasiennych. Zdecydowanie więcej soku uzyskuje się, gdy dozuje się składniki powoli.

Czy warto kupić Philips HR1918/80

Sokowirówka przypadnie do gustu osobom, którym zależy na szybkich efektach. Warto przy tym pamiętać, że sok przygotowywany za pomocą sokowirówki należy spożyć od razu po przygotowaniu. Czy warto kupić Philips HR1918/80Model ten zdobył nagrodę If Design Award 2017 w dziedzinie wzornictwa. Trzeba przyznać, że jest ona zasłużona. Urządzenie świetnie prezentuje się na kuchennym blacie. Warto zainteresować się tego typu sprzętem i urozmaicić swoje menu. Świeże soki powinny w nim zagościć na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
4 × 12 =