Sokowirówka Philips HR1823/70

Ocena

Codzienne picie zdrowych, świeżych soków wpływa pozytywnie na samopoczucie i ogólne zdrowie. Warto wiec zainteresować się sprzętem, dzięki któremu przygotowanie soków będzie prawdziwą przyjemnością. Bardzo często rezygnuje się z porcji witamin tylko dlatego, że przygotowanie soku wymaga zaangażowania i czasu. Są jednak urządzenia, które wymagają minimum zaangażowania ze strony użytkownika, a do tego odznaczają się niebywale szybką pracą. To sokowirówki, a wśród nich model Philips HR1823/70.

Sokowirówka Daily Collection Philips HR1823/70

Sokowirówka z serii Daily Collection, Philips HR 1823/70 to model utrzymany w delikatnej, stonowanej kolorystyce. Sokowirówka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dominującym kolorem jest biel, ale nie zabrakło także niebieskich akcentów, które sprawiają, że model ten doskonale prezentuje się w kuchni. Jest to niewielkie, poręczne urządzenie o wadze niecałych 3 kg. Philips HR1823/70 kupisz TUTAJ.Sokowirówka Philips HR1823Sokowirówkę można więc bez wysiłku przenieść w inne miejsce, a dodatkowo zmieści się w każdej, nawet najmniejszej kuchennej szafce. Jest wyposażona w silnik o niewielkiej mocy, 220 W.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Philips HR 1823/70

Zalety Wady
 • Niewielkie, kompaktowe wymiary
 • Ładny, klasyczny design
 • Szybkie, bezproblemowe czyszczenie
 • Łatwy montaż i demontaż
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Niska cena
 • Dość cicha
 • Brak

W produkcie za tak niską cenę, niezwykle trudno dopatrzyć się jakiejkolwiek wady. Z reguły tego typu urządzenia są dość głośne, w tym przypadku jest inaczej. Emituje hałas o wartości 74 dB. Nie jest więc uciążliwy dla ucha, zwłaszcza że ciągła praca urządzenia i tak nie może przekraczać 2 minut.

Wyposażenie sokowirówki Philips HR 1823/70

Decydując się na to urządzenie, w zestawie otrzymamy:

 • Wyjmowany zbiornik na miąższ o pojemności 0,5 litra – łatwy w czyszczeniu, ponieważ nie posiada nietypowych załamań. Dzięki temu jest funkcjonalny i praktyczny.
 • Otwór na produkty – jest wystarczająco duży, by wsadzać przed niego niektóre warzywa i owoce w całości. Z reguły jednak lepiej je pokroić, pamiętając o niewielkiej mocy silnika, w który wyposażony jest ten model.
 • Popychacz – należy go stosować za każdym razem, gdy dozuje się produkty. Tylko z jego pomocą można dociskać owoce i warzywa.
 • Sitko z mikrosiateczką – wysokiej jakości sitko umożliwia otrzymanie klarownego, rzadkiego soku.
 • Pokrywka dzbanka na sok z wbudowanym separatorem piany
 • Odłączany dziobek – to przede wszystkim ułatwienie w czyszczeniu urządzenia.
 • Dzbanek na sok o pojemności 400 ml – nie odznacza się on sporą pojemnością, ale urządzenie samo w sobie także jest małe. Jest to jednak wystarczająca pojemność, gdy ma się małą rodzinę lub przygotowuje się soki tylko dla siebie.
 • Wałek napędowy
 • Zaciski zabezpieczające – jeśli nie są zaciśnięte, to nie ma możliwości uruchomienia sokowirówki. Jest to jeden z systemów zabezpieczeń.
 • Podstawa z silnikiem – to jedna z ważniejszych części urządzenia, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie. W przypadku uszkodzenia tego elementu korzystanie z sokowirówki będzie niemożliwe.
 • Wyłącznik
 • Kabel zasilający o długości 1,2 metra
 • Stopy antypoślizgowe – gwarantują stabilność podczas pracy. Mimo że urządzenie jest lekkie i małe, to nie przesuwa się podczas wyciskania soku.
 • Schowek na przewód sieciowy – to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie zajmuje jeszcze mniej miejsca. Po skończonej pracy wystarczy zwinąć kabel i go schować.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – nie jest ona za bardzo rozbudowana, ale w pewnym stopniu ułatwia poczynienie pierwszych kroków w zakresie obsługi tego sprzętu. Nie ma w niej żadnych przepisów ani szczegółowych objaśnień. Bardziej przypomina kartę produktową.

Po wyciągnięciu sokowirówki z opakowania i usunięciu materiałów zabezpieczających najlepiej umyć sprzęt, żeby mieć pewność, że przygotowywany sok nie będzie zawierał kurzu. Po osuszeniu wszystkich elementów, które będą miały kontakt z żywnością, trzeba ustawić sokowirówkę w bezpiecznym miejscu. Czyli w takim, w którym nie będzie miało kontaktu z wodą. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie jej poza zasięgiem najmłodszych dzieci. Powinna stać na suchej, stabilnej powierzchni więc blat kuchenny wydaje się idealnym miejscem. Sprawdź cenę modelu Philips HR1823/70.

Montaż sokowirówki Philips HR 1823/70

Jeśli montaż urządzenia się nie powiedzie, to sokowirówka się nie uruchomi. Jest to jeden z systemów zabezpieczeń. Działa ona tylko wtedy, gdy wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane i zamocowane. do soku Philips HR1823Pokrywka musi być zatem prawidłowo zamknięta za pomocą zacisków bezpieczeństwa. Ten konkretny model został wyposażony w pokrywkę na dzbanek, która umożliwia oddzielenie piany od soku. Gdy jest zamontowana, to tak właśnie się stanie. Nie jest to urządzenie, które może być włączone przez długi okres. Maksymalny czas ciągłej pracy to 2 minuty. To i tak długo, biorąc pod uwagę niewielką moc silnika. Jeśli przez te 2 minuty nie zdążymy wycisnąć soku, co jest wątpliwe, to wystarczy wyłączyć sokowirówkę na około 2 minuty, po czym uruchomić ją ponownie. W ten sposób można w krótkim czasie wycisnąć naprawdę sporą ilość pysznego soku.

Funkcje sokowirówki Philips HR 1823/70

Sokowirówka Philips HR 1823/70 nie odznacza się ogromem funkcji, a już na pewno nie są one nietypowe. Mimo to te, które są dostępne, wydają się całkowicie zadowalające. Warto je poznać:

 • Wyciskanie soku
 • 1 – stopniowe obroty
 • Zabezpieczenie przed uruchomieniem w przypadku nieprawidłowego zamontowania części

To praktycznie wszystko, na co można liczyć, decydując się na ten model. Osoby, którym zależy na smacznym soku i nie chcą poświęcać na przygotowanie go wiele czasu, powinny być zadowolone z tego modelu.

Jaki sok przygotujesz za pomocą sokowirówki Philips HR 1823/70

Najlepsze rezultaty, czyli najwięcej soku uzyskuje się ze świeżych warzyw i owoców. Najwięcej soku zawierają owoce i warzywa takie jak ogórki, szpinak, marchew, ananasy, buraki, seler, pomidory i jabłka. Tych owoców i warzyw, które mają cienkie skórki, nie trzeba obierać. Chcąc uzyskać sok z owoców pestkowych, warto pamiętać o tym, żeby uprzednio usunąć pestki. Większość sokowirówek nie nadaje się do obróbki produktów, które zawierają skrobię. Nie inaczej jest w tym przypadku. Przed dodaniem np. banana należy go uprzednio zblendować.

sok

Sokowirówka radzi sobie natomiast z warzywami liściastymi, więc z powodzeniem można je dozować. Z racji tego, że urządzenie nie ma mocnego silnika, to średnio radzi sobie z bardzo twardymi produktami. Lepiej zrezygnować z ich wyciskania za pomocą tego sprzętu. Do tego można skorzystać tylko z 1 – stopniowej regulacji prędkości, więc nie ma możliwości dostosowania jej do konsystencji i rodzaju owoców i warzyw. Trudno uznać to za wadę, bo decydując się na ten model, wie się, czego można się spodziewać. Jest doskonały, ale do wyciskania soku z warzyw i owoców miękkich lub tych o średniej twardości. Kup teraz sokowirówkę Philips HR1823/70.

Jak wycisnąć za pomocą Philips HR 1823/70 to co najlepsze

Doskonałe efekty wyciskania soku z owoców i warzyw otrzymuje się wtedy, gdy dozuje się produkty wysokiej jakości. Mając w domu sokowirówkę, ma się kontrolę nad tym, jakiego typu produkty się przetwarza, warto więc skorzystać z tego przywileju. Nie jest to możliwe, gdy kupuje się gotowe soki. Równie ważne znaczenie ma sam proces uzyskiwania soku. Dozując owoce i warzywa, używa się popychacza, aby dociskać je w stronę sita. Jeśli robi się to szybko, to urządzenie nie nadąża i produkty nie są odpowiednio starte. do soku Philips HR1823Sama sokowirówka działa bardzo szybko, ale my, nie powinniśmy się spieszyć. Im wolniej i staranniej składniki są dociskane, tym lepsze rezultaty otrzymujemy.

Z racji tego, że jest to sokowirówka o niewielkich rozmiarach, pojemniki, które są zestawie, również nie są spore. Planując przygotowanie dużej ilości soku, trzeba się liczyć z tym, że co jakiś czas trzeba będzie opróżniać pojemnik na miąższ, a być może także dzbanek na sok. W celu opróżnienia zbiornika na miąższ trzeba wyłączyć sprzęt od zasilania i wyciągnąć pojemnik. Po wyczyszczeniu i umieszczeniu go z powrotem można wrócić do pracy. Gdy uzyskane efekty będą satysfakcjonujące i sok przestanie ściekać do dzbanka, można wyłączyć sokowirówkę. Jej demontaż można zacząć dopiero wtedy, gdy sitko przestanie się obracać.

Czyszczenie sokowirówki Philips HR 1823/70

Czyszczenie sokowirówki najlepiej przeprowadzać bezpośrednio po zrobieniu soku. Wówczas najłatwiej ją doczyścić. Czynność tą, rozpoczynamy od odłączenia urządzenia od zasilania. Odłączane części można umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce do naczyń. Części silnikowej nie można zanurzać w wodzie, dlatego przecieramy ją tylko miękką, wilgotną ściereczką.

Podczas wyciskania soku z marchewek, buraków i innych produktów barwiących, warto od razu przetrzeć elementy sokowirówki olejem jadalnym i usuwać powstałe zabarwienia na bieżąco. Powstają one z reguły na białych częściach. Regularne czyszczenie zapobiegnie przebarwieniom i nieestetycznym plamom. Jakość materiałów, z których została wykonana sokowirówka, jest zadowalająca. Wszystkie elementy są dobrze spasowane i wydają się trwałe. Podczas pracy z urządzeniem nie występują żadne usterki. Początkowo można mieć problem z prawidłowym złożeniem i wówczas sokowirówka się nie uruchomi, ale nie jest to usterka, tylko zabezpieczenie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas pracy.

Sok z sokowirówki

Soki, które przygotowuje się za pomocą sokowirówki najlepiej pić od razu po przygotowaniu. Mają wówczas najwięcej składników odżywczych i minerałów. Działanie powietrza wpływa negatywnie zarówno na smak, jak i na zawartość drogocennych składników zawartych w soku. Okres świeżości soku można nieco wydłużyć, gdy przykryje się dzbanek pokrywką. Kliknij by sprawdzić aktualną cenę sokowirówki Philips HR1823/70.

Soki przygotowywane za pomocą sokowirówek są przede wszystkim klarowne. Jest to istotna cecha, zwłaszcza dla osób, które nie lubią miąższu w sokach. sokiW tym modelu został zastosowany separator piany. Można ją zatem całkowicie wyeliminować. Soki przygotowane w sokowirówce nieszczególnie nadają się do przechowywania w lodówce. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli sok postoi w niej kilka godzin, jednak jego walory smakowe i jakościowe szybko ubożeją. Poza tym sok, który długo stoi zaczyna się rozwarstwiać i przed spożyciem najlepiej go wymieszać. W przeciwnym razie będzie po prostu niesmaczny.

Czy warto kupić sokowirówkę Philips HR 1823/70

Sokowirówka Philips HR 1823/70 jest wymarzonym urządzeniem, które sprawdzi się w niewielkich gospodarstwach domowych. Małe wymiary to atut, zwłaszcza gdy ma się niewielką kuchnię. Mając w domu ten sprzęt, można w ciągu dwóch minut przygotować sok dla trzech osób, a więc dostarczyć porcję pysznych witamin nie tylko sobie, ale także rodzinie lub przyjaciołom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 × 4 =