Sokowirówka Philco PHJE 5000

Ocena

Sokowirówki to urządzenia, które znajdują zastosowanie w kuchniach na całym świecie już od pokoleń. Dzięki ich funkcjonalności można w szybki sposób wycisnąć sok z owoców i warzyw. Szybka praca, a tym samym błyskawiczne rezultaty wyciskania to czynniki, które wpływają na popularność tego typu sprzętów. Zapoznaj się z naszą opinią na temat produktu Philco PHJE 5000.

Philco PHJE 5000

Urządzeniem, które odznacza się niską ceną i silnikiem o sporej mocy, jest sokowirówka PHILCO PHJE 5000. Ma biało-srebrny kolor i klasyczny kształt. Sprawdź gdzie kupić sokowirówkę Philco PHJE 5000.Philco PHJE 5000Z całą pewnością nie jest to sprzęt, który trzeba trzymać w szafce. Bardzo ładnie prezentuje się zarówno w klasycznie, jak i w nowocześnie urządzonej kuchni. Sokowirówka jest bardzo wydajna. W krótkim czasie można przygotować dużą ilość pysznego soku. Na wydajność urządzenia wpływa jego moc. W tym przypadku jest dość spora, bo aż 700 W.

Sokowirówka PHILCO PHJE 5000 to urządzenie, które idealnie sprawdza się w kuchni wielbiciela świeżych soków.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Philco PHJE 5000

Zalety Wady
 • Niska cena
 • Klasyczny design
 • Prosta obsługa
 • Szybkie czyszczenie
 • Łatwy montaż i demontaż części
 • Brak

Nie ma ona rażących wad, które czyniłyby pracę z nią niemiłym doświadczeniem. Jest to dobry sprzęt w przystępnej cenie, który idealnie spełnia swoją funkcję. Jeśli używa się jej zgodnie z przeznaczeniem, to istnieje spora szansa, że długo posłuży. Wszystkie elementy są doskonałej jakości i wyglądają na trwałe. Podczas pracy plastiki nie trzeszczą. Nie jest to, może, najcichszy sprzęt, ale ponieważ przygotowywanie soku zajmuje niewiele czasu, nie jest to znaczący mankament. Przy obróbce twardych owoców i warzyw pracuje zdecydowanie głośniej.

Wyposażenie sokowirówki Philco PHJE 5000

Warto przyjrzeć się bliżej Philco PHJE 5000, aby wiedzieć, co otrzymujemy w zestawie:

 • Przezroczysta pokrywa
 • Otwór wlotowy o szerokości 75 mm – z powodzeniem można więc dozować niektóre warzywa i owoce bez wcześniejszego krojenia ich na małe kawałki.
 • Popychacz – trzeba go używać za każdym razem, gdy dozuje się produkty. Nie można popychać ich palcami ani innymi przedmiotami.
 • Korpus silnikowy – jest to część, która nie powinna mieć kontaktu z wodą. Może to bowiem doprowadzić, do uszkodzenia korpusu silnikowego.
 • Sitko wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ma one malutkie mikrootwory, przez które przepuszczany jest sok.
 • Zbiornik na miąższ o pojemności 1,5 litra – spora pojemność ogranicza konieczność częstego opróżniania pojemnika.
 • Zbiornik na sok o pojemności 900 ml
 • Dźwignia zabezpieczająca – służy do zamocowania pokrywy. Gdy pokrywka jest zamocowana prawidłowo, to można usłyszeć kliknięcie. Zanim przystąpi się do pracy, warto sprawdzić, czy wszystkie elementy sokowirówki są zamontowane prawidłowo.
 • Wylot soku
 • Pokrętło sterujące – umożliwia zmianę prędkości, a także wyłączenie sokowirówki.
 • Kabel zasilający o długości 80 cm
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają stabilność i bezpieczną pracę. Warto sprawdzać, czy są one suche i czyste, tylko wtedy ma się pewność, że urządzenie nie będzie przemieszczać się po blacie.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Warto zapoznać się z instrukcją obsługi, która została dołączona do zestawu. Zawiera ona garść cennych informacji dotyczących montażu i obsługi sokowirówki, a także kilka ciekawych przepisów na pyszne soki z warzyw i owoców. Jest to ciekawy dodatek, który na pewno przypadnie do gustu tym, którzy nie mają pomysłu na urozmaicenie swojego codziennego menu. Sprawdź cenę Philco PHJE 5000.

Funkcje sokowirówki Philco PHJE 5000

Sokowirówka PHILCO PHJE 5000 nie odznacza się funkcjami, które mogłyby zaskoczyć użytkownika. Mimo to użytkowanie jej na co dzień przynosi sporo przyjemności. sokowirówka Philco PHJE 5000Warto zapoznać się z jej możliwościami, zanim przystąpi się do pracy:

 • Wyciskanie soku
 • 2 – stopniowa regulacja prędkości
 • Wyłącznik bezpieczeństwa

Regulacja prędkości

W tym modelu zastosowano 2 – stopniową regulację prędkości. Ustawiając pokrętło na pozycję oznaczoną jako 1, ostrza osiągają prędkość od 12000 do 13000 obrotów na minutę. Gdy ustawi się pokrętło w pozycji oznaczonej jako 2, prędkość wynosi 16000 – 18000 obrotów na minutę. Wokół pokrętła znajdują się oznaczenia. Przekręcając je, można wyłączyć urządzenie, a także ustawić odpowiednią prędkość.

Jak korzystać z sokowirówki Philco

Przed pierwszym uruchomieniem warto umyć wszystkie części i dokładnie je osuszyć. Urządzenie powinno być postawione na poziomej, stabilnej i suchej powierzchni. Dopiero wówczas można przystąpić do montażu wszystkich elementów. Do podstawy z silnikiem należy przymocować zbiornik na miąższ. Po umieszczeniu go w odpowiednim miejscu trzeba się upewnić, że znajduje się na tym samym poziomie co części silnikowa. Kolejnym krokiem jest umieszczenie sitka. Powinno mocno przylegać do wału napędowego.

Jeśli sitko jest prawidłowo zamontowane, to jego górna krawędź znajduje się pod górną krawędzią pojemnika na sok. Po montażu tych elementów wystarczy przykryć całość pokrywką. Trzeba ją mocniej przytrzymać, by móc unieruchomić ją za pomocą dźwigni zabezpieczającej. Ostatnim etapem jest włożenie do otworu wlotowego popychacza. Został on tak zaprojektowany, że idealnie pasuje do otworu. Jego kształt ułatwia pracę, sprawiając, że ręka się nie męczy. Tak złożone urządzenie nadaje się do użytku. Kup teraz model Philco PHJE 5000.

Wyciskanie soku za pomocą Philco PHJE 5000

Chcąc przygotować sok, trzeba pod wylotem soku ustawić pojemnik. Warto przygotować wcześniej warzywa i owoce, które chcemy wycisnąć. Powinny być one dokładnie umyte. Otwór wlotowy w tej sokowirówce jest duży, ale niektóre warzywa i owoce mogą przez niego nie przechodzić. W takiej sytuacji należy je pokroić na kawałki i dopiero wówczas dozować. Prędkość urządzenia można dostosować w zależności od tego, jakiego typu produktów się używa. Opracowanie miękkich warzyw i owoców nie wymaga ustawienia wysokiej prędkości. W tym przypadku wystarczający będzie 1 poziom prędkości. Ustawiając tę prędkość, można uzyskać sok z produktów takich jak winogrona, maliny, pomidory lub arbuzy. Wyciskając sok z produktów twardych najlepiej ustawić prędkość oznaczoną jako 2. Można wtedy z powodzeniem wycisnąć sok z jabłek, buraków, selera lub ananasa. sok z Philco PHJE 5000Gdy składniki na sok są już przygotowane, wystarczy wkładać je stopniowo do otworu wlotowego i dociskać za pomocą popychacza, w stronę nierdzewnego sitka.

Wszystkie produkty, bez względu na to, czy są one twarde, czy miękkie powinny być opracowywane pomału. Tylko wtedy można mówić o maksymalnej wydajności urządzenia. Pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany. Dociskając produkty powoli, możliwe jest wyciśnięcie z nich maksymalnej ilości soku. Podczas wyciskania sok jest odprowadzany do dzbanka na sok, z kolei miąższ do pojemnika na pulpę. W dowolnej chwili można opróżnić zbiornik na miąższ. W tym celu wystarczy ustawić pokrętło na pozycję 0 i wyciągnąć zbiornik. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu należy wyłączyć urządzenie i poczekać aż sitko przestanie wirować. Dopiero wtedy można przystąpić do demontażu. Sokowirówka to urządzenie, które nie może pracować długo. Jest przeznaczona do krótkiego użycia. Nie powinna być włączona dłużej niż 40 sekund. Jest to maksymalny czas ciągłej pracy sprzętu. Po upływie tego czasu trzeba zrobić krótką przerwę, zanim ponownie przystąpi się do wyciskania soku.

Jak otrzymać idealny sok

Otrzymanie dobrego w smaku soku nie jest trudne pod warunkiem, że starannie dobiera się warzywa i owoce, z których przygotowuje się sok. Niektóre produkty zawierają naprawdę sporą ilość soku, dlatego efekt wyciskania jest o wiele lepszy, gdy się je stosuje. Najwięcej soku uzyskamy, wyciskając owoce i warzywa takie jak seler, ananas, marchew, arbuz, pomidory, pomarańcze i winogrona. Przed włożeniem produktu do otworu wlotowego warto sprawdzić, czy nie jest przejrzały. Takie owoce i warzywa negatywnie wpływają na smak soku.

Produkty takie jak np. marchew lub ogórek nie wymagają wcześniejszego krojenia, bez problemu mieszczą się w otworze wlotowym. Warzywa, które podczas wzrostu mają kontakt z ziemią, trzeba dokładnie umyć, a także pousuwać z nich natkę. Warto pamiętać także o usunięciu pestek z wiśni, brzoskwiń, mango itp. Nie dość, że mogą uszkodzić urządzenie, to dodatkowo dodają sokom gorzki, cierpki smak. Obrabiając owoce i warzywa przed wyciskaniem, należy usunąć twarde skórki. Nie trzeba tego robić, gdy przygotowuje się sok z jabłek lub gruszek. sok z jabłekTe owoce mają miękką skórkę. Dodając do soku owoce cytrusowe najlepiej usunąć biały miąższ. On również zmienia smak soku, czyniąc go gorzkim. Podczas przygotowywania soku z jabłek, uzyskiwany efekt może często się różnić. Jest on bowiem zależny od gatunku jabłek, których się używa. Rzadki sok otrzymuje się z soczystych jabłek. Używając tej sokowirówki, nie ma możliwości obróbki owoców, które zawierają skrobię. Należą do nich m.in. banany, figi lub awokado. Oczywiście można je dodać, ale pod warunkiem, że uprzednio zmiksuje się je blenderem.

Korzystając z tego sprzętu, ma się za to możliwość uzyskiwania soku z warzyw liściastych, np. sałaty.  Przygotowane soki najlepiej spożyć od razu. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości, to można je przechowywać w lodówce, jednak nie dłużej niż 12 godzin. Soki przygotowane za pomocą sokowirówek można z powodzeniem mrozić. Jednak w tym przypadku także są ograniczenia czasowe. Sok w tej formie nie powinien być przechowywany przez okres dłuższy niż miesiąc. Nie ulega jednak wątpliwości, że najlepiej pić sok od razu po spożyciu.

Czyszczenie sokowirówki Philco PHJE 5000

Czyszczenie sokowirówki jest banalnie proste. Odłączane elementy można umyć albo ręcznie, albo w zmywarce do naczyń. Przed przystąpieniem do czyszczenia trzeba pamiętać o odłączeniu sprzętu od zasilania. Część z silnikiem można przecierać tylko delikatną, wilgotną ściereczką. Nie można jej moczyć w wodzie.

Czy warto kupić sokowirówkę Philco PHJE 5000

Urządzenie ma niezwykle stabilną i solidną konstrukcję. Podczas wyciskania soku z owoców i warzyw, nawet tych najtwardszych, nie przemieszcza się po blacie. Co w efekcie wpływa na ogólne bezpieczeństwo pracy. Efekty wyciskania można bardzo szybko zaobserwować, a to dlatego, że ostrza poruszają się z zawrotną prędkością. Kliknij by dokonać zakupu Philco PHJE 5000.

sokowirówka philco

Sokowirówka PHILCO PHJE 5000 to urządzenie, z którym współpraca przebiega niezwykle płynnie. Jest to miłe zaskoczenie, zważywszy na fakt, że jest ona stosunkowo tania. Nie trzeba długo czekać na efekty wspólnej pracy. Szybka praca, atrakcyjna cena i smaczne rezultaty, to czynniki, które wpływają na ogólną ocenę tego sprzętu. Odczucia z obcowania z nim na co dzień są bardzo pozytywne. Dlatego jest to sprzęt, który warto polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 ⁄ 14 =