Sokowirówka Bosch MES4010

Ocena

Sokowirówki to urządzenia, które umożliwiają szybkie pozyskanie soku z różnego rodzaju owoców i warzyw. Te, które są wyposażone w silnik o dużej mocy, z łatwością radzą sobie nawet z najtwardszymi produktami. Szybka praca i przystępna cena to czynniki, które wpływają na popularność tego typu urządzeń. W zaledwie kilka chwil można przygotować pyszny napój i zaskoczyć bliskich serwując im do posiłku świeżo wyciskany, zdrowy sok, który możesz otrzymać korzystając z sokowirówki Bosch MES4010.

Bosch MES4010

Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy takie, które szczególnie zasługują na to, by przyjrzeć się im bliżej. Jednym z nich jest sokowirówka Bosch MES4010, którą kupisz TUTAJ.

Trzeba przyznać, że wygląda ona na solidną i zaprojektowaną z największą precyzją. Dzięki temu, że jest taka masywna radzi sobie z przetwarzaniem różnych produktów, a przy tym nie przemieszcza się po kuchennym blacie. Dostępna jest w czarno-srebrnym kolorze, a jej obudowa wykonana jest z odlewu aluminiowego – premium design. Ma silnik o bardzo dużej mocy, bo aż 1200 W. Jest to sokowirówka z profesjonalnym ceramicznym nożem, który zapewnia doskonałe rezultaty podczas przetwarzania produktów zarówno miękkich, jak i twardych.

Poznaj zalety i wady sokowirówki Bosch MES4010

Zalety Wady
 • Bardzo solidne wykonanie
 • Wysoka jakość materiałów
 • Ładny, nowoczesny design
 • Proste i szybkie czyszczenie
 • Duża moc silnika
 • Szybkie rezultaty wyciskania
 • Miąższ nie jest dobrze odsączony
 • Dość głośna praca
 • Wysoka cena

Podczas użytkowania tego sprzętu i wyciskania twardych owoców i warzyw można zauważyć, że miąższ, który trafia do zbiornika, jest mokry. Nie świadczy to dobrze o wydajności sokowirówki, mimo że ma ona bardzo dużą moc. Jej cena także nie należy do najniższych.

Wyposażenie sokowirówki Bosch MES4010

Warto dowiedzieć się, co otrzymujemy w zestawie:

 • Nóż ceramiczny i sitko wykonane ze stali szlachetnej elektropolerowanej – elementy te są gwarancją wydajności urządzenia.
 • Wylot soku ze stali nierdzewnej – dzięki temu, że został wykonany z takiego materiału, nie zaobserwujemy przebarwień, które często pojawiają się na jasnych elementach wykonanych z plastiku.
 • Otwór do dozowania produktów, w rozmiarze XXL – mamy zatem możliwość dozowania owoców i warzyw w całości, bez konieczności krojenia ich w kostki lub plastry.
 • Pokrętło regulacyjne – umożliwia wybranie odpowiedniej prędkości, a także wyłączenie sokowirówki.
 • Wyjmowany, duży pojemnik na miąższ o pojemności 3 litrów
 • Pokrywa
 • Popychacz
 • Korpus urządzenia z silnikiem o dużej mocy
 • Zbiornik na sok z regulacją zawartości piany o pojemności 1,5 litra
 • Aluminiowy, solidny zacisk
 • Gumowe końcówki znajdujące się na podstawie urządzenia, to przede wszystkim gwarancja stabilności i zwiększenie bezpieczeństwa podczas wyciskania soku.
 • Praktyczny schowek na kabel zasilający – dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu kabel nie plącze się na blacie. Urządzenie prezentuje się dzięki temu jeszcze lepiej.
 • Kabel zasilający
 • Instrukcja obsługi w języku polskim, karta produktowa i karta gwarancyjna (24 miesiące).

Sokowirówka Bosch MES4010 akcesoria

Montaż sokowirówki Bosch MES4010

Sam montaż i obsługa urządzenia nie powinny sprawiać większych trudności. Czynności te są dość schematyczne i typowe dla wszystkich tego typu urządzeń. Za każdym razem, gdy przystępujemy do montażu sokowirówki, warto sprawdzać, czy kabel sieciowy, a także pozostałe elementy, w szczególności sitko, nie są uszkodzone. Jeśli okazałoby się, że są nadłamane lub pęknięte, to trzeba będzie je wymienić. Sprawdź cenę sokowirówki Bosch MES4010.Sokowirówka Bosch MES4010Na dnie sitka są ostre noże, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas montażu. Kabel zasilający jest przechowywany w schowku, nie trzeba go wyciągać całego, jeśli kontakt znajduje się blisko sokowirówki. Naczynie sokowe trzeba umieścić w korpusie urządzenia, a następnie zamontować sitko wciskając je w dół. Musi być ono mocno osadzone w napędzie. Na korpusie urządzenia umieszczamy także zbiornik na miąższ i nakładamy pokrywę. Żeby urządzenie się uruchomiło, należy pamiętać o zatrzaśnięciu zacisków na pokrywie.

Dzbanek na sok ustawimy pod wylotem soku i nakładamy na niego pokrywkę, żeby zapobiec rozchlapywaniu wyciskanego soku. Żeby mógł on swobodnie spływać, trzeba pamiętać o otworzeniu zaślepki umiejscowionej w wylocie soku. Tak złożone urządzenie jest gotowe do pracy. Sokowirówkę stawiamy z daleka od krawędzi blatu, aby uniknąć strącenia jej na podłogę. Powinna stać na suchej, poziomej powierzchni.

Bosch MES4010 – otwór wlotowy o średnicy 84mm

Zanim przystąpimy do uruchomienia sokowirówki, warto wcześniej przygotować owoce i warzywa, z których będziemy pozyskiwać sok. Najlepsze produkty to te, które są dojrzałe i niezamrożone. Stosując warzywa i owoce, które znajdują się na skraju świeżości, trzeba liczyć się ze zmianą konsystencji i smaku przygotowywanego soku, a także z często zapychającym się sitkiem. Wszystkie produkty powinny być dokładnie umyte. Stosując owoce, które mają duże i twarde pestki, trzeba pamiętać o uprzednim ich usunięciu. Podobnie postępujemy, gdy wyciskamy sok z warzyw korzeniowych, usuwamy wszelkie łodyżki i natki.

otwór wlotowy Sokowirówka Bosch MES4010

Otwór wlotowy w tym urządzeniu ma dużą średnicę – 84mm, ale nie wszystkie warzywa i owoce przez niego przechodzą. Jeśli nie da się ich wsadzić w całości, to trzeba je przekroić przynajmniej na pół. Z produktów, które mają twardą skórkę, trzeba ją usunąć. Sok przygotowywany za pomocą sokowirówki najlepiej pić od razu po przygotowaniu. Ma wówczas najwięcej witamin i jest najsmaczniejszy.

Funkcje sokowirówki Bosch MES4010

Sokowirówka Bosch MES4010 ma wiele ciekawych funkcji, które warto poznać, zanim przystąpi się do wyciskania soków. Oto one:

 • Blokada DripStop zapobiegająca kapaniu soku – unosząc zatyczkę, zamykamy przepływ soku, dzięki temu miejsce pracy jest czyste i schludne.
 • Zabezpieczenie Safety Stop – umożliwia włączenie sokowirówki tylko wówczas, gdy wszystkie jej elementy zostaną prawidłowo złożone. Urządzenie wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy podczas pracy zostanie zdjęta lub poluzowana pokrywa.
 • 3 – stopniowa regulacja prędkości – przydaje się, gdy stosujemy owoce i warzywa o różnej konsystencji i twardości.
 • Automatyczne odprowadzanie miąższu do pojemnika – trzeba go regularnie opróżniać, żeby efekty wyciskania soku były w pełni zadowalające. Możliwość przetwarzania owoców i warzyw w całości, bez konieczności ich krojenia. Pod warunkiem, że mieszczą się w otworze wlotowym.
 • Separacja piany od soku – mamy możliwość dokonani wyboru, czy chcemy sok zawierający pianę, czy nie. Separator bardzo precyzyjnie oddziela ją od soku podczas przelewania soku do szklanki.
 • Możliwość dozowania produktów nieobranych – dotyczy to tylko owoców i warzyw, które mają cienką, jadalną skórkę. Inne produkty, takie ja np. pomarańcze czy grejpfruty trzeba uprzednio obrać. Ponadto zawierają one biały miąższ, który jest gorzki w smaku i może całkowicie zmienić smak wyciskanego soku.

Praca sokowirówki Bosch MES4010

Urządzenie zostało wyposażone w przełącznik z 3 – stopniową regulacją prędkości. Przetwarzając miękkie produkty najlepiej ustawić prędkość oznaczoną jako 1. Miękkie owoce i warzywa zawierają największą ilość soku. Zaliczamy do nich m.in. arbuzy, pomidory, ogórki, winogrona itp. Gruszki i morele, czyli nieco twardsze produkty przetwarzamy, korzystając z 2 stopnia prędkości. Z kolei do twardych owoców i warzyw zalecany jest najwyższy stopień prędkości.  Sokowirówki to urządzenia, które nie są przystosowane do długiej pracy ciągłej. Maksymalny czas, w tym konkretnym przypadku to 10 minut. Po tym czasie sokowirówka powinna zostać wyłączona. Możemy wznowić wyciskanie soków, gdy silnik ostygnie.

Sokowirówka Bosch MES 4010

Warto pamiętać, że wszystkie produkty dozujemy tylko wtedy, gdy urządzenie jest włączone. Popychacz, który został dołączony do zestawu, służy właśnie do dociskania produktów w stronę sitka z ostrzami.  Nie powinniśmy zbyt mocno go dociskać ani spieszyć się podczas wykonywania tej czynności. Zdecydowanie lepsze rezultaty wyciskania otrzymujemy wtedy, gdy dociskamy warzywa i owoce powoli. Po skończonym wyciskaniu, gdy sok przestanie już spływać, przełącznik ustawiamy na pozycję OFF.

Gdy sitko przestanie się obracać, można przystąpić do demontażu urządzenia. Należy kontrolować stopień zapełnienia pojemnika na miąższ. Trzeba go opróżnić, jeszcze zanim miąższ dosięgnie krawędzi sitka. Gdy sitko jest zapchane lub uszkodzone, to możemy odczuć wyraźne drgania sokowirówki. Jeśli zauważymy taki symptom, to należy zatrzymać sokowirówkę i sprawdzić przyczynę takiego stanu rzeczy. Sitko powinno się czyścić za każdym razem, gdy sokowirówka znacznie zwolni lub gdy zauważymy, że z wylotu wypływa bardzo gęsty sok. Jednocześnie można opróżnić zarówno sitko, jak i pojemnik na miąższ. Gdyby okazało się, że sitko jest uszkodzone, to trzeba je wymienić. Nie można bowiem uruchamiać urządzenia, gdy ten element jest uszkodzony. Sprawdź aktualną cenę sokowirówki Bosch MES4010.

Czyszczenie sokowirówki Bosch MES4010

Wszystkie odłączane elementy sokowirówki można myć w zmywarce lub jak kto woli, pod bieżącą wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń. sitko Sokowirówka Bosch MES4010Sitko można wyczyścić szczoteczką, podobnie ja noże. Korpus z silnikiem to bardzo istotna część urządzenia, dlatego trzeba postępować z nią szczególnie ostrożnie. Nie powinna mieć kontaktu z wodą. Jeśli ulegnie zabrudzeniu, można ją przetrzeć jedynie miękką, wilgotną ściereczką. Zanim ponownie założymy części na korpus, powinny one całkowicie obeschnąć. Jest to spory sprzęt, więc istnieje ryzyko, że nie zmieści się w kuchennej szafce. Za to doskonale prezentuje się na kuchennym blacie, wiec może być ciekawą ozdobą kuchni.

Czy warto kupić sokowirówkę Bosch MES4010

Urządzenie Bosch MES4010 robi doskonałe wrażenie wizualne i rzeczywiście jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, ale za tę kwotę można zakupić wyciskarkę do warzyw i owoców. A ta, jak wiadomo, gwarantuje uzyskanie soków o lepszych walorach smakowych i odżywczych. Dlatego też cena w tym przypadku jest nieco na wyrost.

Ciekawostką, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają pomysłu na pyszne napoje może okazać się to, że w instrukcji obsługi znajdziemy wiele ciekawych przepisów. Korzystając z nich mamy możliwość przygotowania smacznych koktajli, soków lub smoothie. Warto je zatem przejrzeć.

Bosch MES4010

Model ten jest doskonałym wyborem dla osób, które mają liczne rodziny. W krótkim czasie jest w stanie wycisnąć sporą ilość soku, więc nie ma konieczności spędzania w kuchni większej ilości czasu, niż jest to rzeczywiście konieczne. Sokowirówka wygląda na urządzenie, które długo posłuży, co z całą pewnością jest pewnego rodzaju dodatkowym atutem. Zakup sokowirówki lub innego urządzenia, które umożliwi pozyskanie smacznych soków, jest bardzo dobrą decyzją. Kliknij by dokonać zakupu sokowirówki Bosch MES4010.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
11 − 11 =