Czy warto kupić ekspres do kawy sterowany smartfonem

Ocena

Współczesna kuchnia wyposażona powinna być nie tylko w kuchenkę, piekarnik czy czajnik. Bardzo ważną rolę w codziennym życiu większości domowników odgrywa urządzenie, jakim jest ekspres do kawy. Pozwala on na lepsze zorganizowanie przestrzeni kuchennej i oszczędność czasu. Już w niespełna minutę może przygotować naprawdę pyszną kawą, którą będziemy się delektować. Nie należy ukrywać, iż w większości przypadków kawa zaparzona w ekspresie do kawy jest smaczniejsza niż ta przyrządzona przez nas samodzielnie.

Ekspresy ciśnieniowe w opinii wielu ludzi przygotowują również napoje zdrowsze od tych parzonych tradycyjnie. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu wysokiego ciśnienia, który eliminuje wiele typowych dla kawy substancji niekorzystnie wpływających na zdrowie człowieka.

Można zauważyć, iż od jakiegoś czasu na rynku dostępne są coraz bardziej funkcjonalne modele ekspresów. Każdy z producentów wprowadza do swym modeli kolejne nowości, które mają uprzyjemnić i ułatwić użytkownikowi proces parzenia kawy. Niektóre z wprowadzanych nowości mogą wydać się zbędne i niepraktyczne, niemniej jednak są i takie, które zdobędą rzeszę fanów. W ostatnim czasie modne stało się sterowanie urządzeniami za pomocą urządzeń mobilnych. Nikogo więc nie powinno dziwić, iż także producenci ekspresów postanowili ową nowość wprowadzić do swym najnowszych urządzeń. Sterowanie smartfonem poprzez specjalne aplikacje ułatwia użytkownikom życie i czyni je jeszcze prostszym.

Poniżej zostaną zaprezentowane dwa modele ekspresów do kawy, których jedną z głównych funkcji jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfonu.

Korzyści posiadania ekspresu sterowanego za pomocą smartfona

Możliwość sterowania ekspresem za pomocą własnego smartfona dla niektórych użytkowników może wydać się zbędnym udogodnieniem. Ale czy na pewno? Takie rozwiązanie niesie za sobą naprawdę wiele funkcji, które są rozwiązaniem na miarę współczesnych, nowoczesnych i coraz bardzie zautomatyzowanych czasów.

Główną korzyścią posiadania takiej opcji w swoim ekspresie jest to, iż nie musimy opuszczać fotela czy sofy, by zaparzyć swoją ulubioną kawę. Z zajmowanego w salonie czy pokoju miejsca możemy, za pomocą aplikacji mobilnej, zaprogramować nasz ulubiony napój. W większości przypadków możemy wybrać jej smak, temperaturę czy moc, jak również ustawić proporcje kawy i mleka.

Nivona CafeRomatica 758 aplikacja

Nikogo nie powinno również dziwić, iż w telefonie możemy zapisać kilka ulubionych przepisów, aby zawsze mieć je pod ręką i przywołać w razie konieczności. Wówczas nie musimy za każdym razem ponownie tworzyć listy ustawień dotyczących kawy, którą chcemy, aby nasz ekspres zaparzył.

Sterowanie urządzeniem za pomocą smartfonu umożliwia również ustawianie innych parametrów. Użytkownik może zadecydować, po jakim czasie nieużywany ekspres ma się automatycznie wyłączyć, kiedy powinien samodzielnie uruchomić funkcję czyszczenia czy odkamieniania sprzętu.

Na uwagę zasługuje również fakt obecności funkcji serwisowych w naszej aplikacji mobilnej. Pozwala ona w szybki sposób zdiagnozować co jest przyczyną wystąpienia usterki w ekspresie i czy samodzielnie możemy usunąć dany błąd. Bardzo często pozwala to na uniknięcie wizyty w serwisie, w którym usuwanie usterek może potrwać o wiele dłużej.

To, co niosą za sobą urządzenia sterowane zdalnie to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim zwiększenie wygody i komfortu użytkowania danego sprzętu. Współczesna technologia stwarza naprawdę wiele możliwości, dlatego całkowicie normalne jest to, iż znajduje zastosowanie w wielu sprzętach codziennego użytkowania, w tym w ekspresach do kawy.

Nivona CafeRomantica 758

Opis oraz główne funkcje ekspresu Nivona CafeRomantica 758:

Ekspres do kawy marki Nivona posiada klasyczny i prosty design oraz niewielkie wymiary. Czytelny, kolorowy wyświetlacz LCD ułatwia intuicyjną obsługę sprzętu. Za pomocą jednego przycisku (funkcja OneTouch) umożliwia zaparzenie bardzo wielu rodzajów napojów, takich jak: Espresso, Cappuccino, Cafe Latte, Latte Macchiato, gorące mleko, mleczna pianka, Caffe Crema, Americano oraz Lungo. Urządzenie wyposażone jest w regulowany dozownik do kawy (maksymalnie do 14 cm), dzięki czemu użytkownik przed przygotowaniem kawy może wybrać interesującą go wysokość, co pozwoli na uniknięcie zachlapania mebli czy samego ekspresu.

Nivona CafeRomatica 758

Ekspres wyposażony jest w moduł Bluetooth umożliwiający połączenie ze smartfonem. Wystarczy mieć zainstalowaną na swoim urządzeniu mobilnym aplikację o nazwie NIVONA-App, by cieszyć się tym udogodnieniem. Program posiada wiele interesujących funkcji, ułatwiających użytkowanie ekspresu.

Nie należy również zapomnieć o tym, iż sprzęt pozwala na wyjęcie jednostki zaparzania. Dzięki temu zawsze będziemy mieli pewność, że jest ona utrzymana na odpowiednim poziomie czystości. Regularna i właściwa konserwacja pozwala zachować doskonałą higienę ekspresu, co przyczynia się nie tylko do jakości kawy, ale również wydłuża okres eksploatacji sprzętu.

Ekspres Nivona CafeRomantica 758 wyposażony jest w pokrywę znajdującą się na pojemniku na kawę, której głównym zadaniem jest ochrona aromatu zaparzonego napoju. Dzięki temu użytkownik będzie mógł cieszyć się zawsze aromatycznym i smacznym napojem. Dodatkowym udogodnieniem jest cichy oraz precyzyjny młynek typu stożkowego wykonany ze stali szlachetnej. Masz ochotę na kawę zaparzoną ze świeżo zmielonych ziaren? Dla Nivona CafeRomatica 758 to żaden problem. Młynek wykorzystany w konstrukcji tego ekspresu jest zdecydowanie cichszy od większości zastosowanych w innych modelach urządzeń.

Sprawdź gdzie kupić Nivona CafeRomantica 758:

Warto również zwrócić uwagę na funkcję Aromica System. Pozwala ona na przygotowanie napoju o jeszcze bardziej wyrazistym smaku i bardziej aromatycznym zapachu. Poza tym w ekspresie wykorzystano takie rozwiązania jak: filtrowanie wody Claris Aqua, funkcja „Moja kawa” (urządzenie zapamiętuje parametry dotyczące przyrządzania naszej ulubionej kawy), funkcja automatycznego odkamieniania, funkcja automatycznego czyszczenia, regulacja poziomu zmielenia ziaren kawy oraz tryb „eko” zmniejszający pobór i zużycie energii elektrycznej. Pojemność zbiornika wody w ekspresie wynosi 2,2 litra – a więc trochę więcej niż w przypadku standardowych urządzeń. Zajrzyj również do artykułu jakie funkcje powinien mieć dobry ekspres do kawy.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Nivona CafeRomantica 758

Zalety Wady
  • klasyczny, elegancki i prosty design
  • niewielkie gabaryty, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich kuchniach
  • kolorowy wyświetlacz LCD
  • prostota i intuicyjność obsługi
  • możliwość zaparzenia wielu rodzajów kaw za pomocą jednego przycisku (funkcja OneTouch)
  • bardzo cicha praca w porównaniu do modeli marek konkurencyjnych
  • wyjmowany moduł zaparzania, dzięki czemu sprzęt łatwo utrzymać w czystości
  • posiada możliwość zdalnej pracy ze smartfonem za pomocą aplikacji
  • duży pojemnik na wodę
  • funkcja automatycznego czyszczenia i odkamieniania ekspresu
  • funkcja Aromica System
  • filtrowanie wody Claris Aqua
  • tryb „eco” pozwalający na mniejszy pobór i zużycie energii
  • wymaga częstego spłukiwania tacki ociekowej
  • aplikacja mobilna dostępna jedynie w języku angielskim i polskim

Model ten parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Jego cena kształtuje się na poziomie około 3000 złotych. Zobacz obecną cenę tego modelu. Model Nivona 768 także ma opcję sterowania smartfonem- sprawdź tutaj.

DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75

Opis oraz główne funkcje ekspresu Longhi Primadonna Elite Ecam 650.75:

Ekspres do kawy DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75 posiada bardzo nowoczesny i elegancki design. Wykonany został z wysokiej jakości materiałów, w tym ze stali szlachetnej. Utrzymany w srebrnej kolorystyce, z czarnymi elementami. Duży, czytelny i kolorowy  dotykowy wyświetlacz typu TFT sprzętu pozwala na prostą i intuicyjną obsługę. To co cechuje De Longhi Primadonna Elite Ecam 650.75 to przede wszystkim możliwość wyboru ulubionej kawy spośród 13 dostępnych wariantów. Użytkownik może zdecydować się na: Cappucino+, Caffelatte, Cappuccino MIX, Cappuccino, gorące mleko, Espresso, Long, gorącą czekoladę, Latte Macchiato, Doppio+, Espresso Macchiato, 2 x Espresso, Flat White oraz gorącą wodę. To wszystko dostępne jest za pomocą jednego przycisku.

De Longhi Primadonna Elite Ecam 650.75

Ekspres posiada dedykowaną aplikację mobilną dostępną na stronie www.delonghi.com. Pozwala ona na przygotowanie napojów oraz indywidualne ustawienie ich parametrów. Ciekawą opcją jest możliwość przygotowania przepisów typu kawowego od podstaw, według własnych upodobań. Dzięki aplikacji użytkownik może samodzielnie zdecydować o kolejności nalewania – czy chce, aby najpierw było to mleko, czy może kawa. Program wyposażony jest w szereg instrukcji, które pokazują jak odpowiednio dbać o sprzęt. Ponadto rozbudowany system powiadomień ułatwia korzystanie z ekspresu, czyniąc cały proces jeszcze bardziej przyjemnym. Kup teraz DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75.

Urządzenie De Longhi wyposażone jest w nowoczesny system grzewczy składający sie z dwóch Termobloków. Pozwala to na parzenie kawy w idealnej temperaturze, dzięki czemu uzyskany napój jest jeszcze bardziej smaczny i aromatyczny. Konstrukcja dwóch Termobloków odpowiada za odpowiednie podgrzanie kawy oraz mleka. Dzięki temu podczas całego procesu przygotowywania kawy zostaje utrzymana odpowiednia temperatura. Ponadto układ Termobloków gwarantuje odpowiedni komfort i wygodę użytkowania oraz cichszą pracę urządzenia.

To, co jest bardzo istotne w ekspresach do kawy to z pewnością regulacja mielenia kawy. Funkcja ta pozwala na dostosowanie kawy do indywidualnych upodobań, jak również wydobycie jej odpowiedniego aromatu, smaku i mocy. Urządzenie De Longhi Primadonna Elite Ecam 650.75 wyposażone jest w stalowy młynek żarowy, który umożliwia regulację stopnia zmielenia kawy aż na 13 poziomach. Dzięki temu użytkownik ma pewność, iż niezależnie od odmiany ziaren, zawsze uzyska odpowiednio zaparzoną kawę. Wykorzystanie stali w konstrukcji młynka zapewnia jego większą wytrzymałość i żywotność. Zgodnie ze słowami producenta jest to profesjonalne rozwiązanie, którego używają najlepsi bariści.PRIMADONNA ELITE ECAM aplikacjaCiekawym udogodnieniem jest również system automatycznego spieniania mleka LatteCrema. Opcja ta pozwala na uzyskanie jeszcze smaczniejszego napoju kawowego i możliwość delektowania się pyszną, gęstą i puszystą pianką mleczną o odpowiedniej temperaturze. Ponadto ekspres wyposażony jest w nowoczesną karafkę termiczną na mleko, którą można wyjąć i przechowywać w lodówce. Wówczas użytkownik zawsze będzie miał pewność, iż do zaparzenia kawy zostały użyte najlepszej jakości, świeże produkty. Ponadto wyjmowany pojemnik ułatwia utrzymanie go w czystości i zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny urządzenia.

Ekspres De Longhi Primadonna Elite Ecam 650.75 wyposażony jest również w inne funkcje, takie jak: dedykowane przyciski, funkcja „Moja kawa” (napój dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika), możliwość ustawienia 6 profili użytkownika, funkcja „Statystyki”, możliwość przygotowania dwóch filiżanek Espresso jednocześnie, podgrzewanie filiżanek do odpowiedniej temperatury, możliwość wykorzystania kawy ziarnistej i mielonej oraz opcja automatycznego czyszczenia i odkamieniania, którą opisywaliśmy w artykule co warto wiedzieć o czyszczeniu i odkamienianiu ekspresów do kawy.

De Longhi Primadonna Elite Ecam

Pojemność zbiornika wody w ekspresie wynosi 2 litry – a więc trochę więcej niż w przypadku standardowych urządzeń. Model ten parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Jego cena kształtuje się na poziomie około 5100 złotych. Sprawdź aktualną cenę DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75.

Poznaj zalety i wady Ekspresu DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75

Zalety Wady
  • intuicyjna obsługa
  • elegancki i klasyczny wygląd
  • kolorowy wyświetlacz
  • możliwość przygotowania 13 napojów za pomocą jednego przycisku
  • możliwość obsługi za pomocą aplikacji mobilnej
  • dwa Termobloki odpowiedzialne za odpowiednią temperaturę napoju
  • regulacja stopnia zmielenie kawy
  • stalowy młynek
  • system automatycznego spieniania mleka
  • możliwość wyjęcia karafki na mleko
  • możliwość przyrządzenia dwóch filiżanek Espresso jednocześnie
  • stosunkowo cicha praca
  • automatyczna funkcja odkamieniania i czyszczenia
  • cena urządzenia

Kliknij by przeczytać recenzję modelu DeLonghi Primadonna Elite Ecam 650.75.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
5 − 2 =