Jaki ekspres kolbowy wybrać

Ocena

Picie kawy to zawsze bardzo przyjemna czynność. Możemy wygodnie rozłożyć się na naszym leżaku, albo nawet i w hamaku, jeżeli mamy takowy i spokojnie popijać nasz ulubiony czarny napój, nie przejmując się niczym, żadnymi problemami w pracy, czy kłopotami z szefem – o ile oczywiście akurat mamy nasz dzień wolny.

Co jednak zrobić, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie nasz weekend, albo dzień wolny właśnie i nie musieć parzyć sobie samemu kawy? Co zrobić, jeżeli wolimy poczuć się jak w kawiarni i poczekać, aż nasza kawa praktycznie sama się dla nas przygotuje?

Wtedy należy zakupić albo ekspres do kawy, albo tak zwaną kawiarkę. Oczywiście możemy także poprosić znajomego, czy członka rodziny o przygotowanie nam naszego napoju, jednakże ekspres czy kawiarka będą gotowe do pracy zawsze i nie odpowiedzą nam na przykład, że w danym momencie są zbyt zajęte, czy też, że nie mają dla nas czasu.

Który z ekspresów jednakże dobrze będzie nam zakupić i na który możemy śmiało wydać nasze pieniądze? Wpierw odpowiedz nasuwa się sama, gdyż nauczeni faktem, iż lepiej robić jak najmniej i wypoczywać jak najwięcej stwierdzimy, że najlepszym wyborem będzie zakup tak zwanego ekspresu automatycznego. Taki bowiem ekspres przygotuje dla nas wszystko sam, a my powinniśmy jedynie nacisnąć jeden guzik i wtedy wszystko już będzie wiadomo, a nasza maszyna otrzyma dokładnie instrukcje, jaki konkretnie napój miałaby dla nas zrobić.

Ekspres do kawy kolbowy profesjonalny

Równie interesującym wyborem będzie również jednakże zakup tak zwanego ekspresu kolbowego do kawy, który to sprzęt przygotowuje nam naszą kawę poprzez pierwotne wsypanie jej zmielonej już poprzednio postaci do specjalnej kolby – stąd zresztą wzięła się nazwa tego gatunku ekspresów.

Jest ich jednakże na rynku tak samo wiele, jak ekspresów automatycznych, dlatego żeby ułatwić wybór, przedstawimy niżej trzech najpopularniejszych „zaparzaczy kawy” właśnie z tego gatunku sprzętu.

Będą to takie rodzaje ekspresów do kawy, jak Krups XP5620, ekspres kolbowy Zelmer ZCM2053B i DeLonghi ECP33.21 Dowiedzmy się najpierw, jak te poszczególne ekspresy wyglądają. W niniejszej krótkiej recenzji zostaną opisane ich wady, zalety oraz funkcje, a także wygląd właśnie. Zaczniemy od bardzo popularnej firmy Krups, której wyroby znane są na całym świecie.

Krups XP5620 Krups XP5620 Zelmer ZCM2053BZelmer ZCM2053B DeLonghi ECP33.21DeLonghi ECP33.21
Stosowanie kawy w saszetkach  ✔ x  ✔
Funkcja gorącej wody x  ✔  ✔
Regulacja wysokości dyszy x  ✔ x
Posiada płytę podgrzewajacą filiżanki x x  ✔
Możliwość zrobienia 2 kaw w tym samym czasie  ✔ x x
System spieniający mleko  ✔  ✔  ✔
Młynek do kawy x x x
Sprawdź cenę Sprawdź cenę Sprawdź cenę

Ekspres do kawy Krups XP5620

Ekspres kolbowy Krups XP5620 – ma kształt prostokątny, jak łatwo się zresztą domyślić, gdyż wszystkie tego typu urządzenia mają podobny wygląd. Jest on koloru srebrno – czarnego, dzięki czemu nada naszej kuchni naprawdę elegancki i prawdziwie profesjonalny wygląd, zupełnie, jak w kawiarence. Przeczytaj recenzję ekspresu Krups XP5620.

W zasadzie cały środek tego sprzętu przeznaczony jest na otwór, w który wkładamy szklanki, filiżanki, czy też innego rodzaju naczynia, które zamierzamy przeznaczyć na zaparzenie w nich naszej kawy. Poza tym na dole, tuż pod wspomnianym wyżej otworem, znajduje się srebrna podstawka z otworami, na którejże to właśnie stawiamy wyżej wymienione naczynia.

Po prawej stronie znajduje się kolba do systemu spieniania mleka, z której właśnie cieknie biały płyn ozdabiający naszą kawę. Jest ona również koloru srebrnego. Ekspres do kawy Krups XP5620

Na górze sprzętu widzimy tak zwane czoło – również srebrne – na którym znajduje się czarne pokrętło do wybierania opcji, jaką zamieramy użyć, oraz przycisk włączania całej maszyny. Pod czołem widzimy dwie dosyć cienkie rurki, z których popłynie nasza upragniona kawa. Sprawdź gdzie kupić ekspres Krups XP5620.

Ekspres do kawy Zelmer ZCM2053B

Ekspresy do kawy Zelmer ZCM2053B – za to prezentuje się nieco inaczej, bo praktycznie cały jego tył to pojemnik na wodę, jest on więc tam przeźroczysty, a przód to mieszanka koloru czarnego ze srebrnym – ponownie. Kliknij po recenzję ekspresu kolbowego Zelmer ZCM2053B.Ekspres do kawy Zelmer ZCM2053B Z przodu na dole sprzętu znajduje się dosyć niewielkiego rozmiaru miejsce na postawienie tam naszych naczyń, a tuż nad nim, nieco po lewej stronie, możemy zobaczyć ogromną kolbę, która celuje prosto w użytkownika Zelmer ZCM2053B. Po prawej stronie mamy za to czarno – srebrną kolbę należącą do systemu spieniania mleka, a powyżej srebrne czoło z przyciskami i opcjami do wyboru, podobnie, jak było to w przypadku Krups XP5620. Kup teraz ekspres do kawy Zelmer ZCM2053B.

Ekspres do kawy DeLonghi ECP33.21

DeLonghi ECP33.21 – wygląda chyba najciekawiej z nich wszystkich, bo chociaż oczywiście nadal jest kształtu prostokątnego i zastosowanymi tutaj barwami są oczywiście srebrny i czarny, ale przynajmniej wygląda on dosyć zgrabnie i jest chyba najmniejszy z całej opisywanej tutaj trójki.

Po prawej stronie znajduje się srebrna kolba do spieniacza do mleka, na dole podstawka na nasze naczynia, a pośrodku miejsce, z którego popłynie nasz ulubiony czarny napój.

Ekspres do kawy DeLonghi ECP33.21

Jeżeli chodzi o tak zwane „czoło”, to również jest ono tutaj koloru srebrnego i posiada pokrętło do wybierania opcji oraz dwie diody, które dają nam znać o tym, czy DeLonghi ECP33.21 jest właśnie prawidłowo włączony i czy wszystko w nim poprawnie działa w danym momencie. Sprawdź atrakcyjne oferty ekspresu do kawy DeLonghi ECP33.21.

W jakie funkcje wyposażone są ekspresy kolbowe

Skoro wiemy już, jak wyglądają Krups XP5620, Zelmer ZCM2053B i DeLonghi ECP33.21, to warto się teraz dowiedzieć, jakie funkcje prezentuje każdy z nich. Jest to chyba najcenniejsza informacja dla wszystkich pragnących w przyszłości zakupić jakiś ekspres do kawy, chociaż oczywiście nie należy zapominać o sprawdzeniu, czy i w ogóle zakupiony przez nas sprzęt jest awaryjny.

  1. Krups XP5620 – w przypadku tego właśnie sprzętu mamy do czynienia z maszyną wykorzystującą ciśnienie o mocy 15 barów oraz 1450 W. Możemy zastosować w nim zarówno kawę mieloną, jak i tą pakowaną w saszetki. Poza tym oddano tutaj do naszej dyspozycji dyszę spieniającą mleko oraz pojemność zbiornika na wodę o wielkości 1,1 litra. Nie możemy niestety tutaj ustawić sobie ani regulacji temperatury kawy, ani stopnia jej zmielenia, czy też użyć młynka, gdyż Krups XP5620 nie ma go po prostu wbudowanego. Za to bez problemu zaparzymy sobie automatycznie na przykład espresso. Czytaj więcej.
  2. Zelmer ZCM2053B – za to działa z mocą 1350 W, a więc nieco mniejszą, niż jego poprzednik. On również nie posiada wbudowanego w siebie młynka, może za to służyć nam swoim spieniaczem do mleka. Sprawdź szczegóły.
  3. DeLonghi ECP33.21 – to ciśnienie 15 barów i moc o wielkości 1100 W, więc może nie za bardzo dużo, jednakże spokojnie wystarczy taka ilość w przypadku tak małego ekspresu do kawy właśnie. Możemy tutaj użyć zarówno kawy mielonej, jak i tej produkowanej w saszetki, czyli dokładnie tak samo, jak było to w przypadku Krups XP5620. Do tego mamy możliwość zaparzenia sobie automatycznie espresso, nie wyregulujemy jednakże ani temperatury naszej kawy, ani nie zmielimy jej, czy też nie ustawimy stopnia jej zmielenia, gdyż DeLonghi ECP33.21 nie posiada po prostu młynka. Kliknij po więcej.

Przygotuj pyszną kawę w ekspresie kolbowym

Jeśli słyszałeś opinie, że nie warto kupowac ekspresu kolbowego, bo przygotowana w nim kawa jest niesmaczna to z pewnością zainteresuje cię nasz artykuł. W nim wskazujemy zaley ekspresów kolbowych i podpowiadamy jaki ekspres do kawy wybrać żeby kawa w nim przygotowana była smaczna. Opisywane przez nas modele nie posiadają wbudowanego młynka do kawy.

  • Krups XP5620 – tutaj możemy użyć zarówno kawy mielonej, jak i tej w saszetkach, co powoduje rozszerzenie funkcjonalności ekspresu do kawy. Przeczytaj recenzję modelu Krups XP5620.
  • Zelmer ZCM2053B – jedynie kawa zmielona, nie możemy w tym przypadku niestety użyć żadnych saszetek. Czytaj więcej.
  • DeLonghi ECP33.21 – podobnie, jak w przypadku Krups XP5620, naszym polem działania będą zarówno saszetki, jak kawa zmielona.

Czy warto kupić ekspres kolbowy

Pora teraz dowiedzieć się, jak zalety i jakie wady mają Krups XP5620, Zelmer ZCM2053B i DeLonghi ECP33.21 oraz to, czy któryś z nich jest liderem w swojej klasie sprzętu, czy raczej wszyscy zajmują po prostu to samo miejsce w tabeli. Dowiemy się też co nieco więcej na temat awaryjności lub nie powyżej wymienionych sprzętów i tego, co w nich działa najlepiej, a co najgorzej.

  • Krups XP5620 – jeżeli chodzi o ten ekspres do kawy, to w zasadzie nie ma tutaj na co narzekać, bo awaryjność jest niska i w zasadzie nie występuje, poza tym Krups XP5620 parzy naprawdę bardzo dobrą kawę i praktycznie nie posiada żadnych wad. Za cenę plus minus 700 złotych otrzymujemy naprawdę dobry sprzęt z dobrze sobie dającym radę spieniaczem do mleka. Jedynie należy uważać na dosyć często spadającą uszczelkę do dyszy spieniającej, gdyż za którymś razem możemy jej po prostu już nie móc znaleźć. Sprawdź aktualną cene modelu Krups XP5620.
  • Zelmer ZCM2053B – jest również całkiem fajnym sprzętem, a jego zakup kosztować nas będzie plus minus 400 złotych. Dobrze parzy kawę, nie pozostawia jej zimnej, ani źle zaparzonej, poza tym całkiem nieźle działa spieniacz do mleka i jedynie szkoda, że nie możemy użyć tutaj młynka do kawy – bo go po prostu nie ma – gdyż byłby to po prostu tani i idealny sprzęt. Pamiętać jedynie należy, że sposób wyłączenia go jest nieco oryginalny, gdyż używa się tej opcji poprzez dłuższe naciśnięcie i przytrzymanie przycisku…włączającego ekspres. Poznaj aktualną cenę modelu Zelmer ZCM2053B.
  • DeLonghi ECP33.21 – dostępny już za cenę plus minus sześciuset złotych sprzęt również zasługuje na pochwałę, gdyż nie sprawia on zbyt wielkich problemów żadnemu ze swoich użytkowników. Jeżeli chodzi o wykonanie sprzętu i o to, czy jego plastik jest solidny, to z pewnością możemy liczyć na pozytywną odpowiedź w tej kwestii. Tutaj nic się nie złamie, nie ulegnie zniszczeniu, czy po prostu nie pęknie, poza tym nie odpadnie żadna uszczelka, ani nie przecieknie na przykład spieniacz do mleka, czy któryś ze zbiorników. Zobacz gdzie kupić DeLonghi ECP33.21.

Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to fakt, że tuż po włączeniu się sprzęt nagrzewa się jeszcze przez jakieś trzydzieści sekund, dlatego zawsze warto troszeczkę poczekać, żeby po upływie właśnie tego czasu otrzymać nieco wyższą temperaturę parzenia kawy, a co za tym idzie, po prostu jeszcze lepszy jej smak.

Kawa z ekspresu kolbowego

Ogólnie mówiąc, wszystkie przedstawione tutaj ekspresy do kawy należą do maszyn naprawdę godnych swojego kosztu, poza tym posiadają funkcje, które bez problemu zadowolą każdego wypijacza kawy i nie zrażą go do tego ciemnego napoju, ani do używania sprzętów parzących go.

Jedynym mankamentem, a raczej drobnym brakiem, jaki mają wszystkie przedstawione tutaj ekspresy do kawy, jest barak młynka do niej, ale przez to cena jest znacznie niższa, a my możemy sobie zakupić kawę już zmieloną, albo po prostu saszetki i wtedy całkowicie unikniemy problemu z brakiem młynka do kawy właśnie. Jeżeli jednakże naprawdę zależy nam na posiadaniu ekspresu, który miałby taką możliwość, to wtedy musielibyśmy skorzystać z usług nieco innego sprzętu, to znaczy z ekspresu automatycznego, a nie przedstawionego tutaj kolbowego rodzaju tego sprzętu.

2 myśli na temat “Jaki ekspres kolbowy wybrać

  • 17 września 2018 o 10:50
    Permalink

    Wszystkie te opcje są raczej drogie, a ekspres kolbowy można zakupić nieco taniej, nie rezygnując przy tym z dobrego smaku kawy… Mam model AD 4404cr od Adlera, nie był drogi a kawa jest smaczna, także wystarczy trochę poszperać i można sporo przyoszczędzić.

     
    Odpowiedz
  • 8 lutego 2019 o 17:43
    Permalink

    Natrafiłam na kilka opinii, że ww ekspres Zelmer robi kawę z pianką na pół filiżanki, czy to kwestia użytej kawy? czy ten model tak ma?

     
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 − 23 =