Jaki najlepszy system spieniający w ekspresie do kawy

Ocena

Większość miłośników smacznej i aromatycznej kawy jest skłonna dopłacić za dodatkowe funkcje, które posiadają aktualnie dostępne na rynku ekspresy. Wszystko po to, aby móc na co dzień cieszyć się naparem niczym z prawdziwej, luksusowej włoskiej knajpki. Współcześnie urządzenia do parzenia czarnego napoju są wyposażone w ogrom pomocniczych udogodnień. Niektóre z nich są niezbędne do zaparzenia idealnej kawy, inne zaś wydają się zbędne. A jak jest z systemem spieniającym w ekspresie? Czy jest on w ogóle potrzebny? Jeśli tak, to na jaki rodzaj funkcji spieniającej się zdecydować? Jeżeli nurtują Cię te pytania, mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedź na nie w poniższym artykule.

Współcześnie w większości dostępne na rynku automatyczne ekspresy do kawy posiadają dyszę służącą do spieniania mleka. Niektóre urządzenia posiadają specjalny dedykowany system spieniania mleka. Najczęściej funkcjonuje on na zasadzie pobierania mleka z pojemnika czy karafki, w które wyposażony jest sprzęt bądź bezpośrednio z kartonu lub butelki z nabiałem. Wynikiem jego działania jest mleczna, puszysta i, co najważniejsze, smaczna mleczna pianka.

Czy warto inwestować w dodatkową funkcję, którą jest system spieniający mleko

Oczywiście, że warto. Zwłaszcza jeżeli chcesz przygotowywać kawy, w których idealna mleczna pianka gra pierwsze skrzypce, m.in. Cappuccino, Latte Macchiato, Dry Cappuccino czy wiele innych. Spieniacz do nabiału pozwoli Ci uzyskać naprawdę smaczne i do tego efektownie wyglądające kawy. Pozytywne zaskoczenie gości gwarantowane!

Ciekawostką jest to, że w Ameryce bardzo popularne (i to nie tylko wśród dzieci) jest picie samego spienionego mleka. Napój stał się tak popularny, iż zyskał swoją własną nazwę – Babyccino. A więc, jeżeli w domu są dzieci to naprawdę warto zastanowić się nad tą dodatkową funkcją. Szybko okaże się, że nie tylko dorośli, ale również maluchy pokochają ekspres od pierwszego przyrządzenia smacznego napoju.

Poniżej zaprezentowane zostaną krótkie opisy kilku ekspresów do kawy, które różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem zastosowanego systemu spieniającego. Mam nadzieję, że pomoże Ci to zdecydować, która z tych funkcji najlepiej trafi w Twoje gusta.

DeLonghi Perfecta ESAM5600

DeLonghi Perfecta ESAM5600 to niewielki gabarytowo ekspres do kawy utrzymany w kolorze srebrnym. Całość wygląda naprawdę bardzo estetycznie i elegancko. Na froncie znajduje się niewielki panel dotykowy z polskim menu językowym.  Sprzęt wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,7 litra.

Urządzenie pozwala użytkownikowi na wybranie ulubionej mocy, intensywności aromatu i temperatury naparu. Ponadto umożliwia zaprogramowanie najczęściej pitej kawy poprzez użycie opcji „Moja Kawa”. Niestety, można zaprogramować wyłączenie jeden rodzaj ulubionego napoju.

DeLonghi Perfecta ESAM5600

Opatentowany Thermoblock zastosowany w ekspresie pozwala uzyskać odpowiednią temperaturę naparu już od pierwszej filiżanki. Dodatkowym, niezwykle funkcjonalnym udogodnieniem jest możliwość zaparzenia dwóch kaw jednocześnie, co skutkuje oszczędnością czasu. Umieszczony w sprzęcie młynek umożliwia 13-poziomowe mielenie kawy, niemniej jednak użytkownik ma również możliwość zastosowania kawy już zmielonej.

Dodatkowe udogodnienia: regulowana wysokość wlewu kawy, automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, podgrzewanie filiżanek, opcja „Statystyki”, wyjmowany blok zaparzający oraz system oszczędzania energii.

Cena ekspresu kształtuje się na poziomie ok. 2100 zł.

System spieniający ekspresu:

Ekspres DeLonghi wyposażony jest opatentowany automatyczny system spieniania mleka typu IFD, w którego skład wchodzi dysza spieniająca z regulacją emisji pary. Dzięki temu użytkownik ma możliwość przygotować pyszną mleczną kawę (m.in. Cappuccino, Latte Macchiato) w bardzo prosty sposób. Ponadto urządzenie posiada wyjmowany pojemnik na mleko, który można wygodnie przechowywać w lodówce. Warto również wspomnieć o automatycznym systemie płukania układu.

Poznaj zalety i wady Ekspresu DeLonghi Perfecta ESAM5600

Zalety Wady
 • niewielkie gabaryty połączone z eleganckim designem
 • możliwość ustawienia parametrów parzonej kawy
 • Thermoblock pozwalający uzyskać odpowiednią temperaturę naparu
 • możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie
 • wyjmowany blok zaparzający
 • automatyczny system spieniający mleko z wyjmowanym pojemnikiem na nabiał
 • intuicyjna obsługa
 • dmożliwość ustawienia tylko jednego rodzaju kawy w opcji „Moja kawa”
 • stosunkowo głośna praca młynka
 • funkcja „Statystyki” nie działa prawidłowo

Informacje o aktualnej cenie tego modelu znajdziesz tutaj

Krups EA8298

Krups EA8298 to niewielkich gabarytów ekspres do kawy. Ciemna kolorystyka oraz srebrne elementy tworzą stylową i elegancką całość. Urządzenie wyposażone jest w niewielki wyświetlacz z polskim menu, przyciski oraz pokrętło. Sprzęt wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra.

Sprzęt posiada funkcję One Touch umożliwiającą przygotowanie Cappuccino oraz Espresso za pomocą jednego kliknięcia. Technologia Thermoblock gwarantuje idealną temperaturę kawy już przy zaparzaniu pierwszej filiżanki. Użytkownik może dostosować napar do swoich indywidualnych preferencji – m.in. ustalić intensywność smaku i aromatu czy jego temperaturę. Funkcję, która wyróżnia ten ekspres spośród innych jest system ubijania kawy. Zgodnie z zapewnieniami producenta, siła nacisku wykorzystywana w urządzeniu to aż 30 kg. Bez wątpliwości opcja ta pozytywnie wpływa na intensywność smaku i aromatu kawy.

krups-ea8298

Dodatkowe udogodnienia: automatyczny program czyszczenia i odkamieniania oraz zaawansowana technologia filtra do wody Claris Aqua, który opisywaliśmy przy okazji artykułu o filtrach do wody w ekspresach do kawy.

Cena ekspresu kształtuje się na poziomie około 1900 złotych. Sprawdź gdzie kupić ten model:

System spieniający ekspresu:

Ekpsres Krups wyposażony jest w automatyczny system spieniający mleko wspierany przez dyszę spniejącą z możliwością regulacji pary. Funkcja ta pozwala na uzyskanie prawdziwie mlecznych kaw. Co więcej atutem jest również wyjmowany pojemnik na mleko, który można przechowywać w lodówce – jest to gwarancją zawsze świeżego nabiału.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Krups EA8298

Zalety Wady
 • niewielkie gabaryty
 • stylowy wygląd
 • przycisk One Touch pozwalający na zaparzenie kawy za pomocą jednego kliknięcia
 • automatyczny program czyszczenia i odkamieniania
 • wyjmowany pojemnik na mleko
 • wykorzystanie technologii Thermoblock
 • możliwość ustawienia własnych parametrów dotyczących ulubionej kawy
 • innowacyjny system ubijania kawy
 • polska wersja językowa
 • wykorzystanie filtra Claris Aqua
 • przystępna cena
 • spieniacz do mleka nie zawsze prawidłowo spełnia swoją funkcję
 • awaryjność sprzętu
 • stosunkowo głośna praca urządzenia

Kup teraz

Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Ekspres do kawy Bosch VeroAroma 300 jest stylowy i elegancki. Połączenie srebrnej obudowy z czarnymi dodatkami sprawia naprawdę świetne wrażenie. Urządzenie wyposażono w niewielki wyświetlacz LCD oraz kilka przycisków. Sprzęt posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,7 litra.

Ekspres umożliwia przygotowanie wielu rodzajów kawy za pomocą przycisku One Touch. Użytkownik może delektować się takimi napojami jak: Espresso, Caffe Crema, Cappuccino, Cafe Latte czy Latte Macchiato. Ciekawą i godną uwagi jest również opcja umożliwiająca przygotowanie dwóch filiżanek Espresso jednocześnie. Urządzenie to może okazać się idealne zwłaszcza dla wielbicieli bardzo aromatycznej kawy o jeszcze intensywniejszym smaku. A to wszystko dzięki zastosowaniu opcji AromaDoubleShot. Więcej o tej funkcji dowiesz się z artykułu Bosch VeroAroma 300.

Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Dodatkowe udogodnienia: możliwość regulacji wlewu do kawy, system SensoFlow gwarantujący odpowiednią temperaturę kawy, ceramiczny młynek do mielenia ziaren, funkcja SinglePortion Cleaning odpowiedzialna za czytość przewodów sprzętu, automatyczny system czyszczenia i odkamieniania, system filtrowania Brita Intenza, blokada przed dziećmi oraz opcja minimalizująca pobór i zużycie energii elektrycznej – Zero energy Auto-off.

Cena modelu Bosch VeroAroma 300 kształtuje się na poziomie około 2800 złotych.

Aktualną cenę znajdziesz tutaj

System spieniający ekspresu:

Ekspres Bosch VeroAroma 300 wyposażony jest w automatyczny system spieniający mleko wspierany przez dysze spieniającą. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaparzenie pysznej mlecznej kawy z pianką nie stanowi żadnego problemu.  Warto również wspomnieć, że sprzęt posiada opcję MilkClean odpowiedzialną za automatyczne czyszczenie systemu mlecznego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość pobierania mleka z pojemnika dołączonego do urządzenia bądź z kartonu lub butelki z nabiałem.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Zalety Wady
 • elegancki i stylowy wygląd
 • intuicyjność obsługi dzięki zastosowaniu wyświetlacza LCD i szeregu towarzyszących mu przycisków
 • stosunkowo cicha praca
 • automatyczny program odkamieniania i czyszczenia ekspresu
 • możliwość regulacji dozownika do wlewu kawy
 • przycisk OneTouch, za pomocą którego użytkownik może przygotować szereg różnorodnych napojów
 • liczne funkcje dodatkowe i niestandardowe
 • możliwość ustawienia temperatury kawy
 • możliwość przygotowania dwóch Espresso jednocześnie
 • blokada przed dziećmi
 • brak filtra do wody w zestawie – należy go dokupić oddzielnie

Teraz w promocji do tego ekspresu możesz dobrać aż 3 kg kawy za jedyne 3 zł – sprawdź

Zelmer ZCM4822X (CM4822)

Ekspres marki Zelmer to niewielki gabarytowo sprzęt o którym pisaliśmy już tutaj. Został utrzymany w kolorystyce srebrno-czarnej. Na froncie urządzeni znajduje się niewielkich rozmiarów wyświetlacz dotykowy oraz przyciski i małe pokrętło. Sprzęt posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra.

Według producent jest to urządzenie, które idealnie sprawdzi się zarówno w biurze, hotelowym centrum biznesowym czy domu. Jego ogromnym atutem jest możliwość przygotowania bardzo wielu rodzajów naparów za pomocą jednego przycisku, m.in. Espresso, Cappuccino, Latte Macchiato czy klasyczną czarną kawę. Każdy z napojów parzony jest w krótkim czasie, który nie przekracza 1 minuty.

Dodatkowe udogodnienia: płyta do podgrzewania filiżanek, regulowana wysokość dozownika do wlewu kawy, ciśnienie parzenia kawy aż 19 barów (standardowe i najczęściej spotykane to 15 barów), funkcja odkamieniania, możliwość regulowania temperatury kawy oraz możliwość stosowania zarówno ziarnistej, jak i zmielonej kawy.

Zelmer ZCM4822X (CM4822)

Cena modelu Zelmer ZCM4822X (CM4822) kształtuje się na poziomie około 2700 złotych. Sprawdź gdzie kupić:

System spieniający ekspresu:

Ekspres marki Zelmer wyposażony jest w zintegrowany system spieniający mleko. Jest to forma spieniania nabiału uważana za najprostszą. Rurkę spieniającą należy umieścić w pojemniku, w którym znajduje się mleko. Następnie urządzenie automatycznie pobierze nabiał, podgrzeje do odpowiedniej temperatury, spieni oraz naleje do filiżanki. Ekspres marki Zelmer posiada zintegrowany pojemnik na mleko.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Zelmer ZCM4822X (CM4822)

Zalety Wady
 • niewielkie gabaryty połączone z ciekawym designem
 • przygotowanie wielu rodzajów kaw za pomocą jednego przycisku
 • bardzo szybkie przyrządzanie kaw
 • duże ciśnienie parzenia kawy – 19 barów
 • możliwość regulowania temperatury kawy
 • intuicyjna obsługa
 • program czyszczenia systemu mlecznego
 • stosunkowo cicha praca urządzenia
 • opcja wyboru pojemności kawy – nie zawsze działa prawidłowo
 • brak polskiego menu

Sprawdź cenę

System spieniający mleko w ekspresie do kawy – na który się zdecydować?

System spieniający mleko jest niezbędny do przygotowania mlecznych napojów, takich jak m.in. Cappuccino, Latte Macchiato czy też kakao. Aktualnie na rynku popularne są trzy rodzaje systemów spieniających: dysza spieniająca, z wbudowanym pojemnikiem na mleko oraz zintegrowany.

Dysza spieniająca jest obecnie najpopularniejszą metodą spieniania mleka. Należy samodzielnie zanurzyć dyszę w dzbanku z mlekiem i nadać mu odpowiedni ruch. Dysza z regulacją emisji pary umożliwia uzyskanie mocniej bądź słabiej spienionego mleka – zależnie od indywidualnych preferencji użytkownika.

System z wbudowanym pojemnikiem automatycznie pobiera mleko z dołączonej karafki, podgrzewa je do odpowiedniej temperatury, spienia i wlewa do filiżanki. Pojemnik jest zazwyczaj wyjmowany, dzięki czemu można z łatwością przechowywać go w lodówce.ekspres delonghi

System zintegrowany, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest najprostszą formą spieniania mleka. Wiele przemawia na jego korzyść, głównie to, że mleko pobierane jest bezpośrednio z kartonu bądź butelki. Zazwyczaj opcją towarzyszącą zintegrowanemu systemowi spieniania mleka jest automatyczny program czyszczenia systemu mlecznego.

Wybór odpowiedniego systemu spieniania mleka zależy od preferencji użytkownika. Każdy z trzech powyższych sposobów pozwala na uzyskanie smacznej, gęstej i puszystej mlecznej pianki. Z oczywistych względów, coraz więcej swych zwolenników ma zintegrowany system spieniania mleka. Niemniej jednak w dalszym ciągu najczęściej spotykanym mechanizmem jest ten wyposażony w dyszę spieniającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 − 13 =