Jaki ekspres do kawy z regulacją temperatury kupić

Ocena

Dostępne na rynku ekspresy do kawy zaskakują użytkowników mnogością funkcji, które oferują. Ta różnorodność opcji pozwala na zwiększenie wygody użytkowania, możliwości przygotowania najróżniejszych kaw oraz – przede wszystkim – skraca czas parzenia naszego napoju.

Jak istotna jest funkcja regulacji temperatury kawy

Jedną z ważniejszych funkcji, w które powinien być wyposażony ekspres parzący naprawdę dobrą kawę jest możliwość regulacji temperatury napoju. Jest ona ważna nawet nie w kontekście uzyskanej końcowej temperatury kawy, lecz również z innego, równie istotnego względu. A mianowicie dobór odpowiedniej temperatury wody ma ogromny wpływ na smak oraz jakość otrzymanego napoju. Każda z rodzajów kaw ma na ogół inne optymalne parametry parzenia. Wielu baristów przyjmuje, iż idealna temperatura parzenia kawy waha się w przedziale od 90 do 96 stopni Celsjusza.

Należy mieć na uwadze fakt, iż wybór zbyt wysokiej temperatury może uczynić kawę gorzkim i nieprzyjemnym w smaku napojem. Zaś za niska temperatura może skutkować uzyskaniem naparu niedoparzonego, o cierpkim posmaku.

Saeco regulacja temperatury kawy

Aby wyciągnąć z ziaren najlepsze walory smakowe, powinno się pamiętać, iż każdy rodzaj kawy parzy się w innej temperaturze. Przykładowo: dla Espresso Italiano optymalna temperatura parzenia to od 88 do 92 stopni Celsjusza; Cafe Latte – od 90 do 95 stopni; zaś Cappuccino wymaga już zdecydowanie niższej temperatury.

Poniższy artykuł przybliży funkcjonowanie kilku modeli ekspresów, które posiadają funkcję regulacji temperatury kawy.

Krups EA 829D

Opis oraz główne funkcje ekspresu Krups EA 829D:

Ekspres do kawy Krups EA 829D ma klasyczny i elegancki design. Połączenie srebrnego oraz czarnego koloru pozwoliło uzyskać naprawdę stylową konstrukcję. Został wykonany z połączenia plastikowych oraz aluminiowych elementów. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu idealnie sprawdzi się nawet na najmniejszych blatach kuchennych. Wyposażone jest w niewielki wyświetlacz LCD, który ułatwia użytkowanie, czyniąc je jeszcze bardziej intuicyjnym.

Jedną z funkcji, którą posiada ekspres jest możliwość przyrządzenia Cappuccino oraz Cafe Latte za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu użytkownik może szybko uzyskać swój ulubiony napój i delektować się nim. Poza tym urządzenie umożliwia przygotowanie takich napojów jak: Espresso, Mocne Espresso, Kawa, Duża Kawa oraz Gorąca woda, którą możemy wykorzystać do zaparzenia herbaty.

Krups EA 829D

Niezastąpionym udogodnieniem, które znalazło się w ekspresie marki Krups jest system automatycznego czyszczenia. Urządzenie może samoczynnie włączyć program tuż przed rozpoczęciem parzenia kawy. Mimo, iż proces przygotowania napoju może się nieco wydłużyć, użytkownik będzie miał pewność, iż jest ona najlepszej jakości. Od automatycznego systemu czyszczenia odseparowany jest pojemnik na mleko, który można wyjąć ze sprzętu. Takie rozwiązanie gwarantuje, że przechowywana w lodówce karafka zawsze będzie zawierać świeży nabiał.

Za pomocą wyświetlacza LCD sprzęt umożliwia dostosowanie kawy do własnych, indywidualnych upodobań. Mamy możliwość wyboru chociażby stopnia zmielenia ziaren, ilości pozyskanego naparu czy temperatury wody. Urządzenie wyposażone jest również w kompaktowy, zintegrowany z modułem grzewczym, Thermoblock opatentowany przez firmę Krups. Dzięki niemu już pierwsza filiżanka kawy będzie miała odpowiednią temperaturę.

Krups EA 829D komunikuje się z użytkownikiem poprzez sygnalizowanie konieczności wyczyszczenia bocznego pojemnika czy też o niskim stanie wody w zbiorniku. Czasami irytujący może wydać się fakt, iż urządzenie odmówi współpracy z nami, gdy nie wykonany czynności zasugerowanej w komunikacie. Niemniej jednak funkcja bardzo ułatwia użytkowanie ekspresu – nie trzeba o niczym pamiętać, ponieważ sprzęt sam się upomni o wszystko. Więcej funkcji zastosowanych w modelach marki Krups opisaliśmy w tutaj.

Pojemność zbiornika wody w ekspresie wynosi 1,7 litra. Model ten parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Jego cena kształtuje się na poziomie około 2000 złotych. Sprawdź aktualną cenę tego modelu ekspresu do kawy.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Krups EA 829D

Zalety Wady
 • ciekawy, stylowy i elegancki design
 • łatwość i intuicyjność obsługi
 • automatyczny system czyszczenia urządzenia
 • wyjmowany pojemnik na mleko
 • wykorzystanie systemu Thermoblock
 • brak możliwości samodzielnego spieniania mleka
 • możliwość przygotowania Cappuccino oraz Cafe Latte za pomocą jednego przycisku
 • szereg możliwości przygotowania różnorodnych rodzajów napojów
 • komunikaty sygnalizowane przez urządzenie
 • możliwość ustawienia temperatury kawy
 • przystępna cena
 • stosunkowo głośna praca urządzenia

Ekspres ten kupisz tutaj:

Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Opis oraz główne funkcje ekspresu Bosch VeroAroma 300 TES60321RW:

Ten model opisywaliśmy już w artykule funkcjonalność ekspresu Bosch VeroAroma 300 TES60321RW. Nie można ukryć, iż wygląd ekspresu przyciąga uwagę. Jest on urządzeniem niezwykle stylowym i eleganckim. Łatwo można zorientować się, iż producent postawił w tym przypadku nie tylko na funkcjonalność, ale również estetykę sprzętu. Utrzymany jest w kolorze srebrnym z czarnymi elementami. Ekspres wyposażony jest w intuicyjny dotykowy wyświetlacz LCD oraz towarzyszące mu przyciski. Całość wygląda naprawdę dobrze i z całą pewnością sam design przypadnie do gustu większości użytkowników. Urządzenie posiada możliwość regulacji dozownika kawy, wysokość można dopasować nawet do 15-centymetrowych szklanek dedykowanych do Latte Macchiato. To udogodnienie sprawi, iż użytkownik nie będzie musiał martwić się o ochlapany blat czy samo urządzenie.

Pierwszą funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest możliwość przygotowania różnorodnych rodzajów napojów za pomocą jednego przycisku – OneTouch. Do wyboru są: Espresso, Caffe Crema, Cappuccino, Cafe Latte oraz Latte Macchiato. Równocześnie można przygotować nawet dwie filiżanki Esspresso. Poza tym użytkownik może zażyczyć sobie przygotowanie spienionego mleka lub gorącej wody, która posłuży mu do szybkiego zaparzenia herbaty czy ziół. Co więcej została tutaj zastosowana opcja AromaDoubleShot, która pozwala na wydobycie bardziej intensywnego aromatu kawy z każdego ziarenka.

Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Sprzęt Boscha wyposażony jest w opcję o nazwie Intelligent Heater Inside. Dzięki zastosowaniu systemu SensoFlow kawa przyrządzana jest zawsze w odpowiedniej temperaturze, co skutkuje pięknym aromatem oraz smakiem, któremu trudno się oprzeć.

Urządzenie wykorzystuje technologię MilkClean. Wystarczy wybrać jeden ze znajdujących się na froncie przycisków, aby ekspres automatycznie wyczyścił system mleczny. Nie jest tajemnicą, iż odpowiednia higiena sprzętu pozytywnie wpływa zarówno na walory smakowe, jak i zapachowe przygotowywanych naparów. Sprzęt posiada opcję pobierania mleka z pojemnika, bądź bezpośrednio z postawionego obok kartonu.

Na uwagę zasługuje również fakt zastosowania w Bosch VeroAroma 300 ceramicznego młynka ceramDrive, który odznacza się nie tylko wysoką precyzją i dokładnością mielenia ziaren, ale również ogromną wytrzymałością i trwałością. Takie rozwiązanie gwarantuje większą żywotność całego systemu mielenia kawy.  Osoby, które cenią sobie zachowanie sprzętu na jak najwyższym poziomie czystości z pewnością docenią technologię SinglePortion Cleaning, która zapewnia, iż po każdym procesie zaparzania kawy przewody zostaną całkowicie opróżnione z cieczy. Ponadto jednostkę zaparzania można wyjąć w dowolnym momencie i opłukać pod bieżącą wodą – co również stanowi ważne udogodnienie. Warto zwrócić także uwagę na obecność opcji Calc’nClean, czyli automatycznego programu odkamieniania i oczyszczania.

Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania filtra wody Brita Intenza. Wpłynie to pozytywnie na jakość otrzymanego napoju. Czas oczekiwania na przygotowanie naparu został tutaj zminimalizowany, a więc nawet pierwszą filiżanką kawy można cieszyć się naprawdę szybko. Ponadto ekspres posiada funkcję Zero energy- Auto-off – po określonym czasie nieużywania system wyłącza się, zmniejszając tym samym pobór i zużycie energii elektrycznej.

Dodatkowe rozwiązania zastosowane w Bosch VeroAroma 300 to: możliwość włączenia blokady przed dziećmi, regulacja poziomu zmielenia ziaren, pojemnik na kawę ziarnistą o maksymalnej pojemności 300 gram oraz możliwość ustawienia temperatury kawy.

Pojemność zbiornika wody w ekspresie wynosi 1,7 litra. Model ten parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Jego cena kształtuje się na poziomie około 3000 złotych. Kup teraz

Poznaj zalety i wady Ekspresu Bosch VeroAroma 300 TES60321RW

Zalety Wady
 • elegancki i stylowy wygląd
 • intuicyjność obsługi dzięki zastosowaniu wyświetlacza LCD i szeregu towarzyszących mu przycisków
 • stosunkowo cicha praca
 • automatyczny program odkamieniania i czyszczenia ekspresu
 • możliwość regulacji dozownika do wlewu kawy
 • przycisk OneTouch, za pomocą którego użytkownik może przygotować szereg różnorodnych napojów
 • liczne funkcje dodatkowe i niestandardowe
 • możliwość ustawienia temperatury kawy
 • możliwość przygotowania dwóch Espresso jednocześnie
 • blokada przed dziećmi
 • brak filtra do wody w zestawie – należy go dokupić oddzielnie

Model ten kupisz online:

Saeco Intelia Deluxe HD8902/01

Ekspres dostępny jest w czarnym kolorze ze srebrnymi elementami, dzięki czemu uzyskano efekt niezwykle eleganckiego urządzenia. Ponadto posiada niewielkie gabaryty, idealne nawet do kuchni z mniejszymi blatami. Komfort i wygodę użytkowania zapewnia niewielki, lecz intuicyjny wyświetlacz.

Ekspres wyposażony został w zestaw ceramicznych młynków, które zapewniają aż 10 poziomów zmielenia ziaren. Wykonanie z materiału, jakim jest ceramika gwarantuje, iż młynki są wytrzymałe i trwałe, dzięki czemu mogą odpowiednio funkcjonować nawet długie lata. Co ważne gwarantują również, iż zaparzona kawa nie będzie miała posmaku przypalonych ziaren.

Bojler wykonano z połączenia aluminium i stali szlachetnej, co umożliwia szybkie pozyskanie gorącego naparu – nawet w przypadku pierwszej filiżanki. Wykorzystanie opatentowanego systemu filtra AquaClean gwarantuje, zgodnie ze słowami producenta, do 5000 sztuk przygotowanego napoju bez konieczności odkamieniania. Po przekroczeniu tej liczby ekspres automatycznie zasygnalizuje konieczność wymiany filtra na nowy.

Urządzenie Saeco Intelia Deluxe posiada funkcję automatycznego czyszczenia, którą można uruchomić w dowolnym momencie. Jak można zauważyć, aktualnie coraz więcej ekspresów posiada tego rodzaju udogodnienie. Ponadto użytkownik ma możliwość przygotowania siedmiu rodzajów napojów za pomocą jednego przycisku, od popularnego Espresso po spienione mleko. Klasyczny spieniacz do nabiału pozwala w szybki i łatwy sposób uzyskać gęstą i jedwabistą piankę, która idealnie przyozdobi każdą kawę.

Saeco Intelia Deluxe HD8902

Na uwagę zasługuje również konstrukcja ekspresu. Bez problemu umożliwia napełnienie karafki na wodę czy tez opróżnienie pojemnika na odpadki. Przezroczyste opakowanie, w którym znajdują się ziarna kawy pozwala szybko stwierdzić jej brak i uzupełnić go.

Ekspres Saeco Intelia Deluxe ponadto oferuje dodatkowe udogodnienia, którymi są m.in.: możliwość regulacji temperatury oraz czasu parzenia kawy, zapamiętanie mocy ulubionej kawy, wyjmowany blok zaparzający oraz tacka ociekowa czy automatyczny tryb gotowości. Zajrzyj do porównania ekspresów do kawy Phillips vs. Saeco by dowiedzieć się więcej.

Pojemność zbiornika wody w ekspresie wynosi 1,5 litra. Model ten parzy kawę pod ciśnieniem 15 barów. Jego cena kształtuje się na poziomie około 2200 złotych. Zobacz gdzie kupić ten ekspres

Saeco Intelia Deluxe HD8902/01 posiada wiele zalet dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników.

Poznaj zalety i wady Ekspresu Saeco Intelia Deluxe HD8902/01

Zalety Wady
 • prosty i klasyczny design
 • wyświetlacz LCD zwiększający komfort użytkowania
 • 10-poziomowa regulacja zmielenia ziaren
 • ceramiczne, wytrzymałe młynki
 • filtry AquaClean
 • automatyczny program czyszczenia i odkamieniania
 • możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw za pomocą jednego przycisku
 • wyjmowany blok zaparzający
 • możliwość regulacji temperatury oraz czasu parzenia kawy
 • stosunkowo niewielki pojemnik na wodę w porównaniu do innych ekspresów

Sprawdź także naszą recenzję modelu Saeco Intelia Deluxe HD8906/01przeczytaj recenzję. Już wiesz, który model wybrać?

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 + 2 =