DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Ocena

Oczywiste jest, że nie ocenia się książek po okładce. Ta sama zasada dotyczy również urządzeń używanych w gospodarstwie domowym. Doskonałym przykładem jest DeLonghi DL Dedica EC685BK. Z zewnątrz jest to niepozorny kolbowy ekspres, jednak wystarczy przyjrzeć mu się bliżej by stwierdzić, że ta opinia jest niezasadna. Jego wyjątkowość można dostrzec już podczas pierwszego zaparzenia ulubionej kawy. Mimo że ma zaledwie 15 cm szerokości, to jego możliwości są wielkie. Dzięki temu, że odznacza się smukłą formą, będzie doskonałym urządzeniem do niewielkich kuchni. Czarny kolor i włoskie wzornictwo nadają mu ponadczasowy design. Ci, którzy gustują w odmiennej kolorystyce, mogą zainteresować się modelami w innych barwach. Dostępne są one w następujących kolorach: metaliczny, czerwony i biały i dostępne w sklepach, które znajdziesz tutaj.

DeLonghi Dedica Style EC 685.BK pasuje do każdej kuchni i jest doceniane przez użytkowników. W tego typu urządzeniach najważniejszy jest idealny smak kawy. Spójrz na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Poznaj zalety i wady ekspresu DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Zalety Wady
 • Szybka gotowość do pracy
 • Zajmuje bardzo mało miejsca
 • Łatwa obsługa urządzenia
 • Dobra, gorąca kawa
 • Łatwy do utrzymania w czystości
 • Czytelna instrukcja obsługi
 • Doskonale spienione mleko
 • Łatwo rysująca się tacka na filiżanki

Ekspres ten nie tylko wspaniale wygląda i parzy smaczną kawę, ale również niewiele kosztuje. Sprawdź aktualną cene urządzenia.

Wyposażenie ekspresu DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Ekspres ten ma bogate wyposażenie i wydaje się dobrym wyborem, jeśli ma się zamiar używać go w domu. Decydując się na jego zakup, można liczyć na:

 • Wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,1 litra – jeśli chce się go napełnić, wystarczy pociągnąć uchwyt w górę i go wyciągnąć. Wkładanie go z powrotem jest równie łatwe, wystarczy delikatnie go docisnąć, aby otworzyć zaworki znajdujące się na dnie zbiornika. Można również dolewać wodę, nie fatygując się i nie wyciągając zbiornika. Z tym że raz na jakiś czas i tak trzeba go wyciągnąć i dokładnie umyć.
 • Podgrzewacz do filiżanek – Jeśli przyrządziło się przynajmniej dwie kawy, to jest ciepły. Jeśli tylko jedną, to można być nieco zawiedzionym jego działaniem.

panel DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

 • Panel z 3 przyciskami, dzięki któremu obsługa ekspresu jest wręcz dziecinie prosta. Użytkownik może użyć przycisku wytwarzania jednej filiżanki kawy, dwóch filiżanek, a także przycisku wytwarzania pary. Ponadto ekspresy do kawy De’Longhi posiadają lampki kontrolne. Ich kolor informuje o włączeniu danego procesu lub o np. konieczności przeprowadzenia odkamieniania.
 • Opcjonalnie filtr wody – nie ma konieczności zainstalowania go. Decyzja, czy go zakupić, czy nie, zależy tylko i wyłącznie do użytkownika. Gdy jest założony, spada częstotliwość wykonywania procesów odkamieniania. Ci, którzy zdecydują się go dokupić, instrukcję założenia filtra znajdą na opakowaniu. Postępując zgodnie ze wskazówkami, czynność ta nie powinna sprawić najmniejszych problemów. Kliknij i sprawdź dlaczego warto zainwestować w filtr do wody.
 • Wyjmowana tacka ociekowa – model ten ma wytłaczany logotyp na tacce ociekowej. Dodaje on indywidualnego stylu ekspresowi i sprawia, że wygląda na droższy, niż jest w rzeczywistości. Tacka wyposażona jest w czerwony wskaźnik poziomu zapełnienia. Gdy jest on widoczny, trzeba wyciągnąć tackę, opróżnić ją i opłukać. Jest to ważne, bo w przeciwnym razie woda może dostać się na płaszczyznę otaczającą ekspres. A w rezultacie doprowadzić do uszkodzenia ekspresu i urządzeń znajdujących się w jego pobliżu.
 • Double Trip Tray: regulowana do 12 cm wysokość podstawki na filiżanki
 • Siatka do kawy zmielonej (1 lub 2 filiżanki)
 • Saszetki E.S.E. – wielbiciele mocnego espresso będą zachwyceni opcją użycia tych saszetek. Uzyskana kawa charakteryzuje się głębokim aromatem i doskonałym smakiem.Saszetki E.S.E.
 • Dysza spieniająca
 • Miarka/dociskacz – do dozowania kawy mielonej. Ilość wsypanej do filtra kawy zależy od tego, czy ma się zamiar przygotować jedną, czy dwie filiżanki naparu. Warto przestrzegać w tym zakresie ilości przekazanej przez producenta, czyli góra 2 miarki kawy przy przyrządzaniu dwóch filiżanek.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna

Uruchomienie ekspresu następuje poprzez naciśnięcie przycisku ON/OFF. Urządzenie wykonuje wówczas tzw. autodiagnozę. W tym czasie migają trzy przyciski i ekspres rozpoczyna nagrzewanie. Gdy przyciski przestają migać, to znak, że maszyna jest gotowa do użytku i można rozpocząć pracę. Do zestawu nie jest dołączony filtr wody. Można go nabyć w autoryzowanych sklepach. Warto także ustawić poziom twardości wody. Jeśli nie posiada się paska testowego do samodzielnego zmierzenia twardości wody, można go zakupić np. w aptece lub uzyskać pożądaną informację w zakładzie wodociągowym. W tym modelu dostępne są trzy poziomy twardości wody, mianowicie woda miękka, średnia i twarda. Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym postawi się ekspres. Jak wiadomo, wydziela on ciepło do otoczenia. Należy go ustawić tak, aby było przynajmniej 3 cm wolnego miejsca między ekspresem a daną powierzchnią. Między szafką a górną częścią ekspresu powinno być minimum 15 cm wolnej przestrzeni. Ci, którzy mieli już do czynienia z ekspresami kolbowymi, mniej więcej wiedzą czego mogą się po nich spodziewać. Niekoniecznie wiedzą jaki ekspres kolbowy wybrać stąd nasz artykuł. Mimo tego poszczególni producenci wprowadzają coraz to nowe technologie. Dzięki temu działanie i funkcje wybranych modeli różnią się od siebie. Zobacz gdzie kupić DeLonghi Dedica Style EC 685.BK.

Funkcje ekspresu kolbowego DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Używając ekspresu DeLonghi DL Dedica EC685BK, można korzystać z wymienionych poniżej funkcji:

 • System Thermoblock – dzięki temu systemowi otrzymuje się kawę o idealnej temperaturze o każdej porze dnia.
 • Manualny system spieniania mleka – czytaj więcej
 • Elektroniczne kontrolowanie temperatury kawy – ustawienie temperatury musi zostać poprzedzone wejściem do menu programowania. W tym ekspresie jest 3 – stopniowa skala regulacji. Temperatura niska, średnia i wysoka.

wymiary ekspresu DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

 • System napełniania wodą self-priming
 • Błyskawiczny czas podgrzewania – 40 sekund.
 • System Cappuccino – idealny do przyrządzenia gorącej wody do herbaty, pianki do kawy mlecznej oraz gorącego mleka.
 • Blokada kapania
 • Funkcja oszczędzania energii stand-by – to program, dzięki któremu można znacząco oszczędzić zużycie energii elektrycznej. Po ustalonym przez użytkownika czasie nieużywania ekspresu wyłącza się sam. Czas, który można ustawić to 9 minut, 30 minut lub 3 godziny.
 • Informacja o wymaganym odkamienianiu
 • System Anti Drip
 • Funkcja reset – dzięki temu programowi użytkownik ma możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych.

Kawa z ekspresu kolbowego DeLonghi DEDICA STYLE EC 685.BK

Używając tego ekspresu, ma się możliwość zaparzenia kawy, korzystając z saszetek lub przy użyciu kawy mielonej. Zaparzenie naparu z kawy mielonej umożliwia filtr, który należy umieścić w kolbie. Można zaparzyć jedną lub dwie filiżanki kawy. Przy jednej filiżance wystarczy wsypać do filtra jedną płaską miarkę kawy. W celu przyrządzenia dwóch kaw do filtra wsypuje się dwie niepełne miarki. Trzeba to robić stopniowo, żeby uniknąć rozsypania kawy.

kawa DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Doskonały smak i aromat jest możliwy do uzyskania tylko wtedy, gdy używa się filtra czystego i niezatkanego. Przed zaparzaniem najlepiej sprawdzić jego stan. Ważne jest także równomierne rozkładanie kawy mielonej i lekkie jej dociśnięcie za pomocą dołączonego do zestawu dociskacza. Gdy wsypaną kawę ubije się zbyt mocno, to napar będzie wypływał bardzo wolno. Wręcz kropla po kropli. Z kolei zbyt lekkie dociśniecie, spowoduje szybkie wylewanie kawy i będzie ona wodnista. Potrzeba nieco praktyki, aby wyrobić umiejętność idealnego dociśnięcia kawy. Z pewnością z każdym kolejnym zaparzeniem efekty będą bardziej zadowalające. Jeśli chce się mieć pewność, że kawa będzie miała idealną temperaturę, można przepłukać filiżanki gorącą wodą. Ekspres rozpoczyna i kończy zaparzanie automatycznie. Te osoby, które nie lubią tracić czasu na czyszczenie filtrów, będą zachwycone systemem ESE. Jest to system przyjęty przez czołowych producentów i umożliwiający przygotowanie espresso w sposób czysty i szybki. Przyrządzenie kawy przy użyciu saszetek również jest banalnie proste. Do kolby należy włożyć filtr przeznaczony na saszetki. Dokładna instrukcja dotycząca sposobu umieszczenia saszetki znajduje się na jej opakowaniu. Proces przyrządzania naparu może zostać w dowolnej chwili przerwany przez użytkownika. Jak widać, to jaki sposób zaparzania się wybierze, zależy tylko i wyłącznie od użytkownika ekspresu. Warto skorzystać z powyższych opcji i samemu zdecydować, który z przedstawionych sposobów zaparzania jest najbardziej zadowalający.

Co o DeLonghi Dedica Style EC 685.BK myślą użytkownicy

Warto zaznaczyć, że nie tylko ci, którzy uwielbiają espresso, będą zachwyceni tym modelem. Dzięki dyszy spieniającej ma się możliwość przyrządzić doskonałą, delikatną kawę mleczną, taką jak np. cappuccino. Podstawą tego napoju jak wiadomo jest espresso. W związku z tym zaparzamy najpierw wyraziste espresso, a następnie przy użyciu dyszy pary spieniamy mleko. Jeśli mleko ma odpowiednią temperaturę, to można liczyć na dobrze spienioną, gęstą piankę. Posypując ją ulubionymi dodatkami, np. czekoladą, ma się w swojej dłoni filiżankę profesjonalnie zaparzonego napoju – jak z włoskiej kawiarni. Gdy ma się gości i wszyscy chcą spróbować cappuccino przygotowanego właśnie przez DeLonghi DL Dedica EC685BK, to oczywiście żaden problem. Aby serwowanie kaw poszło sprawnie, najlepiej zaparzyć najpierw odpowiednią ilość filiżanek cappuccino, a dopiero później spienić mleko dla wszystkich przygotowanych kaw.

ekspres DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

Żeby przyrządzane napoje spełniały wszelkie standardy jakości, należy regularnie czyścić poszczególne elementy ekspresu. Wiadomo, jest to najmniej lubiana czynność, ale niestety konieczna. Przekonujący może być fakt, że urządzenia, o które się dba, służą dłużej. Ekspres ten jest łatwy do utrzymania w czystości. Warto pamiętać, żeby przed przystąpieniem do procesu czyszczenia wyłączyć urządzenie, także z gniazdka. A także odczekać chwilę, dopóki ekspres nie ostygnie. Ostrożności nigdy nie za wiele. Jednymi z ważniejszych części, dzięki którym możliwe jest przygotowanie dobrej kawy, są oczywiście filtry. Są to elementy, o które należy regularnie dbać. Pozostawiona w nich kawa, gdy zaschnie, jest trudna do usunięcia. W związku z tym lepiej myć je na bieżąco, a w przypadku zatkania, przeczyścić sitko szpilką. Po zaparzeniu około 200 kaw konieczne będzie także, przeczyszczenie wylotu podgrzewacza.

Zdecydowaną większość problemów, które mogą pojawić się podczas codziennego użytkowania, można rozwiązać samodzielnie. Objawem, który powinien zaniepokoić, jest miganie wszystkich kontrolek i brak odpowiedzi ekspresu, na żądanie użytkownika. Wówczas najlepszym pomysłem rzeczywiście może okazać się wizyta w autoryzowanym serwisie.

Osoby szukające funkcjonalnych urządzeń, dzięki którym codzienny rytuał zaparzania kawy będzie przyjemnością, powinny wziąć pod uwagę ten model. Z racji tego, że modele z serii Dedica dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, każdy zainteresowany znajdzie taki, który trafi w jego gust. W efekcie będzie można cieszyć oko doskonałym wzornictwem, a jednocześnie delektować się smakiem pysznej, ciepłej kawy. Sprawdź gdzie kupić ekspres do kawy DeLonghi Dedica Style EC 685.BK.

DeLonghi Dedica

2 myśli na temat “DeLonghi Dedica Style EC 685.BK

 • 3 lutego 2018 o 12:27
  Permalink

  Bardzo ważnymi funkcjami w tymi niby „zwykłym ekspresie kolbowym”są:
  – regulacja ilości kawy (przyciski są programowalny!!),
  – fakt, że ekspres zarzyma się sam po nalaniu kawy

  Tylko w instrukcji są te szczegóły.

   
  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2018 o 11:34
  Permalink

  Mam taki ekspres kilka dni. To mój kolejny, czwarty ekspres, więc mam porównanie. DeLonghi 685 mam w wersji „inox” – wygląda rewelacyjnie. Dla mnie istotne są jego niewielkie gabaryty – mniejszego kolbowca nie spotkałem. Programowanie: ilości naparu dla dużej i małej porcji, jego temperatury i twardości użytej wody jest bardzo proste, wystarczy zerknąć do instrukcji napisanej przystępnym językiem, co nie zawsze się zdarza. Ja od razu zaprogramowałem sobie ilości naparu dopasowane idealnie do posiadanych filiżanek. Jeśli chodzi o twardość wody, to ekspres ten nie jest standardowo (można sobie taki dokupić i zamontować) wyposażony w żaden filtr zmiękczający. Programowanie parametru wody jest, jak się domyślam, jedynie wskazówką dla oprogramowania zliczającego ilość zużytej wody, aby w porę zasygnalizować konieczność wykonania odkamieniania urządzenia. Trochę utrudnione jest wyjmowanie i wkładanie sitek do kolby wyposażonej w mocną sprężynę utrzymującą sitka w kolbie. Wymiana sitek, np przy parzeniu kilku kaw jest moim zdaniem zbyt kłopotliwa, Nie wiem czemu tak silne mocowanie ma służyć – ja od razu tę sprężynę wyjąłem, pomimo, że teraz bardziej starannie muszę zdejmować kolbę po zaparzeniu kawy, aby mi się fusy nie wysypały. W wolnej chwili wygnę sobie z cieńszego druty sprężynę o mniejszej sile. Spasowanie kolby do gniazda uważam za nieco nadmierne przez co zamontowanie kolby wymaga dość silnego przytrzymania urządzenia w trakcie obracania koby z uchwycie. Wypróbowałem więc kolbę ze starego ekspresu, która wymiarami idealnie pasuje, ale zakłada się ją bez nadmiernego wysiłku, zamknięcie jest szczelne – podczas parzenia kawy nic bokiem mi nie kapie. Kawa z tego urządzenia wychodzi bardzo dobra, z super orzechową, gęstą pianką. Ja preferuję takie właśnie espresso i dlatego zdecydowałem się na to urządzenie. Zakup udany – polecam.

   
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
33 ⁄ 11 =