Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Ocena

Ekspresy kapsułkowe mają wciąż powiększającą się grupę zwolenników. Zazwyczaj są to osoby, dla których czas przygotowywania kawy odgrywa kluczową rolę. Duży wybór kapsułek do tego typu ekspresów sprawia, że codziennie można delektować się smakiem i aromatem różnorodnych mieszanek. Poszukując odpowiedniego ekspresu, z całą pewnością warto rozważyć zakup ekspresu kapsułkowego Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118.

Ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118 jest to najmniejszy z ekspresów Nespresso i należy do serii Essenza. Model ten ma kolor czarny, ale dostępne są jeszcze ekspresy w kolorze białym i szarym. Sprawdź gdzie kupić Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118.

Ciśnienie wytwarzane przez ekspres to aż 19 barów, natomiast moc to 1200 W. Stosuje się w nim kapsułki Nespresso. Jest to niewielkie urządzenie, które zajmuje bardzo mało miejsca na kuchennym blacie.

Poznaj zalety i wady ekspresu Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Zalety Wady
 • Minimalistyczny styl
 • Kompaktowe wymiary
 • Przystępna cena
 • Duży wybór kaw i napojów mlecznych
 • Szybkie czyszczenie
 • Intuicyjna obsługa
 • Brak

Ekspres nie ma wad. Spisuje się bez zarzutu. Jako że kupując go, wie się, że jest to ekspres kapsułkowy, nie sposób narzekać na konieczność częstego kupowania kapsułek. W dużej mierze jest to uzależnione od tego, ile kaw dziennie się wypija. Plusem jest bez wątpienia szeroki wybór kapsułek. Można codziennie pić inną kawę i wypróbowywać nowe smaki. Bez wątpienia ten atut jest decydujący. Ponadto tego typu ekspresy cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, którym zależy na czasie i lubią widzieć szybkie rezultaty swojej pracy.

Wyposażenie Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Warto dowiedzieć się, co otrzymuje się w zestawie Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118:

 • Wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 0,6 litra. Jest on wyposażony w pokrywę i znajduje się w tylnej części urządzenia.
 • Pojemnik na zużyte kapsułki, który pomieści około 5-6 zużytych kapsułek. Trzeba pamiętać o regularnym opróżnianiu pojemnika.
 • System grzewczy Thermoblock
 • 16 kapsułek startowych
 • Tacka ociekowa – należy regularnie ją opróżniać, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której skropliny będą wylewać się poza tacę. Może to doprowadzić do uszkodzenia ekspresu i zabrudzenia blatu.
 • Kratka ociekowa
 • Wylot kawy – możliwość wyboru małej lub dużej kawy. Jeśli kawa wypływa zbyt wolno lub wcale, warto sprawdzić, czy wylot jest dobrze oczyszczony. Warto go przecierać po każdym zaparzeniu, aby zaparzana kawa była smaczna.
 • Przyciski wyboruEkspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118
 • Dźwignia – podnosząc ją, ma się możliwość włożenia do kasetki odpowiedniej kapsułki. Przed rozpoczęciem zaparzania dźwignię należy opuścić.
 • Kabel zasilający
 • Przyssawki antypoślizgowe – urządzenie nie przemieszcza się po blacie podczas zaparzania kaw, co znacznie zwiększa ogólne bezpieczeństwo pracy.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące) – dobrze skonstruowana instrukcja pozwala poznać tajniki dotyczące obsługi i wyposażenia. Warto się z nią zapoznać, zanim przystąpi się do pracy.

Funkcje ekspresu Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118 ma kilka ciekawych funkcji, które warto znać. Ułatwiają one codzienną współpracę z urządzeniem. Oto one:

 • Automatyczne usuwanie zużytych kapsułek – są one usuwane do specjalnego pojemnika. Wystarczy go co jakiś czas opróżnić.
 • Dwa programowalne przyciski – przycisk espresso i lungo.
 • Podgrzewanie i ekstrakcja za pomocą jednego przycisku
 • Tryb ECO

Krups Nespresso Essenza Mini & AeroccinoEkspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118 został także wyposażony w funkcję oszczędzania energii, czyli tryb ECO. Ekspres wyłącza się automatycznie po upływie 9 minut. Można jednak bez problemu zmienić to ustawienie, tak, żeby odpowiadało naszym indywidualnym potrzebom. Aby to zrobić, wystarczy przez 5 sekund przytrzymać przycisk Espresso. Oczywiście w tym czasie ekspres musi być włączony. Gdy przycisk zamiga, to znak, że bieżące ustawienie zostało zatwierdzone. Gdy przycisk Espresso zostanie naciśnięty raz, to automatyczne wyłączanie nastąpi po 30 minutach, podwójne wciśnięcie to ponowne zatwierdzenie wyłączania urządzenia po 9 minutach. Aby wyjść z trybu oszczędzania energii, wystarczy przez 5 sekund przytrzymywać przycisk oznaczony jako Lungo. Kup teraz ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118.

Zakup ekspresu kapsułkowego Krups

Decydując się na zakup tego sprzętu, warto pamiętać o tym, żeby przed pierwszym użyciem oczyścić urządzenie. W tym celu trzeba przepłukać zbiornik na wodę czystą wodą  i nalać do niego wodę pitną. Pod wylotem kawy trzeba umieścić naczynie o pojemności około 1 litra i podłączyć kabel zasilający do kontaktu. Następnie trzeba włączyć ekspres, poprzez naciśniecie przycisku Lungo lub Espresso. W tym momencie lampki powinny zacząć migać, co oznacza, że trwa nagrzewanie. Gdy zaczynają świecić światłem ciągłym, oznacza to, że ekspres jest gotowy do pracy. Wówczas należy wcisnąć przycisk Lungo i przepłukać ekspres. Czynność tę trzeba powtórzyć minimum trzykrotnie. Po przepłukaniu urządzenie jest gotowe do współpracy i można przygotować pierwszą kawę. Warto pamiętać, że jeśli chce się wyłączyć ekspres, zanim wyłączy się automatycznie, wystarczy wcisnąć jednocześnie przyciski Lungo i Espresso. Wtedy ekspres się wyłączy.

Ekspres kapsułkowy Krups Mini

Wszystkie urządzenia Nespresso są wyposażone w pompę o ciśnieniu 19 barów. Jest to optymalne ciśnienie, potrzebne do przebicia kapsułki z kawą i uwolnienia zawartych w niej aromatów. Kształt kapsułek nie jest przypadkowy. Zostały one tak zaprojektowane, żeby woda pod ciśnieniem równo przepływała przez zmieloną kawę podczas procesu nalewania. Także czas przepływu i temperatura są ustawione tak, żeby wydobyć cały aromat i smak zaparzanej kawy.

Pierwsza kawa Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Przygotowanie pierwszej kawy wbrew pozorom nie jest trudne. Z czasem czynność tę, wykonuje się już intuicyjnie. Przede wszystkim należy zacząć od włączenia ekspresu i naciśnięcia jednego z przycisków, espresso lub lungo. Przez około 25 sekund trwa nagrzewanie, po czym ekspres jest gotowy do działania. Wówczas należy podnieść dźwignię do samego końca, włożyć wybraną kapsułkę i zamknąć dźwignię. Pod wylot kawy trzeba włożyć filiżankę. Gdy ekspres pracuje, nie wolno podnosić dźwigni. Można to robić tylko wtedy, gdy urządzenie zaparzy kawę lub wtedy, gdy wkłada się nową kapsułkę w celu przygotowania kolejnej filiżanki kawy. Sprawdź cenę ekspresu Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118.kapsułki Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118Po włożeniu kapsułki, gdy ekspres już się nagrzeje, uruchamia się on automatycznie i rozpoczyna się zaparzanie. Fabryczne ustawienie kawy espresso to 40 ml, natomiast lungo to 110 ml. Należy zatem nacisnąć jeden z nich. Po zaparzeniu urządzenie wyłącza się automatycznie. Chcąc zatrzymać proces nalewania lub dolać do filiżanki większej ilości kawy, wystarczy nacisnąć przycisk jeszcze raz. Jeśli wynik pracy jest satysfakcjonujący, trzeba zabrać filiżankę i podnieść dźwignię. Wówczas kapsułka zostaje usunięta do pojemnika na zużyte kapsułki. Schemat ten trzeba powtarzać za każdym razem, gdy ma się zamiar skorzystać z ekspresu.

Kapsułki Krups

Użytkownik ma możliwość wyboru jednej z 24 kapsułek kawy Grands Crus.  Ma się do wyboru nie tylko klasyczną czarną kawę, ale także niezliczone wersje kawy na bazie mleka. Dzięki temu każdy kawosz będzie zadowolony z tego sprzętu.kawy Grands Crus Na uwagę zasługuje także design urządzenia. Jest to raczej minimalistyczny styl i kompaktowy rozmiar. Ekspresy z serii Essenza są zdobywcami prestiżowych nagród, przyznawanych za niebanalne wzornictwo m.in. Reddot Design Award.

Użytkowanie ekspresu do kawy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118 to

Nie jest to skomplikowane urządzenie, jednak i w takim mogą się zdarzyć drobne awarie. Jedną z nich można stwierdzić wtedy, gdy włożona kapsułka się nie przedziurawia. Oznacza to zazwyczaj, że ekspres ma pęcherz powietrza. Takie pęcherzyki mogą skutecznie blokować swobodny przepływ wody przez wylot. Dzieje się tak z reguły wtedy, gdy uruchomi się ekspres z pustym zbiornikiem wody po długim okresie nieużywania. W takiej sytuacji najlepiej uzupełnić zbiornik wodą, włożyć kapsułkę do komory, zatrzasnąć dźwignię i nacisnąć przycisk dużej filiżanki. Kawa powinna wówczas prawidłowo wypływać z wylotu.

Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Podczas korzystania z ekspresu można w pewnym sensie zaprogramować ilość wody. W tym przypadku wygląda to następująco. Włącza się ekspres i czeka, aż będzie gotowy do pracy. Po włożeniu kapsułki i podstawieniu filiżanki przytrzymuje się jeden z dwóch przycisków. Zwalnia się go dopiero wówczas, gdy ilość kawy w filiżance będzie zadowalająca. W ten sposób programuje się przyciski. Gdy dioda przycisku zamiga trzykrotnie, to znak, że zostały zapisane nowe ustawienia i żądana ilość wody została zaprogramowana.

Używając ekspresu na co dzień, można samodzielnie zaprogramować ilość kaw i czas wyłączania. Może się jednak zdarzyć, że z czasem chciałoby się zmienić poczynione zmiany. W tym celu najlepszym wyjściem będzie zresetowanie ekspresu do ustawień fabrycznych, czyli kawa espresso 40 ml, lungo 110 ml i wyłączanie po upływie 9 minut. Żeby przywrócić początkowe ustawienia, trzeba przytrzymać przez 5 sekund przycisk Lungo. Gdy trzykrotnie zamiga, to znak, że początkowe ustawienia zostały przywrócone.

Czyszczenie i odkamienianie ekspresu kapsułkowego Krups

Czyszczenie ekspresu nie jest kłopotliwe. Codziennie trzeba wylewać wodę z tacki ociekowej i opróżniać pojemnik ze zużytymi kapsułkami. Pojemnik z wodą najlepiej czyścić pod bieżącą wodą. Wnętrze urządzenia i wylot kawy najlepiej przecierać wilgotną ściereczką. Są to wszystkie czynności, które należy wykonać. Cały proces nie trwa długo, co jest dodatkowym atutem. Kliknij by sprawdzić cenę modelu Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118.

Co jakiś czas trzeba przeprowadzić odkamienianie. Trwa ono około 15 minut. Do pojemnika na wodę trzeba wówczas wlać zawartość jednej saszetki odkamieniającej i nalać wody do poziomu oznaczonego jako 0,6 litra. Pod wylotem kawy trzeba umieścić pojemnik. Aby aktywować tryb odkamieniania, trzeba przez 5 sekund przytrzymać jednocześnie przycisk Lungo i Espresso. Po wszystkim trzeba dokładnie oczyścić urządzenie i nalać świeżej wody do zbiornika na wodę. To, jak często trzeba powtarzać ten proces, w dużej mierze zależy od tego, jak twarda jest woda w gospodarstwie domowym. Za każdym razem, gdy planuje się dłuższy wyjazd lub wie się, że ekspres będzie nieużywany, trzeba opróżnić wszystkie pojemniki i tackę ociekową.

Czy warto kupić Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

Ekspres kapsułkowy Krups Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118 to doskonały wybór dla osób ceniących wygodę i różnorodność smaków. Duży wybór kapsułek, które można zastosować w tym ekspresie jak w pełni zadowalający. Każdy ma szansę znaleźć taki smak, jaki najbardziej mu odpowiada. Dodatkowym atutem jest to, że w zestawie startowym otrzymuje się aż 16 kapsułek. To wystarczająca ilość, by z powodzeniem rozpocząć przygodę z Nespresso Essenza Mini.

krups

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 − 27 =