Ekspres do kawy Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Ocena

Promocja Bosch TassimoJakie są najprzydatniejsze urządzenia w naszym domu? Zapewne wiele osób wymieni na przykład czajnik, czy telefon komórkowy, a może nawet radio, lub też i komputer. Do tego może dojść na przykład laptop, słuchawki przewodowe, lub nie, czy chociażby nawet i odkurzacz. Jak widać, na takiej liście z pewnością znalazłoby się wiele przedmiotów, a każdy zapytany dołączyłby coś od siebie, coś, bez czego nie byłby w stanie się po prostu obejść.

Jest jednak jeden przedmiot, który wymieni na pewno praktycznie każda osoba, a już w szczególności jeżeli tą osobą będzie wielbiciel słynnego czarnego płynu powstającego ze zmieszania wrzątku ze zmielonymi czarnymi ziarenkami, czyli mówiąc po prostu, naszej ulubionej kawy. Praktycznie pewne jest, iż jeżeli zapytamy taką osobę o to, co przyda się w jej domu najbardziej, to wybierze ona albo kawiarkę, albo ekspres do kawy.

Z tym, że odpowiedzi kierujących nas w stronę ekspresu będzie z pewnością więcej, gdyż ekspres do kawy jest dużo bardziej popularny, dużo bardziej znany i trochę łatwiejszy, a poza tym szybszy w obsłudze. Nie znaczy to oczywiście, że kawa z niego jest lepsza, ale z pewnością szybciej nauczymy się parzenia kawy właśnie w ekspresie, tym bardziej, że spora część z nich jest już do tego stopnia zautomatyzowana, że wystarczy jedynie nalanie wody do zbiornika na nią właśnie przeznaczonego, wsypanie zmielonej już kawy do drugiego z pojemników (lub też zmielenie ziarenek w znajdującym się często również od razu w ekspresie młynku), po czym naciśnięcie guzika włączającego sprzęt, drugiego wybierającego nasz ulubiony rodzaj napoju i to w zasadzie tyle. Pozostaje nam wtedy tylko czekać na zaparzenie się kawy, o ile wcześniej oczywiście podstawiliśmy szklankę pod rurki, z których ma spłynąć nasz napój. Możemy również użyć specjalnego systemu do spieniania mleka, o ile oczywiście nasz ekspres do kawy oferuje nam taką możliwość. 

Co oferuje i jak wygląda Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Bosch Tassimo Suny TAS 3205 jest ekspresem ciśnieniowym, nie będziemy więc musieli uczyć się żonglowania kolbami, jak to jest na przykład w wypadku ekspresów kolbowych. Tutaj wszystko zrobi się za nas praktycznie automatycznie.

Bosch Tassimo Suny TAS 3205 ma kolor – co zapewne dla wielu ludzi, którzy spotkali się już w swoim życiu z ekspresami do kawy będzie naprawdę sporym zaskoczeniem – niebieski. Oczywiście nie wszędzie, ponieważ jedną część siebie ma czarną, a sporą część lewej strony popielato – srebrną, ale i tak ten fakt czyni ekspresy do kawy Bosch Tassimo 3205 jednym z najpiękniejszych ekspresów do kawy, jaki obecnie możemy spotkać na rynku.

 Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Jeżeli chodzi o dokładniejsze szczegóły Bosch Tassimo Suny TAS 3205, to podstawkę, na której umieszczamy sobie nasze szklanki, filiżanki – czy też inne naczynia, w których zamierzamy zaparzyć naszą kawę – ma on koloru srebrnego. Inaczej jest za to w przypadku jego lewego boku, który, jak już wspominaliśmy, jest popielato – srebrny oraz miejsca, gdzie umieszczona została nazwa firmy produkującej Bosch Tassimo Suny TAS 3205 – jest ono bowiem całkowicie czarne i wygląda co niego jak małe czoło.

Część tylnia otworu, gdzie wstawiamy nasze naczynia, jest również niebieska, tak samo jest z małą wypustką na górze Bosch Tassimo Suny TAS 3205, przypominającą zbiornik, do którego w przypadku ekspresów automatycznych zwykle wsypujemy kawę.

Tuż pod wspomnianym czarnym „czołem” urządzenia znajduje się srebrna rurka, z której popłynie nasza kawa, jak się już oczywiście ona dla nas zaparzy.

Poznaj zalety i wady ekspresu Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Zalety Wady
  • Niska cena
  • Smaczna kawa
  • Bogata oferta kapsułek
  • Atrakcyjny wygląd i bogata kolorystyka modeli
  • Prosty w obsłudze
  • Jasna instrukcja
  • Cicha praca urządzenia
  • Mała podstawka pod filiżankę
  • Drogie kapsułki
  • Nie posiada systemu spieniającego mleko

Sprawdź gdzie najtaniej kupisz Bosch Tassimo Suny TAS 3205.

Funkcje ekspresu Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Skoro już wiemy, jak wygląda Bosch Tassimo Suny TAS 3205, to teraz czas na dowiedzenie się, czym się charkateryzuje i jakie ma funkcje ten opisywany tutaj ekspres do kawy. Jest to ekspres kapsułkowy, a oznacza to nie mniej, ni więcej, niż to, że możemy w nim użyć jedynie kawy pakowanej w kapsułki. Działa on z mocą 3,3 bara, do tego używa 1300 W. Nie jest to więc duża wartość, jak na tego typu sprzęt. Jeżeli chodzi o kapsułki, jakich możemy użyć, to są to tylko i wyłącznie tak zwane kapsułki Tassimo, dostępne w wielu miejscach, w których możemy zakupić tego rodzaju właśnie kawę. Nie będzie więc problemów ze znalezieniem „zapasu produktu” do naszego ekspresu.

Z pozostałych funkcji zdecydowanie wymienić należy takie opcje, jak na przykład możliwość wyregulowania sobie mocy kawy, jaką zamierzamy zaparzyć, możliwość regulacji ilości zaparzanej kawy, a do tego sterowanie elektroniczne całym systemem. Nie mamy tutaj jednakże możliwości zmielenia kawy, co oczywiście zdecydowanie wyklucza użycie w Bosch Tassimo Suny TAS 3205 kawy ziarnistej, celem zmielenia jej.

Jeżeli zależy nam na użyciu zaledwie jednego przycisku i zaparzenia kawy w bardzo błyskawiczny sposób, to za pomocą Bosch Tassimo Suny TAS 3205 możemy to zrobić w przypadku Tassimo: Latte Macchiato, Latte Caramel, Caffe Crema XL, Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Cafe au lait, Latte Macchiato mniej słodkie, Caffe Crema Classico, Espresso Decafeine, Cafe Long Delicate, Cafe Long Intense, Tassimo: Gorąca czekolada Milka, Napój mleczny Oreo, Mleko, Tassimo: Chai Latte, herbata Forest Fruit, herbata Green Mint. Jak więc widać, lista jest naprawdę bardzo długa i Bosch Tassimo Suny TAS 3205 i świetnie sprawdza się po prostu jaka mała, domowa kawiarenka. A wszystko to za cenę plus minus 400 złotych!

Jeżeli chodzi o pojemność pojemnika na wodę, to w przypadku Bosch Tassimo Suny TAS 3205 wynosi ona jedynie 0,8 litra. Nie jest to może jednak jakoś bardzo dużo, z drugiej strony wystarczająco na tyle, by przygotować kilka szklanek wybranego przez nas napoju i nie musieć samemu – albo kazać naszym gościom – czekać zbyt dużej ilości czasu na ich kolej.

ekspres Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Do tego ekspresy na kapsułki o nazwie Bosch Tassimo Suny TAS 3205 posiada szereg innych, bardzo interesujących funkcji, a są to między innymi automatyczne wypłukiwanie dosłownie po każdorazowym zaparzeniu kawy, automatyczny i samoczynny program oczyszczania oraz odkamieniania, do tego funkcja Intellibrew, czyli inaczej mówiąc technologia kodów kreskowych, poza tym niewielki okres przygotowania ekspresu do pracy przy zaparzeniu kawy, poinformowanie użytkownika o konieczności odkamienienia, bardzo szybkie rozpoczęcie pracy, wyjmowana podstawka na szklankę, filiżankę, lub inne naczynie wraz z regulacją wysokości.

Pyszna kawa z ekspresu na kapsułki Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Jeżeli chodzi o rodzaje kaw, jakie możemy użyć w naszym Bosch Tassimo Suny TAS 3205, to są to jedynie tak zwane kapsułki Tassimo, za to lista dostępnych kaw i innych napojów w automatycznym menu jest naprawdę bardzo szeroka i zawiera ona Tassimo: Latte Macchiato, Latte Caramel, Caffe Crema XL, Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Cafe au lait, Latte Macchiato mniej słodkie, Caffe Crema Classico, Espresso Decafeine, Cafe Long Delicate, Cafe Long Intense, Tassimo: Gorąca czekolada Milka, Napój mleczny Oreo, Mleko, Tassimo: Chai Latte, herbata Forest Fruit oraz herbatę Green Mint.Kapsułki Tassimo Sprawdź aktualną cenę ekspresu Bosh Tassimo Suny TAS 3205.

Czy warto kupić ekspres kapsułkowy Bosch Tassimo Suny TAS 3205

Z pewnością sporą zaletą Bosch Tassimo Suny TAS 3205 będzie jego bardzo niska cena – przynajmniej w porównaniu z innymi tego rodzaju sprzętami. Do tego wręcz przeogromna lista dostępnych w menu automatycznym napojów, nie tylko kawowych zresztą oraz barwa i wygląd samego ekspresu.

Poza tym dołączona do niego jasna i przejrzysta instrukcja napisana w języku polskim, tabletki używane do czyszczenia naszego ekspresu, 24 miesiące gwarancji oraz niewielkie wymiary (167 x 251 x 305 mm), plus waga urządzenia – jedynie 3,50 kilograma.

Bosch Tassimo Suny TAS 3205 parzy kawę bardzo szybko i przyjemnie. Do tego jest bardzo prosty w obsłudze, poza tym cichy i z pewnością nie będzie przeszkadzał nikomu, nawet, jeżeli użyjemy go na przykład bardzo wcześnie rano, chociażby tuż przed pracą. Albo bardzo późnym wieczorem, jeżeli mamy na przykład ochotę na nocny seans filmowy przy którymś z proponowanych przez automatyczne menu Bosch Tassimo Suny TAS 3205 napojów.

ekspres Tassimo Suny 3205

Kawa jest nie tylko smaczna, ale również i dokładnie takiej temperatury, jakiej być powinna, poza tym nic się nie rozlewa, nie przecieka i nie ucieka, gdzie nie powinno. Jeżeli jesteśmy wybitnymi smakoszami kawy i interesuje nas jedynie to, co możemy dostać w najlepszych, światowych kawiarniach serwujących jedynie najdroższe i najbardziej wyszukane dania, czy potrawy, to Bosch Tassimo Suny TAS 3205 może nie przypaść nam do gustu. Jeżeli jednakże szukamy czegoś, co zaparzy nam po prostu dobrą i smaczną kawę, a do tego przyda się jako zamiennik czajnika w przypadku niektórych napojów bazujących na gorącej wodzie, a nie na kawie, to wtedy Bosch Tassimo Suny TAS 3205 z pewnością będzie dla nas po prostu idealnym wyborem i zakupem.

Pamiętać jedynie należy, żeby dokładnie sprawdzić, czy w danym momencie kapsułki Tassimo są akurat dostępne na rynku – gdyż może ich zabraknąć ze względu na popularność tegoż właśnie ekspresu do kawy – oraz najlepiej byłoby, gdybyśmy jednak przed zakupem Bosch Tassimo Suny TAS 3205 otrzymali możliwość jego wypróbowania, tak, aby być stuprocentowo pewnym, że kawa serwowana nam przez ten ekspres będzie nam akurat smakować.

Jedyną wadą może być to, że ze względu na niewielkie rozmiary samego ekspresu do kawy malutka jest jednak – przynajmniej w porównaniu z ekspresami automatycznymi – podstawka na filiżanki na kawę, dlatego też może zmieścić się tam zaledwie jedna szersza w rozmiarach filiżanka. Nie znaczy to jednak, że będziemy musieli zbyt długo czekać na kolejną porcję, gdyż ekspres Bosch Tassimo Suny TAS 3205 jest szybki, a jedynie to, że rurka, z której spływa nasza kawa do szklanek, jest rurką pojedynczą. Przypomnijmy również, że Bosch Tassimo Suny TAS 3205 nie posiada systemu spieniającego mleko, wszystko odbywa się na zasadzie wyboru właściwej kapsułki i użyciu jej w naszym ekspresie do kawy. Zobacz aktualną cenę modelu.

Wszystkie wymienione tutaj funkcje i zalety Bosch Tassimo Suny TAS 3205 czynią go naprawdę tanią, szybką oraz wartą do rozważenia opcją do zakupu. Poznaj inne modele Bosch Tassimo- kliknij po więcej.

tassimo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 − 21 =