Ekspres DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo

Ocena

Prostota obsługi, szybki czas zaparzania, ogromny wybór kaw i napojów mlecznych, to tylko niektóre cechy ekspresów kapsułkowych. Nie bez powodu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zabieganych wielbicieli kawy. Z reguły nie zajmują wiele miejsca i odznaczają się niebanalnym designem. Stojąc przed wyborem właśnie takiego ekspresu, warto zapoznać się z ofertą marki DeLonghi i ekspresem z serii Essenza.

Ekspres kapsułkowy DeLonghi Nespresso Essenza Mini

DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85. W Solo to ekspres o niewielkich rozmiarach w biało-czarnym kolorze. Model ten kupisz TUTAJ.ekspres DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W SoloMoc grzałek ekspresu to 1150 W, a wytwarzane przez pompę ciśnienie to 19 barów. Dzięki temu, że jest to ekspres kapsułkowy wybór kaw i napojów na bazie mleka jest naprawdę ogromny. Ekspres na kapsułki to przede wszystkim wygoda i szybkość przygotowywania kawy. W ofercie Nespresso znajdziemy kawy o różnych smakach i nutach aromatycznych, a także o zróżnicowanej wielkości. Codziennie można zatem delektować się inną kawą lub kupować tylko takie kapsułki, które idealnie trafiają w gust.

Poznaj zalety i wady ekspresu DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo

Zalety Wady
 • Niewielki, kompaktowy rozmiar
 • Nowoczesny design
 • Niska cena
 • Duży wybór napojów mlecznych i kaw
 • Prosta, intuicyjna obsługa
 • Szybka praca
 • Brak

Podczas użytkowania na co dzień trudno dostrzec jakąkolwiek wadę w tym produkcie. Pojemnik na wodę mógłby być nieco większy, ale biorąc pod uwagę niewielki rozmiar urządzenia, byłoby to trudne do zrealizowania. Na szczęście dostęp do zbiornika z wodą jest bezproblemowy. Plusem niewielkiego zbiornika jest to, że zawsze przygotowuje się kawę ze świeżej wody. Kapsułki do ekspresów Nespresso są łatwo dostępne. Wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie taki smak, jaki mu odpowiada.

Wyposażenie ekspresu DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo

Decydując się na DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo, w zestawie otrzymujemy:

 • Zdejmowana tacka na skropliny
 • Dozownik kawy
 • Wyjmowany, przezroczysty zbiornik na kawę o pojemności 0,6 litra. Umiejscowiony jest w tylnej części ekspresu.
 • Kasetka na zużyte kapsułki – pomieści 6 kapsułek. Warto ją opróżniać regularnie.
 • System grzewczy Thermoblock – ekspres jest gotowy do pracy w niecałe 30 sekund. Przygotowana kawa ma doskonałą temperaturę.
 • Sterowanie za pomocą przycisków – nie jest ich wiele, więc obsługa ekspresu nie przysparza problemów. Po pewnym czasie staje się intuicyjna.
 • Dźwignia – podnosząc ją, można włożyć kapsułkę do ekspresu. Po skończonej pracy również należy ją podnieść, by zużyta kapsułka wpadła do kasetki.
 • Kabel zasilający
 • Nóżki antypoślizgowe – zapewniają bezpieczeństwo w trakcie pracy. Ekspres nie przemieszcza się po blacie.
 • 16 kapsułek startowych
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna (24 miesiące)

Do ekspresu można dokupić dodatkowe akcesoria. Jednym z nich jest stojak na kapsułki. Dzięki niemu wszystkie kapsułki można poukładać i zawsze znajdzie się tę, na którą akurat ma się ochotę. Stojak taki stanowi także dodatkową ozdobę kuchni. Warto zaznaczyć, że do zestawu startowego zostały dodane kapsułki. Jest ich aż 16 sztuk. Można zatem wypróbować różne smaki i ma się możliwość zakupu w przyszłości tylko tych, które odpowiadają zarówno smakiem, jak i aromatem. A trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę spory. Sprawdź cenę ekspresu do kawy DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo.

Jak działa ekspres DeLonghi Nespresso Essenza Mini

Urządzenie jest gotowe do pracy po upływie około 25 sekund. Sama obsługa ekspresu nie powinna sprawić najmniejszych trudności.  Zanim przystąpi się do pierwszego zaparzania, warto wymyć pod bieżącą wodą zbiornik na wodę.  Przygotowanie ekspresu do pracy także nie jest skomplikowane. Wystarczy podłączyć go do zasilania i wlać do zbiornika świeżą wodę.

Następnym krokiem jest naciśnięcie jednego z przycisków wyboru lungo lub espresso. W tym momencie ekspres rozpoczyna nagrzewanie i po upływie kilkudziesięciu sekund jest gotowy do przygotowania pierwszej kawy. Kapsułkę umieszcza się w urządzeniu po uprzednim podniesieniu dźwigni. Po włożeniu wybranej kapsułki dźwignię należy zamknąć. Pod dozownikiem kawy umieszczamy filiżankę. Zaparzanie rozpoczyna się automatycznie. Można wybrać albo przygotowanie espresso o pojemności 40 ml, albo lungo o pojemności 110 ml. Proces zaparzania zostaje przerwany automatycznie, gdy kawa jest już gotowa.

 • Wysokie ciśnienie, które zastosowano w ekspresie, pozwala na uzyskanie zadowalających efektów zaparzania. Pod wpływem ciśnienia kapsułka zostaje przebita i zostają z niej uwolnione aromaty i niepowtarzalny smak. Co najważniejsze, woda przepływa przez kapsułkę równomiernie. Ma się zatem pewność, że z każdej kapsułki zostaje wydobyte maksimum smaku i aromatu.
 • Ekspres wyposażony jest w kontrolki. Pulsujące światło pojawiające się mniej więcej co dwie sekundy oznacza, że ekspres znajduje się w trybie oszczędzania energii. Naciśnięcie dowolnego przycisku spowoduje wyjście z tego trybu. Gdy przyciski przestają migać, to znak, że ekspres jest gotowy do pracy.

Jak zmienić ustawienia fabryczne urządzenia

Fabrycznie zostały zaprogramowane następujące wartości: mała kawa to 40 ml, a duża to 110 ml. Można to zmienić, programując przyciski espresso i lungo. Wystarczy włączyć ekspres i poczekać, aż będzie gotowy do pracy. Następnie włożyć kapsułkę, podstawić filiżankę i przytrzymać jeden z przycisków. Należy go puścić dopiero wówczas, gdy ilość kawy w filiżance będzie w pełni satysfakcjonująca. Dioda miga wtedy trzy razy, co oznacza, że nowe ustawienia zostały zapisane, a przycisk został zaprogramowany. W każdym momencie można zmienić ustawienia i wrócić do tych, które były zaprogramowane na samym początku. Wystarczy wtedy zresetować urządzenie, czyli powrócić do ustawień fabrycznych. W takim przypadku espresso znów będzie miało 40 ml, a lungo 110 ml. Żeby zresetować sprzęt, trzeba przez 5 sekund przytrzymać przycisk lungo. Zmiany zostały poczynione, gdy zauważy się trzykrotne miganie kontrolki.

Nespresso Essenza Mini & Aeroccino 3 XN1118

W dowolnym momencie można zatrzymać proces zaparzania kawy, a także zwiększyć objętość. W tym celu przycisk wybranego napoju trzeba nacisnąć ponownie. Po przygotowaniu kawy, dźwignię należy podnieść. Wówczas kapsułka spada do kasetki na zużyte kapsułki. Gdy pojemnik się zapełni, czyli po wykonaniu około 6 kaw, należy go opróżnić. Za każdym razem proces przygotowywania napojów i kaw wygląda tak samo, wystarczy powtarzać ten schemat. Jak widać, obsługa jest banalnie prosta i zapewne dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup właśnie ekspresu kapsułkowego. Minimum czyszczenia, duża oszczędność czasu i wręcz nieograniczony wybór smacznych kaw.

Funkcje ekspresu DeLonghi Nespresso Essenza Mini

DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85. W Solo to w gruncie rzeczy prosty sprzęt i jego funkcje nie są rozbudowane. Mimo to warto się z nimi zapoznać:

 • Tryb oszczędzania energii ECO – urządzenie wyłącza się po 3 minutach bezczynności. Można w każdej chwili wyłączyć ten tryb.
 • Dwa przyciski espresso i lungo – można je zaprogramować tak, żeby po naciśnięciu, otrzymywać taką ilość kawy, na jaką ma się ochotę.
 • Ekstrakcja i podgrzewanie za naciśnięciem jednego przycisku
 • Automatyczne usuwanie zużytych kapsułek – wystarczy podnieść dźwignię i zużyta kapsułka ląduje w kasetce.
 • Możliwość przygotowania kawy małej lub dużej – użytkownik może dokonywać modyfikacji w ustawieniach standardowych.
 • Tryb automatycznego wyłączania po 9 minutach

Ekspres ma funkcję Eco, czyli tryb oszczędzania energii. Jest to ważne w tego typu urządzeniach. Tryb uaktywnia się po 3 minutach, natomiast po upływie 9 minut ekspres wyłącza się automatycznie. Jeśli ta wartość nie jest satysfakcjonująca, to można z powodzeniem zmienić to ustawianie, tak, aby urządzenie wyłączało się po np. 30 minutach. W tym celu wystarczy przez około 5 sekund przytrzymać przycisk oznaczony jako espresso. Gdy kontrolka zaczyna migać to znak, że można zacząć wprowadzanie nowych ustawień. Gdy przycisk zostanie wciśnięty raz, to ekspres będzie się wyłączał automatycznie po upływie 30 minut. Możliwe jest także wyłączenie trybu oszczędzania energii. W tym celu wystarczy przez 5 sekund przytrzymywać przycisk Lungo.

Odkamienianie i pielęgnacja ekspresu DeLonghi Nespresso Essenza Mini

Co jakiś czas, żeby urządzenie funkcjonowało prawidłowo, trzeba odkamieniać ekspres.  To, jak często trzeba to robić, w dużej mierze zależy od tego, jaki stopień twardości ma woda w gospodarstwie domowym. Jeśli jest miękka, to wystarczy przeprowadzać proces odkamieniania przynajmniej raz w roku. Jeśli jest twarda, to najlepiej odkamieniać dwa razy w roku. Najlepiej kupić paski testowe, które pomogą ustalić twardość wody lub po prostu obserwować zbiornik. Biały nalot świadczy o wodzie twardej. ekspres ESSENZA MINI SOLO DE'LONGHI PURE WHITEOdkamieniony ekspres to zdecydowanie lepsza kawa. Przed przygotowaniem kawy danego dnia warto zaparzyć samą wodę bez kawy. W tym celu wystarczy nacisnąć dowolny przycisk. Takie działanie ma na celu przepłukanie systemu ekstrakcji i jednocześnie podgrzanie filiżanki. Kawa ma wówczas o wiele lepszy smak.

Utrzymanie ekspresu w czystości nie jest pracochłonne i zajmuje zaledwie chwilę. Warto pamiętać o regularnym opróżnianiu tacki na skropliny. W przeciwnym razie jej zawartość może się wylewać na blat i uszkodzić ekspres. Gdy czyści się tackę, można od razu opróżnić pojemnik na zużyte kapsułki. Wylot kawy najlepiej przecierać po każdym zaparzeniu kawy. Wnętrze urządzenia i obudowę można czyścić wilgotną, miękką ściereczką. Raz na jakiś czas konieczne jest także przeprowadzenie odkamienienia, które nie zajmuje więcej niż 15 minut. Aktywowanie tego procesu odbywa się poprzez przytrzymanie przez 5 sekund przycisku lungo i espresso. Kup DeLonghi Nespresso Essenza Mini.

Dlaczego warto kupić DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85. W Solo

Model ten nie jest awaryjny. Sprawuje się bez zarzutów. Może się jednak zdarzyć, że np. z ekspresu nie wypływa kawa. Warto wówczas sprawdzić, czy aby na pewno ekspres jest włączony. Jest wtedy podświetlony przycisk ON. Jeśli przygotowywana kawa wypływa bardzo wolno, kropelka po kropelce, może to oznaczać, że pora odkamienić urządzenie. Żeby ekspres się nie napowietrzył, trzeba pamiętać o tym, żeby nie uruchamiać go, gdy do zbiornika nie jest nalana woda. W przeciwnym razie może wystąpić problem z przedziurawieniem kapsułki znajdującej się wewnątrz ekspresu.

DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85. W Solo to ekspres, który przypadnie do gustu osobom, które lubią urozmaicenia. Mając do wyboru tyle smaków i rodzajów kaw, nie sposób o nudę podczas codziennego rytuału picia kawy.  ekspres DeLonghi Nespresso Essenza Mini redNie trzeba znać tajników przyrządzania kawy, ekspres zadba o wszystko sam. Jedynym zadaniem użytkownika jest włożenie odpowiedniej kapsułki i naciśnięcie przycisku. Tak niewiele potrzeba, by móc cieszyć się smakiem doskonałej kawy lub ulubionego mlecznego napoju. Poznaj ekspresy ciśnieniowe automatyczne De’Longhi, które opisywaliśmy TUTAJ.
delonghi

Jedna myśl na temat “Ekspres DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85.W Solo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 − 28 =