Ekspresy do kawy Zelmer

Ocena

Marka Zelmer cieszy się ostatnio niezwykłą popularnością. Na pewno jest to po części spowodowane wysoką jakością produktów oraz szerokim wyborem asortymentu.  Chciałabym przyjrzeć się dokładniej ekspresom do kawy tej firmy. Zwrócimy uwagę na urządzenia, prezentowane przed Zelmer w dwóch kategoriach: ekspresy do kawy ciśnieniowe oraz ekspresy do kawy przelewowe. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem tego rodzaju urządzenia, mam nadzieję, że artykuł ten usystematyzuje nieco pojęcie na temat maszyn tego typu firmy Zelmer. Jeśli na razie nic o nich nie wiemy, to może być dobry wstęp do wejścia w tematykę ekspresów.

Ekspres przelewowy Zelmer CM1001D

Reprezentującym i jedynym w kategorii ekspresów przelewowych jest Zelmer ZCM1111X (CM1001D).  By zakupić ten produkt, musimy przygotować się na wydatek rzędu około dwustu złotych.  Wydaje mi się jednak, że nie jest to zbyt wysoka cena jak na ekspres z tak wieloma przydatnymi funkcjami. Główną z nich jest możliwość dostosowania mocy kawy do naszych preferencji.  Co więcej, urządzenie pozwala nam zaparzyć około 2-4 filiżanki napoju naraz. Bardzo przydatnym atutem dla niecierpliwych, może okazać się funkcja bezpośredniego nalewania. Dzięki temu, jesteśmy w stanie napić się kawy jeszcze podczas procesu napełniania się dzbanka. Co do dzbanka, jest on pojemności 1,8 litra, tak więc jedno przygotowanie kawy, może wystarczyć nam na zapełnienie nawet 12 filiżanek. Dodatkowym plusem ekspresu jest płyta utrzymująca ciepło. Dzięki niej, będziemy mogli napić się nadal ciepłej kawy, nawet po upłynięciu kilku godzin od jej zaparzenia. Warto również dodać, że ekspres wyposażony jest w kolejne funkcje: autoczyszczenie ekspresu do kawy, co znacznie ułatwia nam pracę z urządzeniem, timer oraz sygnał zakończenia pracy.

ekspres przelewowy zelmer cm1001d

Model ten kupisz w atrakcyjnej cenie w sklepach online

Zelmer CM4821

Kolejne prezentowane przeze mnie ekspresy, zawarte są już w kategorii urządzeń ciśnieniowych. Pierwszym, wartym uwagi jest Zelmer ZCM4821B (CM4821). Cena, jaką musimy zapłacić za urządzenie oscyluje w okolicach 2200 złotych. Ekspres ten stawia przed nami dużo więcej możliwości, niż ostatni przeze mnie wymieniony. Tutaj już możemy dostosowywać do naszych potrzeb nie tylko moc napoju, lecz również stopień zmielenia kawy, czy też z łatwością możemy wykorzystywać funkcję automatycznego spieniania mleka. Urządzenie pozwala nam na przygotowanie różnego rodzaju napojów, między innymi latte i cappuccino,  które są przygotowywane automatycznie. W ekspresie możemy korzystać z kawy ziarnistej lub zmielonej. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwszą, urządzenie odpowiednio przygotuje ziarna do zaparzenia kawy. Pozwala mu na to wbudowany młynek. Niezwykle przydatną funkcją może okazać się automatyczne zatrzymanie parzenia po przygotowaniu kawy. Z pewnością pomoże nam to w regulowaniu zużycia prądu. Wygodną cechą urządzenia jest również możliwość przechowywania kartonu mleka w specjalnym, przeznaczonym do tego, chłodzącym pojemniczku. Mleko jest czerpane prosto z kartonu, a czas, przez jaki ciecz utrzymuje świeżość, przez około 10 godzin. Naturalnie, do ekspresu tak wysokiej jakości, dołączony jest pojemnik na wodę o pojemności 1,4 litra.  Jeżeli chcielibyśmy bardziej zagłębić się w dodatkowe funkcje urządzenia, trzeba zwrócić niewątpliwie uwagę na regulację temperatury kawy, automatyczne odkamienianie oraz wskaźnik pomiaru wody, które opisujemy w tym artykule. Opinie i szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

zelmer cm4821

Sprawdź dostępność tego produktu w sklepach online

Ekspres Zelmer model CM3821

Drugim z ekspresów ciśnieniowych firmy Zelmer jest model ZCM3821B (CM3821). Cena ekspresu do kawy plasuje się w granicach 1400 złotych. Wyglądem w dość dużym stopniu przypomina swojego poprzednika wymienianego przeze mnie, urządzenia nieznacznie różnią się funkcjami i możliwościami.  Łączy je między innymi moc wynosząca 1550W, ciśnienie- 15 barów,  pojemność zbiorniczka na wodę, system spieniający mleko, posiadanie funkcji mielenia kawy, czy też regulowanie mocy kawy.  Warto również dodać, że ten rodzaj ekspresu również posiada pojemnik na mleko, nie jest on jednak chłodzony. Niestety, w tym ekspresie nie znajdziemy wielu dodatkowych funkcji typu automatycznego zatrzymania parzenia po przygotowaniu kawy. Znajdziemy za to takie dogodności jak funkcja gorącej wody czy też tryb ,,Eco”, który może się okazać niezwykle przydatny, szczególnie przy posiadaniu tak wielofunkcyjnego urządzenia.

zelmer cm3821

Sprawdź ile trzeba zapłacic za ten model ekspresu do kawy

Aktualna cena ekspresu Zelmer ZCM3821B

Zelmer CM4822

Kolejnym ekspresem jest Zelmer ZCM4822X (CM4822). Cena jaką musimy zapłacić, jeśli chcemy być szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia wynosi około 2300 złotych. Z pewnością należy zwrócić uwagę na możliwość pobierania mleka prosto z kartonu, oraz dostępny tryb ,,Eco” (który z reszta pojawia się w większości omawianych przeze mnie ekspresów firmy Zelmer). O drugiej z tych cech wspominam tutaj nieprzypadkowo. Powinniśmy mieć na uwadze, że na kupnie urządzenia niestety się nie kończy. Szczególnie musimy o tym myśleć, gdy rozważamy kupno tak drogiego ekspresu. Mimo, że cena jest wysoka, my możemy cieszyć się wieloma cechami urządzenia. Co za tym niestety idzie, ilość pobieranej energii automatycznie rośnie. W tym celu, firma Zelmer zaproponowała nam możliwość oszczędzenia nieco środków, dzięki funkcji ,,Eco”. Właśnie wysoki koszt zakupu, często świadczy o jakości produktu (choć nie zawsze). W tym przypadku możemy cieszyć się chyba wszystkimi dostępnymi funkcjami, jakimi dysponuje producent, oraz najlepszymi parametrami ekspresu do kawy. Tu na przykład, mamy do czynienia z automatycznym zatrzymaniem parzenia po zrobieniu kawy, funkcją gorącej wody, funkcją odkamieniania, możliwością pobierania mleka bezpośrednio np. z kartonu, płytą podgrzewającą filiżanki, regulacją temperatury kawy, regulacją wysokości dyszy, trybem „eco”, ustawieniami twardości wody czy też wyjmowanym pojemnikiem na mleko. Kup teraz

ekspres zelmer cm4822

Sprawdź gdzie kupić Zelmer CM4822

Zelmer Nerro+ 13Z016

Warto również zwrócić uwagę na ekspres Zelmer ZCM2184X (Nerro+ 13Z016). Cena tego urządzenia to około 500 zł. Jest kolejnym, który należy do kategorii ekspresów ciśnieniowych.  Należy również wspomnieć, że posiada odmienny od poprzednich system działania. Jest to bowiem ekspres kolbowy. W związku z tym, urządzenie posiada Perfect Blewing System, dzięki któremu możemy automatycznie ustawić temperaturę i stopień ubicia kawy. Co więcej, używamy tu systemu Smart Press, czyli funkcji automatycznego ubijanie kawy, co niezwykle ułatwia nam przygotowywanie napojów w ekspresie kolbowym.  Ekspres nie posiada młynka do kawy, więc nie możemy użyć kawy ziarnistej. Na szczęście producent daje nam za to nowe możliwości- używanie saszetek ESE, czyli Easy Serving Espresso. Wybierając rodzaj kawy, z jakiej będziemy przygotowywać napoje, możemy rozważyć również kawę mieloną. Jak w niektórych z poprzednich urządzeń, dostępne są również opcje automatycznego odkamieniania, regulacji temperatury kawy, wskaźnika poziomu wody w zbiorniku. Co więcej, możemy korzystać z trybu automatycznego przyrządzania kawy, nie zapominając jednak o możliwości przygotowania jej w trybie ręcznym. Decydując się na ekspres Zelmer ZCM2184X (Nerro+ 13Z016), pozyskujemy również możliwość korzystania z systemu spieniającego mleko oraz parzącego herbatę. Ten model nie jest już dostępny w regularnej sprzedaży, choć może się trafić na aukcjach.

zelmer nerro+ 13z016

Zelmer Piano 13Z014

Zelmer ZCM2052B / ZCM2052R (Piano 13Z014) jest to kolejny ekspres ciśnieniowy kolbowy. Podstawą jego działania, podobnie jak w modelu wymienionym powyżej, są saszetki ESE lub kawa mielona. Jednak w funkcjach tego urządzenia nie znajdziemy Perfect Blewing System ani Smart Press. Na szczęście, dostępny jest system, ubijania kawy w uchwycie filtra z miarką. Pojemność zbiornika na wodę wynosi zaledwie 1,2 litra, tak więc jest najmniejsza ze wszystkich wymienionych przeze mnie w innych modelach. Dla amatorów kawy ze spienionym mlekiem zapewne przyda się informacja, że taki właśnie napój będziemy mogli przygotować za pomocą wspomnianego ekspresu. Tak, jak w powyższym ekspresie kolbowym, w urządzeniu Zelmer ZCM2052B / ZCM2052R (Piano 13Z014) możemy przygotować również naszą ulubioną herbatę. Dzięki temu, że ekspres posiada ręczne sterowanie, za każdym razem sami możemy wygodnie ustalać poziom wody w filiżance, bez, czasem kłopotliwego, programowania. Dla osób czułych na estetykę, ważna może być informacja na temat wyglądu ekspresu. Poza designerskim wyglądem, urządzenie również urzeka swoimi wariantami kolorystycznymi, do wyboru: brązowo- srebrny oraz czerwono- srebrny. Decydując się na ten model ekspresu, powinniśmy wydysponować  około 250 złotych. Ten model, choć ciekawy w swojej formie jest raczej trudno dostępny, warto zainteresować się modelami z podobnymi funkcjami – kliknij aby zobaczyć

zelmer piano 13z014

Model ten kupisz tutaj

Zelmer Maestro 13Z012

Trzeci już z ekspresów kolbowych to Zelmer ZCM2150X (Maestro 13Z012). Na początku warto wspomnieć o jego wartości. Model ten możemy znaleźć w cenie około 460 złotych. To urządzenie nie jest niestety wyposażone w Perfect Brewig System ani w Smart Press. Może się za to pochwalić takimi funkcjami jak dysza spieniająca do robienia cappuccino czy też system ubijania kawy w uchwycie filtra z miarką, czyli podobnie, jak w piątym wymienionym przeze mnie ekspresie. W cechach maszyny nie znajdziemy jednak takich dogodności jak automatyczne odkamienianie, regulacja temperatury kawy. W porównaniu do swoich poprzedników, ekspres ten odznacza się największą pojemnością zbiorniczka na wodę, czyli 2,1 litra.

zelmer maestro 13z012

Sprawdź aktualną cenę produktu

Podsumowując, muszę zwrócić uwagę na to, że funkcje wymienione przeze mnie w artykule nie są wyczerpane. Cechy drugiego rzędu, które nie przeważają zwykle w wyborze ekspresu to między innymi: posiadanie nóżek antypoślizgowych, materiał obudowy. Czy niektóre z tych cech są nam niezbędne do wygodnego użytkowania ekspresu, są nam potrzebne, musimy wywnioskować sami. Należy jednak pamiętać, by nie wybierać urządzeń z funkcjami, których i tak nie użyjemy. Starałam się dobrać te najbardziej istotne cechy ekspresów, które znacząco mogą wpłynąć na nasz wybór. Jeśli zainteresował nas któryś z ekspresów marki Zelmer, myślę, ze warto jest się zaznajomić z dokładnymi parametrami urządzenia. Możemy również oczekiwać, że w czasie nieustannie rozwijającego się rynku, firma Zelmer stworzy kolejny produkt tego typu, z jeszcze inna kombinacją funkcji. Co więcej, jest bardzo możliwe, że wśród nich pojawią się takie, które dotychczas pozostają nam nieznane. Ostatecznie, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy rozważyć, jakie są nasze preferencje w stosunku do ekspresu. Co więcej, nasz wybór ostateczny musimy dostosować do naszego budżetu. Nie tylko chodzi tu o cenę samego urządzenia, lecz także cenę jego użytkowania. Długi namysł jest najczęściej niezbędny, gdy chcemy przez długi czas cieszyć się z naszego kuchennego pomocnika nie żałując, że podjęliśmy niewłaściwą decyzję. Poniżej znajduje się wykaz, który ułatwi nam porównanie modeli oraz może pomóc w prawidłowym wyborze.

Porównanie ekspresów Zelmer według modeli

Nazwa Cena Rodzaj Kawy Pojemność pojemnika na wodę Młynek do kawy System spieniania mleka Moc Automatyczne odkamienianie Sterowanie Tryb oszczędzania energii
Zelmer ZCM1111X (CM1001D) Około 200 zł Zmielona 1,8 litra Nie Nie 975 W Nie elektroniczne Tak
Zelmer ZCM4821B (CM4821) Około 2200 zł Kawa ziarnista lub zmielona 1,4 litra Tak Tak 1550 W Tak Elektroniczne Tak
Zelmer ZCM3821B (CM3821) Około 1400 zł Kawa ziarnista lub zmielona 1,4 litra Tak Tak 1550 W tak Elektroniczne tak
Zelmer ZCM4822X (CM4822). Około 2300 zł Kawa ziarnista, mielona 1,8 litra Tak Tak 1400 W Tak Elektronicznie Tak
Zelmer ZCM2184X (Nerro+ 13Z016) Około 500 zł Kawa mielona, saszetki ESE 1,5 litra Nie Tak 1350 W tak Mechaniczne Nie
Zelmer ZCM2052B / ZCM2052R (Piano 13Z014) Około 250 zł Kawa mielona, saszetki ESE 1,2 litra Nie Tak 1250 W Mechaniczne Nie
Zelmer ZCM2150X (Maestro 13Z012) Około 460 zł Kawa mielona, saszetki ESE 2,1 litra Nie Tak 1050 W Nie Elektroniczne Tak

Znalazłeś już swój idealny model?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
30 × 23 =