Ekspres do kawy do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL

Ocena

Ekspresy do kawy stają się standardowym wyposażeniem kuchni. Nic dziwnego, kawosze pragną mieć nieograniczone możliwości, a niejednokrotnie czynny udział w procesie zaparzania ulubionego naparu. Ogrom kuchennych sprzętów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wszystkie wyposażone są w różnej długości kable, których niejednokrotnie nie ma gdzie schować. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń, które można zabudować. Oszczędza się w ten sposób wiele miejsca, a kuchenna przestrzeń nabiera minimalistycznego designu. Jednym z tego typu urządzeń jest ekspres ciśnieniowy Whirlpool ACE 102 IXL.

Ekspres do kawy Whirlpool ACE 102 IXL

Whirlpool ACE 102 IXL w większości wykonany jest ze stali szczotkowanej. Takiej, na której nie widać odcisków palców. Jest wyposażony w pompę, która wytwarza ciśnienie o wartości 15 barów. Moc ekspresu to 1350 W. Sprawdź cenę ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL.

Sprawdźmy teraz jakie zalety posiada ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL.

Poznaj zalety i wady ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL

Zalety Wady
 • Nowoczesny, estetyczny design
 • Proste czyszczenie i konserwacja
 • Spora funkcjonalność
 • Intuicyjna obsługa
 • Solidne wykonanie
 • Bogate wyposażenie
 • Idealnie spieniona mleczna pianka
 • Dość głośna praca

W ekspresie Whirlpool ACE 102 IXL można zauważyć tylko jedną wadę i na szczęście nie ma ona wpływu na jakość przygotowywanych kaw i napojów mlecznych. Z czystym sumieniem możemy polecić Państwu ten model.

Wyposażenie ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL

Warto zapoznać się z wyposażeniem, które otrzymuje się w zestawie:

 • Wbudowany młynek ceramiczny z 13 – stopniową skalą regulacji zmielenia ziaren kawy
 • Zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra
 • Sterowanie elektroniczne i przycisk włączający
 • Kasetka na zużytą kawę – warto ją regularnie opróżniać i dokładnie czyścić.
 • Dysza spieniające z regulacją emisji pary
 • Regulowany, podwójny wylot kawy
 • Tacka na skropliny
 • Lejek na kawę mieloną
 • Wewnętrzny pojemnik na kawę w ziarnach
 • Oświetlenie
 • Miarka służąca do odmierzania kawy uprzednio zmielonej
 • Zegar
 • Schowek na miarkę
 • Pojemnik na przedmioty
 • Odłączany pojemnik na mleko
 • Rurka zasysająca mleko
 • Instrukcja obsługi w języku polskim i karta gwarancyjna

Ekspres ma pojemnik, w którym można przechowywać akcesoria takie jak np. miarka do kawy, wężyk do mleka lub instrukcja obsługi. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, bo zawsze ma się najpotrzebniejsze przedmioty przy sobie. Warto mieć instrukcję zawsze pod ręką. Jest przydatna zwłaszcza na początku przygody z urządzeniem, ale także później. Jeśli wystąpi jakakolwiek, nawet drobna awaria, to w instrukcji można znaleźć objaśnienie kodu błędu, który pojawia się wówczas na wyświetlaczu. Większość takich drobnych problemów można rozwiązać samodzielnie. Plusem jest zapewne to, że w tym modelu dostępny jest język polski. Nie ma się zatem problemów z obsługą i komunikaty, które pojawiają się podczas pracy, są jasne i zrozumiałe. Kliknij by sprawdzić cenę ekspresu do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL.

Pierwsze uruchomienie ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL

Po pierwszym podłączeniu ekspresu do zasilania trzeba wybrać język, w jakim będą wyświetlane komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu. Następnie trzeba napełnić zbiornik na wodę, najlepiej do poziomu oznaczonego jako maksymalny. Trzeba pamiętać o zamontowaniu dyszy wodnej. To przez nią podczas pierwszego uruchomienia będzie wypływać niewielka ilość wody. Warto więc podłożyć pod nią filiżankę.Whirlpool ACE 102 IXL Po tym procesie na wyświetlaczu pojawia się komunikat, informujący o tym, że za chwile ekspres się wyłączy. W tym momencie napełniamy zbiornik na ziarna i umieszczamy go we właściwym miejscu. Ekspres jest wówczas gotowy do pracy. Należy jednak mieć na uwadze to, że pierwsze, powiedzmy 4-5 filiżanek to kawy próbne, najlepiej je wylać.  Podczas każdego włączenia ekspresu za pomocą włącznika głównego, urządzenie wykonuje auto diagnostykę i się wyłącza. Aby je uruchomić, trzeba przycisnąć przycisk włączenia stand-by.

Jak działa ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL

Za każdym razem, gdy uruchamia się ekspres, odbywa się cykl podgrzewania i płukania, który jest automatyczny i nie można go przerwać. Dopiero po zakończeniu tego cyklu można rozpocząć przygotowywanie kaw i napojów. Podczas tego procesu z otworów wylotowych wypływa nieco gorącej wody, więc trzeba uważać, żeby się nie poparzyć. Po płukaniu i podgrzewaniu urządzenie ma optymalną temperaturę, by można było rozpocząć przygotowywanie kawy.

Ekspres ma fabrycznie ustawione parametry na zaparzanie kawy o normalnym smaku. Mimo to można dowolne zmieniać te ustawienia, tak, żeby były dostosowane do upodobań. Można ustawić smak kawy na delikatny, normalny, mocny lub bardzo mocny. Można także wybrać ilość zaparzanej kawy. Do wyboru jest espresso, mała, średnia i duża filiżanka, a także kubek. Gdy wybierze się jaka kawa będzie zaparzana, trzeba określić, czy zaparza się jedną, czy dwie filiżanki. Następnie ziarna są mielone, a kawa zostaje nalana do filiżanki.

Praca ekspresu zostaje przerwana automatycznie, gdy zostaje osiągnięta zaprogramowana przez użytkownika ilość kawy, a fusy są wyrzucane do pojemnika na zużytą kawę. Jeśli ma się zamiar zaparzyć kolejną kawę, to nie ma najmniejszego problemu. Urządzenie jest gotowe do ponownej pracy po upływie kilku sekund. Jeśli zakończyło się już pracę, to urządzenie przeprowadzi automatyczne płukanie i uaktywni się tryb stand-by.

Ekspres w pełni współpracuje z użytkownikiem. Nie trzeba kontrolować, czy zbiorniki są napełnione itp. Jeśli będzie konieczność wykonania jakiejkolwiek czynności, to na wyświetlaczu pojawi się stosowny komunikat. Żeby kawa zawsze miała idealną temperaturę, warto stosować filiżanki o niezbyt grubych ściankach, chyba że zostały wcześniej podgrzane. W każdym momencie można przerwać przepływ kawy z dozownika. Aby to zrobić, trzeba jeszcze raz nacisnąć uprzednio wybrany symbol. Kasetkę na fusy trzeba opróżniać średnio po zaparzeniu 14 kaw lub 7 podwójnych.

Funkcje ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL

Ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL ma wiele funkcji. Dzięki temu można zaparzyć taką kawę, jaką najbardziej się lubi i ma się pewność, że będzie ona doskonała. Warto poznać jego możliwości, żeby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia. Oto one:

 • Funkcja gorącej wody
 • Automatyczny system sterowania ilością napoju i temperaturą
 • Funkcja Stand-by
 • Funkcja Double Cup
 • Zaparzanie wstępne
 • System wstępnego mielenia
 • Blokada panelu sterowania
 • Funkcja odkamieniania.

Czasem może się zdarzyć, że kawa wypływa z wylotu kropla po kropli lub wręcz przeciwnie, zbyt szybko. Aby temu zapobiec, trzeba zmienić ustawienia młynka. Lepszej jakości piankę i wolniejszy przepływ otrzymuje się po przestawieniu pokrętła o jeden stopień w lewo. Kawa jest wówczas mielona na drobno.  Szybszy przepływ otrzymamy, gdy ustawimy młynek o jedną pozycję w prawo. Można to robić tylko wtedy, gdy młynek jest w trybie pracy. W przeciwnym przypadku można go uszkodzić. Teoretycznie młynek został już ustawiony fabrycznie, tak, żeby uzyskiwać, jak najlepsze rezultaty zaparzania, ale oczywiście te parametry mogą być nieodpowiednie do rodzaju ziaren, które się stosuje. Zobacz gdzie kupić Whirlpool ACE 102 IXL.

Funkcja kawy mielonej w ekspresie Whirlpool ACE 102 IXL

W tym ekspresie, oprócz zastosowania kawy w ziarnach, ma się możliwość skorzystania z funkcji kawy mielonej. W tym celu do lejka kawy mielonej należy wsypać jedną miarkę takiej kawy. Korzystając z tej funkcji, można zaparzyć tylko jedną filiżankę kawy za jednym razem. Ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXLPodczas wsypywania kawy mielonej, ekspres powinien być wyłączony. W przeciwnym razie może się ona rozsypać we wnętrzu urządzenia pod wpływem drgań. Jeśli wsypie się więcej niż jedną miarkę, to ekspres nie rozpocznie pracy. Sprawdź cenę ekspresu do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL.

Funkcja statystyki

Ekspres ma wiele funkcji, które można ustawić według własnych upodobań. I tak np. wchodząc w menu, można włączyć lub wyłączyć dźwięki, sprawdzić statystyki, ustawić twardość wody, godzinę, a także przywrócić ustawienia domyślne. W ten sposób ma się pełną kontrolę nad pracą ekspresu. Warto dodać, że można także zaprogramować czas, po którego upływie, ekspres wyłączy się automatycznie. Fabrycznie ustawiony czas to 30 minut od ostatniego użycia. Można zmienić tę wartość, przy czym należy wiedzieć, że maksymalny czas to w tym przypadku 120 minut.  Oprócz tego można ustawić także czas automatycznego włączenia.

Ekspres do kawy Whirlpool ACE 102 IXL

Trzeba jednak pamiętać, że aby te funkcje działały, musi być ustawiony zegar. Można zatem zaprogramować godzinę, o której ekspres uruchomi się samoczynnie. W ten sposób tuż po przebudzeniu można liczyć na gotowy do działania ekspres i przygotować ulubiony napój. Dzięki tej funkcji można w każdej chwili skontrolować, ile kaw i napojów mlecznych zrobiono, a także ile litrów wody się zużyło. Ponadto można także uzyskać informację o liczbie procesów odkamieniania.

Ustawienie twardości wody w ekspresie

Niezwykle istotne, aby sprzęt działał prawidłowo, a także po to, by smak kawy zawsze był zadowalający, jest ustawienie poziomu twardości wody. Jeśli nie dysponuje się taką wiedzą, to wystarczy zmierzyć poziom twardości wody za pomocą paska testowego. Jest on przyczepiony do instrukcji obsługi, więc nie trzeba go nabywać osobno. Ponadto, prawidłowe ustawienie tego parametru wpływa na częstotliwość odkamieniania. Ustalanie stopnia twardości nie trwa długo, więc nie warto tej czynności przekładać w czasie. Wystarczy zanurzyć pasek testowy na kilka sekund w wodzie. Po wyjęciu paska trzeba chwilę poczekać na wynik. Jeśli przykładowo zabarwiły się dwa kwadraciki, to trzeba ustawić stopień twardości na 2 poziom. Gdy zakończy się proces programowania, można być pewnym, że od tej pory ekspres będzie sygnalizował konieczność odkamieniania tylko wtedy, gdy rzeczywiście będzie to konieczne.

Pielęgnacja i czyszczenie ekspresu Whirlpool ACE 102 IXL

Żaden z elementów ekspresu nie nadaje się do mycia w zmywarce. Pojemniki i tackę ociekową wystarczy myć pod bieżącą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Wnętrze ekspresu i obudowę wystarczy przecierać miękką, wilgotną ściereczką. Czyszczenie znacznie ułatwia automatyczne płukanie, które odbywa się za każdym razem, gdy wyłącza się ekspres. Fakt, że zużywa się wtedy więcej wody, ale jednocześnie ma się pewność, że przygotowany napój jest zawsze świeży, a tym samym smaczny. Dyszę spieniającą i wylot kawy najlepiej czyścić bezpośrednio po zaparzeniu kaw i napojów. Resztki mleka i kawy są wówczas znacznie łatwiejsze do usunięcia, a następny przygotowany napój po prostu smaczniejszy. Kup teraz ekspres Whirlpool ACE 102 IXL.

Czy warto kupić ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL

Nie ulega wątpliwości, że ekspres do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXL to sprzęt wysokiej jakości.  Ekspres do kawy do zabudowy Whirlpool ACE 102 IXLZostał wykonany z wysokiej jakości materiałów, co można stwierdzić podczas codziennego użytkowania. Smak przygotowywanych kaw i napojów mlecznych jest w pełni zadowalający. Mając go w swojej kuchni można codziennie, a nawet kilka razy dziennie serwować sobie i przyjaciołom kawę, jak z prawdziwej włoskiej kawiarni.

Whirlpool

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
3 × 6 =