Siemens EQ6 TE605209RW -inteligentny ekspres dla koneserów kawy

Ocena

Ekspresy do kawy są coraz częściej spotykanym widokiem w Polskich domach. Nie powinno to jednak specjalnie dziwić. Tego typu urządzenia zapewniają najwyższą możliwą jakość przygotowywanego napoju, który w naszym kraju cieszy się wielką popularnością. Podczas rozważania zakupu ekspresu należy myśleć perspektywicznie i wybrać taki model aby służył przez długi czas. Lepiej wydać nieco wyższą kwotę i kupić urządzenie na wiele lat, niż takie które po kilku miesiącach będzie wymagać naprawy. Przykładem takiej długotrwałej maszyny może być Siemens EQ6 TE605209RW. Niemiecki producent podszedł do tematu bezkompromisowo tworząc urządzenie łączące świetny design i najnowsze technologie. 

Kilka słów o marce Siemens

Firma Siemens w Polsce kojarzona jest bardzo mocno z czasami pierwszych operatorów komórkowych, którzy oferowali na ogół wytwory tej firmy. Co ciekawe Simens może pochwalić się wyprodukowaniem pierwszego telefonu z kolorowym wyświetlaczem. Historia przedsiębiorstwa zaczęła się jednak dużo szybciej. W XIX wieku było ono liderem na rynku telegrafii. Obecnie jest to jeden z liderów wśród spółek technologicznych i jeden z najlepszych producentów wysokiej jakości sprzętu dla domu takiego jak właśnie ekspresy do kawy Siemens EQ6 TE605209RW. 

Pierwsze wrażenie – ekspres Siemens EQ6 TE605209RW

Przechodzącego do samego urządzenia. Siemens EQ6 TE605209RW sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie. Obudowa wykonana jest z bardzo dobrej jakości materiału. Wzornictwo jest proste, a jednocześnie eleganckie. Urządzenie dzięki swojemu minimalistycznemu designowi bez problemu wpasuje się we wnętrze niemal każdej kuchni. ekspres siemens TE605209RWCiekawym zabiegiem jest zastąpienie zwyczajowego panelu fizycznych przycisków i pokręteł ekranem dotykowym, który zapewnia intuicyjną obsługę. To co również dość szybko rzuca się w oczy to dwie dysze, które pozwalają na jednoczesne przygotowywanie dwóch kaw.

Poznaj zalety i wady ekspresu Siemens EQ6 TE605209RW

Zalety Wady
  • Ładny, estetyczny design
  • Prosta, intuicyjna obsługa
  • Automatyczne dbanie o czystość
  • Energooszczędność
  • System dbania o odpowiednią temperaturę zaparzania
  • Długi czas oczekiwania na naprawę
  • Kosztowne oficjalnie środki czystości
  • Problem niektórych egzemplarzy z gromadzeniem się wody pod nimi
  • Problem z podgrzewaniem mleka wprost z lodówki

Zobacz gdzie kupić ekspres do kawy SIEMENS EQ6 TE605209RW.

Funkcje ekspresu Siemens EQ6 TE605209RW​

Ekspres posiada bardzo dobre parametry techniczne. Jego moc wynosi 1500W co pozwala na szybkie nagrzanie i przygotowanie do pracy oraz skrócenie czasu oczekiwania do przejścia w stan gotowości. Siemens EQ6 TE605209RW jest w stanie wygenerować 18 bar ciśnienia. Jest to gwarancja najlepszej jakości naparu. Wysokie ciśnienie pozwala wydobyć z ziaren ich pełny smak i aromat. Warto też zwrócić uwagę na wielkość pojemnika na wodę, która wynosi 1.7 litra. Jest dużo więcej niż zazwyczaj i pozwala na wykonanie większej ilości kaw bez zbędnych przerw. 

Młynek ceramDrive – gwarant dobrego mielenia

Niemiecki producent wyposażył swój ekspres w młynek typu ceramDrive. Dzięki wykorzystaniu ceramiki zamiast metalu jako materiału wykonania łopatek, uzyskano znacznie wyższą wytrzymałość. Oznacza to rzadszą konieczność dokonywania wymian i niższe koszty eksploatacyjne. Zastosowane przez SIMENSA rozwiązania techniczne gwarantują bardzo dokładne i drobne zmielenie ziaren, które pozytywnie wpływa na jakość przygotowanego napoju. 

Ekspres który sam dba o higienę

Siemens EQ6 TE605209RW to urządzenie bardzo higieniczne, które samo dba o swoją czystość. System singlePortion Cleaningautomatycznie czyści cały system przewodów po każdym zakończonym parzeniu, dzięki czemu żadne nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie nie wpłynie negatywnie na smak kawy. Układ mleczny po każdym użyciu, również automatycznie, oczyszcza się przy użyciu pary wodnej.Urządzenie posiada również tryb serwisowy calc'nClean. ekspres Siemens EQ6 TE605209RW​Pozwala on na szybkie i skuteczne urządzenie kamienia z obwodów. Wystarczą dwa kliknięcia i gotowe. Regularne odkamienianie wydłuża czas eksploatacji urządzenia i zmniejsza potrzeby jego serwisowania, tak więc w łatwy sposób można przedłużyć okres służenia przez maszynę. Poza tymi trybami automatycznymi i pół automatycznymi ważnym elementem związanym z utrzymaniem czystości jest możliwość wyjęcia jednostki zaparzania. W prosty sposób można ją wymontować, wyczyścić mydłem i wodą i zamontować z powrotem. Takie proste działanie również przedłuża czas eksploatacji i zapobiega awarią. 

individualCup Volume – kawa szyta na miarę filiżanki

Każdy kawosz ma swoją ulubiona filiżankę. Niestety wiele ekspresów posiada kilka predefiniowanych wielkości napoju i nie daje możliwości ich zmiany co oznacza że trzeba się dostosować do ekspresu. Siemens EQ6 TE605209RW zrywa z tym stanem rzeczy. Dzięki opcji IndividualCup Volume ekspres dostosuje ilość wody i inne parametry pod rozmiar filiżanki. Kawa szyta na miarę z urządzeniem SIMENSA jest możliwa.

individualCup Volume

Podwójna radość na wyciągnięcie ręki

Dwie dysze pozwalają na jednoczesne przygotowywanie dwóch kaw. Aby maksymalnie to ułatwić powstała funkcja oneTouch DoubleCup. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można przyrządzić dwie takie same kawy. Jedno kliknięcie i już można dzielić się radością spożywania ciepłego naparu ze swoimi rodziną i przyjaciółmi. Wszystko łatwo i przyjemnie, bez konieczności dwukrotnego ustawiania czy czekania aż zrobi się jedna kawa, żeby móc zacząć przygotowania kolejnej. Sprawdź aktualną cenę ekspresu Siemens TE605209RW.

AromaDouble Shot – propozycja dla fanów mocnych wrażeń

Wiele osób potrzebując porannego pobudzenia, wybiera mocne podwójne espresso. Niestety wiele ekspresów nie radzi sobie z jego przygotowaniem, powodując, że jest ono gorzkie lub mało smakowe i pozbawione swojego silnego aromatu. Dzięki funkcji aromaDouble Shot nigdy więcej tak się nie zdarzy. Polega ona na tym, że cały proces przygotowania od mielenia przez parzenie po nalanie jest wykonywany dwukrotnie. Pozwala to na uzyskanie możliwie najlepszego smaku i aromatu z ziaren oraz uniknięcie powstania gorzkiego posmaku, ze względu na dobór odpowiedniej ilości wody wykorzystywanej do przygotowania napoju. 

Energooszczędność w pakiecie

Dużym plusem Siemens EQ6 TE605209RW jest jego energooszczędność. Poza niskim poborem prądu w trakcie pracy, za oszczędne gospodarowanie prądem odpowiada funkcja o nazwie zeroEnergy Auto-off. Dzięki niej po kilku minutach pozostawania urządzenia w stanie czuwania, bez wykonywania pracy, automatycznie wyłącza się ono z sieci wchodząc w tryb zerowego zużycia energii elektrycznej. Jest to korzystne zarówno dla kieszeni, gdyż zmniejsza rachunki od dostawcy prądu, jak i dla środowiska, które jest mniej obciążone zanieczyszczeniami generowanymi przez elektrownie. 

Temperatura zaparzania – klucz do smaku i aromatu

Aby móc wydobyć najlepszy aromat i smak z ziaren niezbędna jest odpowiednia temperatura mieszcząca się w przedziale od 90 do 95 stopni Celsjusza. W tym celu ekspres wyposażono w system sensoFlow. Zapewnia on dokładnie taką temperaturę przez cały proces przygotowania. Jest ona nadzorowana przez system sensorów, który dba o to aby nawet przez minutę napar nie miał warunków poniżej optimum. Jest to kluczowe aby przygotowywany napój miał pełnię smaku i aromatu zawartego w ziarnach wykorzystanych do jego stworzenia. 

Temperatura zaparzania

Cały świat kawy w zasięgu jednego dotknięcia

Obsługa Siemens EQ6 TE605209RW jest banalnie prosta. Cała obsługa odbywa się za pośrednictwem panelu dotykowego. Jest to rozwiązanie dużo przystępniejsze od zwyczajowo stosowanych analogowych pokręteł i przycisków. Całe menu jest obrazkowe, więc każdy się w nim szybko i bez problemowo odnajdzie. Sposób w jaki producent je zaprojektował sprawia że praktycznie każdą operację można wykonać w 2 kliknięcia.  Chcesz kupic ten model? Zobacz ofertę sklepów online.

Ciemna strona ekspresu Siemens EQ6 TE605209RW​

Przy wszystkich wymienionych wcześniej zaletach, nie można nie wspomnieć w kilku słowach o drobnych mankamentach, których producentowi nie udało się ustrzec. Pierwszy to fakt, że w niektórych urządzeniach, zdarza się zbieranie wody pod spodem. Niezależnie jak mocno dba się o czystość do takiego wycieku i tak dochodzi. Druga kwestia to długi czas oczekiwania na serwis gwarancyjny, który potrafi wynosić ponad 2 tygodnie. Kolejna sprawa, to fakt, że po wlaniu zimnego mleka urządzenie średnio sobie z nim radzi i zamiast podgrzać je do odpowiedniej temperatury, serwuje one letnie mleko z dyszy. Problemu nie ma z mlekiem w temperaturze pokojowej. Ostatni zarzut to wysokie ceny oficjalnych środków czystości jak np. kapsułki wspomagające odkamienianie. 

Ciemna strona ekspresu Siemens EQ6 TE605209RW​

Siemens EQ6 TE605209RW to propozycja godna polecenia wszystkim fanom kawy. Zalety zdecydowanie przewyższają drobne wady tego produktu. Niezależnie od tego czy jest się fanem mocnego espresso czy latte macchiato, to urządzenie gwarantuje, że napój będzie najwyższej jakości. Inteligentne zarządzanie energią oraz bardzo łatwe czyszczenie sprawia, że ekspres jest tani i łatwy w utrzymaniu. Szereg zastosowanych technologii sprawia, że jest to urządzenie, gwarantujące wydobycie z kawy tego to co najlepsze i godne polecenia każdemu kawoszowi.

siemens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 + 17 =