Recenzja ekspresu do kawy SIEMENS EQ6 TE603201RW

Ocena

Kolejna seria ekspresów do kawy Siemens EQ6 odznacza się na pewno bardzo efektownym i nowoczesnym wyglądem. Częściowo zmieniono nie tylko kolorystykę, ale także wizualny obraz panelu sterowania i wyboru poszczególnych kaw.

Ekspres do kawy Siemens EQ6 TE603201RW

Producent po raz kolejny marka postanowiła jeszcze bardziej udoskonalić produkt, który już dobrze przyjął się wśród dotychczasowej klienteli. Po raz kolejny zdecydowano się na użycie przełomowej technologii senso Flow. Właśnie dzięki niej możemy cieszyć się idealną temperaturą dla wybranego rodzaju kawy. Kawa nigdy nie będzie za zimna ani za gorąca, jeśli sami nie zmienimy jej temperatury. Kolejnym atutem jest aroma pressure system. W skutek jej zastosowania będziemy mogli cieszyć się kawą jak z najlepszego w swoim rodzaju ekspresu ciśnieniowego do kawy. Jej użycie jest optymalne dla każdego wybranego rodzaju na panelu głównym.

Poznaj najlepsze oferty zakupu ekspresu SIEMENS EQ6 TE603201RW. Dla ułatwienia obsługi tego ekspresu dodano także funkcję One Touch. Odpowiedzialna jest ona za uproszczony wybór dowolnego napoju. Za pomocą jednego przycisku możemy cieszyć się idealnie zrobioną kawą. Nie musimy oddzielnie spieniać mleka, mielić ziaren kawy, czy też zmieniać wysokości podstawy. Po wybraniu rodzaju wystarczy wcisnąć przycisk start i chwilę poczekać.

Jak to bywa na markę dobrej jakości, Siemens nie poprzestał na zwykłym aromacie kawy. Swój ekspres wzbogacił o funkcję aroma double shot. To właśnie dzięki niej możemy cieszyć się jeszcze bardziej intensywnym smakiem i aromatem dowolnie wybranej kawy. Podobnie jak w innych modelach i ta maszyna została wzbogacona o 3-stopniową regulację temperatury. ekspres SIEMENS TE603201RWTeraz do każdej kawy możemy zastosować odmienną temperaturę i przetestować każdy rodzaj. Wtedy dowiemy się, ile stopni powinna mieć ta idealna dla nas. Jako dodatek możemy zamówić sobie filtr wody Brita. Dla niektórych może wydawać się to zbędny wydatek, jednak inwestując już w takiej jakości sprzęt warto wydać troszkę więcej i mieć ekspres na najwyższym poziomie. Nie tylko poprawia on smak naszych kaw, ale też daje pewność że nie pijemy wody z kamieniem.

Część odpowiedzialna za mieszanie i mielenie kaw również została wykonana z najwyższej jakości towarów. Wysoce odporna na użytkowanie ceramika także tutaj znalazła swoje zastosowanie. Ceram Drive to idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy oczekują produktu najwyższej jakości. Innowacją jest wprowadzony system mleka. Dzięki niemu możemy cieszyć się idealnym latte z przepysznym mlekiem. W tym rodzaju kawy można by dodać oddzielny pojemniczek na syropy do kawy. Karmelowa latte rozpływa się w ustach, ale nie tylko do tej kawy stosuje się smakowe syropy. Może w kolejnych odsłonach tego modelu ta funkcja zostanie dodana.

SIEMENS EQ6 TE603201RW

Czy jest coś lepszego niż idealnie spienione mleko, które jak puszek unosi się nad warstwą kawy? Chyba nie. W tym przypadku nie musimy zawracać sobie głowy dodatkowymi urządzeniami, które spieniają mleko. Ekspres zrobi to za nas i to w idealny sposób. Co do tej funkcji nie ma żadnych zastrzeżeń – jest fantastyczna. Funkcja gorącej wody wydaje się być zbędna, gdy w grę i tak już wchodzi regulacja temperatury. Jednak automatyczne ustawienie dla zabieganych i wiecznie spieszących się ludzi jest bardzo przydatne. Także czas oczekiwania po całym procesie wyboru został zredukowany do minimum. Jak na porządny ekspres ciśnieniowy, jego natężenie wynosi 15 bar. Wielu poszukiwaczy ekspresu do kawy potrzebuje czegoś, co przyjmuje nie tylko twarde ziarna, ale także kawę mieloną. Siemens po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw i te rozwiązanie zastosował w swoim modelu. To bardzo ważne kryterium, które w dużym stopniu zadecydowało o wyborze akurat tego modelu. W dzisiejszych czasach każdy chce być Eko i działać na korzyść środowiska. 

Firma również stara się wykorzystywać przyjazne środowisku rozwiązania. W związku z tym wprowadziła funkcję Zero energy auto off. Polega ona na tym, że maszyna sama się wyłącza po wykonaniu swojego zadania. Wielu z nas zapomina o wyłączeniu ekspresu po zaparzeniu kawy, dlatego firmy pomyślała za nas i w pewnym stopniu zatroszczyła się o nasze portfele. Przecież mniejsze zużycie prądu to mniejsze rachunki. Za wysoką ceną ekspresu idzie również gwarancja jakości. Siemens wprowadził sformułowanie 15 tysięcy filiżanek kawy. Ma to nam zagwarantować tak samo dobry smak napoju za każdym razem, gdy włączymy ekspres. Czytając w opisie widzimy, iż jest to funkcja przeznaczona wyłącznie do użytku domowego – czyli niekomercyjnego. Dlatego ta maszyna nie znajdzie swojego zastosowania w profesjonalnych restauracjach czy kawiarniach, głównie ze względu na ilość klientów.

Kolejnym aspektem zachęcającym do kupna jest sposób utrzymania czystości w urządzeniu. Większość części wyjmowanych możemy myć w zmywarce. czyszczenie SIEMENS EQ6 TE603201RWTo bardzo duże ułatwienie w miarę upływu czasu. Możemy jednak bez problemu na szybko wyczyścić miejsce zaparzania pod bieżącą wodą, wtedy od razu jest gotowe do użycia. Single portion celaning również pomaga użytkownikowi w zachowaniu wszelkich zasad higieny. Dotyczy ona czyszczenia przewodów ekspresu po zaparzeniu każdej pojedynczej kawy. Szybkie czyszczenie następuje samoistnie po każdym jej włączeniu lub wyłączeniu. Milk clean również daje nam możliwość zachowania perfekcyjnej higieny, tym razem z zastosowaniem w mleku. Wytwarza odpowiednie ciśnienie, które czyści system spieniania mleka. Wbudowany został także automatyczny system czyszczenia i odkamieniania jako proces calc’n clin. Wbudowano także licznik kaw. Odmierza on ich ilość filiżanek do kolejnej wymiany filtra lub odkamienienia urządzenia.

Ogromnym atutem urządzenia jest proste w obsłudze menu. Aby zaparzyć dowolną kawę wystarczy dotknąć ikonę odpowiedzialną za konkretną kawę i wcisnąć przycisk start. Poznaj ekspres SIEMENS EQ6 TE603201RW- kliknij w link.ekspres do kawy SIEMENS EQ6 TE603201RWTak proste, a daj zaskakujące efekty. Teraz również w domu możemy zamówić podwójne espresso lub latte. W dodatku we własnym domu. Individual Cup Volume dostosuje wielkość kawy do naszych indywidualnych potrzeb. Również wysokość podstawy może być regulowana tak, aby zmieściła się nawet 15 centymetrowa szklanka. Także możliwość przyrządzenia dwóch kaw na razy wydaje się ogromnym atutem. Pojemnik na wodę pomieści 1,7 litra. Dla użytkownika, który nie pije tylko kawy przez cały dzień jest to porcja wystarczająca. Jednak dla większej grupy ludzi wiąże się z konsekwencją częstszego uzupełniania. Trzeba sobie zadać również jedno pytanie: czy na naszej szafie chcielibyśmy trzymać 5 litrowy baniak? Raczej nikt by się na to nie zdecydował. Mleko możemy dozować prosto z kartonu. To duży plus, ponieważ po dwóch dniach w pojemniku ekspresu nie jest już dobre do spożycia i musimy je wylać. Dozując je prosto z kartonu oszczędzamy produkt i pieniądze.

Jako dodatkowe funkcje wbudowano blokadę przed dziećmi, podświetlane przyciski, menu w kilku językach. Oddzielny jest również pojemnik na kawę ziarnistą. Dołączone jest również standardowe wyposażenie typu łyżka do odmierzania kawy, wężyk do mleka, paski sprawdzające twardość wody. Dodatkowo płatne są jednak kapsułki odka mieniające, filtr Brita. Mogłoby się znaleźć w zestawie startowym chociaż jako jednorazowe próbki dla przetestowania.

Dlaczego warto kupić Ekspres do kawy Siemens TE603201RW

Ten model z pewnością jest godny polecenia. Sprawdzi się bowiem w każdej kuchni. Poznaj mocne i słabe strony ekspresu do kawy Siemens TE603201RW.

Poznaj zalety i wady ekspresu Siemens TE603201RW

Zalety Wady
 • Prosta obsługa
 • Przygotowuje bardzo dobra kawę
 • Dobrze spienia mleko
 • Łatwy w czyszczeniu mechanizm zaparzający
 • Intuicyjny wyświetlacz
 • Możliwość ustawienia mocy kawy
 • Opcja wyboru wielkości kawy
 • Cicha praca młynka do kawy
 • Korzystanie z kawy ziarnistej i mielonej
 • Mały pojemnik na skropliny
 • Wysoka cena

Ten model ekspresu kupisz tutaj.

Każdy produkt ma swoje wady i zalety. W przypadku ekspresy do kawy Siemens niewątpliwie więcej jest plusów. Wiele udogodnień dla konsumenta, prosta obsługa i design sprawia, że ten ekspres to numer jeden na liście zakupowej. Sprawdź aktualną cenę modelu SIEMENS EQ6 TE603201RW.

siemens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 × 27 =