Ekspres Siemens EQ6 TE603209RW

Ocena

Chyba wszyscy miłośnicy kawy marzą o tym, aby każdego ranka i nie tylko ktoś dostarczał im pachnące i idealnie zaparzone espresso. Z tym ekspresem to nic prostszego!

Dlaczego warto wybrać ekspres Siemens TE603209RW

System sensoFlow może zapewnić nam idealną temperaturę naszego ulubionego napoju. Niezmienny system parzenia w ekspresie  Siemens EQ6 TE603209RW sprawia, że za każdym razem kawa jest tak samo dobra, pobudzająca i ciepła. Ten efekt gwarantuje nam także funkcja Aroma Pressure System. Dostosowuje on ciśnienie do każdego rodzaju kawy, dzięki czemu aromat każdego napoju jest wręcz idealny. Ważnym elementem jest również temperatura. Są miłośnicy lekko schłodzonej kawy, a inni z kolei nie wyobrażają sobie dnia bez jej gorącego kubka. Producenci wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom. Stworzyli 3 stopniową regulację temperatury, dzięki czemu sami możemy zdecydować o stopniu podgrzania wody do naszej kawy. Inwestycja w ekspres do kawy Siemens to biznes na lata. Wracając po pracy do domu i odwrotnie nie musimy wstępować do kawiarni, aby napić się dobrej kawy z profesjonalnego ekspresu.

Warto więc zainwestować i wyposażyć naszą maszynę w filtr Britta. Jest to wiodąca na rynku firma, zajmująca się produkcją sprzętu i filtrów do oczyszczania wody. Jako dodatkowy element przy kupnie produktu możemy wybrać filtr Brita Intenza. Dzięki lepszej jakościowo wodzie bardzo poprawi się nam smak wybranej kawy. Poprzez zmniejszenie się w dużym stopniu osadzanie kamienia z wody dzięki jej dobremu filtrowaniu, wydłużymy również żywotność naszego wymarzonego ekspresu. Czytaj więcej o filtrach do wody.

W wielu kawiarniach możemy zachwycać się idealnie zmielonymi ziarnami kawy, przy czym proces ten możemy zobaczyć na własne oczy przy parzeniu. Aby uzyskać taki efekt w domu nie jest to już takie proste. To mozolny proces tłuczenia ziaren kawy, przy czym efekt i tak nie jest zadowalający. System aroma Double Shot pozwala nam na uzyskanie efektu jak z kawiarni. Kawa jest jednocześnie mocna, dzięki czemu może nas pobudzić do natychmiastowego działania. Nie ma jednak gorzkiego posmaku. To wszystko dzięki systemowi mielenia i parzenia. Dzięki ciśnieniowemu zaparzaniu 15 bar możemy uzyskać perfekcyjną kawę.

Poznaj zalety i wady ekspresu Siemens EQ6 TE603209RW

Zalety Wady
  • innowacyjny wygląd
  • woda podgrzewa się niemal błyskawicznie dzięki funkcji "sensoFlow"
  • precyzyjny młynek do kawy
  • prostota obsługi
  • łatwy do utrzymania w czystości
  • możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie
  • Doskonale spienione mleko
  • zużywa dużo wody

Sprawdź gdzie kupić ekspres do kawy Siemens EQ6 TE603209RW.

Estetyczny wygląd i proces parzenia kawy w ekspresie Siemens EQ6 TE603209RW

Ogromne ułatwienie stanowi także sposób obsługi urządzenia. Niezwykle prosty dotykowy panel daje nam gwarancję, że nie pomylimy niczego w menu aplikując zbyt dużą temperaturę lub nieodpowiednio dużą dawkę kawy. Nie ma również ryzyka, że do danego napoju dobierzemy zły rodzaj szkła. Dobrze wykonana grafika na panelu sterowania pozwala nam na zasugerowanie się doborem idealnie pasującej szklanki, chociażby w celu uzyskania idealnego latte machiato.

ekspres Siemens EQ6 TE603209RW

System Individual Cup Volume bardzo ułatwia nam ten proces. Gdy nie posiadamy idealnej wielkości szklanek do każdej z kaw możemy zastosować się właśnie do tej funkcji. Pozwoli nam to na dobranie wielkości kawy do własnych preferencji. Równie dobrze za jednym razem możemy zrobić sobie podwójne espresso, co również jest ogromnym plusem tego urządzenia oraz ułatwieniem dla użytkownika. Tym sposobem oszczędzamy czas i energię, ponieważ nie musimy zmywać kilku kubków. W wyposażeniu jest również dystrybutor, który jest bardzo przydatny wtedy, gdy chcemy zaimponować gościom i zrobić im kawę prosto z ulubionej kawiarni. To również pewnego rodzaju przeciwieństwo poprzedniej funkcji. Tutaj podstawa pod szklankę może się regulować do wysokości nawet 15 centymetrów! To pozwoli  nam na uzyskanie wcześniej wspominanego idealnego latte machiato. Gdy do naszej porannej rutyny dołącza druga osoba, dużym atutem jest podwójny dozownik. Ten ekspres posiada możliwość przyrządzania jednocześnie dwóch kaw lub espresso, dzięki dwóm małym dozownikom. Pojemnik na wodę pomieści aż 1,7 litra. Pozwala nam to na jego uzupełnianie nawet tylko raz dziennie. Ze względu na zróżnicowaną preferowaną pojemność każdej z kaw, możemy zapomnieć o uzupełnianiu wody nawet do kolejnego poranka. Kolejna funkcja również pozwoli nam oszczędzić odrobinę czasu. W procesie zaparzania i dodawania mleka nie musimy dolewać go do specjalnego pojemniczka. Wężyk odpowiedzialny za to możemy włożyć bezpośrednio do kartonu z mlekiem, gdy bardzo się spieszymy a koniecznie potrzebujemy o poranku napić się kawy. Oczywiście jest możliwość i pojemnik na mleko bezpośrednio w ekspresie, jednak wyjście z dozowaniem z wnętrza kartonu wydaje się być niezwykle przydatne. Sprawdź aktualną cenę ekspresu Siemens EQ6 TE603209RW.

Ekspres posiada oczywiście funkcję spieniania mleka. Producenci po raz kolejny zatroszczyli się o nasz czas. Wprowadzili innowację, dzięki której do minimum został ograniczony czas oczekiwania na kawę. Można pokusić się o stwierdzenie, że to najszybciej zaparzana kawa! Zapewne wśród użytkowników tego typu urządzeń znajdują się osoby, które wolą już zmieloną kawę, niż tę z ziaren. Również dla nich Siemens przygotował fantastyczne rozwiązanie – a mianowicie możliwość używania kawy mielonej.

Po raz kolejny oszczędność. Ekspres został wyposażony również w funkcję zero energy Auto-off. Wyłączenie urządzenia następuje bezpośrednio po upływie czasu przeznaczonego na zrobienie konkretnego rodzaju kawy. Automatycznie następuje całkowite odcięcie od energii. Pod uwagę należy wziąć również gwarancję od firmy. Wynosi ona aż 24 miesiące. Jako konsumenci jesteśmy również poinformowani o gwarancji niezmiennie doskonałego smaku, tzw. 15 tysięcy filiżanek kawy w przypadku użytkowania w domu.

Znakomita kawa z ekspresu Siemens EQ6

Nie musimy być zdani jedynie na poranne mocne espresso. Istnieje również wiele innych, równie smacznych kaw. Nawet,  jeżeli w pierwszej chwili zdecydowaliśmy się na ten napój, możemy zmienić jeszcze zdanie. To dzięki one Touch Function. Po dotknięciu ikonki z dowolnie wybranym napojem należy wcisnąć przycisk start. Wtedy rozpoczyna się cały proces parzenia. Dlatego jeśli w pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na espresso, ale nie wcisnęliśmy przycisku start, to mamy jeszcze szansę na zmianę zdania i przetestowania maszyny do innego napoju.

Znakomita kawa z ekspresu Siemens EQ6

W całym procesie parzenia bardzo ważny jest młynek, który powinien idealnie zmielić kawę. Najlepiej nadają się do tego sprzęty, które mają młynek do mielenia ziaren wykonany z tworzywa ceramicznego. Musi być ono również bardzo wytrzymałe, ze względu na stopień dojrzałości i twardości ziaren. Taki właśnie młynek posiada ten ekspres. Dzięki carem drive możemy być pewni, że nasza kawa zostanie idealnie zmielona. Bez konieczności samodzielnego rozdrabniania ziaren, lub wymiany ekspresu.

Dodatkowym atutem jest również regulowany stopień zmieniania zmielenia kawy, blokada przed dziećmi czy wyświetlacz w kilku językach. W standardowym wyposażeniu znajduje się łyżeczka do odmierzania, wężyk łączący, rurka do mleka i paski sprawdzające twardość wody. W dodatkowych opcjach można dokupić tabletki oczyszczające i odkamieniające, wcześniej wspominany filtr do wady, zestaw pielęgnacyjny oraz oddzielny pojemnik na mleko.

Łatwe czyszczenie ekspresu Siemens EQ6 TE603209RW

Wszystkie pojemniki, do których dozujemy konkretne składniki są w bardzo łatwy sposób wyjmowane. Dzięki temu producent pozwala nam na bezproblemowe czyszczenie i wykonywanie kawy w higienicznych warunkach. Funkcja single portion celeaning czyści przewody po każdym parzeniu. Dbanie o czystość maszyny ułatwia również szybkie samoczyszczenie zaraz po włączeniu i wyłączeniu ekspresu. System milk clean pozwala na używanie pary do czyszczenia przewodów, które odpowiedzialne są za dozowanie mleka z pojemnika lub z kartonu. Końcówka spieniacza do mleka idealnie nadaje się do czyszczenia w zmywarce. W przypadkach bardzo twardej wody funkcja automatycznego odkamieniania wydaje się być zbawiennym rozwiązaniem. Proces calc’nClean jednocześnie czyści i odkamienia. Kolejna oszczędność. Urządzenie wyposażone jest również w licznik, dzięki któremu widzimy,  ile jeszcze filiżanek możemy zaparzyć do następnej wymiany filtra.

czyszczenie ekspresu Siemens EQ6 TE603209RW

Fantastyczny design, wiele funkcji oszczędzających nasz czas, pieniądze oraz energię – to tylko kilka zalet, jakie posiada ten ekspres. Decyzja o jego kupnie jest najlepszą, jaka może spotkać przyszłego właściciela. Efekt kawy rodem z perfekcyjnej kawiarni, ale w zaciszu domowym bez konieczności wychodzenia z niego! Idealny ekspres do kawy na naszym rynku. Tutaj kupisz Siemens EQ6 TE603209RW.

Siemens EQ6 TE603209RW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 × 5 =